Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - ApaSas

Oldal: 12
Dátum: 2011.09.26. 16:14:30
Sziasztok. Ezt az eventet vártam egész évben. Elégedett vagyok a kapott jutalommal, mégis ez a portyagömb visszavonás rossz szájízt hagyott maga után. Miért is, itt az életből egy példa. Egy neves szálloda véletlenül kitette a topp szobáját potom10 €-ért és mire észrevették a hibát több ezer regisztrált foglalásuk lett. Mit tett a szálloda? Nem hivatkozott előzményekre, a hibát javították, és minden foglalást teljesítettek.... Van aki pénz adott érte, van akinek egyszerűen csak szerencséje "volt". Most is lehetne mondani, hogy én megvettem nem is egy kártyacsomagot, hogy legyen kódom, erre tessék, más meg sokkal olcsóbban megveheti 100 őskőért. Ha mindenki kicsit magába nézne..., picit pozitívabban állna a társaihoz...., nem irigykedne..., rájöhetne, hogy akár amellett is érvelhetne, hogy az a pár "szerencsés" meg is tarthatta volna a jutalmát, hiszen játszott, "megdolgozott" azért a jutalomért. Nem a száját kell elkenni, hanem fel kell vállalni. Mindenki megkérdezheti magától, ha ő kapta volna....? Egy játékot játszunk, néha nem ártana összefogni.
Ui.: Régen a klíma is extra volt, ma már nem is kapsz autót anélkül.
Sziasztok!
Szerintetek?

Az Alföldön kb. 200 halom emelkedik ki a sík tájból. Ezek a Kurgánok vagy más néven ALFÖLDI "****PIRAMISOK"
Melyik szó illik a kicsillagozott részre:
1. mészkő
2. bazalt
3. fa
4. föld

(Mintegy 1000 évvel régebbiek mint az Egyiptomi piramisok, megközelítően 5000 évesek. De ha a korukat kérdezném akkor az lexikális lenne, így azért könnyebb)
Sziasztok! Szerintetek ez így jó volna?

Melyikük volt "nagyotmondó katona"?

1: János Vitéz
2: Svejk
3: Háry János *
4: Kinizsi Pál

Vagy ezt továbbfűzve: derék katona
Sziasztok!

Szerintetek logikait is lehet kérdezni? Na nem túl nehezet, hiszen vegyes a korcsoport.

A lányom 2006-os. Ha a mai (2011) életkorát beszorzom a 2014-es életkorával, akkor egyel többet kapok mint az én életkorom most! Hány éves leszek 2017-ben?
1. 40
2. 39
3. 45
4. 46
Sziasztok!
Azt hittem sikerült valami érdekeset kérdeznem, de mint kiderült ez csak számomra az. Hozzáteszem mivel különbözőek vagyunk mindenkinek más az érdektelen! A kérdésem a következő volt:

Hány százaléka van a világon valaha előállított alumíniumnak a folyamatos újrahasznosításnak köszönhetően még ma is körforgásban, forgalomban?

25%
50%
75% *
90%

A kérdés "Rossz, hibás kérdés" értékelést kapott!
Kérdésed az értékelők szerint érdektelen lexikális tudásra hivatkozott.

Számomra ez lenyűgöző, így is lehetne a papírral, a műanyagokkal. Az előzőleg feltett kérdésemre azt a választ kaptam, hogy ilyen már szerepel az adatbázisban. Kérdem én, akkor miért nem találtam meg ott? Hiszen rákerestem ! Tisztelt Beholderes alkalmazottak (vagy legalább az akinek a dolga lenne ezzel foglalkozni) kérem, ha nem szeretnének ezzel foglalkozni, akkor legalább adjanak esélyt az olyanoknak akik ezt szeretnék rendbe rakni. Mert ez így siralmas! Köszönettel ApaSas
Dátum: 2011.06.02. 01:03:03
Sziasztok!
Nem rossz az ötlet, de ha lehetne kombinálni akkor inkább egy Landragór féle beütéssel. Arra gondolok, hogy a legyőzött lényektől beeshetne néhány relikvia. (Konkrétan a Mannaelnyelőre fáj a fogam. Ha portya közben olyan ellenfelet kapok, aki rendelkezik ilyennel, szinte biztos, hogy lenyomja a varázslatomat. ) De akár csak simán meg lehetne ismételni a Landragórt, jó volt az egész. Én sajna csak az utolsó napokban kapcsolódtam be (talán akkor értem a 3. szintre), mégis sikerült relikviákat szerezni és a végén a beáldozott Le arányában tulajdonságaim is növekedtek. Azóta is reménykedem, hogy talán a szervezők visszahozzák ezt a fajta "jutalmazást".
Köszönöm, majd legközeleb.
Sziasztok!
Itt egy újabb próbálkozás:
A Parkinson-kór a leggyakoribb idegrendszeri betegségek egyike. A Parkinson Betegek Világnapját 1997 óta tartják, de mikor?

1.: április 11-én *
2.: január 13-án
3.: szeptember 1-én
4.: április 1-én

Vélemények?
(Hazánkban jelenleg 20 ezer a regisztrált beteg, akiknek a száma évente körülbelül 1500 új beteggel nő.)
Így már elfogatták.
Melyik volt az az űrhajó, melyről 1968 szenteste elkészítették az első űrfelvételt a Földről? (Ez így már elfogadható?)

1 - Apolló 8 *
2 - Vosztok 6
3 - Gemini 3
4 - Szojuz 11


A feltett kvízkérdésed "Rossz kérdés" értékelést kapott!
Indoklás: A kérdésre megadott válaszaid nem voltak egyértelműek ill. rosszak voltak.

Módosítottam a kérdést, most így tettem vissza:
Melyik volt az az űrhajó, melyről 1968 szenteste elkészítették az első olyan képet a Földről, amely távoli bolygóként ábrázolja lakóhelyünket?
A válaszok maradtak, ugyanis jók.
De nem a kérdésbe kötöttek bele, hanem a megadott válaszokba. Talán nem dobta fel neki azonnal a google....
Köszönök minden segítséget. Megyek és fel is teszem őket
A többmondatosat választottam, köszönöm.
Melyik volt az az űrhajó, melyről 1968 szenteste elkészítették az első űrfelvételt a Földről? (Ez így már elfogadható?)

1 - Apolló 8 *
2 - Vosztok 6
3 - Gemini 3
4 - Szojuz 11

Az első űrfelvétel a Földről (1968), mely mozgalom megalakulásának volt elindítója? (Hát ez?)

1 - Megújulás mozgalom
2 - Zöld mozgalom *
3 - UFO figyelők mozgalma
4 - Nyitott Világ mozgalom

Hát, hogy őszinte legyek, nem vagyok otthonos a különféle mozgalmakban. De szívesen fogadok tanácsokat, hogy ne váljon gagyivá a kérdés.
Köszönöm, valóban jogos és ennek megfelelően módosítom kérdésemet.
Köszönöm, csiszolgatom. Most kaptam egy figyelmeztetést,
Figyelmeztetés: Kérjük, próbálj meg olyan kérdéseket feltenni, amelyek megválaszolhatók, és arra is ügyelj, hogy jól jelöld meg, melyik a helyes válasz. Ennek hiányában elveszítheted a lehetőséget, hogy a jövőben kérdést tegyél fel, és így az ebből szerzett lélekenergiától is elesel.
Pedig én csak próbálkozom, és nem azt nyomogatom, hogy lemondok....
Sziasztok!
Kéne egy kis ész, hogyan kéne javítanom a kérdést? A másodikat és harmadikat pedig véleményeztetném? Köszi előre is.

A nyugdíjpénztárak "államosítása" 2011-ben megközelítően hány forintnyi forrást ad a kormány kezébe?

3000 milliárd *
500 milliárd
5000 millió
3000 millió

A kérdés "Rossz, hibás kérdés" értékelést kapott!
Kérdésedet az értékelők szerint rosszul / nem értelmezhetően tetted fel.

2.

1968 szenteste készült a Világűrből a Földről az első fénykép. Melyik hajóról készült?

1 - Apolló 8 *
2 - Vosztok
3 - Mercury
4 - Szojuz

3.

Az első olyan kép hatására, ami a Világűrből látatja a Földet (1968) az emberiség mozgolódni kezdett. Másfél évre rá megalakult a Zöld mozgalom.
Mi volt a kép címe?

1 - A hanyatló Föld
2 - Megújulás
3 - A felkelő Föld *
4 - Virágzó Föld
Valóban. A kijelentő mondatban megadtam az alap információkat, a három feltett kérdésre pedig választási lehetőségeket adtam.
Nehéz úgy értelmesen kérdezni, hogy rögtön megadod a választ is. Ne legyen túl egyszerű. A kérdés férjen bele 144 karakterbe. Ne szerepeljen az adatbázisban. Az értékelő meg lehetőleg ne dobja vissza azonnal, ha meglátja és nem esik az érdeklődési körébe. Tudom, mert esett már ki kérdésem ez utóbbi miatt is, de vettek már ki kérdést azért is mert "túl sokan" nem tudták rá a választ. Konkrétan 6 jó és 8 rossz válasz érkezett az adott kérdésre.
Esetleg segíthetnél átszerkeszteni, azt megköszönném. Hogy tegyem fel úgy a kérdést, vagy adjam meg a választási lehetőségeket úgy, hogy ne legyen az azonnal egyértelmű, illetve a kérdés ne veszítse el érdekes formáját. Nem győzöm hangsúlyozni, sajnos a kérdés hosszát limitálták, bár 5 perc alatt szerintem ennek többszörösét is el lehetne olvasni. De persze ez is csak egy vélemény.
Segítségeteket továbbra is várom. Üdv mindenkinek!
Egy picit átszerkesztettem, de a válaszok ugyan azok.

A Sagrada Famíliát 130 éve kezdték építeni Barcelonában. A napokban felszentelték. De vajon elkészűlt? Ha igen mikor? Ha nem mikorra fog?

Mit gondoltok?
Barcelonában csaknem 130 évvel az építkezés megkezdése után XVI. Benedek pápa 2010. november 7-én felszentelte és katedrálissá nyílvánította a Sagrada Famíliát. Vajon befejezett az épület? Ha igen, mikorra készült el, ha nem, mikorra fog elkészülni?

1. Igen, pont az ünnepség előtt, sikerült befejezni.
2. Igen, már vagy 50 éve.
3. Nem, várható befejezés 2026. (x)
4. Nem, befejezése áttolódott 2011-re.

Valami ilyesmire gondoltál?
A bibi csak az, hogy mindössze 144 karakter hosszú lehet a kérdés. Nincs hely a kifejtésre, plusz infóra.
Még az eredeti kérdés sem fér bele
Lenne itt még egy kérdés, persze az előzőre is szeretnék választ kapni.
Barcelonában csaknem 130 évvel az építkezés megkezdése után XVI. Benedek pápa 2010. november 7-én felszentelte és katedrálissá nyílvánította a Sagrada Famíliát. Vajon befejezett az épület?
1. Igen, pont az ünnepség előtt, sikerült befejezni.
2. Igen, már vagy 50 éve.
3. Nem, várható befejezés 2026. (x)
4. Nem, befejezése áttolódott 2011-re.

Szerintetek????
Köszönöm az észrevételeket. Biztos ami biztos, módosítottam a kérdést és el is fogadták.
A kövi kérdésem:

A következő híres épületek közül, melyik a legmagasabb?

1. Szent Péter Bazilika (138m)
2. Sagrada Familia (170m)
3. Big Ben (96m)
4. Szabadság szobor (93m)
5. Pisai ferde torony (56m)

Persze ezt lehetne ragozni pl.: Melyik csak 93m magas? Vagy egyszerűen: Melyik ferde?
Oldal: 12