Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Silver Heart

Oldal: 1
Dátum: 2011.03.01. 10:26:11
Sziasztok!

Hát ezt megkaptam. Nem baj, ez engem nem zavar.

FaustOne! Én így érzem magam jól, a bőrömben. Arra pedig, fütyülök, mi a véleményed.

Ha megtanulsz kultúráltan kommunikálni, esetleg elsajátítod a vita szabályait is, beszélgethetünk.

Nem lehet, hogy kicsit többnek gondolod magad annál ami valójában vagy?
Nekem úgy tűnik. De az élet talán majd megtanít egy kis toleraniára, és alázatra, pökhendi uraság!

Sziasztok.

Silver Heart.
Dátum: 2011.02.19. 11:50:22
Sziasztok, megint!

Jó ez a kérdéskör. Egy kicsit elgondolkodtam a dolgon. Jaj, ezt nem kellett volna!

Szóval, a világ összes vallása, egy sor kiváló filozófus, és sok műkedvelő foglalkozik a témával. Mind talál megoldást, de az összes megoldás sántít valahol.

Az egyének, csoportok céljait kimerítettem tegnap. Mi végre teremtetett, alakult ki, az ember, az emberiség? Nos, az emberi létnek a fajfenntartáson kívül, NINCS célja.

MIÉRT keresünk mégis magasztos célokat?

Azért, mert nem akarjuk beismerni, hogy a létezésünk céltalan.

Az ember kialakulása is, csak bosszantó véletlenek sorozata. Természetesen, a nagy számok törvénye szerint, mégis eleve elrendeltetett. A fizika, kémia és a matematika törvényei miatt. Miért alakult ki a világegyetem? És a Naprendszer? És az élet? És az emberiség? Célja, oka egyiknek sincs. Csak lejátszódnak a folyamatok a természet törvényei szerint.

A gondolatokról, érzésekről csak annyit, hogy azok csupán biokémiai ingerek. A túlélésben segítettek, segítenek. Az evolúció adta az emberiségnek ezt a csodafegyvert a karmok, fogak, izmok helyett. Innen megközelítve a témát, oda érkezünk, hogy a létezésünk célja a túlélés. Ehhez van szükség a reprodukcióra is.
Tehát elmondható, hogy a gondolkodó, érző ember létezésének NINCS egyéb célja, csak a puszta FENNMARADÁS.

Részei vagyunk a természet millárdszor milliárd variációjának. Velünk együtt teljes az összkép, úgyanúgy, mint az esetleges pusztulásunkkal.

Ezért, aki a létezésünknek célt, okot vél találni az egyszerűen téved.
Keresni azért lehet, de szerintem felesleges.

Ma így ébredtem. Sziasztok!

Silver Heart.
Dátum: 2011.02.18. 21:05:02
Az emberi létezés célja?

Azt hiszem, annyiféle, ahány ember létezik.

Van aki szuperbombázó barátnőt akar, akad aki a sport teljesítményével akar kitűnni, és van olyan is, aki csak, még egy sört akar...

Mi a közös a sokféle cél között?

Az öröm, amit a cél elérése okoz.

Ebből a szempontból mindeki a saját boldogságát keresi. Tehát önző. Ez akkor is áll, ha valakit az önzetlen segítség tesz boldoggá. Önző, mert a saját megelégedésére segít másokon.

Tehát, az élet célja örömöt szerezni, SAJÁT MAGUNKNAK!

Van azonban egy fontos dolog, ezzel kapcsolatban. Az út, ami a céljaink eléréséhez vezet. Az élni, és élni hagyni elv.
Ha mások kárára cselekszünk, miközben a céljainkat hajszoljuk, az megmérgezi a legnemesebb trófeát is.

Azt hiszem mindent elmondtam a témáról, ami most kikívánkozott belőlem.
Végigolvastam a többieket is. Hmm... Tanulságos.

Sziasztok.

Silver Heart.
Dátum: 2011.02.10. 09:51:07
Üdvözlet!

A kontextus az a fogalom, amikor a szövegkörnyezetben kell érteni a mondandód jelentését?

Nem voltál te mostanában miniszterelnök?

Fogalmazz pontosan, akkor nem adsz támadási felületet!

Eltelt már néhány nap, használt az oltás?

Viszlát: Silver Heart.
Dátum: 2011.01.17. 18:50:29
Jó neked, ha teljes védettséggel bírsz. Ha ez valóban így van, akkor:

1: Te nem a Föld nevű bolygón élsz!
2: Soha nem tartózkodsz emberek közelében!
3: A szervezeted nem az emberi biológia alapján működik!
4: Az általad belélegzett levegőt külön vírusfigyelő érzékelő ellenőrzi, amely az érzékelt vírusokat is megsemmisíti!
5: Már hatszor átestél a betegségen!

Érdeklőnék, vajon ezek közül melyik/ek/ igazak rád?

Hidd el tudom, hogy a védőoltás sem zárja ki a megbetegedést! A tudós orvosok is csak azt mondják, hogy segíti az immunrendszert, hogy legyőzze a betegséget.

Silver Heart.
Dátum: 2011.01.17. 16:45:43
Sziasztok!

Nem oltatom be magam. Tudjátok, amikor beoltattam magam, néhány hét múlva olyan beteg lettem mint a kutya. Sajnos nem bízom a vakcina magyarországi előállítójában. Láttam vele egy riportot valamelyik kereskedelmi televízión. Ha nekem egy "kigyúrtkopasz" csóka egy védőoltásról azt nyilatkozza, hogy azt az ő cége gyártja, AZT a vakcinát akkor adatnám be magamnak, ha előttem neki is beadják. Vagy még akkor sem.

Tény, hogy 15 éve semmi komoly betegségem nem volt. SZERINTEM azért is , mert olyan messzire elkerülöm az orvosokat, amennyire csak lehet.

Tény az is, hogy a kórházakban nagyságrendileg többen haláloznak el "hagyományos" influenzában, mint a H1N1 vírus miatt, csak AZ nem hír.

A pánikkeltés kiváló üzleti stratégia, de én EZT elítélendőnek tartom!

Végezetül visszakanyarodnék a hozzászólás elejére: AMIKOR beoltattam magam, beteg lettem, AMIÓTA nem oltatom magam, kutya bajom. Akkor hogy is van ez?

Silver Heart.
Oldal: 1