Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Aurri

Dátum: 2011.10.12. 20:41:58
Lora:

Hajrá, egyetértek, legyen.

Ami tetszik:
- van másfajta bajnokink, amit várhatunk, hurrá.
- "ketchup" mode tovább upgrade-elése (medál-szivatással). Én személy szerint szeretem a kihívásokat, így támogatom.

Ami nem tetszik:

- 2 hetente bajnoki. Kis túlzással már akkor is hozzádvágják a bajnoki medált ha nem kéred
- bajnoki medál szívatása összeadódik, előnyt viszont jelképesen sem ad az új. Ez kicsit keserű szájíz azért. Oké hogy a respect a lényeg, de legalább valami hasonló jelképes akármit adhatna, mitn az Alvariel medálok.
- még mindig nincs szó ezüst és bronzéremről. Ha már jelképessé tesszük az aranyérmet..

Elsősorban azonban ez érdekel:

"Bajnoki viadal eredményhirdetése

A viadalok helyezései is megtekinthetőek lesznek valamilyen lista formájában."

Ez az általam is vázolt fa-lista szerű eredménytáblát jelenti? Mert akkor hip-hip hurrá!!!

NoFear: pm-ben ment Macinak, csak elqrtam, ezért töröltem (ráadásul előszőr véletlenül McMadnek küldtem el, nézhet nagyokat). A "körbeépítésed" amúgy megerősíthetem. Azaz megcáfolom. NoFear első bajnokiját a Gaiaban szöviónusz nélkül hozta. Itt visszaköszön Birka kivégzéses urban legendje , hiszen sokkal esélyesebb szövibónsuzos körbeépített ellenfeleled kivégzéssel vágtad haza, ha jól rémlik (most aztán okot adtam némi pletykaalapnak, azzal hogy neked biz 300-as kivégzésed volt 8as szinten ). Utána meg valami brutálsian soakt éíptettél be szintedhez képest arra tisztán emlékszem.
Dátum: 2011.10.12. 18:18:52
---

u.i.: pm-nek szántam, sorry.
Dátum: 2011.10.11. 19:41:43
Birka:300-as kivégzés 15. szinten(ami a példában volt)... Nem állítom, hogy nem lehetséges, de kissé tamáskodva fogadom.


Miféle 17 medál? Azok olyanok mint a szeszmentes sör, a valódi medálokat Maci már leadta a zaciba, amikor elmenekült a V1-ről és a valódi kihívástól
Dátum: 2011.10.11. 18:16:28
Jutalom javaslat:

Féléves eszencia bérlet:

Állatfelszerelések és gradulátumok költsége 1/2/3 őskővel csökken (min. 1).
Eszenciák felhasználása esetén van 30/40/50% esély, hogy az eszencia nem vész el.

Xenóbőr harci nyereg:
+1/2/3 morál/csata
PLUSZ maximum 1/2/3 db (őskőért vásárolható) különböző(?) állatfelszerelés behelyezhető a nyeregbe (melyek hatása így összeadódik).
Az aukciós felszerelésekhez hasonlóan nem törölhető (de a behelyezett cuccok lecserélhetőek).

Megjegyzés: Közvetve mindkét cucc növelné az állatfelszerelés vásárlási kedvet. így a Behónak őskő bevételt is.
Megjegyzés2: Eventenként egy nyereg szerezhető (esetleg másik díjazást is igénybe véve 2, de ha csak 1 az is bőven erős). A nyereg amúgy egy az eredeti tervben is benne lévő (jóval gyengébb, leszavazott) cucc upgrade-elése.

(edit: pontosítás.)
Dátum: 2011.10.11. 17:48:52
Tezuman: azon a szinten max. 4 körös (de lehet 3) egy bajnoki. Ez azt jelenti hogy van kőkemény maximum 16 darab nevező. Vagy a legfelsőbb szinteken ahol robotoknak kell nevezni hogy kilegyen a létszám. Vesd össze V1-en sűrű középmezőnyben lévő a 9 fordulós kategóriákat (129-256 fő). A baj nem az hogy 16-szor el lehet indulni ugyanott (ha valós mezőny lenne, valós ellenfelekkel ezt biztosan nem tudná megtenni, főleg alacsony szinten, ahol a -3 még igen sokat számít), hanem az hogy a rendszer a kettőt egy kalap alatt említi és ugyanaz a medál jár mindkettőért. Holott másodiknak lenni egy 220 fős mezőnyben vagy megnyerni egy 10 fős kategóriát qrvára nem ugyanaz a műfaj - hogy egy klasszikust idézzek- mégis az első esetet a rendszer említésre méltónak sem tartja, a másodikat bajnoki medállal jutalmazza.
Én nem robotokat gyártanék, hanem összevonnék kategóriákat bizonyos létszám alatt (bár ennek nyilván meglennének a vesztesei, de akkor is jobb megoldásnak tartom mint a jelenlegit) és -bizonyos létszám felett legalábbis- az ezüst és bronzéremnek is jelentőséget tulajdonítanék.
Dátum: 2011.10.05. 20:17:21
Második körben úgy tűnik Heroes vs Diablo összecsapások várhatóak
Dátum: 2011.10.04. 07:48:07
Új jutalomként új állatfelszerelés:

Xenóbőr harci nyereg/akármicsoda : +1/2/3 morál/csata PLUSZ maximum 1/2/3 db (őskőért vásárolható) állatfelszerelés (különböző?) behelyezhető a nyeregbe.

Eredeti elképzelés átpofozva. Táp, és nem szerény plusz bevétel a Behónak. Eventeknként egy nyereg lenne szerezhető így.
Esetleg tudhatná azt amit az AH-s felszerelések, hogy ha lecseréled/törlöd akkor visszakapod.
Dátum: 2011.09.28. 22:48:23
Ne legyenek illúziók, ez az újfajta bajnoki még inkább az erős kariknak kedvez, hiszen a random szerepét is elég jó eséllyel redukálja. Szerintem sem kell persze cél legyen hogy a közepes karakterek is kapjanak esélyt. A bajnoki szóljon a legjobbakról. És nem eredmény úgy megnyerni valamit, hogy a legnagyobb esélyeseket kizárják. Így plusz terhet kapnak így is a medálok miatt. Pont ma beszéltük a szöviben, azért a középmezőnyben egy tizensokszoros bajnoknak a -50 körüli statbüntetés már elég csúnyán redukálja az esélyeket. Ha változtatni akartok ezen, én inkább szintarányos büntit adnék a medálokra ha oylan kategóriában nevez ahol már nyert (pl. 50. szint alatt elég lenne -2/medál, 100. szint felett a -3/medál meg már lehet túl kevés is).
Az biztos hogy akár külön medál, akár sem, 2 hetente bajnokit rendezni szerintem túlzás.
AMúgy a fix LE helyett ez a bajnoki adhatna valami mást. Pl. KP-t. LGY-t, dukátot, gradulátumot/eszenciát helyezéstől függően(!). Azaz pl aki túljut egy körön nő a díjazása. Még egyen megint nő, stb. Nagyobb létszámú kategóriáknál a díjazás tovább nőne, ivel több kör van. Végre máris nem csak a bajnokról szólna az egész, mésnak is megérné tisztesen helyt állni. Mésrészt lenne némi különbség a 10 fős minikategóriák és a 256 fős mamutcsoportok presztizse között.

De a játékélmény növelését még mindig legegyszerűbben és legnagyobb fokban azzal lehet növelni ha megosztjátok a játékosokkal a végeredményt / menetrendet. Tételesen, fa-lista szerűen levezetve, a'la TF-olimpia. Ha kell leírom 103.-szor is, hahó Baraty, ezt megigérted nekünk régebben! :-)

CSapatbajnoki: az ehhez hasonló ötleteket el kell menteni a szövetségi háborúk megreformálásának terveihez. Már ha lesz olyan valaha.
Dátum: 2011.09.25. 11:21:14
Cras: Alapvetően akinek a vadászat nem éri meg, azoknak +15%-al sem éri meg (pláne ha azt a +15% bevételt nem te uralod). És mint korábban fejtegettük (amikor +40 SPM lett kilátásba helyezve minden világon, ma is ott díszeleg a várható fejlesztések első sorában), ezt elég sokan így gondolják. Esetleg nagy töltésekkel lehetett machinálni (szerintem akkro viszont nem adott extra bónuszt a rendszer). AMi miatt mégis sokan tolták(nyilván a relikeken túl) az az, mert a kevésbé fontos tul.-okra úgyis fényévente 1 ultraspecet raknának, így az eventtel a töltelék statok fejlesztgetése is meg van oldva egy ideig.
Dátum: 2011.09.24. 14:13:12
Nem ártana frissítés a nyitó postra.

Közeljövőben várható fejlesztések
- spektrális manipuláció maximum megnő 40. szinttől kezdve. - V5-ön megvalósult, többi helyen halasztódott (sajnos).
- bekerül egy új épület, ami a szerzett AF pontok mennyiségét növeli. - bekerült.
- új, Landragór jellegű esemény. - túl vagyunk rajta.
- Kristályhorda kiterjesztése a régebbi világokon. - ?
- új állatfelszerelések és gyógyitalok. - részben.

Hosszabb távon várható fejlesztések (nem feltétlenül ebben a sorrendben)
- végzetúr chat - ?
- Tombolajáték a játék keretein belül. - ?
- havi toplisták - ?
- Szövetségi küldetések. - megvan.
- Szövetség licitálhasson az aukciós házban. - ? (szvsz össze kellene vonni a szövi küldetés jutalmakkal)
Dátum: 2011.09.24. 10:39:21
Offs igvazad van, javítok: nem 2. körben, hanem X-edikben. De aki kezdeméynez az óriási előnyben van, mert egy varázslatnyi előnyben van, amivel -ha bejön- simán kivégezheti a másikat. Ettől függetlenül támogatom. Kérdés: új kivégzéses AF szaki él? Mert akkor az kötelező lesz ehhez a fajta viadalhoz.

OK, kompromisszumként: legyen felváltva a két bajnoki. Szeritnem már így is túl sűrű a bajnoki. Van midedn világon havonta kb 20 bajnok, ez egy év alatt 240 bajnoki cím. Ha ezt ezek után 3x-ozzuk az kb 720 bajnoki cím/év. Jó ezek nagy része ugyanazokhoz vándorol de akkor is. Nem tudom van-e kétezernél több -valóban- aktív játékos a szerveren. Azért valami súlya legyen már a dolognak.

Fa-struktúra: leírnám akkor 101.-szer is. Mindenek előtt ezt kellene megcsinálni (amúgy a megnevezés rossz: most is fa-struktúra van, csak ezt NEM LÁTJUK!(. Miért lenne jó? 1) Ez kb. midenkinek tetszik 2) nem igényel túl sok machniálást és nagyban növeli a játékélményt 3) Baraty már kb 2 éve megigérte
Dátum: 2011.09.23. 21:39:49
Érdekes kezdeményezés. Az erőviszonyok nagyjából maradnának, azzal a különbséggel hogy az IQ és a szerencse még markánsabban érvényesülne a bajnokikon -nem mintha eddig nem erről szólt volna. Ahoyg Offs írta a nagyobb szerencséjú kari a második sorozatban jó eséllyel kivégzi a még talpon álló ellenfelét. Ettől függetlenül érdekes szín lenne, de nem tartom szerencsésnek hogy 2 hetente legyen, szerintem inkább (mondjuk 3 havonta) az eredeti bajnoki helyett lehetne színesítésként, kicsit más medállal. De ha többkenek szeretnétek sikerélméynt, akkor legyen ezüst és bronzérem (akér jelkéeps bónusszal vagy anélkül).

De itt is leírom akár századszor is, mi az ami egyszerűen módosítgatás és kódírás nélkül huszárvágással növelné a bajnokik élvezeti faktorát. A viadalok végén közzé kell tenni a bajnoki kategóriák végeredményét, (fa-struktúrás tábla, a'la TF Olimpia) hogy midnenki böngészhesse és láthassa meddig jutott, ki miylen ágon vol,t stb. Ezzel élmélynt adnánk nem cska a győzteseknek de a többi indulónak is. Mert valljuk perpill a bajnoki többnyire csak a győztesről a szól, a többieket egy "vesztettél" kurjantással leredenzi a propgram és eredméynük nyomtalanul elvész, hiába küzdött ebe valaki 256 indulóból a legjobb 4-be vagy a döntőbe.
Dátum: 2011.09.19. 19:26:17
Azt a kibaxxott táblázatot harsogom már én is kb 2 éve. 1 perc munka és kb 350%-al emelné a bajnokik élvezeti faktorát. jelenelg még a bajnoknak is csak egy "jaj de megnyertem-hátradőlök" feeling, azok akik csak azt olvassák, hogy "vesztettél" meg szinte egyenlő a nullával. Telejsen érthetetlen hogy ez a primitív "fejlesztés" ami TF olimpián első perctől ott volt, miért nem került be. Szerintem pkusz kód sem kell hozzá, hiszen a bajnoki rendszer eleve deklarálja. no mindegy nem puffogok, de tényleg röhej.
Dátum: 2011.09.18. 21:06:49
Csak elgondolkodtatónak azok az épületek, amiket szerintem lehetne tovább építeni és új funkciókkal bővíteni:

Őrtorony 10.

Átokpiramis 20.

Pusztítás citadellája 20.

Aréna 1.

Mágustorony 20.

Kémgömb 1.

Katakombák 1.

Lélekpajzs 25.

Aurapajzs 25.

Átokpiramis

Palota 29.

Katalizátor 15.

Epikus emlékmű 2.

A béke csarnoka 5.

A háború csarnoka 5.

Akadémia 15. (!!!)

Nekrofun fókusz 15.

Kínzókamra 15.

Alvilági verem 40.

Hangsúlyzoom nem feltétlenül a jelenlegi képességük tovább tápolása a cél, hanem az épületek további funkciókkal bővítése.
Dátum: 2011.09.18. 14:43:29
Persze mindenre rá lehet mondani hogy jó, még talán a diplomás különadóra is. Talán még van aki el is hiszi

Amúgy nem is feltétlenül kellenek ide új épületek. Elég ha a jelenelgieket upgrade-eljük, új funkciókkal, további szintekkel (mint volt anno a kennelnél, térkapunál, stb). Van egy csomó épület aminek a max. szintje még mindig 15/25, simán kaphatnának új funkciókat, további max. szinteket...
Dátum: 2011.09.18. 10:14:02
Nem tartozunk a top szövik közé de már látható hogy 1-2 hónap is kifutunk az -értelmes- épületekből. Ami marad azok közül egyik semmitmondóbb mint a másik. Csodálom, hogy a TOP szövik nem panaszkodnak(?). Ideje lenne lassan egy újabb épület-pakknak.
A baj az hogy hosszútávon továbbra is kuka a fertőződés.
Én még mindig nem adtam fel, így próbálkozom egy sort.

Kompenzált energiahasznosítás:
AF: 5/szint, max. szint 10
Gyémántok és fertőzöttek portyabónusza EH esetén is érvényesül. A képesség minden szintje 5% bónuszt jelent, a lehetséges max. 50%-ig (gyémánt bónusz esetén max. 30%-ig).

Megjegyzés: Nincs előfeltétel (mivel bárki lehet fertőzött és relikviával gyémánt is később). Gyémántoknak a bónusz max. 30%, így 6-os szintnél nekik nincs értelme többre húzni a szakit.
Cél: A gyémántok (és a fertőzöttek) EH esetén nem érvényesülő bónusza sokakban vált ki --némiképpen joggal- hiányérzetet (az is felvetődött, hogy ez hibás tervezés és így maradt). Azon túl hogy erősítené a bónuszokat, az EH-nak is erős löketet adna (gyémánt és fertőzött EH, mint taktika teret kaphatna ezáltal)

Koncentrált örjöngés
:
AF: 5 /szint, max. 5 szint,
Ha hordatársadat támadod portyában és győzöl, nem csak LE-re, de AFP-re is megkapod a fertőzésbónuszt(+10%/szint, max.50%)

Átokszórás:
Fertőzöttek, mostantól hordatársaikat is átkozhatják átokpiramissal.

Megjegyzés: Átokszórás szaki kiegészítéseként, vagy 2. szintű képesség esetén.

Háborgó őrület II:
AF: 12/szint. Max. szint: 5
Feltétel: Fertőzés 100%.
Kreatív affinitás maximuma minden szinttel nő 1-el. (max. 5)

Megjegyzés: Háborgó őrület (I.) esetén az nullázódik, ha ezt elkezdik fejleszteni, és viszont.
Cél: +5-ös max. szakis szakadék csökkentése fertőzöttek és megtisztultak között. Így már két fontos LE-termelő szaki/taktika közül lehet választani, habár az ultraspec. és transzplant. hátrányát ledolgozni hosszútávon nyilván így sem lehet (és nem is cél).

Berzerker eszencia
relikvia
Feltétel: Fertőzés 100%
szint: 100
LGY: 15000
Háborgó őrület szakértelmek mostantól nem zárják ki egymást, azaz többet is lehet fejleszteni.
Minden nap az első elhasznált (nem ultra)eszenciád esetén van 50% esélye, hogy az eszencia nem vész el.

Cél: 100. szinttől a fertőzöttek is kapnának némi kompenzációt. Egyrészt a két háborgó őrület együtt már 2 db +5-ös szaki (igaz tetemes AFP árán), másrészt talán nagyobb lenne az eszencia-használási kedv, ez is némileg kompenzálhatna a szakihátrányból eredő veszteségeket.
Dátum: 2011.09.14. 19:30:44
Pont ezt akartam írni. Esik a3. fázisban térkapus cucc, elvileg korlátlan mértékben, ami jobb dukátarányt biztosít mint ha felváltva kapnál sárga és kék dukátitalt (ráadásul mintha gyakrabban is esne, de lehet csak rnd). Viszont a térkifordító határozottan meg volt ígérve, még hozzá szám szerint max. 3.
Dátum: 2011.09.13. 11:16:56
Nektek hogyan lett 40 dukátital fázisonként (olvastam hogy valakinél ennyinél maxolt).
100 drakónból nekem eddig 2 vörös dukátital (szerencse szintx4, bár elvileg nem számít), ez alapján 4000 CSP kellene 40 italhoz...
Köszönjük a Gaia nevében, már régen kaptunk ekkora felületet.
Sokáig dolgoztunk ezen a kis kombón, de minket is meglepett, hogy 666-os kivégzésnél tényleg ki lehet nyírni végleg a karaktereket