Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - dorong

Dátum: 2008.10.19. 22:11:00
Hány Shrek film készült?

válaszok: 1-4
válaszom: 3
rossz válasz, a 4 lett volna a jó

kérem javítani vagy a kérdést (a 4. most készül, de terveznek 5.et is), vagy a választ (3)
Dátum: 2008.10.19. 15:07:42
Idézet: Necronis - 2008.10.19. 13:29:24
Ők meg persze bármikor visszaléphetnek a szövetségbe, mindenféle korlátozás nélkül.


Amikor belép az ember egy szövetségbe, akkor fel kell töltenie a lélekkutat ahhoz, hogy hassanak rá a bónuszok. Ráadásul a lélekkút csak a többi épület építése révén növekszik, ha jól értem, így amíg lélekkutat tölti újra, addig nem nő maga a lélekkút. Ez alapján nem annyira éri meg ki-be lépkedni.
Igaz van valami olyasmi is, hogy a korábban már lélekkútba épített LE beszámít akkor, ha belépsz valakihez, de ez úgy rémlik, hogy nem 100%-ban számít be.

Vagy valami nem korrekt a gondolatmenetben?
Dátum: 2008.10.18. 22:21:56
Khetty, az a 341 LE szerintem elég jó eredmény ahhoz képest, hogy háborúzós szintű karaktereknél racionális játék esetén a portyázások eredménye mindig az kéne legyen, hogy "jutalmad 0 LE és nem0 TP". Az más kérdés, hogy egyesek több100 LE-vel rohangálnak, de ez nem a rendszer hibája, hanem a rendszer használóié.

Byzon, a "szerepjátékban" akár igazad is lehetne. A belső fórumunkon én is nagy igyekezettel próbálok játszani. Magában a játékban azonban csak útonálló lehetsz, mert a játék nem támogatja azt, hogy katona legyél. Mármint sikeres katona.
Amit a "kihívásról" írsz a háborúban, az meg pont a legnagyobb gáz az egészben. "Ha veszítünk? Istenem, van ilyen." Én is pontosan ezt gondolnám. De éppen az a baj, hogy SENKI nem győz és senki nem veszít, hanem beragadsz akárhány darab 50%-os háborúba. Ez az, aminek semmi értelme nincs.

A reménytelenül döntetlen háborút nem tudom élvezni. A farmolás sem nagy élvezet, de még mindig inkább az.
Dátum: 2008.10.18. 21:20:32
A szövetségi háborúknak még nagyon az elején vagyunk, és csak az első tapasztalatok jönnek, de ez a 2:1 győzelmi arány nagyon kemény. Mármint a kb. egyenlő, pláne az egyesek szerint "megfelelő, hősies" felfelé támadás esetében. De ez nem baj, szenvedjen, aki belemegy a háborúzásba.

A baj az, hogy van megoldás: a durván gyengébb szövetségeket kell támadni. Ez a farmolás lenne a háborúzás célja?

Úgyhogy Jaana javaslata nekem is tetszik, mint a meglévő rendszer hegesztése, hogy érdemes legyen érdekesebb (azaz nem-farmolós) háborúkba is belemenni. Persze nem fontos, csak akkor marad a farmolás.

A randomról meg annyit egy másik területen, hogy a kiégett őskövek 2%-kal jönnek. Van kb. 800+ vadászatom. Találtam eddig 7 őskövet. Ez kevesebb, mint 1%. Egyébként ez sem baj, mert annyira nagyon nem hiányoznak, meg az is lehet, hogy most zsinórban találok 20-at. Csak éppen vicces.
Dátum: 2008.10.09. 23:01:36
Honnan származik a "Mester és Margarita" írója, Mihail Bulgakov?

Ukrajna jelölése után:
Helytelen válasz! A helyes válasz a következő lett volna: Oroszország

Kijev. Mármintha a "származik" a születési helyet jelöli.

köszi a javítást
Dátum: 2008.10.03. 16:08:56
Hosszú lett kicsit az előző beírásom, elveszett benne egy talán lényeges kérdés:

Ha 10-12 portyapont lenne naponta, akkor az új belépők hogyan is érhetnék utól az élmezőnyt?
Dátum: 2008.10.03. 07:14:20
Eh, bocsánat, akkor tényleg itt a hiba. Én meg voltam győződve (Miklós eredeti írása helyett a reakciókra figyelve jobban), hogy a szegény kizsákmányolt kicsik védelme a cél. (Lásd: jobban csökkenjen a szerezhető LE mennyiség folyamatos portyázás esetén, láthatatlanság legyen hatékonyabb, stb.) De akkor így más kép.

Ha az a kérdés, hogy elhúznak-e a jobban ráérők/gépközelben lévők akkor ezt a kérdést felesleges volt feltenni, mert nyilván igen.

Az lehet kérdés, hogy ez zavar-e bárkit - engem, nem. Portyázgatok rendszeresen, nem örülnék, ha ennek korlátja lenne, de az sem zavar, hogy a lelkesebbje már 7. szinten van, amikor én csak 5-en.

A probléma inkább az, hogy nincs egyszerű jó megoldás.

Ha korlátozzuk a portyázást, akkor az egyszerre induló csapat nagyjából együttmarad. Persze az egyáltalán nem portyázók akkor is lemaradnak, ha meg a csp=pp, akkor a portyázók maradnak le, mert a portya kevesebb TP-t ad, mint a vadászat.
A probléma itt az, hogy a később belépők pontosan az egyenletes fejlődés miatt SOHA nem tudnak felzárkózni, mivel nincs gyorsabban fejlődési lehetőség. Igaz, hogy a fejlődés aránylag gyorsabb az elején, később meg lassul, de ez csak anyit eredményez, hogy az újak hamar megközelítik a régieket, de elérni nem fogják tudni őket.

Ha marad a korlátlan portya, akkor bármikor is kezdjen az ember, sok ráfordítással az élmezőnybe verekedheti magát. Viszont néhányan elhúznak.

Hm, visszaolvasva úgy tűnik, mintha a frankót mondanám meg éppen. Valójában a problémát akarnám körbejárkálni, úgyhogy a millió szempontot, amit kihagytam, adjátok hozzá (-:
Dátum: 2008.10.03. 00:35:18
Sharpa, a hozzászólások javarészt a LE vesztésről pityeregnek. Így egy kicsit kicsavarod, amit mondok, mivel amit írtam, az a tömegek problémájára válasz, te viszont egy olyan dologgal érvelsz, amire szinte senki nem panaszkodott.

Nekem úgy tűnik, hogy nem a TP szerzés általi elhúzás itt a sarokkő, hanem az, hogy azok is élvezhessék a játékot, akiknek fogalmuk sincs róla, hogy hol vannak.
Dátum: 2008.10.02. 23:10:14
Idézet: Jeriko - 2008.10.01. 17:22:02
Az elsőre szerintem szükség lenne, hogy minél szélesebb rétegek számára legyen élvezetes a játék (igen sok embernek mutattam meg a játékot - sok fórumon fent vagyok - 20-ból 15 szerint ronda, a maradék 5-ből 4 szerint meg szar, mert minden alkalommal amikor belépett nullaközeli LE, ÉP stb. fogadta).


Nullaközeli ÉP fogadja? Akkor viduljon fel az arca és AZONNAL nyomjon be 20 vadászatot, mert azalatt a 100 perc alatt, amíg lemegy a vadászata, és begyűjti a LE-t, biztos, hogy nem fog regenerálódni az ÉP-je a támadható mennyiségre. Ebből össze kell jöjjön a megvásárlandó cuccra a LE, de ha nem, még akkor is van bőven ideje újabb 10 vadászatra (mielőtt megint támadható lesz). 30 vadászatból meg lehetlen nem összekaparni annyi LE-t, hogy a saját szintje cuccát ne szedje össze.

Nullaközeli LE fogadja? Miért, MENNYIVEL hagyta ott??? Ez a játék a portyázásról szól, mégis mire számít, hogy pont őt békén hagyják, hadd gyűjtögesse békésen a pontjait?

A topic eredeti kérdéséhez meg annyit:
a korábban már többször említett magasabb szintre én azt vízionálom, hogy aki eljátszik magasabb szintig, az rá fog jönni, hogy nem érdemes LE-vel a zsebben rohangálni, és a portyázásnak egész egyszerűen nem lesz értelme, mert nem lehet majd vele LE-t szerezni. Pontosabban jó kis TP szerző, ÉP vivő erőfitogtatássá válik.

Szóval szerintem nagyon klassz ez a rendszer - attól hogy egyesek rosszul használják, nem a rendszert kell megváltoztatni.
Dátum: 2008.09.29. 00:41:36
Idézet: Miklós - 2008.09.28. 23:04:41
Idézet: Cruel - 2008.09.28. 17:35:39
Ezt olvasom a szakértelmeknél: "Neked kell eldöntened, hogy mit és milyen megosztásban fejlesztesz, hogy profitál abból legjobban a karaktered!" Mi alapján döntsek, ha semmiféle információ nem áll rendelkezésre.

Nem ígérem, hogy gyorsan összedobok erről egy teljes doksit, de dióhéjban pár tanács: érdemes felvinni a tanulást addig, hogy megvehesd a csapdakészítést, és azt rögtön vidd is fel 3-4-es szintre (ha akarsz állatot befogni). Van, aki arra esküszik, hogy ezután mindenképp érdemes felnyomni a tanulást 10-ig, ahol megveheted az elementáris fúziót, ami direktbe tápolja a vadászatokat, de ezen felül tényleg nem tudok mást mondani, neked kell dönteni, hogy mi a szimpatikus, nincs tuti recept.


Hopp, ha itten egyesek esküdöznek erre a mócerre, akkó csak én nem tudtam, ho 10-es tanulási szinten megvehetem az elementáris fúziót?
No de akkó mosmá el is döntöttem, ho nekem ez a szimpaitkus!
Monyuk nem vót nehéz döntés, mer ezen kívűll semmi mást nem ismerek továbbra se...

(egyébként szerintem kifejezetten jó, hogy ilyen vakon tapogatózva kell felfedezni a világot - mégha a béta-teszterekkel szemben emiatt esetleg van is egy kis hátrányunk -, mert ettől olyan élet-szagú lesz a dolog, de azért ez elég vicces válasz volt Cruel kérdésére)
Dátum: 2008.09.24. 21:50:56
Fehérsaru, köszönöm a képbe-hozást.
Kvízből aműgyis folyamatosan tanulok, de ilyen kiegészítésekkel meg pláne. Kösz.
Dátum: 2008.09.24. 21:31:27
1) Ahhoz képest, hogy a beküldött kérdésekkel kapcsolatban kéritek, hogy ne kérdezzünk rá évszámra, különösen ne egymást követő évekkel, most ilyenek jöttek fel:
JFK halála:
1963.nov.22.
1963.nov.24.
1966.nov.22.
1966.nov.24.
Queen budapesti koncertje... (itt nem emlékszem a válaszokra)

Persze nem tudom, hogy ezek még eredeti kérdések, vagy már beküldöttek. Ha beküldöttek, akkor csak a küldőnek nem sikerült feldolgozni a kéréseteket magában.

2) Mennyi lehet a Forma 1-es futamok max. hossza
1 óra
1,5 óra
2 óra (JÓ VÁLASZ)
2,5 óra

Ajánlanám figyelmetekbe: http://www.formula1.com/results/
6. sor
Akinek nincs kedve odanavigálni:
Monaco 25/05/2008 Lewis Hamilton McLaren-Mercedes 76 laps 2:00:42.742
és ő a győztes volt, tehát még utána is gurult picit a mezőny
Szerintem ez több, mint 2 óra.