Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Blackjack

Dátum: 2011.06.19. 19:11:17
Különbség van a személyeskedés, és a játékon belüli szájkarate között, persze lehet, hogy csak én vagyok ilyen maradni
Dátum: 2011.06.19. 19:02:32
Idézet: Ösvényjáró - 2011.06.19. 18:30:30
Idézet: Hype - 2011.06.19. 18:27:19
Ha esetleg egyszer majd törlök is, csendben és gyorsan fogok, nem kell a cirkusz. No persze ez még odébb lesz...


Piciklonnak is odébb lesz, csak a zokogás az egyik perverziója. Úgy, mint Zoidbergnek a magas lóról való észosztás és a "közösségért való ténykedés". Muhaha!


Hm, ha te MINDENKIRŐl ilyen jól tudod, hogy kinek mi a perverziója, a tied mi? A magas lóról való észosztás érdekes mód veled kapcsolatban jutna eszembe, közhely de igaznak tűnik, hogy mindenki magából indul ki.. s gratulálok, hogy megint sikerült személyeskedés felé elvinned a műsört, remélem elégedett vagy magaddal, ez egy játék, azon belül is egy fórum, s te azért személyeskedsz, s minősítesz embereket, mert más véleményen vannak..great job..tényleg!:)
Dátum: 2011.06.19. 18:08:54
Óh, akkor valóbban összekevertelek, bocsánat, úgy tűnt, hogy "az" a Maci vagy, sry:)

Én tökéletesen megértem amit írsz, de könyörgöm, hányszor írjam még le nem KELL senkinek pánikolnia, mindenki úgy érzi magát ahogy szeretné..100or írom le..aki "pánikol", meg kevésbé érzi jól magát, az megteheti ezt, bántódás nélkül, igaz? Bocsánat, de meg lehet nézni, hogy az egész leszólogatás honnan indult... Te így vagy ezzel, én meg úgy, engem x untat, téged y, tartsuk ezt tiszteletbe és ne minősítgessük, s mondjuk rá a másik véleményére élből, hogy baromság és te ilyen és ilyen vagy..csupán ennyit szajkózom itt, az meg végképp nem érdekel, hogy milyen nick írja a hsz-t, ha valaki eszerint pontoz vagy ért egyet, az baj...
Dátum: 2011.06.19. 17:58:13
(Őszintén szólva téged kevésbé értelek..úgy értem, ha jól tudom nem kevés közöd van a Beholderhez, így ha az elveszi a kedved, hogy a jelenlegi online Beho zászlóshajó sorsa annyira ÉRDEKLI a játékosok egy csoportját, hogy nem átállnak ennek hangot adni elveszi a kedved..azt..nemtom mire vélni:) Hé, pókeresen vonalon valahogy nem vette el a kedved az, ha kritizáltak, javasoltak..az általad alapított oldal talán nem a közösség fejlesztésére, a közösség visszajelzései alapján helyezi a hangsúlyt..? Szerintem de, többek között ezért is látogatom már 2006 óta:P
Dátum: 2011.06.19. 17:45:32
Az üldözési mániádról nem tehetek, egy szóval nem említettelek, még csak nem is a Te hozzászólásodra reagáltam. Az, hogy ki mit tett le az asztalra megint csak nem értem hogy jön ide, a háborús reformok és ezek szintén nem igazán:) Én azt sem mondtam, hogy itt le kell tenni valamit, ahhoz, hogy hozzászólj, kérlek ne próbálj meg olyan dolgokat a számba adni, amiket nem mondtam:) Pont annyit említettem meg, hogy PÁRAN lehurrogták azokat, sőt egyenesen gonosz, életunt, játékromboló stb jelzőkkel látták el azokat, akik kritizálni merészelték a játék jelenlegi állapotát. Ennyi történt, visszaolvasva bárki láthatja..

És nem, nem kértem se tőled se mástól " roppant megalapozott és átgondolt elméleteket a játék jobbá tételére" CSAk annyit, hogy ha valaki ezt tenné, az ne legyen lefikázva, hadd mondja már el mindenki a véleményét, akkor is, ha az egyeseknek unalmas..
Dátum: 2011.06.19. 17:31:24
Ennyit próbáltunk mi is mondani, de amíg pár ember beéri azzal, hogy fél évente sörözhetnek tizenöten, s online meg jól megértik egymást negyvenöten, s aki egyebet is szeretne "elérni", azt a roppant lazának és szellemesnek vélt egy szűk körön kívül senkit nem érdeklő belsős poénokkal, személyeskedésekkel sújtják..addig nehéz lesz:) Ahogy már írtam is, 1000 emberből kb. senkit nem izgat, hogy mit gondol ötven (se pro se kontra), a számok beszélnek. Ötven ember nem fog eltartani egy játékot (ezért nem érdekel senki, hogy ki mit gondol -megint csak pro és kontra-), a játékosszám csökkenése nyilván nem annyira izgalmas téma, mint a sörök száma, vagy az aukciós tételek, de ettől még nem árt ezzel is foglalkozni, ha valakit untat nem kell olvasni, a fórum még mindig mindenkié..tudtommal;) Persze fél évenkénti beho találkozó ettől még lesz, szal aki azért jár oda, hogy ott bulizzon az el tud majd menni, legfeljebb a VU nem lesz jelen idővel:) De részemről is ennyi volt, tudom már írtam, ezúttal meg is fogadom:)
Dátum: 2011.06.19. 16:19:56
Abban tévedsz, hogy mi kritizálunk, és nem panaszkodunk a kettő meg nem egy és ugyanaz. Meg lehet nézni a játékfejlesztési topikot, meg a régi hozzászólásokat, hány "kis színes" javaslat érkezett. Közel sem a LÉ/TP és egyéb száraz statisztikai, játéktechnikai vonalon, engem pl. baromira nem izgat már ez a része.

Az a baj, hogy szerintetek ha te/ti jól érzitek magatokat, akkor minden rendben van, és az összes többi aki szólni mer az egy szemét hülye aki tönkre merészeli tenni a te/ti szórakozásotokat. Szerinted ez normális hozzáállás? Unalmas olvasnod a kritikákat? Az aktív játékkosszám majdnem feleződött, nem lenne akkor talán érdemes elgondolkozni rajta? Te nem szeretnél több emberrel találkozni a VU-s találkozásokkor, minden egyes találkozónál újabbakkal és újabbakkal a régi ismerősök mellett? Nem szeretnéd, hogy mondjuk két év múlva is itt legyen, és fejlesztve legyen a játék? Szerinted ha a játék elér arra a pontra, hogy már nem nagyon éri meg fenntartani a két szép szemünkért fogják üzemeltetni? Vagy csak addig érdekel, míg van, és ha úgy alakul, hogy eltűnik, egy nap alatt feleded?

Nagyon jó, hogy írtad a közösségépítést, ennyit szeretnék pl. én is:) Online vonalon, hiszen azok fognak majd elmenni az "offline" talikra, akik online ráharaptak a játékra.

Nézd, az ábra egyszerű 1000 ember most, 1800 tavaly, még több tavalyelőtt..erről szól a történet, még ha ez unalmas is. Lehet beszélgetni arról, hogy miért nem fogadták el a kvízkérdésedet, meg arról, hogy x képesség y ponttal befolyásolja z akármit, de talán ezeknél fontosabb lenne a jelenről, meg a jövőről is szót ejteni, azaz arról, hogy hogy miért nem növekszik a tábor..

Megértem, hogy egyeseknek ez unalmas, de hülyének, játékrombolóknak stb. ugyan már ne kiáltsuk ki azokat, akik pont hogy nem csak ücsörögnek, hanem tennének valamit a játék, a közösség érdekében, ingyen és bérmentve..
Dátum: 2011.06.19. 15:07:21
Öhm és te mit is teszel a közösségért? Jól éreztétek magatokat, ez remek dolog:) De amik a felsorolásban voltak azok GLOBÁLIS események voltak, nem egy szűk csoport sajátja. Azt írod voltak sztorik..nem látom őket viszont a fórumon, vagy ez csak annak járt aki itt volt? Akik fel lettek sorolva MIND tettek valamit a közösségért, hogy pl. Te és én is jobban érezzük itt magunkat. Történeteket írtak stb., nem lettek megbecsülve, de nem is várták, egyszerűen rá untak nincsenek itt, utánpótlásuk nem lett, maradt a sivárság. Azt kellene megérteni, hogy nem 50 emberből áll a VU, hanem ezerből (most csak a v1es nevezettek alapján írtam a nagyságrendet), nem az a lényeg, hogy ötvenen beszélgessenek, aktívkodjanak, legyenek itt egy év múlva is, hanem az, hogy ötszázan.

"nem mástól várni, hogy ő majd megoldja.." jaaa, szóval nem a játék készítőitől kell várnom, hogy jobbá tegye a játékot? Hm, ez érdekes hozzáállás:) Sajnos ahogy a fenti példa mutatja másképp nem működik, a játékosok ezerféle módon színesítették a játékot itt a fórumon..egy ideig, aztán támogatás híján annak rendje és módja szerint alábbhagyott a lelkesedésük.

Ha valaki nem tud a sorok között olvasni, és nem látja, hogy mi csak azt szeretnénk, hogy az általunk szeretett játék a régi dicsfényében ragyogjon, hogy a játékosszám ne csökkenjen, hanem növekedjen, hogy a Beholder örömmel újságolhassa, hogy ilyen-olyan rekordot döntöttek meg, az egyszerűen nem is akarja ezt látni..

Senkit nem érdekel, hogy te és ötven másik jól érzi magát, mint ahogy az sem érdekel senkit, hogy én meg ötven másik "rinyál", a számok fognak dönteni, és bár lehet becsukott szemmel, hangosan üvöltve mást mondani, de az a helyzet, hogy a számok nem hazudnak. Nincs egyszer fenn meg egy szer lenn kerék, két éve csak csökkenést mutat a játék mindenféle téren, és akkor szerinted ne is próbáljunk tenni valamit..nemtom, hogy melyik felfogás is árt igazán a játéknak:)
Dátum: 2011.06.19. 14:08:39
Lol, remélem te is érzed, hogy mennyire komolytalan dolgokat hozol fel..ezek nem érvek, csak fikázás (és mielőtt jó kötekedő ember módjára megpróbálkozol azzal, hogy én is ezt tettem, nem, ég és föld a két dolog, eleve nem személyeket minősítek -ami kb. az óvodában volt divat- hanem egy játékot/vállalkozást)..ebben pedig nem szeretnék részt venni:) Mivel szerinted és 40 barátod szerint nincs baj, így belátom, valóban nincs, Jericho korábbi statisztikái, meg úgy egyáltalán a többi kézzelfogható adat, mind mehet a levesbe, csacskaságok csupán, megkeseredett emberek sóhajtozásai:) Ilyenkor szokták más fórumokon megkérdezni: ne haragudj, te fanboy vagy vagy részvényed van a cégnél? De mindegy tényleg..beállok én is azok sorába, akik ignorálják a fórumot, azaz a (nézzük csak miket gyűjtöttetek össze) gonosz, életunt (mindezt azért, mert kritizálni merészel..) emberek táborába:)

szerk: Abban viszont ne legyél biztos, hogy az én hozzáállásom árt a játéknak, szvsz, ha kártékonynak tartasz engem, a kritizálást, akkor magadat is nyugodtan sorold ebbe a csoportba, mert a Te általad képviselt vonal sem válik hasznára senkinek.
Dátum: 2011.06.19. 13:49:42
Idézet: Almási Viktor - 2011.06.19. 13:28:39
Mondjatok még egy játékot amivel 3 évig játszottatok és nem untátok meg egyáltalán

ÉS ne a Blizzard-al hasonlítsátok össze a Beho-t léci.

Fejlesztések azért jöhetnek persze, de lassan olyan hangulat lesz itt mint amikor két részeg punk elkezd egy döglött macskával focizni


öhm, hát éppen ez az, hányan maradtunk szerinted a kezdetek óta? Akik nem váltottak tulajt, nem töröltek? És akik maradtak, azok vajh mennyire aktívak. Figyelj, ne arra próbáld meg kihegyezni, hogy aki régóta itt van az természetes, hogy megunja. A Beholder sem úgy tervezte, hogy egy játékos max egy évig játszik, különben nem lenne nyitott végű, és nem dolgoztak volna annyit, hogy a későbbi szintekre elérve csinálhasson a karakter xy dolgot. A probléma nem az, hogy a régiek unatkoznak (ill nem csak ez), hanem, hogy az új generáció lemorzsolódása olyan nagy, hogy csak nagyon kis részükből lesz állandó játékos. S még egyszer mondom, globálisan kell nézni a dolgokat. Az, hogy valaki pár hónapig lötyög a játékkal nem sok bevételt hoz a Beholdernek:)

És igen, az, hogy valaki itt van, és három év után is veszi a fáradtságot, hogy 5leteljen, kritizáljon, javasoljon, annyi beleölt pénze, ideje után nem biztos, hogy fikázást érdemelne, mert a jelenléte is az bizonyítja, hogy szereti a játékot..tehát valószínűleg nem rosszat akar.. Ennyi.
Dátum: 2011.06.19. 12:58:52
Idézet: Shutruk Nahhunte - 2011.06.19. 12:46:37
Egy 90-es szintű karinak vagyok az új tulaja, és eddig 10-es szintű volt a legnagyobb, amivel játszottam.
.


Bocsánat, de ezt fogod mondani egy 1-2 év múlva is, itt leszel még (ráadásul az, hogy átvettél egy magas szintű karaktert az azt is jelenti, hogy a gazdája megunta, és itt hagyta a játékot. Ezért mondom, hogy ne csak a saját szemszögünkből nézzük a dolgokat:]) ?

Értem, hogy az újdonság varázsa elviszi a dolgot, nem csoda, új belépőként valóban seregnyi megismerésre váró dolgot rejt a játék.
Viszont mivel nyitott végűre lett tervezve, így elvileg mindenkit egyformán motiválnia kellene, játsszon bármilyen szinten. Jelenleg ez úgy néz ki, hogy ahogy haladunk egyre feljebb, úgy ritkul a mezőny, ez valamilyen szinten természetes, de azért ez a lemorzsolódás túl nagy. A hasonszőrű , de szerintem a VUnál ROSSZABB német és egyéb fejlesztésű kari fejlesztős tucatjátékoknál az az érdekes, hogy meg tudják tartani az embereket..igaz, azoknál mondjuk tényleg nem kell sok időt szánni a dolgokra, mert faék egyszerűséggel rendelkezik a játékmenet..
Dátum: 2011.06.19. 12:39:52
Hát, szerintem ha valaki hangot mer adni a kritikáinak (amivel jobbá akarná tenni a dolgokat) az pont nem azt takarja amit írsz:)

Nézd, meg lehet mindent magyarázni, de ha már úgy is jó páran számolgattok jó pár dolgot: Vessük össze az elmúlt egy év (két évről már beszélni sem merek) számait a mostaniakkal. Mennyi fórum hsz született. Hány új játékosok érkezett, és maradt meg, mennyi törölt. Elhiszem, hogy egyesek szerint károgásnak hat a KRITIKA, de basszus, azért álljunk már két lábbal a földön. Igen, a játék megy, igen lehet jövője DE, a játékosszám, az aktivitás csökken (nézzétek már végig régen milyen fórumélet volt, egyszerre hány online user volt stb...a nyári találkozokra is többen szoktak elmenni az elmondásotok szerint), félévről-félévre. Lehet, hogy te ismersz 30 aktív embert, és NEKED minden happy, de bocs, ez pont nem mérvadó a globális helyzethez képest:) Ezt nem én vagy a Pista bácsi mondja, hanem az ilyen-olyan statisztikák, ennek fényében nem értem mi a bajotok. Csak dicsérni lehet mindent? Megtettük a majd három év alatt jó párszor.. azt hiszem joggal lehet kritikát is megfogalmazni, pláne, ha az a játék jobbá tételére szolgál.

Múltkor is le lettek hurrogva a "károgok", nincs itt baj kussoljál stílusban, nos azóta egy seregnyi kiemelkedő (pénzbefizetés tekintetében is!) játékos távozott a játékból, vagy karakterük gazdát cserélt és már közel sem áldoznak annyit a játékra (ami lehet, hogy téged nem érdekel, de a Beholdert igen, mert a játéknak pénzt kell termelnie). De nem csak a topnál van "baj", ugye az alacsony szintű kristályhorda sem véletlenül kerül be a játékba (nincs bajom a bekerülésével, sőt), eddig az volt a koncepció (és eddig kitartott), hogy a kristályok csak feltöltésre szolgálnak, és ezért lent nem lesz, mert oda nem kell feltöltés.. A v1en majd 3 év alatt a szövetségi toplista első három oldalán szereplő szövik értél el az 1miliiós lélekkutat (ami ugye nem lenne egy nagy ördöngösség ennyi idő alatt) és ezek negyede is elhagyatott..

Szóval kézenfogva mondogathatjuk, hogy minden happy, csak akkor semmi nem fog változni, és szerintem NEM ez a Beholder célja sem. Nézzétek, elindult a Mágia mesterei, sokatok tanácsokat adott, meg segítette a tesztelést, és ha ott is csak mindent dicsértetek, akkor nem csodálkozom, hogy most már kérdőívekkel és egyebekkel igyekeznek felmérni a valós bajt, amiért nem pörög annyira amennyire szeretnék.. A kritika nem fikázás, hanem segítség, ez alaptétel..

A bejelentésekkel kapcsolatban nekem csak annyi bajom van, hogy új funkciót nem kapunk, "csak" hibajavításokat, korrigálásokat, ezeket már régóta kérjük (igen kritikák formájában:P) és most megkapjuk őket, és ez jó! De..pl a szövetségi városok tervei hová tűntek..? Vagy valami apró kis infó, Miklós általában eddig mindig bejelentett valami jövőbeni újdonság tervét.
Dátum: 2011.06.18. 22:06:39
Az online TF nem került napirendre valamilyen formában esetleg?
Dátum: 2011.06.18. 21:57:00
Az online TF szerepelt valamilyen formában esetleg?
Dátum: 2011.06.14. 22:08:53
Ha már a beho.hu-s részre tértél ki, nem a tartalommal van a baj, hanem a csomagolással, körítéssel. Gondolom te sem bánnád, ha megkapnád mindazt amit eddig + egy seregnyi új dolgot, s esetleg még a kinézet is egy alapos ráncfelvarráson esne át igaz? (erre ey példa: emlékeztek még a végzetúr alap skinjére. elavult volt, igaz..?) Az lenne a cél (gondolom) hogy a meglévő rajongókat megtartsa a cég, s mindeközben új rajongókra is szert tegyen..nos a jelenlegi weblap már jó pár éve ebben a formában éldegél, szóval amit lehetett azt már elérte, a több, jobb, modernebb még soha senkinek nem ártott, sőt azt üzeni, itt vagyunk, fejlesztünk előre megyünk..
Dátum: 2011.06.14. 21:49:23
Ok, csak, hogy valami érdemlegeset, a topic témájához illőt is hozzátegyek a siránkozáson túl:) Bár ez inkább általános kérdés a Beholderhez.. Őszintén kíváncsi vagyok rá, hogy a legtöbb -szerintem jó- felvetés miért nem valósulhat meg? Nincs rá pénz, idő, ember, technikai lehetőség? Ezek érthető dolgok lennének, de sok esetben olyan icipici energiaráfordítást igényelne egy-egy 5let megvalósítása, hogy ezek a kifogások nem állják meg a helyüket. Akkor, egyszerűen csak a Beholder szerint nem illik a játékhoz az adott ötlet? Ez már elfogadható érv lenne, de ebben az esetben jó lenne, ha ezt megosztanák a halandókkal is, hogy legközelebb tudjuk, merrefelé szabad 5letelni, s mi az ami úgy sem fog megszületni:)

Lassan 2012-be lépve szerintem a közösségre fektetni a hangsúlyt nemhogy ajánlott, hanem egyenesen kötelező lenne. Az, hogy megosztom a szintlépésemet, meg az állatok befogását az..hát izé, fapados utazás a likeolások világában:) Nyilván nem lehet gyökerestül felforgatni mindent, de apró pici dolgokkal igenis ügyesen lehetne -megint csak szerintem:)- mozgatni a szálakat, azaz élettel tölteni meg és fenntartani egy közösséget. Pl. nagyon régen, többen is kértünk egy "Ghalla news" online féleséget, ahol a Végzetúrhoz és a többi Beholder játékhoz kapcsolódó érdekességeket, híreket, játékosok által generált s beküldött tartalmakat lehetett volna olvasgatni. Aki itt volt 1,5-2 éve is, az emlékszik rá, hogy milyen remek fórumélet zajlott, mennyi jópofa vicc, tartalom, novella és egyéb született, pusztán azért, mert a közösség elszórakoztatta magát..egy ideig. Még most is vannak "lelkesek", akik a fórum adta kereteken belül próbálkoznak, de hé, mekkora erőfeszítés kellett volna egy ilyen közösség összetartó/generáló "fejlesztéshez"? A fénykorban a több ezer játékos közül valószínűleg vígan kikerült volna 3-8 állandó szerkesztő, akik kézben tartották volna a dolgot, a Behonak csak a technikát (ami egy kész CMS rendszer egy egyedi skinnel..) és a helyet kellett volna adnia, ezekért cserébe egy totál ingyenes "kis színest" kapnak, nomeg reklámozzák saját magukat, és még energiájukba sem került (ha meg besül a dolog, akkor meg megintcsak nem ők tehetnek róla, hanem a közösség, mi volt a veszítenivaló?)

Miklós és a Beholder nagyon-nagyon "kedvező" helyzetbe van, hisz számukra adott az, ami a legtöbb cégnél hiányzik (és ez nem véletlenül pottyant az ölükbe, hanem az évek munkájának a gyümölcse), a kitartó, s lelkes rajongó/közösség/vásárló, nevezzük őket akárhogyan (azaz mi:P). Itt hömpölyög tehát ez a sok ember, figyelnek a Beho újdonságaira, és..és a Beholder mintha nem tudná, akarná kiszolgálni ezt a tömeget, illetve szebben megfogalmazva nemigazán tudják hogyan prezentálják magukat (a hírlevelek egyeduralma már elmúlt:P) Ne vedd sértésnek Miklós (ha olvasod), de a beholder.hu pl. alaposan elavultnak tűnik, annyi, de annyi dologgal tudnátok feldobni. S mivel a "versenytársaitok" megteszik ezeket a dolgokat, nem csak lehetne, de kellene is változtatni szerintem. Tisztában vagyok vele, hogy nem kötelező behódolni a trendeknek, de az egyébként jópofa és hasznos dolgokat azért nem ártana beépíteni a cég profiljába, pláne ha azok alig kérnek "enni".. Itt volt pl. az egyébként érdekes, általad írt személyes blogod is..izé, itt a fórumon eldugva..így is sokan olvasták, de mennyivel többen nézték volna ha.. Az élő beho tali tök jó dolog, pörög is, és rispect érte, de a mai világban legalább ilyen elszántsággal kellene a közösséget szervezni a weben is, és nektek minden feltételetek megvan..web2re fel..
Dátum: 2011.06.14. 20:32:11
Abba a pillanatba törölnék..sry, az 5letelés jó, de a magas szintűek többségét már baromira nem motiválná az újrakezdés. Én is csak vegetálok, már nem is tudom mióta. Ha alacsonyabb szintről újra rajtolnál, nem változna semmi, a játék ugyanaz lenne, az alapok ugyanazok, ezt meg már meguntuk egyszer (már aki). Több interakció, több közösségi elem, több mini játék (az event nem az, a NAGYON szépreményű kalandosdi pedig befulladt pedig azt a vonalat továbbvíve...) és akkor lenne élet újra..szerintem:)
Dátum: 2010.09.21. 17:12:44
Azt se felejtsd el, hogy készül a TF is, gondolom 2011-ben el is rajtol majd, ha csak nem szúrna el nagyon valamit, az még a VU-nál is nagyobb siker lehet..
Dátum: 2010.06.20. 19:56:25
Kösz az infókat, szeritem a többiek is (akik nem voltak ott) örülnek minden infómorzsának!:) Én azt hittem, hogy az online TF lesz az, ez a MM nekem meglepetés:)
Dátum: 2010.06.20. 18:05:55
"Ui: Bemutatásra került az új Beholder játék is, új megközelítésű payment rendszerrel."

Izé, erről valaki valami bővebbet?