Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - winnie

Dátum: 2009.12.28. 10:44:37
byzonnal azért ért mindenki egyet, mert a javaslatai könnyítenék a játékot. én beírnék ilyet, akkor velem is egyetértene mindenki.

a mágikus regeneráció 3szori kisütése például alapból nagyon ronda húzás lenne, csak elősegítené a "reggel belépek pár percre, leportyázom a pontjaimat és adios egész napra" játékot és egy jó taktikai lehetőség veszne oda.

egy ispotály meg..., nokomment, de ha akarom, végülis nem rossz, hiszen így sokkal többen lennének üthető állapotban, dettó PP-elszívó tényező lenne.

jobban át kéne gondolni a javaslatokat, de érdekes módon az egyik topjátékos által a topjátékosok körében tapasztalt problémára rárepült a középmezőny is, akinek semmi problémájuk nem lehet az ÉP-regenerációval.
Idézet: Darah - 2009.12.27. 22:15:05
OFF
Na ez derék, koedukáltan mindenki le lett pontozva.


mert ennyire érdekes az, hogy a VF-ről nem VF-topikban beszélgettek, hanem egy portyázósban.
Dátum: 2009.12.27. 22:14:51
Idézet: S0laris - 2009.12.27. 18:35:54
Az, hogy egy 5 tagú szövetség halálra ver egy 20 tagút, játékkoncepciós hiba amit már rég ki kellett volna küszöbölni.


miközben írod, realizálod, hogy ez mekkora butaság? miért lenne hiba az, hogy pár 5 fős szövetség megver egy 20 tagút, miközben sokkal több a 20 tagú, ami megveri más 5 fősöket. komolyan mondod, hogy a háborúk úgy menjenek, hogy 5 fős nem nyerhet 20 fős ellen? akkor minden 20 fős szövetség farmolná az 5 fősöket.

mondjuk lehet benne valami, hiszen a való életben sem ismerünk arra példát, hogy egy háború/verekedés során a négyszeres túlerő szenvedjen vereséget.
Dátum: 2009.12.27. 15:09:31
hogyhogy mi értelme? csökkenti a verések mértékét (ad elnyelést, vagyis kevesebb sebzést kap és ad IQ-t, vagyis jobb eséllyel ugrasz el a varázslat elől).

mai ingyenes infónk: nem az a célja, hogy 54. szintűként 60. szintűeket páholj el. az csúnya lenne.

jó, elárulom: ha nem lenne védelem italod, még többen páholnának el. a védelem ital hatására nem támad meg mindenki, aki meg tudna támadni. neked ebből az jön le, hogy mindenki elver, pedig csak az ver el, aki tudja, hogy védelem ital mellett is elverne. annak SEMMI ÉRTELME NEM LENNE, ha te nyernél, hiszen, aki ellen nyerhetnél (és racionális játékos), az nem fog védelem italosként megtámadni, mert... tudja, hogy ellene nyerhetnél, így nem kockáztat, keres biztosabb célpontot. (a gond az, hogy aki nem támad meg, arról nem tudsz, így hatástalannak tűnhet az ital.)
Dátum: 2009.12.27. 11:37:53
Idézet: Ricardo - 2009.12.27. 00:39:21
Ha egy tanóra a suliban 2 és 3 között van, akkor általában nem tart tovább 3:00-nál.


?? ezt most viccből írtad vagy tényleg azt hitted, hogy analógia vagy nem látod át a konkrét időpontok és a napok/évek közti különbséget? vagy, aki élt 1956 és 1987 között, az 86-ban halt meg? a "24. és 27. között"-öt kár ideologizálni, hiszen az (szinte) mindenkinél ugyanazt jelenti: 24-én, 27-én és a köztes napokon is.

egyébként természetesen még/megint vannak olcsó italok.
Dátum: 2009.12.27. 11:30:41
egy karaktert 3 órán belül max 5-ször lehet elverni. háborúban lehet, hogy más az időlimit, de ez a kiírás ezt jelzi sután (ha nem kapott ki az elmúlt 3 órában, akkor 100%-os, ha egyszer, akkor 80%-os, ha ötször, akkor 0%-os és akkor van ez a szöveg.)
Idézet: Sznoopy - 2009.12.26. 16:02:32
Az feltűnt-e valakinek, hogy a TOP játékosok közül sokan nem játszanak már? Pont a portyák megcsonkítása miatt... és ez a kvízes kérdéssor is azt sugallja, hogy ebben a játékban a portyának szinte vége szakad és csak a vak szerencsére lesz bízva, ami nem szép dolog, lehet vennie kellene a játéknak egy olyan fejlesztési irányt is ami esetleg nem a mindenáron portya ellen van


elnézést a franciámért, de ez mekkora baromság már: 1. a top játékosok közül sokan játszanak (többen, mint akik nem), 2. ezt nem is tudom értelmezni: minek szakad vége? mi van a portyával? hol olvastad ezt? tudtommal a portya még mindig a játék legérdekesebb része. vagy akkor én játszok rosszul, ha még napi 25 PP sem elég?

(az már csak hab a tortán, hogy a portya nemsokára új réteget kap, de gondolom kár leírnom, ha olyan ír a portyáról, aki talán még nem is játszott a játékkal...)
Dátum: 2009.12.25. 23:40:31
Idézet: Byzon - 2009.12.25. 22:23:24

Szerintem kéne sz Otoaak által vázolt reform, és nem csak neked winnie.


köszi, korrekt válasz.

ezért is érdekelnek mások meglátásai, csak ugye én magamból tudok kiindulni, s anno, amikor én voltam a 60. szint körül, akkor tudom, hogy soha nem költöttem italra (és volt időszak, amikor lefelejtettem a 40-es valóságformázást a 70. szint körül, de azóta újra fel kellett vennem:), viszont a kaland valóban nem volt tényező, az tény, hogy bekavarhat. (most, igaz nem vakító fényeztem kalandokban, mert sebződni akartam, de egy mágikus regeneráció 4 kalandra volt elég).
Dátum: 2009.12.25. 23:36:10
Idézet: Meszy86 - 2009.12.25. 21:53:10
Nekem 11.400 ÉP van. Ez nem elég ahhoz, hogy napi 30 PP elhasználjak úgy, hogy közben térkapuzók is. Szoktam használni gyógyitalt is. Néha nem csak a saját helyzetedet nézhetnéd, hanem azt is figyelemmel kísérhetnéd, hogy hányan vannak a te véleményed ellen hidd el nem kevesen!!


?? nincs véleményem, épp ezért érdekel yworlé, csak leírtam szemléltetésképpen a saját példámat, mert az elég szélsőséges, ezért alkalmazható.

éppen ezért írtam, hogy én, mint nagyon gyenge a szintemen, simán elhasználom a PP-met. nekem ez nyilván napi 25, így nem tudom, hogy jön ide a napi 30, viszont mi van az én véleményem ellen? a tied, aki erős vagy a szinteden? nem értem hogy nem tudsz annyi PP-t elhasználni? te összesen kaptál ki pár százszor, nálam többször pedig nagyon kevesen kaptak ki, nyilván a győzelmeid során nem 2000 sebzést kapsz, amikor kikapsz, akkor pedig nem 5-6000-et. szóval neked mire kellhet az ital?

(a térkapu említését nem értem, hiszen még a 80. szint felett is inkább gyógyul benne az ember, mivel egy vakító fény után el sem talál a lény. korábban ez még jellemzőbb.)

Idézet: Meszy86 - 2009.12.25. 21:53:10

Amúgy az Entitást is megvered Ital nélkül vagy neked abba is segítenek a szövitársaid???


?? miben segítenek a szövitársak? az epikusokban sajnos nem tudnak, őket egyedül verem, az entitás nem túl izgalmas, azzal ritkán foglalkozom, de oda nem kell ital. ha eszembe jut és nincs PP-m, akkor egy gyógyítással fent vagyok 26.000-ben, magamra kapok +70 regenerálást, az csatánként +490 ÉP, s úgy abszolválható egy szusz alatt egy lény. (ezért mondom, hogy baromira nem érdekes, csak klikkkklikkklikk.)
Dátum: 2009.12.25. 21:37:40
az alap, amiből kiindulsz, teljesen jogos, de.

a kérdés: mire kell a gyógyital? és, ha megvan, mire kell, meg kell vizsgálni, hogy kinek kell épp arra a tevékenységre.

nem viccelek, komoly a kérdés. mert ugyebár én speciel még 2 hetenkénti 3-4 napos katakombázással, ami során felregenerálom 0-ról 150-re a PP-met, általában hamarabb kifogyok belőlük, minthogy ismét katakombázhatnék. és én a szintemen messze a leggyengébb vagyok, alulról is sokan elvernek. ergó a környékemen lévő erősebbeknek még kevésbé fogy el napközben az ÉP-jük.

szóval portya miatt nem kell gyógyítás: nem gyógyitalozok, és így is elfogy a PP.

marad az erőltetett portya (értsd: háború) - erről majd tájékoztattok, szerencsére rég volt részem benne, hogy magasan kelljen tartani az ÉP-met, hogy üthessek és marad az epikus, amire én ugyan lényeként elhasználok 30-40 maxos italt, de a szövetségek zömében azért legalább ketten ölik a lényeket. ergó tippre ez sem érint sok embert, lényenként pár ital senkit nem vág földhöz. (ettől még ölni tudnék valamiért, ami jobban gyógyítana, de csak nekem ne fejlesszenek:)

kihagytam valamit vagy tényleg csak a háborúra jönne jól a plusz ÉP? akkor viszont nem valami háború specifikus ital kéne? vagy szakértelem?
Dátum: 2009.12.25. 21:29:18
csak egyet? akkor azt megtartanám szuvenírnek:)
Idézet: Offsboy - 2009.12.25. 10:14:35
a jelenlegi rendszerben úgyse tudom az életbe se elkölteni a dukátjaimat


azért hurrognak le, mert már mindenki tudott volna vásárolni, aki vette a kezdetektől a dukátokat.
Idézet: Prisma - 2009.12.23. 23:08:27
Az első négy valóban tény (az ötödik baromság), de ettől még nem lesz a VF a gonosz, és ettől még mindegyik szakértelem ugyanazt csinálja (igaz, kissé másképp).


karácsony táján minden topikban elszabadulnak az őrültek? "gonosz"? csak egy eszköz, hogy akit kudarcélmények érnek, könnyítsen a játékán. ez nem gonosz, ez jó dolog, akinek nehéz a VU, annak így könnyebbnek fog tűnni, több klikkelés után fog mosolyra húzódni a szája - más kérdés, hogy eközben a jobb, kitartóbb játékosok lehet, hogy örökre lehagyják őt.
Dátum: 2009.12.23. 20:03:03
Idézet: Meszy86 - 2009.12.23. 19:35:46
Mert el kell költeni az alapból meglévő pontokat vegyed csak kavicsért a Kék kristályital.


talán, ha központoznál..., de van, aki PP-t (játékélményt) és őskövet (forintot) EGYSZERRE költ kristályitalra??? álságos a kérdés, biztos, van, de érdekelne nagyon, hogy kik azok. inkább a reggeli kízókamra bevételből veszek 4 zöld italt, feltolom 100-ra a KP-limitet és szurkolok, hogy ne olyan legyen a kaland, hogy 2 zárnyitás után egy mászást meg csapdaészleést kér:)
Idézet: Darah - 2009.12.23. 11:01:29
ha nem jön a VF, ezek közül az emberek közül már sokan nem játszanának.


ez a 2009-es év legnagyobb baromsága, amit a fórumon olvastam, kérlek alássan. ezúton is gratulálok.

(hadd ne kezdjem el fejtegetni, hogy a játékosok jó része azt sem tudja, hogy van ilyen szakértelem vagy, hogy ami nincs, amiről nem tudunk, az nem is hiányozhat vagy, ha mindenki kifejleszti, akkor semmire sem megy vele az ember. persze cuki, hogy ha valaki azt hiszi, hogy mindenki rendelkezik azzal a tudással, amivel ő, de egy kicsit beképzelt is.)
Dátum: 2009.12.23. 11:35:05
Idézet: Kocos - 2009.12.23. 00:14:43
ha valahol egyenlo eselyeket kap a top es a tobbi jatekos, akkor azt nem mindenki latja szivesen.


nem, megint félreérted és a nemtop szájába adsz szavakat elég gusztustalan módon és áldozatnak állítod be a topot. FYI: a többség szereti, ha a top is egyenlő esélyt kap. a többség azt nem szereti, ha a top kisír magának dolgokat. és azét nem szereti a többség, ha a top kisír magának dolgokat, mert a top hajlamos a sírásra. és a top sírása általában "megértő fülekre" talál, ergó a top sírása hatásos, és ezt a top is tudja, s ha kisebb fajta kellemetlenség éri, akkor sírni kezd, mert tudja, hogy ez hatásos.

kár ezen felháborodni és gúnyolódni, ha nem mindenki tapsol annak, ha a top sírására könnyítenek a topnak. (mondom ezt úgy, hogy a topot még véletlenül se magadra értsd, hanem mondjuk a top50-re és akkor én is benne vagyok. érdemes megnézni, hogy a topból ki szokott hüppögni és kinek nem hallani soha a hangját.)
Dátum: 2009.12.22. 18:45:51
nem tudom, de nekem van a kezemben most egy +15%-os tárgy meg a varázslat a lesthomissal és csak 15% van kiírva.
Dátum: 2009.12.22. 18:44:03
emberek, ez így, kívülállóként, nagyon ovis vita és stílus. eleve nem értem, hogy hogy került napirendre, hogy lett fórumbejegyzés a téma, minek a sírás, miért érezte úgy valaki, hogy ennek nyilvánosságot kell kapnia?

grat a roninnak, btw a HT-ért (ezt sem tudtam volna meg, ha nincs a bejegyzés, szóval ennyi pozitívum, na nem mintha számítana a dolog.) - megyek, visszakeresem azokat a kommenteket, miszerint nem lesz soha másé a HT.
Dátum: 2009.12.22. 16:36:42
miklós írta anno, használd a fórumkeresőt, hátha hamarabb megtalálod, minthogy valaki válaszol. (én sem emlékszem.)

EDIT: hopp, csak pár találatot listáz, akkor passz, de elvileg az állt szintjéhez ad egy konstanst és azzal csökken az óránkénti vagy napi csökkenés értéke, ami napi 20-szal esik.
Idézet: Aurri - 2009.12.22. 14:34:46
Miklós:
Ez az új szaki nem megoldás, ez egy alternatív táp azoknak akik nem hajlandóak VF-ezni (=top) és szivatás azoknak akik igen.


"és"? ha lenne ilyen szaki és kifejleszteném, akkor te szívnál? btw, tetszik ez a nem hajlandó szóhasználat, valahogy nem látom értelmét annak, hogy lassítsam a játékélményt, a felfedezést.

Idézet: Aurri - 2009.12.22. 14:34:46
Az aktív játékosok túlnyomó hányada kb. 30. szint felett VF-ezik.Ők nem fognak lemondani a közel 2x-es LE-ről és felejtik le a VF-et emiatt.


tényleg? ez most hasadat, amivel komolytalanná teszed a kommentedet vagy valóban volt ilyen kimutatás? (ha a játékos lelkének pszichológiáját nézem, akkor abszurdnak tűnik, hiszen ki akarná lassítani saját fejlődését? vannak tudatos játékosok, akik rájönnek, hogy miért jó nekik a VF, de az átlagjátékos tudja, hogy VF-fel vagy anélkül mindig lesz olyan, akitől kikap és olyan, akit lever.)