Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - winnie

Dátum: 2009.01.18. 15:18:56
Idézet: Kyron - 2009.01.18. 14:41:27
Próbáld meg úgy, hogy megkérsz valakit, hogy küldjön e-mailban neked egy ajánlást. Az ott kapott linket másold be és úgy próbálkozz regisztrálni, mert lehet - csak tipp - , hogy a bátyád reg-je zavar be.
Azonban felhívnám a figyelmed arra, hogy figyeljetek arra, nehogy multizásnak vegye a rendszer azt, ha egy gépről mentek fel. Más szövetség, egymás messze elkerülés ezen sokat segíthet!
Sok sikert!


szerintem már kapott is a kommentre vagy 5-10 ilyen levelet:)
Dátum: 2009.01.18. 13:41:03
Idézet: Byzon - 2009.01.18. 13:15:57
Idézet: Vulfynn - 2009.01.18. 13:01:27

Milyen színekből áll az NB1-ben szereplő DVTK csapatának az otthoni mezszíne?

sárga-piros-fekete
kék-fehér
sárga-lila
piros-fehér*


Mi? Erről a csapatról nemigen hallottam, de már tizenegy éve nem nézek kosárlabdát.


Ez foci... De attól még sz@r...


már én is írtam etz anno - legalább a sportágat meghatározták volna.
Dátum: 2009.01.18. 11:52:40
a kreatív affinitás csak támadáskor kapcsol be vagy akkor is, ha megtámadnak?
Dátum: 2009.01.18. 11:21:26
miklós megunta a "találkozz" küldetéseket? egyébként a császárral teljesen felborul a sorminta? melyik szinten lehet a színe elé járulni?

8-(11)-14-20-25...

amíg hatosával jöttek a drákinutódok kiszámítható volt, de a térkapu borított és gondolom a császér is később engedi be az egyszer végzeturat.
Idézet: Typhoon - 2009.01.17. 22:55:54
"Mi az emu ????????????????????????

Speciális csákány
Egy állat
A világűr
Egy fegyverfajta

A kérdés "Rossz, hibás kérdés" értékelést kapott!
A kérdés ill. válaszok helyesírási hibát tartalmaztak."

Ezt a kérdést tettem fel. Mi benne a helyesírási hiba ? Mert szerintem nincs benne! Ha a sok kérdőjel az akkor azt Miklóssal kell megbeszélni, mivel a kérdés minimum 15 karakter hosszú kellett, hogy legyen és ki kellett töltenem valamivel, hogy a gép elfogadja.
Ez nem az első eset, hogy kissé dedósnak érzem a társaságot !


ez pedig valóban a nap poénja ha túl sok a 15, akkor kérdőjelekkel töltjük ki és az a dedós, aki visszadobja:)
Idézet: Raelag - 2009.01.18. 09:48:57
olvasni nem tudó o-ás IQ-val rendelkezezők értékeljék a kérdéseket..... Ezen szerintem változtatni kellene!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Majd ezután én is poénból fogom visszadobálni a kérdéseket.


még ő sem tudja, hogy épp ezért nem egy ember dönt, hanem sok, de jó látni, hogy a szomszéd tehene is dögöljön meg mentalitás szedi áldozatait:) (a 0 IQ elleni kifogás és a sok felkiáltójel különösen vicces egy mondatban.)

csak ismételni tudom magam - miért van az, hogy valaki megérti, hogy nem biztos, hogy 15 másik ember téved, hanem ő és miért van az, hogy van, aki nem fogja fel?
Idézet: ATILA2 - 2009.01.17. 21:50:58
Melyik egy (autós) GPS készülék neve?

tam-tam
Tom Tom
tim-tim
bim-bam

A kérdés "Rossz, hibás kérdés" értékelést kapott!
Kérdésedre az értékelők szerint csak egy speciális érdeklődésű réteg tudhatja a választ.

Egyszerűen unom már, hogy kis kancsók, kockák lehúzzák a kérdéseket, itt még szerintem a választ is megadtam!!!
Szutyok HKK és egyéb kockafejű kérdések elfogadásra kerülnek, de ha már 10 másodpercet gondolkodni kell, az nem!

Egyszerűen 100-an ként kicsit sok amikor ilyenért lehúzza valami pöcs!

Kérem visszatenni, vagy új lehetőséget!

Ez is egy újabb dolog, amiért sokan elmennek erről a játékról!!!


intelligencia, kollega. (miért nem merül fel senkiben, hogy mivel SZINTE MINDEN kérdés átmegy a rostán, az, ami fennakad, az tuti, hogy gázos kérdés? miért a 15 értékelő a hülye, miért nem az 1 kérdező?)

ez tipikus speciális érdeklődés. a "kiskancsó kockáknak" még autója sincsen, honnan tudnák, hogy. más kérdés, hogy én sem hallottam életemben ilyesmiről, de épp ezért (bocs) hülye a kérdés, hiszen nem kell gondolkodni, ahogy írod, csak megnézni, hogy melyiket írtad másképp. lehet, hogy a hülyének nézés miatt került ki.

(röhej, hogy így ki tud akadni valaki, mert nem kap 1000 LE-t...)
Dátum: 2009.01.17. 15:11:28
Kicsoda Robin Cook?
űrhajos
orvos, író
bíró, majd politikus
jogász

kicsoda john smith? lehetne pontosítani a kérdést, mert megannyi robin cook van, köztük 2-3-4 híres is.

plus "kicsoda? plusz helyesírás.
Idézet: Viharfelho - 2009.01.17. 11:47:34
Melyik Washington állam legnagyobb városa?

New York
Washington D.C.
Seattle (+)
Milwauke


A kérdésre a válaszolók több mint 75%-a nem tudta a választ, ezért kivettük az adatbázisból

Tegnap 18:20 kor fogadták el a kérdésemet...erre mára ki is lőtték. Kicsit zavaró...
Meg valószínű egy másik régi kérdésem is ki fog esni, pedig középiskolai földrajzon (esetleg alapszintű logikán) más nem kell hozzá...


földrajzon tanítják amerikai városait és államait? mi nem tanultuk és a kérdés amúgy sem rossz, de elfogadni elfogadták. már, ha a 75% miatt esett ki.

először azt akartam írni, hogy az államok legnagyobb városait, de aztán leesett, hogy csak seattle van washington államban.

egyébként persze, hogy kiesett a kérdés, mert a válaszok között ott volt washington (megjegyzem, amerikában is van pár washington) - ha nem lett volna ott, akkor talán 25%-nál több lett volna a helyes válasz, hiszen a véletleneloszlás alapján egy "mikor született kis jóska?" kérdés is kap 25%-nyi jó választ és van rá esély, hogy felülről közelíti meg a 25-öt, így bent marad, viszont egy olyan kérdés, ami rávezeti az ember a rossz válaszra (ld. honnan származik a bécsi szelet - ha benn lenne a helytelen "bécs" válasz, tuti kiesne. ha nincs bécs, nem esik ki.)

(a fenti érvelés értelmetlen, ha a játékvezető lőtte ki "rossz kérdés" felkiáltással:)
Idézet: Lanmandragoran - 2009.01.17. 13:18:32
Középiskolai földrajzon kívül? Köszi, a földrajz egyáltalán nem kötelező tárgy középiskolában, ergo a játékosok igen nagy hányada nem tanult földrajzot 8. osztály után. Csodálod, hogy ki fog esni?


ej, jó ideje voltam középiskolás, de tényleg nem kötelező?
Dátum: 2009.01.17. 13:31:38
Idézet: Wolfy - 2009.01.17. 12:03:45
Szerintem egy orszag fovarosanak a keruleteti kb. siman belefernek az altalanos muveltseg korebe.

Amugy latom hogy milyen kerdesek mennek at a rostan, es ennel szazszor rosszabbakat is latok igen nagy szamban. (Az egyik kedvencem pl. a "mennyi 24-szer 10?"). Szerintem ez a rendszer igy rossz.

Ahogy a kerdeseket lehet rossznak minositeni, ugy az ertekeles ellen is lehessen fellebbezni, mert ez is teljesen szubjektiv.


szerintem nem a rendszer a rossz, hanem az érvelésed - nem úgy kell gondolkodni, hogy "ennél rosszabbak is vannak" (engem se ültessenek le gyilkosságért, amíg mást meg nem kapnak el és szabadlábon van.) - a rendszer szerint nincs kicsit rossz vagy nagyon rossz. csak rossz. és jó. idővel a jók egy részéből is rossz lesz, ha lefülelik.

egy dolog, hogy pár rossz átmegy a rostán, de erre nem azt kell reagálni, hogy akkor menjen át a többi rossz is, hanem épp örülhetnél, hogy egy rossz nem ment át.

ez az említett autópályán való szembenmenés: ha 15 ember szerint rossz a kérdés és szerinted nem, akkor érdemes lenne a 15-ök előtt meghajolni, elfogadni az igazukat. (a 24*10 nevetséges, de hogy utasítsuk el, ha nincs "komolytalan" kategória? a rémes helyesírásúak egy része is átmegy a rostán, de épp ezért elismerés, ha egy kérdést azért nem engednek át, mert 15-en belegondoltak, hogy elég speciális. nekem sem ment át már a rostán sem a 2016-os olimpia megrendezésére még esélyes városok neve - na, bumm)

meglepő, hogy nem fogadták el a kérdésed, de nem azért, mert el kellett volna, hanem mert nem túl gyakori, hogy ilyen jó döntést hoznak az értékelők: ha feltesszük, hogy a játékosok 80%-a vidéki (a lakosság alapján, de nyilván több a pesti a netellátottság alapján), akkor tőlük nem várható el, hogy tudják, hanyadik kerület mondjuk angyalföld.

ferencváros talán, az, hogy hány kerület van, talán, na de hogy zugló a 14.? én is budapesten élek hosszú évek óta, de (önrkritika) pár neves kerületen kívül nem tudom a neveket.
Dátum: 2009.01.17. 12:40:59
apró hiba: ha a tárgyaim közül megiszok egy varázsitalt, akkor "biztos, hogy megiszod a gyógyitalt" ablakocska ugrik fel megerősítést kérve.
Dátum: 2009.01.17. 12:39:40
Idézet: Zaccmester - 2009.01.17. 12:33:12
Helló!

Az aréna csatái nem láthatóak, csupán a kihívónak.
Kérem javítani, így nem valami poén.


én látom a ma lezajlott csatákat.
Dátum: 2009.01.17. 10:23:52
mások szövetségénél is volt taglista építésekkel, TÖ-kel?
Dátum: 2009.01.17. 08:57:51
Idézet: Asztalos - 2009.01.16. 21:05:12
újabb ötletek

Veszíts legalább 1000 LE-t portyában hogy te támadsz
Harcolj egy epikus szörnnyel
Rabolj x kiégett őskövet
Legyen pontosan x ÉP-d amikor belépsz a küldetések menüpontba!
Okozz ellenfelednek x alkalommal kritikus ütést!
Sajtolj ki legalább 1500 LE-t állatkádból!
Legyen pontosan x tulajdonságösszeged, amikor belépsz a küldetések menüpontba!
Sebezz egy csatában 500 ÉP-t!
Használd a Pusztítás Citadelláját!
Használd a Kennelt!

várom a véleményeket


hát..., nem sok fantázia van bennük sajnos.

1. tipikus, megbeszélhetős küldetés, de egyébként sem nagy kunszt
2. építsen a szövetséged epikus emlékművet
3. növeld a lopás szakértelmedet
4. veresd le magad és várd meg míg felgyógyulsz.
5. növeld a kritikus ütés szakértelmedet
6. növeld a lélekenergia sajtolás szakértelmedet
7. legyen 320 az összeg. szegény 321-esek...
8. pontosan 500-at?
9. építsen a szövetséged pusztítás citadelláját. (epikus előfeltétel)
10. építsen a szövetséged 6-os gyakorlóteret
Dátum: 2009.01.16. 16:22:10
Idézet: Thomasov - 2009.01.16. 12:19:21
ja, mégvalami: nagytakarítást kellene rendezni a a kérdések között.


folyamatosan takarítódnak a kérdések.
Dátum: 2009.01.16. 16:21:31
Idézet: Balumaci - 2009.01.16. 14:36:17
sokkal jobban nézett ki a szövetségnél hogy középen voltak a linkek...
kár hogy nem maradhat úgy.


szeirntem megszokás kérdése, ha fordítva ment volna végbe a csere, ugyanígy éreznénk. szerintem ez jobb egyébként, mert ott nagyon összevissza, egyenetlenül voltak a linkek téglalapjai, mivel a szavak változó hosszúságúak voltak, s ha kikerült az egyik link, akkor minden tolódott arrébb. így hol az első sor végén, hol a második sor elején volt a térkapu. így viszont mindig tudni hol kell keresni.
Dátum: 2009.01.16. 13:41:51
Idézet: Wolfy - 2009.01.16. 13:21:50
Szerintem valamit be kéne tenni a "nem megfelelő" kvíz értékelésekre sem.
Tegnap történt, hogy az alábbi feladványom visszajött "Rossz, hibás kérdés" értékeléssel, pedig szerintem egyaltalán nem erről van szó. Ilyenkor inkább az értékelőt kéne eltiltani a kvízek értékelésétől, vagy valami más szankciót kitalálni, mihthogy én bukjam a kérdésért a LE-t, nem?
Az enyém közel sem egyedi eset, mástól is hallottam már hogy egy teljesen normális kérdését "elmeszelték".

A feltett kérdésem:
Hogy hívják más néven Budapest XII. kerületét?

Hegyvidék
Angyalföld
Kispest
Józsefváros

A kérdés "Rossz, hibás kérdés" értékelést kapott!
Kérdésedre az értékelők szerint csak egy speciális érdeklődésű réteg tudhatja a választ.


pedig tényleg olyan tisztán le vagyon írva, hogy csak speciális érdeklődésűek tudhatják a választ.

de egyébként tanulságos, hogy egy rossz kérdés miatti frusztráltság miatt azonnal a 15 értékelő megbüntetését akarod (dögöljön a szomszéd tehene is?) - pedig te is látod, hogy milyen kérdések mennek át a rostán, vagyis igazi művészet olyan kérdést írni, amit visszutasítanak. ilenkor logikus lenne arra gondolni, hogy nem az a 15 megy szembe forgalommal...
Dátum: 2009.01.16. 11:50:32
Idézet: Tomikaaa - 2009.01.16. 11:34:20
Sziasztok. Kvízolimpiával kapcsolatban -bocs ha rossz helyre írom- szerintem nem jó az ötven kérdés és az idő mérése. Nincs kizárva az internetes segítség lehetősége, azaz, nem a valós tudást méri a kvízolimpia. Ha viszont helyes válasz/eltelt idő lenne az elsődleges értékelési szempont és csak a 10 perc lenne adott, nem lenne idő böngészgetni. Így a kvízolimpián gyakorlatilag a 10 perc alatt adtoo jó és rossz válaszok arányát mérnénk le, és persze elsődleges szempont lenne hogy hány jó válasz született:)


senki nem tudna 50 helyes választ, persze, hogy ekkor mindenki netes segítséget használ, ez is a lényeg valahol. és azt se feledd, hogy akinek "nagy" a tudása, annak kevesebb ideje megy el google-lel.
Dátum: 2009.01.16. 09:28:57
Idézet: csati777 - 2009.01.16. 09:06:29
Mi Garfield kedvenc étele?
milánói
rántott máj
lasagne*
tonhal

Nem hiba, csak megjegyezném, hogy a lasagnát lasagnének ejteni nagyon surmó dolog-tájszólás ugyan, de olyan szinten durva, mintha a "kalbász"-t megszoroznánk tízzel. "Báncsa" a fülemet.


ki ejtette ki? a lasagne az lasagne, ezen nincs mit vitatkozni (ld. google lasagne vs lasagna), az hogy ki miképp ejti, az más kérdés.