Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - dorong

Dátum: 2008.12.22. 20:51:56
Két prímszám szorzata: ....?

-----
nem prím
prím
------


a -----t nem én raktam bele elválasztásnak, hanem ez a lehetséges megoldások közül 2
törölni azonnal, de megint felmerül: ez hogy kerülhetett be???

------------------------------------------
Mikor született Felipe Massa?

1980
1983
1978
1981

Ez akár jó is lehetne, ha nem 5 éven belül szórnának az évszámok.
Annyi megvan róla, hogy fiatal Forma-1 versenyző, de hogy most 25-30 között hol tart?
Lenne mondjuk 1920, 1960, 1981 és 1990 a válaszok és rögtön egy elviselhető kérdéssé alakulna (nem gugliból kéne kinézni, hanem rá lehetne jönni).
Dátum: 2008.12.22. 10:11:56
Ki írta a Jégtörő Mátyás című regényt?

Vass Albert
Sűtő András
Tamási Áron
Tersánszky Józsi Jenő

Bár a megoldás szempontjából mindegy, de mégis: lehet, hogy én gondolok másra, mint akire a kérdező gondolt, de Vass helyett Wassra gondolnék én.
Dátum: 2008.12.22. 00:07:28
Idézet: Bekas - 2008.12.21. 23:26:10
Melyik football csapat NEM nyerte meg hazája bajnokságát 2008-ban?
Bayern München
Barcelona
Internazionale
Manchester United


Én szeretem a (jó) focit nézni, de ez a kérdés durva. Ki a fenét érdekel ez néhány fanatikuson kívül?
Mellesleg csak az Intert néztem meg és azt az infót találtam, hogy 2007/2008-ban 9. lett, ezért tovább már nem kerestem, de a kérdező szerint a Barcelona. Végülis tök mindegy, az sem érdekel, de azt hiszem kukaérett, úgy ahogy van.


oh, micsoda gyöngyszem
1805. hozzászólásban éppen ezt feszegettem - hamar jött ez a példa, hogy hova fajulhatnak a focis kérdések
Dátum: 2008.12.21. 20:20:51
Melyik nem logikát fejlesztő játék?

Keresztrejtvény
- Rubik kocka
- Memória
- Sudoku

Jó válasz: keresztrejtvény. Igen tényleg az nem.
DE a memória sem. Ott van a nevében, hogy az mit fejleszt.
Úgyhogy annak ellenére, hogy kvázi meg van jelölve a jó válasz (nincs - jel), szerintem a nem egyértelmű válaszok miatt törölni kéne.

----------------------------------

Melyik foci csapat nyerte a 2007-2008-as Premier League-et?

Chelsea
Menchester United
Arsenal
Liverpool

Ez gondolom továbbra sem eldöntött, hogy meddig megyünk bele a fociba.
Szerintem a VB-k, EB-k elmennek, mint általános ismeret. Magyar foci OK, végülis itt zajlik körülöttünk.
De ezek az egyes országok izgalmasabbnál izgalmasabb ligái... fog kelleni majd tudnunk mondjuk a bolíviai bajnokikat, amikor a tisztelt kérdezők kifogynak az angol-olasz-spanyol-német stb. ligák évszámaiból 10 évre visszamenőleg???
Mi erről a "jövőkép"?
Dátum: 2008.12.21. 13:18:59
Miklós, értem ezt a szerverterhelés dolgot, ez elég fontos szempont.
Akkor le lehetne egyszerűsíteni oda, hogy nem háborús statisztikák, hanem egyszerűen csak háborúban nyert csaták. Nem háborúra lebontva, nem hordára lebontva, csak egyszerűen annyi, hogy 152 háborús pontod van. Aztán egyrészt lehet villogni vele, másrészt lehetne talán valamire használni is, bár erre még nincs ötletem, hogy mire.
Dátum: 2008.12.21. 02:26:44
hm, az út felét látom én itt a kérdésben
legyen a kerek számok kedvéért az út 240 km
120 km-t 3 óra alatt tesz meg, amikor "40-nel" megy
120 km-t 2 óra alatt tesz meg, amikor "60-nal" megy

azaz 240 km-t 5 óra alatt tesz meg, azaz 48 km/h az átlag

Jobb lenne a kérdés, ha az "út" fele helyett "távolság" fele lenne benne és beugratósabb lenne, ha a válaszok között lenne a "kézenfekvő" 50 km/h.
Dátum: 2008.12.21. 00:59:53
Idézet: Miklós - 2008.12.20. 22:52:13
Idézet: dorong - 2008.12.20. 22:30:08

Valamilyen háborús statisztika a karaktereknek:
Érdekes lenne látni például azt, hogy a háborúkban hogy teljesítettem, mennyi pontot hoztam egy háborúban, hány csatát nem kellett volna lenyomnom mert csak ártottam vele, hányszor voltam áldozat, és hányszor lehettem büszke magamra mert lepattant rólam a támadó.
Érdekes lenne ezt a többiekről is látni.

Érdekes ötlet, de pszichológiailag kérdéses, hogy mennyire tenne jót az egyes tagoknak. Ha a szövi győz, akkor aki gyengébb volt, és inkább vesztő volt, vagy láthatatlanságban, katakombákban bújkált, együtt örülhet a többiekkel, senki sem fog rá mutogatni, mindenki jól érzi magát. (konkrét esetekről beszélek)
Ha azonban részletes statisztika van, hát... ott a bezzeg karakter, aki egyedül nyerte meg a háborút, én meg csak koloncként kaptam a pofonokat... ez nem tenne jót a morálnak.


örülök, hogy látsz benne fantáziát

az aggályodra reagálva párhuzamot vonnék az építkezéssel: látszik, és milyen jó, hogy látszik az építésbe ölt LE, mert bizony megnézzük és ujjal mutogatunk arra, aki nem vesz kellőképpen részt az építkezésben, sőt, volt már olyan is, akit megkértünk, hogy máshol potyázzon, ne nálunk
és ahogy a(z átmeneti) nem-építés kimagyarázható és elfogadjuk, úgy a háborús nem-részvétel is megbeszélhető

de lenne 1 ötletem: talán érdemes megkérdezni az embereket, hogy lenne-e igény erre (bár ugye elég nyers ötlet, egyelőre nehéz megkérdezni, hogy mire is lenne-e igény), amolyan szavazással, mint ami már esett meg fejlesztés előtt
Dátum: 2008.12.20. 22:30:08
Olvastam valahol, nagyon tetszett, itt nem látom, hát beírom.

Valamilyen háborús statisztika a karaktereknek:
Érdekes lenne látni például azt, hogy a háborúkban hogy teljesítettem, mennyi pontot hoztam egy háborúban, hány csatát nem kellett volna lenyomnom mert csak ártottam vele, hányszor voltam áldozat, és hányszor lehettem büszke magamra mert lepattant rólam a támadó.
Érdekes lenne ezt a többiekről is látni.

Később ehhez akár lehetne kötni is valamilyen további mechanizmust. Például nagyon jópofa az, hogy az epikus cuccokra azokból a pontokból lehet licitálni, amit építésbe ölt és az epikus szörny elleni harcba ölt energiákért kap a karakter. Szóval valami hasonló lehetne ezekből a háborús statisztikákból.

Ez nyilván nem egy "januári fejlesztés" kategória, de a kérdés Miklóshoz, hogy van-e esély bármikor a jövőben ilyesmi szinesítést látnunk?
Dátum: 2008.12.19. 10:23:12
Idézet: Bekas - 2008.12.19. 09:35:59
Mire érzékeny az, aki laktozérzkeny?
darázscsípésre
parlagfűre
tehéntejre
frontátvonulásra

laktózérzékeny

"A laktózérzékenység vagy laktózintolerancia a laktóz, egy a tejben és a tejtermékekben megtalálható cukorféle lebontásának a képtelensége. Ennek oka a lebontáshoz szükséges laktáz enzim hiánya vagy alacsony szintje."

Ezenkívül nem értem miért kell kiemelni a tehenet. Laktóz = tejcukor általánosan.


Márpedig erre a kérdésre ez egy jó válasz. Aki laktózérzékeny, az érzékeny a tehéntejre. Igazad van, hogy más állatok tejére és a laktózra úgy általában is érzékeny, de a felsorolt 4 közül a tehéntejre érzékeny.

viszont laktÓzérzÉkeny

Más: miért kell ordítani? Egyébként OKs.
KI ALAKÍTOTTA AZ INDUL A BAKTERHÁZ CÍMŰ FILMBEN BENDEGÚZT?
OLVASZTÓ IMRE
ZSÍROS MIHÁLY
KOVÁCS ANTAL
KISS RÓBERT
Dátum: 2008.12.19. 00:50:23
Idézet: Cirmos cica - 2008.12.18. 23:49:38
mi a viz képlete?
h2o
ho2
2ho2
hoh2


H2O
a többi akár maradhatna is, de úgy világítana a jó megoldás, ezért
HO2
2HO2
HOH2
Dátum: 2008.12.18. 23:44:34
most hogy így kérdezed: de, Mellon
Dátum: 2008.12.18. 22:48:21
Tündéül hogy mondják "jó barát"?

Hendro h' ammen
Mellow
Sinna 'quriss
Nambarli

Kicsit bizonytalan vagyok. Németül angolul japánul stb. tuti nem akarok tudni ebben a játékban.
De tündéül sem...
Ugyanakkor ez a GYUnak egy elég jellegzetes, megjegyezhető pontján hangzik el. Szóval akár jó is lehet a kérdés. Mit gondoltok?
(ja igen, és ha tudom a többi jelentését, akkor ugye kizárásos alapon is rájöhetek )
Dátum: 2008.12.17. 23:14:34
Vót valami kérdés, jó régen, hogy Drakin milyen fajú.
A legendában ott írták, hogy galetki, mint te. Még a kép is ott van róla.
Oszt erre ma levadászok egy orgling varázslót, aki kiköpött Drakin.

Most akkor hogy van ez? Vagy már megint én keverek valamit?

(gondolom sejtitek, hogy itt most sem törlés, sem javítás nem kéretik)
Dátum: 2008.12.17. 07:04:39
Ki írta Vörös és Fekete című regényt?

Stendhal
Mikszáth Kálmán
Voltaire
Madách Imre

Jé, annak a 2 nem magyarnak hangzó nevű bácsinak csak egy neve van?
Vagy éppen csak említésre nem méltó a másik nevük?
Az a jó benne, hogy 2féleképpen is lehet javítani, hogy ne nézzen ki ilyen bénán: magyar szereplők neveinek számát felezni vagy nem-magyarokét duplázni.
Ja és ha már hozzányúlunk, akkor "fekete"
Dátum: 2008.12.15. 21:17:22
a csapdakészítés szakértelem leírása szerint 1. szinten van 0.5% esélyed, aztán majd 10. szinten lesz 5%
ebből (a szokásos félinfó közlős módon) nem derül ki pontosan, hogy mi van 2-9. szinten, de a leírás alapvetően úgy értelmezhető, hogy ugyanúgy 0.5% esélyed van végig - bár bele lehet álmodni azt is, hogy szintenként nő 0.5%-kal
ha ez utóbbi értelmezés lenne a helyes, akkor nem változott volna meg (nagyobb bejelentés nélkül...) a szakértelem leírása az eredetiről, ami még úgy szólt, hogy szintenként 0.5%-kal nő az esélyed az állat befogására - persze az is lehet, hogy folyamatos a növekedés a 10-es szint-lépcsők között, csak azért kellett változtatni, hogy 20. és 30. szinten csökkenjen 7 és 8%-ra
Dátum: 2008.12.15. 18:02:32
Idézet: Almira - 2008.11.29. 23:40:24
Lehet hogy butaságnak tűnik a kérdés, de pontosan mit is csinál a kritikus ütés? Én sem a sebzés mértékében, sem a csata kimenetelében nem láttam egyértelmű hatását.


A keresővel csak a kérdést találtam meg, választ még továbbolvasással sem. Többször felmerült bennem is, hogy mi haszna ennek a kritikus cuccnak, de ma végképp vicces csatám volt:
Megcélzod ellenfeled. Eltaláltad, 78 sebzés! Kritikus sebzés!
Lesújtasz. Talált, 45 sebzést okoztál. Kritikus sebzés!
Egy gyors csel. Talált, 41 sebzést okoztál.
Egy gyors támadást. 64 pontnyit sérült.

OK, tudom, hogy random, de tényleg nem érzem a kritikus sebzés kritikusságát. Lehetne valami a képzettségről azon túlmenően, hogy növeli a kritikus sebzés esélyét? Persze igazából csak kíváncsiság, mert így-is-úgy-is növeli az egyszeri harcos. Köszi.
Dátum: 2008.12.13. 13:40:14
Milyen sör nem létezik?

meggysör
gyömbérsör
búzasör
méz-sör

hát, mindegyik létezik...
a kérdező szerint a meggysör nem, pedig hát a belgáknál a sok, számunkra szokatlan sör között a meggysör az egyik legismertebb szokatlan sör

javítani nemigen lehet, tehát törlés
Dátum: 2008.12.07. 13:22:55
Mit jelent a bee?

méh
fa
ember
titkár

Újabb kísérlet a nyelvtanításra?
(Ugye jól gondolom, hogy ez a kérdés is az automatikusan törlődő kérdések kategóriájába tartozik?)
Dátum: 2008.11.29. 13:28:37
Hány mérkőzést nyert Tyrell Biggs?

108
100
118
107

Helyes válasznak jelölve: 108

Hm, állítólag amatőr boxolóként nyert ennyit.
Aztán profiként még 30-at.

Kicsit át kéne alakítani a kérdést, szerintem.
Dátum: 2008.11.23. 18:39:22
Mikor adták ki a II. Aranybullát ?

1138
1222
1256
1310

1222. volt a jó, de az nem véletlenül az I. Aranybulla kiadása?
A 2. mintha pár évvel később erősítette volna meg az elsőt.
Bocs, ha én emlékeznék rosszul (mármint nem az eseményre, hanem a tanulmányaimra...).