Felhasználónév: Jelszó:
Oldal: 12
Szerző
Topic neve: A kvíz tündöklése, és bukása.
kedvelt tagPoostmasterFérfi
Végzetúr mester
487 hozzászólás
Profil megtekintése
A kvíz tündöklése, és bukása.
1. hozzászólás - 2014.12.06. 14:36:45
A Végzetúr,- mint minden valamirevaló játék - napról-napra megújul. Nekem úgy tűnik, hogy kicsit belendültek a fejlesztők, hisz az utóbbi időben több új dolog került bele, mint egy éve, vagy még régebben. Ez jó.
Ám felvetődött bennem, hogy a kvíznek ebben a formában van-e létjogosultsága a VU-ban. A kérdés-adatbázis minden bizonnyal óriásira duzzadt. A kérdés-adminok nem győzik a munkát, és véleményem szerint nem is nagyon érdekli őket. A Panaszok+ kvíz topic hemzseg a rossz kérdésektől, illetékes személy viszont még hébe-hóba sem szól hozzá, hogy a játékosok lássák, van értelme beírni. Az, hogy rengeteg a rossz kérdés az adatbázisban, azt is jelzi, hogy az illetékesek "találomra" fogadják el, vagy utasitják vissza a kérdéseket. Nem veszik észre a pongyola fogalmazást, a helyesírási hibákat. Egyéni tetszésük alapján döntik el, hogy a kérdés jó, vagy nem. Hogy csak néhány példát említsek:
Természetetsnek veszik, hogy az embernek tudnia kell sportesemények (leginkább foci) helyszínét, eredményét, sportolók életútját. Tudni illik, hogy milyen sport trófeákat kik kaptak meg. Ugyanez érvényes népszerű könyvek cselekményére, szereplőire. Ellenben a napi életünkkel összefüggő dolgok nem mindig kapnak zöld utat. Életünk elválaszthatatlan részét képezi a számítógép, de annak használatával összefüggő kevésbé ismert tényeket, információkat már"felesleges, lexikális tudásnak" minősítik. Pedig mi más tartozna inkább oda, mint, hogy XY sportoló játszott-e YZ klubnál, nyert-e aranylabdát?
Tudom az ilyenkor megjelenő választ: "A gugli a barátod". Csak nem értem, miért kellene nekem ilyen haszontalan információkat kigugliznom. Ezzel senki sem tanul, ez nem növeli a műveltséget.
T.i. ha valakit eddig sem érdekeltek ezek a dolgok, az a kérdés hatására sem fogja megjegyezni az érdektelen információt, nem olvas utána, nem lesz műveltebb. Az adatbázisnak csak igen csekély része (a kapott kérdések alapján) kelt fel érdeklődést valami iránt.
Hasonlóan rossz az ehhez kapcsolódó besorolás is. Igen sok kérdés van, ami több helyre is besorolható lenne, és olyan is, aminek nincs kategória.
Nézzétek csak meg az említett topicon belül a Kvíz 5.-öt. Majd' 12 000 hozzászólás. Mi ez, ha nem jelzés, hogy valami nem jól működik.
Egy szó, mint száz.
Azt gondolom, hogy a kvíz megérett egy átgondolásra. Mára már inkább bosszantó, mint érdekes. Sokkal inkább nyűg, amit el kell, hogy szenvedjen a játékos, ha történetesen több lét szeretne kapni a vadászatért. Még mindig létezik a kezdők számára igen bosszantó küldetés, amit egyre nehezebb teljesíteni, mert az adminok szerint "speciális, lexikális, érdektelen" a kérdés.
Rémlik nekem, mintha egy találkozón arról lett volna szó, hogy ez a küldetés akkor is teljesül, ha visszadobják a kérdést. Ez nincs így.
Hogy mennyire felesleges ez a kvíz, az is jelzi, hogy (nyílt titok) kvízrobotok végzik a válaszadást a legtöbb karakternél, akik még megrögzötten játszanak. Mert a 10% az kell. Ez igen nagy tápnak minősül akkor, amikor azt mondja erre valaki, hogy nem kötelező válaszolni. Túl nagy jelentősége van ahhoz, hogy kihagyhassa valaki, aki nem akar lemaradni a fejlődésben.
Azt javaslom hát, hogy vegyük ki ezt az elavult funkciót a játékból.
"Ha segíteni már nincs mód a bajon, Adj túl minden keserves sóhajon. Ki azon jajgat, ami megesett, A régi bajhoz újat keresett." (Shakespeare)
Pontszám: 7.76
kedvencOffsboyFérfi
Végzetúr mester
4654 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A kvíz tündöklése, és bukása.
2. hozzászólás - 2014.12.06. 15:01:44 (Válasz Poostmaster #1 hozzászólására.)
Nyitott kapukat döngetsz. Kvízgömb relikvia. Vagy nem ismerted? Horda trófeáért vehető.
Mini event menetrend - https://goo.gl/0W5E6l
Pontszám: 7.86
kedvelt tagPoostmasterFérfi
Végzetúr mester
487 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A kvíz tündöklése, és bukása.
3. hozzászólás - 2014.12.06. 16:03:06 (Válasz Offsboy #2 hozzászólására.)
Valóban úgy gondolod, hogy ez a megoldás?

„(működési feltétel: prémium tagság, 1 kvízmedál, 1000 helyesen megválaszolt kérdés)”

Maga a funkció az ami bosszantó, elavult, rosszul működik, unalmas, felesleges. Nincs karbantartva, tehát csak azért maradt benne, mert egy csomó tápot ráépítettek.

Szerintem ennél többet érne, ha mondjuk ügyességi modult tennének a helyére.
Hogy javasoljak is helyette, ne csak bíráljak, ilyenre gondoltam, mint például a reflex-játék.
Például felvillan egy betű/szám/írásjel a képernyőn, és adott időn belül le kell nyomni a billentyűn.
Esetleg attól függne a kapott lé %-a, hogy mennyi idő alatt nyomtad le.
"Ha segíteni már nincs mód a bajon, Adj túl minden keserves sóhajon. Ki azon jajgat, ami megesett, A régi bajhoz újat keresett." (Shakespeare)
Pontszám: 6.44
kedvencHanspeterFérfi
Végzetúr mester
451 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A kvíz tündöklése, és bukása.
4. hozzászólás - 2014.12.06. 16:58:56 (Válasz Poostmaster #3 hozzászólására.)
És utána pedig azért menne a még durvább anyázás a fórumon teljes joggal, mert aki épp akkor vadászik mikor egy "pillanatra" megakad a szerver, netán alapból lassabb internetszolgáltatása van, vagy mobilról játszik, az élből egy csomó % bónusztól elesik.

Hogy tökéletes a kvízrendszer? Nem, messze sem az, de erről első sorban az a mindent akarok de nekem semmi sem jó játékosállomány tehet, aki mindig mindenért csak panaszkodik. (Tisztelet a kivételnek, akinek nem inge...).
Mert olyat én még itt a fórumon nem hallottam, hogy jó, igaza volt az adminnak, valóban rossz volt a kérdésem. Vagy az a baj, hogy szemét az admin, és biztos nem is hallott az általános iskolás kémiáról, azért dobta vissza a kérdésem, vagy az a baj, hogy a hülye már megint mindent elfogad mérlegelés nélkül. Akkor mégis hogy értékeljenek az adminok? Ha próbál korrekten a rég lefektetett irányelvek szerint dolgozni, akkor ő a szemét köcsög akinek semmi nem jó, ha meg lágyszívűbb, akkor meg jönnek az "ez hogy kerülhetett be" kommentek...
A mit a Beho a kezdet kezdetén valóban elrontott, hogy LE jutalom jár a kérdésfeltevésért. Ez tényleg hiba volt, mert így sokan csak a tápot látják benne, ami nekik alanyi jogon jár, igaz hogy arra sem veszik a fáradságot hogy a kérdést leírják helyesen, és találjanak négy megfelelő válaszlehetőséget, de a jutalommért tartják a markukat.

Mára viszont eljutott odáig a játék, hogy a kvíz is csak egy lehetséges opció a játékon belül, egyáltalán nem kötelező kihasználni. Alacsony szinten eleve fel sem dobja a kérdéseket a gyors vadászat miatt, aki akar válaszolgatni az külön elindíthatja. Magasabb szinten lélekgyémántból vásárolhatóak a kvízkulcsok, leosztva a megválaszolandó kérdésmennyiséget, ha valaki nem akarja teljesen kilőni. Dukátért vásárolható Okuláré fix 5%-ot ad, ha valaki leosztott mennyiséget sem akar megválaszolni.
Kvízgömbbel pedig ahogy Offs is írta 100%-ban kiváltható a vadászat minden hátrány nélkül. Ja hogy
ahhoz meg kellenek előfeltételek? Hát, azért a 10-22% bónuszért kelljen is valamit letenni az asztalra, nem azért hívják bónusznak hogy alanyi jogon járjon.
Kiképző - v3
Pontszám: 8.43
kedvelt tagPoostmasterFérfi
Végzetúr mester
487 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A kvíz tündöklése, és bukása.
5. hozzászólás - 2014.12.06. 19:13:07 (Válasz Hanspeter #4 hozzászólására.)
Ez egy hirtelen jött ötlet volt. Nyilván ki lehet agyalni egy olyan dolgot, ami jobban működhet. Nem is ez a lényeg.
Az alapvető probléma nem az, hogy alanyi jogon járjon a százalék. Inkább az ellenkezője igaz. Mint mondottad, "magasabb szinten" megvehető a kulcs. Bizony, 50-es szintű az első. Addig meg szenvedjen. És miért jár magasabb szinten több kedvezmény? Miért nem elérhetők a kulcsok 10-es szinttől?
Pontosan azt mutatja ez is, hogy csak az érte járó bónusz kell, nem a kvíz.

De még egyszer mondom, nem az a gondom, hogy ugyenez a bónusz járjon a kérdések nélkül is.
A kvíz modul NEM MŰKÖDIK. A Beho nem foglalkozik vele. Ott van, megkövesedett, beágyazódott.
Az adminokkal nem az a baj, hogy jószívű, vagy kemény. Inkább az, hogy logikátlan a kérdések elfogadása. Nem figyelnek a megfogalmazásra, a helyesírásra. Ugye nem akarod azt mondani, hogy ez nem az ő dolguk. Nyilván szubjektív, hogy mit engednek át, és mit nem. Az viszont az igényesség alapja, hogy ne engedjenek át olyan kérdést, ami nincs megfogalmazva, helyesírási hibáktól hemzseg, nincs épkézláb válasz hozzá.
Ha visszautasítja ezért, írja oda, hogy jó lenne, ha kijavítanád.
Persze egyszerűbb felületesen átolvasni, aztán kattintani a "lexikális" gombra.


Ezért gondolom úgy, hogy a kvízrendszer mára feleslegessé vált. Az eltüntetésével egy csomó gondtól szabadulnának meg az adminok is. A helyére olyan modul kellene, amiből kizárható az emberi tévedés.
Majd töprengek egy jobb javaslaton is.
"Ha segíteni már nincs mód a bajon, Adj túl minden keserves sóhajon. Ki azon jajgat, ami megesett, A régi bajhoz újat keresett." (Shakespeare)
Pontszám: 6.78
kedvencCosmo55Férfi
Végzetúr tehetség
102 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A kvíz tündöklése, és bukása.
6. hozzászólás - 2014.12.06. 19:45:32
Többször felhoztátok az "adminokat". Tudtommal nem adminok, hanem a játékosok minősítik jónak, vagy egyébnek a feltett kvíz kérdéseket.
Amivel viszont egyetértek, hogy sok a hibás kérdés. Egyébként a kvíz egy színfolt a játékban.
Pontszám: 7.57
kedvelt tagPoostmasterFérfi
Végzetúr mester
487 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A kvíz tündöklése, és bukása.
7. hozzászólás - 2014.12.06. 20:27:21 (Válasz Cosmo55 #6 hozzászólására.)
A játékosok, akik minősítik, elfogadják a kérdéseket, ők a kvízadminok.
"Ha segíteni már nincs mód a bajon, Adj túl minden keserves sóhajon. Ki azon jajgat, ami megesett, A régi bajhoz újat keresett." (Shakespeare)
Pontszám: 6.78
kedvencHanspeterFérfi
Végzetúr mester
451 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A kvíz tündöklése, és bukása.
8. hozzászólás - 2014.12.06. 22:05:37 (Válasz Poostmaster #5 hozzászólására.)
Idézet: Poostmaster - 2014.12.06. 19:13:07

Persze egyszerűbb felületesen átolvasni, aztán kattintani a "lexikális" gombra.


Látod ez tipikusan annak az embernek az érve, aki nem tudja feldolgozni, hogy az ő tökéletes kérdését korábban visszadobták, mert
Idézet: Hanspeter - 2014.12.06. 16:58:56
Ha próbál korrekten a rég lefektetett irányelvek szerint dolgozni, akkor ő a szemét köcsög akinek semmi nem jó,

, bezzeg a másik kérdése meg bekerült pedig az milyen szar mert én még az életben nem hallottam róla, és egy betű félreütés is van benne. És ezzel az érvvel borul minden objektivitás, amivel bármilyen reformot, fejlesztést el lehetne érni.

Hogy logikátlan, nem következetes az értékelés, azt aláírom. Mivel több ember végzi, ez nem is lehet másképp. Csak míg régen volt 6-8 játékosadmin, akik ismerték egymást (meg akiket mi is megkereshettünk akár problémával, akár véleményeztetni a kérdést feltevés előtt), akik megbeszélték egymás közt, hogyan értékelnek, és bizonytalanság esetén skypeon kupaktanácsot is tartottak sokszor 1-1 kérdés miatt, addig mára jó ha tán kettő darab ilyen admin van. Ha van ennyi egyáltalán. A többi értékelést X darab behós végzi, akikre rengeteg jogos panasz érkezik, az a ~két admin meg takarít utánuk mikor épp van rá ideje a munka/iskola, játék, egyéb elfoglaltságok mellett.


És hogy a kulcs miért nem 10. szinttől vásárolható? Egyrészt mert amikor bekerült a játékba, 40. szint alatt még csak álmodozhattál a lélekgyémántról, másrészt az a napi 30-37 vadászat amire alacsony szinten válaszolni kell, az abszolút nem megterhelő. 300-at előreválaszolni minden gyorsítás nélkül már valóban unalmas egy kicsit (főleg mikor ugyanaz a 15 besorolós kérdés ismétlődik), de legalább az ember készül a kvízolimpiára.
Kiképző - v3
Pontszám: 7.81
kedvelt tagPoostmasterFérfi
Végzetúr mester
487 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A kvíz tündöklése, és bukása.
9. hozzászólás - 2014.12.07. 17:39:10 (Válasz Hanspeter #8 hozzászólására.)
Hagyjuk már, ezt a személyeskedést!
Azt a mondatot csak azért írtam, hogy érzékeltessem, nem ellenőrzik a kérdéseket. Írhattam volna azt is, hogy felületesen átolvassa, aztán kattint a "jó" gombra. A lényeg a mondat első része.
Engem totál nem érdekel, hogy másnak a JÓ kérdését miért fogadták el. Ha ötletes, meg van fogalmazva, és helyes, semmi bajom vele. Ha nem hallottam róla, akkor talán még utána is nézek. (Mint pl. a legutóbbi, rejtélyes túra esetét) Ami viszont egyértelműen rossz, azt ne fogadják el! Én magam már vagy két éve nem tettem fel kérdést. Viszont találkozok velük sűrűn. Különösen az olimpiákon bosszantó, egy-egy rossz kérdés.
A fölvetés arról szól, hogy kell-e nekünk a kvíz. Ahogy te is megállapítottad, az új kérdések elfogadása mára elég problémás lett. Akkor miért erőltetjük?
Ha pedig nincs lehetőség új kérdést feltenni, akkor megbukott a besorolásért járó bónuszrendszer is, ami már most is elég nehézkesen működik. Ezzel a medálok megszerzése is sanszos. A besorolásról csak egy dolog. Nézd meg a sport kategóriának milyen alkategóriái vannak. Két féle sport van benne: Foci meg forma1. Szerinted ezekbe belefér minden?
Ezért mondtam, hogy átgondolandó. Szerintem felesleges. Esetleg megmenthető lenne, ha alaposan átrostálnák az adatbázist (kétlem), és kivennék a kérdés-feltevés-besorolás részt. A medálokat talán meg lehetne kapni megválaszolt mennyiség alapján+olimpia.
A hozzászólást Poostmaster módosította 2014.12.07. 17:41:51-kor
"Ha segíteni már nincs mód a bajon, Adj túl minden keserves sóhajon. Ki azon jajgat, ami megesett, A régi bajhoz újat keresett." (Shakespeare)
Pontszám: 7.03
népszerűLanmandragoranFérfi
Végzetúr mester
5171 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A kvíz tündöklése, és bukása.
10. hozzászólás - 2014.12.07. 20:15:43 (Válasz Poostmaster #9 hozzászólására.)
Ha jól értettem a fenti kollégát, az érvednek nem a "lexikális/jó/akármilyen értékelést adott" részével van objektivitásbeli probléma, hanem a "felületesen átolvassa" a szubjektív.
Mert (feltételezhetően) egyetlen admin "áldásos" tevékenysége miatt lehúzod az összes admint, szarnak bélyegzed az egész rendszert, és kukáznád a csudába.

A sporton belül pedig azért csak foci és F1 van külön kiemelve a sportágak közül, mert ez a két sportág az ami a feltett kérdések mennyisége alapján komolyan érdekli a játékosok többségét. (nem azt a többséget, aki panaszkodik hogy miért vannak ezek a kérdések benn, hanem azt a sokkal nagyobb részt akik felteszik ezeket a kérdéseket).
A többi sportkérdést kényelmesen besorolhatod a többi alkategóriába (sportolók, események, olimpiák, szabályok...)
v1 - standby
v2 - Al'LanMandragoran, Vörös Sherwood
v3 - Shaidar Haran, » Ω «
v5 - Biorobot, Tébolyult Mágusok
Pontszám: 7.28
népszerűAzazelFérfi
Végzetúr mester
3147 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A kvíz tündöklése, és bukása.
11. hozzászólás - 2014.12.08. 08:17:04 (Válasz Lanmandragoran #10 hozzászólására.)
Sorry, de némiképp igaza van. Lehet, hogy egyetlen ember húzza le, nem tudom, de tényleg igen gáz lett mára a helyzet...és ha egyetlen valaki taccsra tudja tenni, az is azt jelzi, hogy komoly gond van vele...valóban komoly gatyábarázásra szorul.

Minden tiszteletem, és elismerésem azoké, akik megálmodták, létrehozták, és hosszú-hosszú ideje, időt és energiát nem sajnálva, önként, elismerés helyett csak " fikázást" kapva, a mai napig dolgoznak vele, de....
Sajnos mára túlnőtt rajtatok a dolog, elburjánzott, elvadult a szép kis kert, megérett egy alapos metszegetésre, ha...ha még helyrehozható.
Talán tényleg ott siklott félre a dolog, hogy ennyire " kötelező" részévé vált a játéknak.
Tényleg sajnálom, hogy ezt kell mondanom, mert nem jó érzés azt javasolni valakiknek, hogy essenek neki láncfűrésszel valaminek, ami fontos számukra, amit jószándékból, és örömmel alkottak, gondoztak.....
Báró Samedi
Pontszám: 8.07
népszerűAmnaelFérfi
Végzetúr mester
326 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A kvíz tündöklése, és bukása.
12. hozzászólás - 2014.12.08. 11:37:01 (Válasz Hanspeter #8 hozzászólására.)
Már bocs Hans de amikor kitalálok egy nyomorult kérdést és visszalöki valami idióta minden átgondolás nélkül aztán másnap látom a kérdésemet helytelenül leírva ugyan azokkal a válasz lehetőségekkel innentől ők milyen objektivitás legyen?

(nem másnap volt hanem de azt hiszem majd 1 hét múlva)

Na meg az hogy a kérdések nagy részér ilyen indokokkal adják le hogy érdektelen lexikális...
Arról nem is beszélve hogy nagyon sok kérdés többször is szerepel az adatbázisban mert 1 (több) okoskodó beengedi anélkül hogy átolvasná.
Még próbáltam finoman fogalmazni, de néha olyan érzésem van hogy Lovag értetlenkedésében még is csak volt valami értelem is!
A rend a hülyéknek való a zseni átlát a káoszon is!
Pontszám: 7.50
kedvelt tagPoostmasterFérfi
Végzetúr mester
487 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A kvíz tündöklése, és bukása.
13. hozzászólás - 2014.12.08. 21:35:37 (Válasz Lanmandragoran #10 hozzászólására.)
Idézet: Lanmandragoran - 2014.12.07. 20:15:43
Ha jól értettem a fenti kollégát, az érvednek nem a "lexikális/jó/akármilyen értékelést adott" részével van objektivitásbeli probléma, hanem a "felületesen átolvassa" a szubjektív.

Ezt nem egészen értem.

Idézet: Lanmandragoran - 2014.12.07. 20:15:43

Mert (feltételezhetően) egyetlen admin "áldásos" tevékenysége miatt lehúzod az összes admint, szarnak bélyegzed az egész rendszert, és kukáznád a csudába.

Erre meg csak azt mondanám, hogy nem tartom valószínűnek, hogy az összes rossz kérdés egyetlen admin műve. Vagy keressünk egy bűnbakot, és rendben van minden?
Ha pedig mégis ő tette, miért van még a helyén? Akkor ő húzza le a többi munkáját, nem én.

Most pedig még egyszer szeretném leszögezni:
A javaslat nem egyes emberek, emberek egy csoportja ellen szól. Próbáljátok már meg egyszer végig gondolni, és azt bizonyítani nekem, hogy miért is jó ez a rendszer. Nem azzal kell foglalkozni egy javaslatnál, hogy fikázzátok aki föl merte tenni.
Szerintem a ti hsz-eitek között is elég sokat lehet találni azokból, amikor panaszkodtok egy-egy funkcióra. Vagy az más? Nektek szabad? Ti okosat mondok, más meg nem?
"Ha segíteni már nincs mód a bajon, Adj túl minden keserves sóhajon. Ki azon jajgat, ami megesett, A régi bajhoz újat keresett." (Shakespeare)
Pontszám: 6.26
népszerűLanmandragoranFérfi
Végzetúr mester
5171 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A kvíz tündöklése, és bukása.
14. hozzászólás - 2014.12.08. 21:54:34 (Válasz Azazel #11 hozzászólására.)
Igen, valóban 12k hozzászólás van a Kvíz5 topicban, ez egy nagyon szép, nagy, hangulatkeltésre alkalmas szám. Csak épp aki rendszeres olvasó, (Azazel, te pl tudom hogy az vagy, és többnyire a védőügyvéd oldalon ), az pontosan tudja, hogy ennek effektíve a harmada talán, ami megkérdőjelezett minőségű kérdést tartalmaz, aminek egy részét aztán többen meg is védenek, így a 4000 már közelebb áll a valósághoz, ha a topicban szereplő rossz kérdések számát kell megbecsülni, ami már messze nem olyan durva szám, főleg cirka 300k össz kérdésszámhoz képest. Újabb enyhítő körülmény, hogy a topic 2010 februárjában nyílt, azaz majdnem 5 éve üzemel. Ehhez képest kis utánajárással kideríthető, hogy az előző 4 ilyen topic (Kvíz1-4) másfél év alatt termelt cirka 36000 hozzászólást.

Ez alapján egyáltalán nem látom gáznak a helyzetet. Emellett 3-4-5 világon olimpiázom rendszeresen, és elvétve találkozom cinkes kérdéssel, ami egy ~300k feletti darabszámú adatbázisnál szerintem azért elég jó aránynak mondható. De lehet hogy 48 kvízmedállal a hátam mögött kicsit más a tűrésküszöböm ha lexikális, vagy speciális kérdésről van szó, mint egy átlag játékosnak.

Persze, részben tényleg igaza van mindenkinek aki kritikát fogalmaz meg. Sokkal rosszabb minden, mint mikor Kóc, meg Cras, meg Cirip, meg a többiek végezték az admin munkát, mert ők egységesen dolgoztak, követhető elvek szerint. Ugyan akkor is rengetegen panaszkodtak, csak inkább épp a szigorúság miatt, de ennek többen szerintem pont örültünk.
Most valóban kerülnek be új, és rossz kérdések elég jelentős számban. Csak épp rövid időn belül ki is kerülnek, mivel a megmaradt játékos-adminok figyelnek és takarítanak. Stev97c nem olyan nagyon régen a fórumon is megszólalt többször, illetve találkozón Hatsepsut is megerősítette hogy legalább még egy "hagyománytisztelő" admin van, akik az újonnan bekerült kérdéseket folyamatosan szelektálják.

Persze ez nem látszik kifelé, mert épp elég pluszmunka nekik a játék mellett az adatbázis, a rendszeres fórumkommentelgetés már nem fér bele.

Csak szerintem picit furcsa, hogy ha szóba kerül a kvíz, akkor nem azok a régi játékosok kardoskodnak leghangosabban a változtatás mellett, akik tudják milyen volt a kvíz 3-4 éve, akik esetleg ismertek Kócék közül valakit "személyesen", netán vették a fáradságot és megkeresték személyesen Miklóst vagy Erikát (Hatse) és rajtuk keresztül beleláttak a rendszerbe. Ellenben a kritizáló hozzászólásokban rendszeresen hemzsegnek az idióta, hozzánemértő, s.ggfej, meggondolatlan, felületes, és egyéb hasonló színvonalú és töltetű jelzők, amik nem az objektív jobbító szándékról, hanem a személyes sértettségről tanúskodnak.


Idézet: Amnael - 2014.12.08. 11:37:01
Már bocs Hans de amikor kitalálok egy nyomorult kérdést és visszalöki valami idióta minden átgondolás nélkül aztán másnap látom a kérdésemet helytelenül leírva ugyan azokkal a válasz lehetőségekkel innentől ők milyen objektivitás legyen?


Bár nem nekem szól, de.... A megfogalmazásodból az következik, burkoltan arra célzol, az admin visszaélt a lehetőségeivel, ok nélkül visszadobta a kérdésedet, majd az egészet igénytelenül lemásolva felrakta, hogy övé legyen a jutalom. Ezt a gyanudat idáig hányszor jelezted ÜSZ-en? Mert ha valóban így lenne, azt logok alapján biztosan tudnák ellenőrizni, és eltávolítani az érintett admint.
v1 - standby
v2 - Al'LanMandragoran, Vörös Sherwood
v3 - Shaidar Haran, » Ω «
v5 - Biorobot, Tébolyult Mágusok
Pontszám: 8.05
népszerűLanmandragoranFérfi
Végzetúr mester
5171 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A kvíz tündöklése, és bukása.
15. hozzászólás - 2014.12.08. 22:12:33 (Válasz Poostmaster #13 hozzászólására.)
Idézet: Poostmaster - 2014.12.08. 21:35:37
Idézet: Lanmandragoran - 2014.12.07. 20:15:43
Ha jól értettem a fenti kollégát, az érvednek nem a "lexikális/jó/akármilyen értékelést adott" részével van objektivitásbeli probléma, hanem a "felületesen átolvassa" a szubjektív.

Ezt nem egészen értem.

A két megelőző hozzászólásodból kiderült, nálad az értékelés eredményétől független alapfeltételezés, hogy az értékelő felületesen olvassa át a kérdést és a válaszokat. Vagyis fel sem tételezed, hogy rendesen elolvassák a kérdéseket, netán utánanéznek a jó és rossz válaszoknak egyaránt, nehogy kettő vagy több jó válasz legyen, figyelnek a helyesírásra, stb. Az általad tapasztalt hibák alapján általánosítasz, és szubjektíven egy kalap alá veszel minden admint.

Idézet: Poostmaster - 2014.12.08. 21:35:37

Erre meg csak azt mondanám, hogy nem tartom valószínűnek, hogy az összes rossz kérdés egyetlen admin műve. Vagy keressünk egy bűnbakot, és rendben van minden?
Ha pedig mégis ő tette, miért van még a helyén? Akkor ő húzza le a többi munkáját, nem én.


Azért beszélek egy adminról, mert amikor anno Cras-ék elkezdték csökkenteni a jelenlétet, abbahagyni a játékot, valaki már akkor elkezdte a Behonál ezt a típusú "kiváló" munkát, és Kócoséknak sem sikerült leállíttatni, vagyis elég magas pozíciójú belső ember csinálhatja hobbiból, nem valami megbízott lektor aki erre kapja a fizetését. Csak azóta egyre nagyobb mozgástérhez jutott ahogy fogynak a normál adminok.


Idézet: Poostmaster - 2014.12.08. 21:35:37

Most pedig még egyszer szeretném leszögezni:
A javaslat nem egyes emberek, emberek egy csoportja ellen szól. Próbáljátok már meg egyszer végig gondolni, és azt bizonyítani nekem, hogy miért is jó ez a rendszer. Nem azzal kell foglalkozni egy javaslatnál, hogy fikázzátok aki föl merte tenni.
Szerintem a ti hsz-eitek között is elég sokat lehet találni azokból, amikor panaszkodtok egy-egy funkcióra. Vagy az más? Nektek szabad? Ti okosat mondok, más meg nem?


És azt mégis hogy bizonyítsuk neked, hogy egy érdekes foltnak tartjuk a játékban, amit szeretünk, és amitől garantáltan nem válik monoton kattintgatássá az egész játék? Neked nem tetszik? Rengeteg módja van hogy ignoráld, és meg van oldva az egész probléma, ami nem is létezett.
v1 - standby
v2 - Al'LanMandragoran, Vörös Sherwood
v3 - Shaidar Haran, » Ω «
v5 - Biorobot, Tébolyult Mágusok
Pontszám: 8.05
népszerűAmnaelFérfi
Végzetúr mester
326 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A kvíz tündöklése, és bukása.
16. hozzászólás - 2014.12.09. 00:45:43 (Válasz Lanmandragoran #14 hozzászólására.)
Hát ez kb 1 másfél éve történt igaz nem jelentettem mert akkor valószínűleg nem tudtam volna ennyire választékosan megfogalmazni az állás pontomat és valszeg még mindig le lennék tiltva a szerverről.
De egy admin visszadobta és slussz után meg látom hogy másnak beengedik! Ráadásul úgy hogy több hiba is volt benne és nem olyan hogy 1 betűt kihagy vagy félre írt... Na akkor pukkadt el nekem az izzó azóta nekem jó a 3300 Le/100 megválaszolt kérdés! Nem is foglalkoztam vele és nem is tervezem azóta rájöttem hogy van akinek ennyi élvezet jut hát élvezze ki!

Köszönöm a javaslatot és hogy észrevetted!
A rend a hülyéknek való a zseni átlát a káoszon is!
Pontszám: 7.50
kedvencBpetya75Férfi
Végzetúr mester
2303 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A kvíz tündöklése, és bukása.
17. hozzászólás - 2014.12.09. 07:58:17 (Válasz Lanmandragoran #15 hozzászólására.)
Idézet: Lanmandragoran - 2014.12.08. 22:12:33
egy érdekes foltnak tartjuk a játékban, amit szeretünk, és amitől garantáltan nem válik monoton kattintgatássá az egész játék? Neked nem tetszik? Rengeteg módja van hogy ignoráld, és meg van oldva az egész probléma, ami nem is létezett.


Maximális az egyetértésem!
Pontszám: 8.06
népszerűAzazelFérfi
Végzetúr mester
3147 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A kvíz tündöklése, és bukása.
18. hozzászólás - 2014.12.09. 08:40:51 (Válasz Lanmandragoran #15 hozzászólására.)
Mi van az olyan emberekkel, akik érdekes színfoltnak tartják, tetszik nekik( mert például imádnak kötekedni a kötekedőkkel ), de mégis odáig jutottak, hogy inkább nem írnak kérdést, mert így, ahogy most van, már nem annyira tetszik nekik?

Nem lenne érdemes tenni valamit, ahelyett, hogy politikusi pátosszal kijelentitek "...akinek nem tetszik, el lehet menni..." ?
Báró Samedi
Pontszám: 8.07
kedvencBpetya75Férfi
Végzetúr mester
2303 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A kvíz tündöklése, és bukása.
19. hozzászólás - 2014.12.09. 08:52:59 (Válasz Azazel #18 hozzászólására.)
Én már rég így nyomom. Csak a változtatni akarás hiányzik belőlem. Ha egy macska lehet, akkor én is lehetek megalkuvó
Pontszám: 8.06
kedvencTigrisnyulNő
Végzetúr mester
1019 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A kvíz tündöklése, és bukása.
20. hozzászólás - 2014.12.09. 09:11:45 (Válasz Bpetya75 #19 hozzászólására.)
Macska, mint megalkuvó????
PittyPötty - V1
ResCat - V3
Cheri Lady - V6
Pontszám: 8.17
Oldal: 12
HKK - Zén minikiegészítő: Zén Legendái: A sötétség gyermekeiAz Idő Kereke tovább forog! Megjelent a befejező trilógia utolsó része!