Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Veszett Kutya

Oldal: 123
Dátum: 2013.04.23. 15:53:19
Ma két levelet írtam az ÜSZ-re, remélem hamar intézkednek, mert szintlépés előtt vagyok V4-n és nem tudom, hogy mi maradt ki a feladatokból, mert ha oda akarok belépni adatbázis hibát ír ki, valamint a kalandoknál nem vonja le a kristálypontokat tőlem és emiatt buktam már 3, vagy 4 kalandot.

Gondoltam jelzem itt is, hátha valamelyik JV olvassa.
Mi van a Mágia Mestereivel?
Nem tudok belépni, mert szerverhibát ír ki.
Dátum: 2013.04.04. 12:13:43
Engem beenged minden világra, ahol regisztrálva vagyok.
Most teszteltem, a fórumon keresztül is és sima belépéssel is be tudok lépni a karaktereimhez.
Nem ütöttél el valamit a bejelentkezésnél? (jelszónál például, ha nincs mentve a gépeden)
Dátum: 2013.04.01. 01:20:01
Nincs napi bónusz még mindig.
Most léptem be és azt írja, hogy majd csak holnaptól jár, pedig majdnem teljesen meg volt már.
Dátum: 2013.04.01. 01:17:05
Melyik együttes dala az "Egyszerű dal"?

Green Day
P-Box
Tankcsapda
Mobidik

A negyedik válaszlehetőség írás hibás, mert ilyen néven nem létezik zenekar.
Helyesen úgy kellett volna írni, hogy Moby Dick
Kéretik javítani.
Dátum: 2013.04.01. 01:03:09
Vlad Tepes alakja melyik regény megírásához szolgált alapul?

Drakula
Sándo Mátyás
Nemezis
Kojak

Betű kihagyás miatt javításra szorul.
Szomorú, hogy átengedték, javítás nélkül, hiszen az egyik név betűje hiányzik.
Dátum: 2013.03.31. 19:59:52
Köszi szépen, ezután így csinálom majd.
Dátum: 2013.03.31. 19:42:58
Egy javaslatom lenne a wikivel kapcsolatban.
Meg lehetne azt csinálni, hogy a kalandokhoz betenni egy keresőt, amibe, ha beírom a kaland nevét, automatikusan oda visz?
Mivel rengeteg kaland van felvezetve a wikire, nagyon sokáig tart kikeresni egy bizonyos kalandot.
Így sajnos nagyon macerás megtalálni az éppen keresendőt és elég idő rabló is.
Dátum: 2013.03.28. 19:51:26
Nos nem írom le a nevét a játéknak, csak a rövidítését, valamint a forgalmazója nevének rövidítését.
A forgalmazónak a GF-nek van egy játéka, ami BK néven fut.
Ott lehetséges a több karakteres üzemmód, olyan módon, hogy a karakter beállításoknál meg kell adni a másik karakter nevét, ezáltal teljesen kizárt, hogy a két karakter egyazon rendben legyen és egy időben támadjon ugyanarra a karakterre.
Egymást a két karakter semmi képen nem tudja támadni, mert le van adva a nevük az ottani Game Operatornál, aki felügyeli ezeket a dolgokat és kiszűri, valamint tiltó listára rakja az ellene vétő karaktereket.
Az eltiltás lehet hetekben, hónapokban mérhető, vagy akár végleges is.
Itt is meg lehetne ugyan ezt csinálni, csak egy kis odafigyelés és egy normális program kell hozzá, ami kiszűri az olyan tagokat, akik vétenek eme szabály ellen.

Az átjárást nem igazán tartom jó ötletnek, mert így megint csak azok járnak jól, akiknek van rávalójuk, hogy megtegyék, a röghöz, azaz szerverhez kötött ingyenes játékosok viszont nagyon meg lesznek szívatva, mert így sokkal többen gyepálják majd őket azon a világon, ahová a pénzes különítmény átvonul.
A szerver összevonás V1 és V2 tekintetében nagyon jó ötlet, de lenne egy javaslatom hozzá, ami szerintem mind a szerver összevonást, mind pedig az aktív játékos állományt nagyban segítené.

A következőről lenne szó.:
Tegyük fel, hogy összevonjuk a világokat, oly módon, hogy V1-ből és V2-ből lesz egy új V1-s világ.
Aki szeretné, az V2-ről ingyen és bérmentve átviheti a karaktrét, V1-re, ami az átvitel után lezárul és újra átjárhatatlan lesz egésszé válik.
De a karakterek számára elérhetővé kellene tenni azt az opciót is, hogy amennyiben nincs kedvük V1-re menni, mehessenek ugyan ezen feltételek mellett a V3-ra, amely átalakulna V2-vé, a mostani V3-s szabályrendszerrel.
Ezzel két régi-új szerver lenne generálva, ami elég élet teli lenne, karakterek szempontjából, valamint felszabadulna egy eddig használt szerver kapacitása, ami által a játék gyorsabbá válhatna.
Így lehetne két, karaktere is akár a tagoknak a fentebb leírt módon, tehát nem tartozhatnak egyazon szövetségbe és nem keresztezhetik üthetik egymást.

Ha valaki kéri, privátban megírom a fent nevezett játék nevét és betekinthet abba a világba.
Én személy szerint játszom azon is, a 3-s szerveren 2 darab karakterem van, az egyik 59-s szinten a másik 12-s szinten.
Mindkettő külön rendben van és bár ott nincs szinthatár, hogy ki, kit üthet, mégsem ütközik a karakterek érdeke és bár több, mint 4 éve játszom azt a játékot, még sosem tiltottak onnan amiatt, hogy a két karakterem konfliktusba került volna.
Szinthatáron azt értem, hogy ott akár egy 100+-s szintű is beverhet egy 1-s szintűt is, mindenféle szubplazma és egyébb ilyen nyalánkságok nélkül, mégsem teszik meg, mégpedig becsületből nem.
Dátum: 2013.03.25. 14:18:59
Nem forgathatod meg a szerencsekereket, mert nincs elég ősköved!
Dátum: 2013.03.18. 14:09:31
Mégis milyen kisebb tárgyra gondolsz Craslorg?
Akik most kezdte és kis szinten van, az gyűjthet akár két évig is, mégsem lesz esélye egy normális tárgyra, hiszen az inflálódás miatt mindig nő a tárgyak értéke, mint azt Offsboy is megjegyezte.
Bár, most ismétlem magam, de szerintem egy 1 tult adó akármi nem ér 100+ dukátot.

Ráadásul, V5-n nem jár dukát az ismételhető küldetésért.

mod, kieg miatt
Dátum: 2013.03.18. 13:25:06
Hm...
A fókuszkristályok sem mennek azért olcsón.
100 alatt nem is lehet venni, ez egy kis karakternek 50 nap, ráadásul biztos felüllicitálja valami nagy karakter.
A tulajdonság növelő kövekkel szintén ez a helyzet, megtoldva annyival, hogy egy 1 valamit adó kő nem ér 100+ dukátot, valamint biztosra vehető, hogy ezért is felül licitálják a kisebb karaktert.
Akik már ismételhető küldetést tudnak csinálni, azok könnyebben gyűjtik a dukátot, számukra ezért is értéktelenebb a dukát, de egy kis karakter, másfél-két hónapig gyűjt valamire, mire esélye van kicitálni.

módosítva, betűhiba miatt
Dátum: 2013.03.08. 03:22:22
Nos, vegyük akkor példának V3-t.
A szövetségi toplistában az első oldalon a legkisebb kútméret 5.6 M.
Szerinted mikorra lesz képes ezt beépíteni egy kis szintű karakter?
Ha egy ilyen szövetségbe akarnék jelentkezni V5-n aminek a kútja a fent nevezettével egyenlő, hát az elég tréfás lenne.
De tegyük fel, hogy felvesznek.
Éljen-éljen a tagja vagyok egy nagy szövinek.
Azután amikor az örömkönnyeket kitöröltem a szememből, látom, hogy a szövetség építési átlaga vagy 20 M.
Hát ez a méreg nem a cián, ugyan is ebben a helyzetben csak annyi szintet használhatok mindenből amennyit éppen lefed az építésem.
Jelenleg 3-s szinten az építésem 0, de 30-s szinten sem hiszem, hogy el fogja érni a 20M-et, tehát nincsenek maximumon használt épületeim, bónuszaim.
De tegyük fel, hogy megvan 30-s szintre a 20M-es építésem, addigra a szövetség építési átlaga, amihez már az én általam beépített LE mennyíség is hozzászámít, jócskán megugrik, tehát még mindig nem maxos épületeket és maxos bónuszokat kapok.
A karakterem fejlesztése ebben az esetben szóba sem jöhet, vagyis szóba jön olyan formában, hogy alkottam egy építőt, akit 30-as szintre boxzsáknak képeztem ki és egy nagy szövetség építőjévé tettem.
Mikor is volt az, amikor regisztráltál V3-ra és mennyi volt akkor a kút mérete, amit be kellett tölteni?
Szerinted a középmezőny legerősebb tagjai miért is nem akarnak gyorsan felmenni?
Véletlenül nem azért, mert kb 20 szintlépés után beleszürkülnének a környezetükbe, vagy az egyre jobban nyíló olló miatt ők válnának támadási célponttá?

Éppen elég az, hogy állítólag a kicsiknek kis szinten nem olyan fontos a LE/TP, mint magasabb szinten, éppen ezért például a szintenként teljesíthető feladatoknál sem háromszoros a végső jutalmuk.
Tehát mehet a kicsi gyorsabban, mégsem tudja kihasználni rendesen a feladatokat sem, mivel pedig gyorsan lép szintet, olyan tré LE/TP generál, ami a régebbi játékosokéhoz képest a béka segge alatt van.
A kis karaktereknek is szükségük van sikerélményre és azt nem az adja meg nekik, hogy szinteken keresztül csak ütik őket, mint a lovat, valamint hogy belekezd egy feladatsorba és az istennek sem tudja befejezni szintlépés előtt, mert a feladatok szintén tömik TP-vel.
Szerintem ez az ami igazán illúzióromboló egy kis szintű karakternek.
Dátum: 2013.03.07. 17:46:58
Azt azért még érdemes lenne hozzá tenni, hogy egy kis karakter lópikulát sem ér a térkapu stimulátorral, ha nincs szövetségben, vagy ha nincs beépülve, vagy mint V5-n nincs meg az építési átlaga és ezért nem tudja használni a térkaput.
Nagyobb szövetségbe hiába jelentkezik, mert vagy nem veszik fel, vagy ha fel is veszik akkor annyit kell építenie, mint egy állatnak, hogy használhassa az épületeket, tehát ez is zsákutca.
Ha kisebb szövetségbe jelentkezik, akkor az a szövetség nagy valószínűséggel inaktív, vagy, ha nem az, akkor várnia kell egy pár hónapot hogy használhassa a stimulátort, mert lehet még sehol sem tartanak a térkapu építésével, vagy ami azt megelőzi az energiakristályosító építésével.

Én új karaktert kezdtem V5-n.
Eddig 4 szövetségbe jelentkeztem, de mind inaktív volt, tehát alapítottam egyet, viszont mire abban térkapu lesz, kinő a szakállam mert a meghívásaimra rendszerint senki sem válaszol, mivel inaktívak.
Összefoglalva számomra haszontalan a térkapu stimulátor.

Felmerül még egy probléma, amit Kócos nem vett figyelembe.
Ha túl gyors a kicsik szintlépése, akkor nagyon gyorsan belefutnak azokba, akik több hónapja csücsülnek ugyan azon a szinten és megkapja az első, majd második stb... nagy verését, amitől vagy elmegy a kedve a játéktól és töröl vagy ugye megpróbál még gyorsabban szinteket lépni, hogy ne alázzák agyon, de mivel szinte minden szinten vannak olyanok akik erősen optimalizálnak, olyan ördögi körbe kerül, amiből nincs kiút.
Hiába menne fel a topba, ott is gyenge maradna, még ha végig is fejleszti az összes szintet.
Az eredménye ennek egy gyenge, vagy egy éppen hogy a közepest megütő karakter, amely a játékosok nagy részének céltáblája lesz, főleg az ismételhető küldetések tekintetében.
Dátum: 2013.03.03. 12:06:14
Igen Quelion, észrevettem, hogy félrefejlesztet, mert például a végzet templomban is volt olyan küldetésem, hogy növeljek mágiát háromszor.
Ez viszont a 3-as szinten karakter gyengítő volt, de megcsináltam, hogy majd kész legyen a VT-m.
Miklós sajnos rosszul gondolta, mert pár szinttel feljebb már jönnek a ragadozók, aki elég erősek és ha hirtelen lép az ember szintet, anélkül, hogy rendesen átgondolná, nagyon hamar belefuthat pár bazi nagy pofonba.
Dátum: 2013.03.03. 10:39:04
Egy pár napja tértem vissza a játékba, hosszabb kihagyás után és hirtelen felindulásból indítottam egy kis karaktert az 5-ös világon.
Tettem ezt főleg amiatt, mert tetszik az hogy lehet feladatokat csinálni kis szinten, valamint pár dolog elérhetőbb lett a kis karakterek számára, de feltűnt egy dolog, amit nem értek és jó lenne ha valaki segítene, mielőtt elrontom a dolgot.
A hármas világon a karakteremnél a feladatokban ha mindent elvégeztem, a végső jutalom háromszoros a LE tekintetében, viszont szomorúan láttam, hogy az újonnan indított karakteremnél az ötösön, ugyan annyi a végső jutalom, mint az összes többi.
Hogy értsétek mire is gondolok

V3-on a feladat jutalma.: 49460 LE és 430 TP a végső jutalom 148350 LE
V5-n a kis karakteremnél a feladatért járó jutalom.: 660 LE és 20 TP a végső jutalom pedig szintén 660 LE.
Azt szeretném megkérdezni, hogy ha a háromszoros az egyik világon a végső jutalom, akkor miért nem annyi a másikon is?
A reális az lenne, hogy ha elvégzem az összes feladatot, akkor megkaphassam a nagy jutalmat, ami, ha a három szorosát számolom akkor 1980 LE lenne.
Vagy én látom rosszul?
Dátum: 2013.03.03. 03:39:28
Melyik tudós fedezte fel az atommagot?

Neils Bohr
Ernest Rutherford*
Gábor Dénes
James Shadwick

Maga kérdés jó, de a válaszokban hiba van, ugyanis nem egyetlen ember fedezte fel az atommagot, hanem kettő és mindkettőjük neve szerepel a válaszok között, de csak az egyik van jóként jelölve.

Javítsátok oly módon, hogy párokba rendezitek és kiegészítitek a válaszokat még két tudós párossal.
Vagy töröljétek, mert ez ebben a formában félrevezető

A Rutherford-féle szórási kísérlet eredménye vezette végül Ernest Rutherfordot és Niels Bohrt egy olyan atommodellhez, amelyben a pozitív töltésű pici, de nehéz magot a negatívan töltött elektronok felhője veszi körül.

De itt a wikije is, ahol mindez le van írva

http://hu.wikipedia.org/wiki/Atommag
Dátum: 2012.12.01. 15:51:53
A ki voltak az eunuchok kérdésre adandó válaszok hibásak, kéretik javítani.
Szerepel bennük többek között a karaván őr és a kasztrált férfi kifejeés.
Ezek közül a karavánőr van jó válasznak megjelöéve, ami hibás válasz, lásd. alább a leírást.:

Azok, akiket - általában kiskorúkban - megfosztottak a férfiasságuktól, azaz kasztráltak.
Ez több társadalomban is és több célból is dívott anno, volt ahol az uralkodó személyi szolgái voltak eunuchok, mert biztonságosabbnak hitték, ha olyan személyek kerültek közvetlen kapcsolatba az uralkodóval, akik már nem voltak teljesen férfiak. Voltak, ahol a tisztségviselők voltak eunuchok (pl. Kína), hiszen azoknak nem volt gyerekük, és az sok bonyodalomtól megóvta a birodalmat. Volt ahol az uralkodó háremét őrizték.
Európában is voltak eunuchok, még pedig megdöbbentően sokáig - még a 19sz-ban is voltak még kasztrálások. Ha a kisfiúkat elég fiatalon kasztrálták, akkor megmaradt a vékony hangjuk. Mivel az egyházi kórusokban gyakran nem énekelhettek nők, ezért az ő szerepüket kasztráltak vették át. Több híres kasztrált énekes volt.
Melyik pályán rendeztek először hivatalosan Amerikai Nagydíjat?

Indianapolis
Sebring *
Long Beach
Watkins Glen

A kérdés "Rossz, hibás kérdés" értékelést kapott!
Kérdésedre az értékelők szerint csak egy speciális érdeklődésű réteg tudhatja a választ.

A csillagozott a jó válasz.

Miért is kapott rossz értékelést?
Miért csak egy speciális érdeklődésű kör tudhatja a választ?

De az olyan kérdéseket átengedik, amelyek a mai magyar celebekről szólnak.
Például, hogy mi Sebestyén Balázs legújabb műsora?
Ez nem spec kérdés?

Ezek után azt mondom, hogy töröljék a küldetések közül a tegyél fel kvízes küldetést, mert szívatás.
Dátum: 2011.03.27. 23:13:48
Xena az egyik karakter, akinek fejlesztési tervet csinálta Dozer én vagyok.
Ha akarod, gyere át V3-ra és nézd meg Vadparaszt-t.


Még egy pár dolog, amit el kell mondanom neked, ha még eddig nem tette meg senki sem, mert tekintettel volt az "érzékeny" lelkületedre.
Nos elsősorban hisztisebb vagy vazze, mint egy 2 éves kisgyerek, ha elveszik tőle a nyalókáját.
Olyan modort és olyan profán kifejezéseket használsz, mint egy kivénhedt mademe-nak állt. szakadt utcalány.
Nem értem, hogy mit rinyálsz?
Nem kerültél be?
Hát istenem, most mi lesz?
Plecsni kisasszonynak egyel kevesebb medálkája lesz.
Pffff, gyorsan adja neki mindenki az övét, mert belehal, ha nem kapja meg.
Most már szerintem jobb lenne, ha felkeresnéd az agykurkászodat, mert nem kicsit, hanem nagyon elszaladt veled a ló.
Ha nem találsz olyat aki vállalna, írj nekem és bemásolom neked a telefonkönyvben fellelhető összes orvost, bár ahogy elnézlek, rajtad már az sem segít.

Nos röviden ennyi.
Ha bármi óhajod van, keresd V3-n Vadparasztot

Ui.: További kellemes őrjöngést, ha a diliházban megy a váltás, ne felejtsd el bekérni a gumiszobádba a kényszerzubbonyt és jól csomagoltad be magad, mert még kárt találsz tenni a becses személyedben.
Oldal: 123