Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Poostmaster

Dátum: 2014.12.06. 20:27:21
A játékosok, akik minősítik, elfogadják a kérdéseket, ők a kvízadminok.
Dátum: 2014.12.06. 19:13:07
Ez egy hirtelen jött ötlet volt. Nyilván ki lehet agyalni egy olyan dolgot, ami jobban működhet. Nem is ez a lényeg.
Az alapvető probléma nem az, hogy alanyi jogon járjon a százalék. Inkább az ellenkezője igaz. Mint mondottad, "magasabb szinten" megvehető a kulcs. Bizony, 50-es szintű az első. Addig meg szenvedjen. És miért jár magasabb szinten több kedvezmény? Miért nem elérhetők a kulcsok 10-es szinttől?
Pontosan azt mutatja ez is, hogy csak az érte járó bónusz kell, nem a kvíz.

De még egyszer mondom, nem az a gondom, hogy ugyenez a bónusz járjon a kérdések nélkül is.
A kvíz modul NEM MŰKÖDIK. A Beho nem foglalkozik vele. Ott van, megkövesedett, beágyazódott.
Az adminokkal nem az a baj, hogy jószívű, vagy kemény. Inkább az, hogy logikátlan a kérdések elfogadása. Nem figyelnek a megfogalmazásra, a helyesírásra. Ugye nem akarod azt mondani, hogy ez nem az ő dolguk. Nyilván szubjektív, hogy mit engednek át, és mit nem. Az viszont az igényesség alapja, hogy ne engedjenek át olyan kérdést, ami nincs megfogalmazva, helyesírási hibáktól hemzseg, nincs épkézláb válasz hozzá.
Ha visszautasítja ezért, írja oda, hogy jó lenne, ha kijavítanád.
Persze egyszerűbb felületesen átolvasni, aztán kattintani a "lexikális" gombra.


Ezért gondolom úgy, hogy a kvízrendszer mára feleslegessé vált. Az eltüntetésével egy csomó gondtól szabadulnának meg az adminok is. A helyére olyan modul kellene, amiből kizárható az emberi tévedés.
Majd töprengek egy jobb javaslaton is.
Dátum: 2014.12.06. 16:31:57
Azért én is teszek ide, hogy lehessen min bosszankodni:

Melyik ország pénzneme a zloty?

Nagy Z-vel kellene.
Dátum: 2014.12.06. 16:03:06
Valóban úgy gondolod, hogy ez a megoldás?

„(működési feltétel: prémium tagság, 1 kvízmedál, 1000 helyesen megválaszolt kérdés)”

Maga a funkció az ami bosszantó, elavult, rosszul működik, unalmas, felesleges. Nincs karbantartva, tehát csak azért maradt benne, mert egy csomó tápot ráépítettek.

Szerintem ennél többet érne, ha mondjuk ügyességi modult tennének a helyére.
Hogy javasoljak is helyette, ne csak bíráljak, ilyenre gondoltam, mint például a reflex-játék.
Például felvillan egy betű/szám/írásjel a képernyőn, és adott időn belül le kell nyomni a billentyűn.
Esetleg attól függne a kapott lé %-a, hogy mennyi idő alatt nyomtad le.
Dátum: 2014.12.06. 14:36:45
A Végzetúr,- mint minden valamirevaló játék - napról-napra megújul. Nekem úgy tűnik, hogy kicsit belendültek a fejlesztők, hisz az utóbbi időben több új dolog került bele, mint egy éve, vagy még régebben. Ez jó.
Ám felvetődött bennem, hogy a kvíznek ebben a formában van-e létjogosultsága a VU-ban. A kérdés-adatbázis minden bizonnyal óriásira duzzadt. A kérdés-adminok nem győzik a munkát, és véleményem szerint nem is nagyon érdekli őket. A Panaszok+ kvíz topic hemzseg a rossz kérdésektől, illetékes személy viszont még hébe-hóba sem szól hozzá, hogy a játékosok lássák, van értelme beírni. Az, hogy rengeteg a rossz kérdés az adatbázisban, azt is jelzi, hogy az illetékesek "találomra" fogadják el, vagy utasitják vissza a kérdéseket. Nem veszik észre a pongyola fogalmazást, a helyesírási hibákat. Egyéni tetszésük alapján döntik el, hogy a kérdés jó, vagy nem. Hogy csak néhány példát említsek:
Természetetsnek veszik, hogy az embernek tudnia kell sportesemények (leginkább foci) helyszínét, eredményét, sportolók életútját. Tudni illik, hogy milyen sport trófeákat kik kaptak meg. Ugyanez érvényes népszerű könyvek cselekményére, szereplőire. Ellenben a napi életünkkel összefüggő dolgok nem mindig kapnak zöld utat. Életünk elválaszthatatlan részét képezi a számítógép, de annak használatával összefüggő kevésbé ismert tényeket, információkat már"felesleges, lexikális tudásnak" minősítik. Pedig mi más tartozna inkább oda, mint, hogy XY sportoló játszott-e YZ klubnál, nyert-e aranylabdát?
Tudom az ilyenkor megjelenő választ: "A gugli a barátod". Csak nem értem, miért kellene nekem ilyen haszontalan információkat kigugliznom. Ezzel senki sem tanul, ez nem növeli a műveltséget.
T.i. ha valakit eddig sem érdekeltek ezek a dolgok, az a kérdés hatására sem fogja megjegyezni az érdektelen információt, nem olvas utána, nem lesz műveltebb. Az adatbázisnak csak igen csekély része (a kapott kérdések alapján) kelt fel érdeklődést valami iránt.
Hasonlóan rossz az ehhez kapcsolódó besorolás is. Igen sok kérdés van, ami több helyre is besorolható lenne, és olyan is, aminek nincs kategória.
Nézzétek csak meg az említett topicon belül a Kvíz 5.-öt. Majd' 12 000 hozzászólás. Mi ez, ha nem jelzés, hogy valami nem jól működik.
Egy szó, mint száz.
Azt gondolom, hogy a kvíz megérett egy átgondolásra. Mára már inkább bosszantó, mint érdekes. Sokkal inkább nyűg, amit el kell, hogy szenvedjen a játékos, ha történetesen több lét szeretne kapni a vadászatért. Még mindig létezik a kezdők számára igen bosszantó küldetés, amit egyre nehezebb teljesíteni, mert az adminok szerint "speciális, lexikális, érdektelen" a kérdés.
Rémlik nekem, mintha egy találkozón arról lett volna szó, hogy ez a küldetés akkor is teljesül, ha visszadobják a kérdést. Ez nincs így.
Hogy mennyire felesleges ez a kvíz, az is jelzi, hogy (nyílt titok) kvízrobotok végzik a válaszadást a legtöbb karakternél, akik még megrögzötten játszanak. Mert a 10% az kell. Ez igen nagy tápnak minősül akkor, amikor azt mondja erre valaki, hogy nem kötelező válaszolni. Túl nagy jelentősége van ahhoz, hogy kihagyhassa valaki, aki nem akar lemaradni a fejlődésben.
Azt javaslom hát, hogy vegyük ki ezt az elavult funkciót a játékból.
Dátum: 2014.12.06. 12:58:11
Hadd csatlakozzak a kukacoskodók közzé.
A kérdés maga valóban nagyszerű, ám egy dolgot ne felejtsünk el: A múltban történtekről csak akkor írhatunk hűséggel, ha azokat oda helyezzük, ahová valók. Abban az időben, amikor az eset történt, Szovjetúnió volt a helyszín. Ha tehát mai viszonylatba akarod tenni, akkor azt kell kérdezned: melyik mai ország területén...?
Nyilván te sem hagynád szó nélkül, ha valaki azt kérdezné: Hol uralkodott Julius Caesar? A helyes válasz pedig Olaszország lenne.

Mellesleg a kérdésben nagyobb hangsúly kellett volna a helyesírásra: történt

U.i.:
Egyébként én csak a kukacoskodásért járok ide. A kérdéseket már régen nem javítja senki. Ez a topic tehát csak felesleges panaszfal.
Dátum: 2014.08.26. 15:43:49
Neked külön gratulálok.
Ha ennyire Windows fan vagy, akkor használd azt. Ja, Linux volt a gépeden mikor megvetted, és nem tudod hogy kell leszedni.
Magyarországon tízezres nagyságú Linux tábor nem csekélység. Tekintve, hogy ezek általában embereket jelentenek, nem csak feltelepített gépet. A Win sem annyira milliós, ha nem a gépre telepített oprendszer számát nézzük, hanem a használókat.
Dátum: 2014.08.26. 15:27:49
Mit vesztett ek Cervantes a lepantói csatában?
Az egyik karját
Az egyik lábát
Az orrát
A fülét

el - vesztette.
Dátum: 2014.08.15. 13:03:54
A speciális kérdés mindig akkor kerül előtérbe az elbírálásnál, ha a kérdés-admin nem tudja a választ.
Elég szomorú.
Pont annyira, minat ahogy ezt a topicot is csak azért nyitották, hogy be legyen fogva a játékos szája. Valójában senki sem olvassa, akinek kéne.

Volt pl. egy olyan kérdés, hogy hogyan hívják a Linuxlogó pingvinjét.
Visszadobták, hogy speciális. Pedig a Linuxot Magyarországon is tízezrek használják, és alap, hogy egy linuxos ezt tudja.

Az viszont már gond, hogy ma a kvízolimpián két olyan kérdést is kaptam, aminek a vége nem volt olvasható. Tulajdonképpen saccolnom kellett, hogy mi a kérdés.
Az egyik valami ilyesmi:

Az alábbi gyümölcsök közül melyik az, amelyik a magja szerint

A többit nem tudom.
Dátum: 2014.02.15. 17:34:19
Az olimpián bukkant fel egy kérdés, aminek a helyes válaszán annyira meglepődtem, hogy csak homályosan emlékszem a kérdésre.

Valami olyan volt, hogy: Mi történt 1930-ban.
A helyes válaszként pedig a II világháború kitörése (!!) szerepelt.
Dátum: 2013.11.01. 18:00:11
Hogyan hívjuk az a nőt aki a házasságában negatív jellemváltozáson megy keresztül a párja irányában?
ájtatos manó
kecskecsecs
vaddisznó
házisárkány

Talán "azt".
A kérdés egyébként elég hülyén van megfogalmazva. A nőnek nem kell megváltoznia ahhoz, hogy házisárkánynak nevezzük.

Milyen fényképezési eljárás során készül el a fénykép egy-két perc alatt?
tomográfia
polimerizáicó
polaroid
polarográfia

Itt "polimerizáció"
Ez pedig elavult kérdés. Ma már bármelyik digitális kép elkészülhet egy-két perc alatt.
Dátum: 2013.10.08. 20:19:32
Gondoljátok, hogy vette valaki a néhány hete felvetett gondolatomat?
Meg kellene oldani, hogy a kufárnál szűrni lehessen a fókuszkristályokat aszerint, hogy mibe lehet beletenni őket.
Mit szóltok ehhez?
Dátum: 2013.10.08. 20:06:28
Ehhez viszont semmi közöm sincs.
Dátum: 2013.10.08. 20:05:33
Melyik nem kutyafajta az alábbiak közül?
snapsz
csivava
pumi
labradoe

A "labradoe" sem az.
Dátum: 2013.10.08. 19:57:47
A kávé után sem jöttem rá. Hatodik olvasásra sem.
Talán ha megvilágosítanád sötét elmémet.
Dátum: 2013.10.06. 10:39:26
Ez a te problémád.
Nyilván azt sem tudod, ki az a Dargai Attila. Talán Fekete Istvánról hallottál.
Dátum: 2013.07.19. 15:28:29
Idézet: Miklós - 2013.07.05. 18:04:03

1.) amit irtam korábban, hogy a jutalmak száma kariszint * tudásfája szint * szintlépés szorzó / 400 (vagy /300) igy alacsonyabb szintü kari ugyanarra a fára kevesebb jutalmat kap.


Ez lett végül is a képlet?
Az a szintlépés szorzó az mi?
Dátum: 2013.07.17. 17:11:39
Szerintem valami statisztikát lehetne dobni a szövetségi események közzé, hogy miért, mennyit kaptunk.
Már csak azért, hogy ne csak hipp-hopp nőjön az a fa.
Dátum: 2013.07.17. 15:39:12
John "Hannibal" Smith ezredes vagyok. Ne aggódj fiam, szépfiú már keresi a kamrát ahova be vagy zárva. Kihozunk, csak tarts ki, amig beszerezzük a zöldborsót, meg a kukoricaszárat, amiből az ágyút csináljuk.
Dátum: 2013.07.03. 19:40:20
Nekem egy kényelmi funkció hiányzik.
A kufárnál lehetne egy olyan, hogy a kristályokat szűrni lehessen az alapján, hogy mibe lehet beletenni.
Nem hiszem, hogy nagy dolog lenne megcsinálni, és nem kéne végiglapozgatni, hogy hol találom a megfelelőt.