Felhasználónév: Jelszó:
Szerző
Topic neve: VI. Végzetúr Találkozó 2011.06.18.
fórumozóSuperEgo23Férfi
Végzetúr mester
1397 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: VI. Végzetúr Találkozó 2011.06.18.
161. hozzászólás - 2011.06.19. 14:22:39
Én nem értem, volt hogy 4 világon (+2db v4 es)folyamat prémes voltam bár nem mindig egyszerre tehát fél év alatt igaz, hogy kicsit pocsékolósan mert sms-t használok, de tuti 30k et beleöltem már 3 év alatt ez simán rúgja majd 150k et, ráadásul v5 ön egy olyan karakterhez ragaszkodok ami tuti utsó valaki, de nekem ő volt első és semmiért nem adnám el S mi lesz ha egyszer még beszabadulok találkozóra is akkor ez az összeg még több lesz.
Két vállra fektetett, nincs több Hsz. Néha van.
Pontszám: 5.07
fórumozóPiciklon
Végzetúr mester
766 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: VI. Végzetúr Találkozó 2011.06.18.
162. hozzászólás - 2011.06.19. 14:25:39 (Válasz Dragonangel #160 hozzászólására.)
Noh, akkor gratulálok hozzá.

Azért vicces, hogy a régi klikk még mindig megvan...a pontozó gépezet még mindig profi, mi lenne ha másba is ennyi energiát fektetnétek? (Elárulom: csoda)

Mási: kreatívnak kell lenni, rendben...anno már (kínomban) nekiálltam az állatsebzésnek, mert olyan jó látni ahogy kidőlnek...de amikor szegény Morgana mellől napjában 4-5 állatot vertem lenne, kicsit égett a pofám. Volt már hogy a kihívásoknak álltam neki, utána térkifordító stratégia...küldizés, kaland-mánia...állatnevelés...a vége az volt, amikor Kóc csinált egy belsős (activity) játékot, azt is még élveztem...de ő is beleunt a v1be (v3-on még azt hiszem vakol ezerrel, hisz az amúgy is egy nyugdíjas világ, ha odafigyel az ember). Sorra szállnak ki a nagyok...cserélnek gazdát...lejjebb is...ki emlékszik még v1-ről Incubusra, mindenki Byzon-jára, aki rengeteget mesélt nekünk itt a fórumon? Ő is belefáradt, megunta. Vagy itt van Khetty, zseniális írásai mikor frissültek? (Azt se tudom, hogy megvan-e még v1-en a karija) Vagy a Ködkapus (v3) irományok? Anno a hangyás háború kapcsán...vagy a péklapátolás?

Hol vannak már ezek? Vagy például hol vannak Dalen végletekig humoros írásai? Hol van a VM mindenki ellen? Vagy a régi TGy Azúr-Elit ellentétek? Hmm?

Vagy a Nyuszitappancs kamikáze akciói? Netán a régi nagy Légiós vakolás rohamok? Vagy a Tyrant utálja a Légiót és ezt lépten-nyomon hangoztatja? Vagy a régi v4-es szájkaraték Rokamoka-val?

Soroljam még? Vagy innen már lassan dereng a probléma?

Pontszám: 6.58
népszerűArielFérfi
Végzetúr mester
3532 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: VI. Végzetúr Találkozó 2011.06.18.
163. hozzászólás - 2011.06.19. 14:40:28
Csak hogy némi adat is kerüljön a vitába, már ami az aktív játékosállományt és az utánpótlást érinti.

2010 áprilisi térképezés statisztikái:

Ericath, az elragadó (458 követő)
Agnaesh, a csábító (498 követő)
Marietta, az elbűvölő (633 követő)
Katherin, a káprázatos (211 követő)

Összesen: 1800 résztvevő.

Mostani térképezés:

Ericath, az elragadó (201 követő)
Agnaesh, a csábító (284 követő)
Marietta, az elbűvölő (337 követő)
Katherin, a káprázatos (275 követő)

Összesen: 1097 résztvevő.

Mindenki elgondolkozhat ezeken az adatokon, vajon van megfelelő utánpótlás, és minden rendben, vagy lenne tennivaló...
A gyakorló állatokat is lehessen gyógyítani, a gyógyuló állatok is mehessenek gyakorolni. Pihenés közben lehessen vadászni.
Pontszám: 9.00
kedvencBecksimFérfi
Végzetúr tehetség
202 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: VI. Végzetúr Találkozó 2011.06.18.
164. hozzászólás - 2011.06.19. 14:43:21 (Válasz Birka #116 hozzászólására.)
Birka, nagyon jó kis összefoglalót írtál a fórumról, köszönet érte!

Én egy dologgal nem igazán értek egyet: folyamatosan felmerül témaként a TP hasznossá tétele, illetve a rossz LE/TP arány jutalmazása. Én a korábban is többször hangoztatott véleményemet továbbra is fenntartom: a VU leginkább attól egyedi és vonzó játék, hogy jó LE/TP arányt kell kihozni, így nem azokból lesz automatikusan tápállat, akik fél életüket klikkeléssel töltik a böngésző előtt, hanem akik okosan játszanak.
Ami véleményem szerint a járható út lenne, a vadászatból elérhető arány javítása, különösen V5ön, ahol se VF, se bubi nincsen, így okos játékkal sem lehet egy átlagos pók arányát még megközelíteni sem. Ebből adódóan érthető, hogy sokan a pók életet választják, ami a többi játékost igencsak demoralizálja.
És nem arra gondolok, hogy egyszerűen emeljük meg a vadászatból származó alap LE-t, hanem a meglévő szakik hangolásával, új szakikkal, tárgyakkal, stb legyen lehetősége a vadásznak is tovább növelnie az arányát.
Pontszám: 8.77
fórumozóSuperEgo23Férfi
Végzetúr mester
1397 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: VI. Végzetúr Találkozó 2011.06.18.
165. hozzászólás - 2011.06.19. 14:43:57 (Válasz Ariel #163 hozzászólására.)
Teljesen igazatok van Ariel, de az után pótlás az etetést jelent jelenleg. Aki nem ismeri és tök idegenként idejön, az mit kap? 3-4-5-6-7 stb. szintű pókokat. Folyamat lerablás.. jéé miért maradjak ez egy unalmas és idegesítő játék.. Nekem pl ez jönne le.
Két vállra fektetett, nincs több Hsz. Néha van.
Pontszám: 5.08
népszerűLanMaffiaFérfi
Végzetúr mester
3348 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: VI. Végzetúr Találkozó 2011.06.18.
166. hozzászólás - 2011.06.19. 14:48:56 (Válasz Piciklon #162 hozzászólására.)
Hol van az 1.50-es kenyér?

Ezek a dolgok folyamatosan alakulnak ki, 3 éve megy a VU, amiket felsoroltál sem egyszerre történtek. Van itt pl. ez a találkozó, kevesen voltunk, de így is voltak sztorik, és fasza volt. Nem rinyálni kell, hanem tenni azért hogy jobban érezd magad, nem mástól várni, hogy ő majd megoldja
Végzetúr discord: https://discord.gg/bUQc6nY9XU

LanMaffia - Azúr Légió - ex-Tyrant - ex-VM (V1)
Káoszfatty - Lélekhozók Testvérisége (V2)
Kataklizma - Ködkapu Strázsái (V3)
Pontszám: 5.88
fórumozóPiciklon
Végzetúr mester
766 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: VI. Végzetúr Találkozó 2011.06.18.
167. hozzászólás - 2011.06.19. 14:54:29 (Válasz LanMaffia #166 hozzászólására.)
Óóó...teszek, emiatt ne aggódj...első adandó alkalommal (kavicsok nullázódása) törlök a jó búsba. (Vagy mettomén...de ez jó tanulság volt, hogy ne akarjak jobbítani a dolgokon, mert sajnos igaz: "Szólj igazat, s betörik a fejed!")

A legmeglepőbb, hogy ezt mint Te vágod az én fejemhez. De már rég nem húzom fel magam ezen, csak iszonyatosan rosszul esik, hogy itt is profi politikus alapok ülnek...tökéletesen azt magyarázzák bele az írásomba, amit akarnak.

Széllel szembe nem érdemes...

Jah, és a talikon több, mint valószínű, hogy egyre kevesebben lesznek (remélem végül nem lesz igazam!)

*mod: elütés, nem-ne
A hozzászólást Piciklon módosította 2011.06.19. 14:59:09-kor

Pontszám: 7.23
népszerűLanMaffiaFérfi
Végzetúr mester
3348 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: VI. Végzetúr Találkozó 2011.06.18.
168. hozzászólás - 2011.06.19. 14:58:44 (Válasz Piciklon #167 hozzászólására.)
Nem vágok én a fejedhez semmit, csak szimpla pozitív életszemlélet És az akkor mi van felfogás, nem szabad túl komolyan venni ezt a játékot

Talira meg nem kockulni kell járni, hanem bulizni, majd megtanuljátok
Végzetúr discord: https://discord.gg/bUQc6nY9XU

LanMaffia - Azúr Légió - ex-Tyrant - ex-VM (V1)
Káoszfatty - Lélekhozók Testvérisége (V2)
Kataklizma - Ködkapu Strázsái (V3)
Pontszám: 5.20
fórumozóDragonangelNő
Végzetúr tanonc
38 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: VI. Végzetúr Találkozó 2011.06.18.
169. hozzászólás - 2011.06.19. 14:58:57 (Válasz Piciklon #162 hozzászólására.)
Drága Incubust ès Rόkát is ismerem.Incubus adta meg anno a löketet hogy egyszer majd neki álljak Dragonangelt megίrni könyvben,amit lassan befejezek.:)De Te mèg itt vagy ès jό pár règi nagy játèkos is.
Dragonangel-v2/» Dragonangel-v3/Dark Dragon Team » Wing Chun Kuen-v4,dragonangel
Pontszám: 4.46
kedvelt tagShutruk NahhunteNő
Végzetúr mester
559 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: VI. Végzetúr Találkozó 2011.06.18.
170. hozzászólás - 2011.06.19. 14:59:04 (Válasz Becksim #164 hozzászólására.)
Idézet: Becksim - 2011.06.19. 14:43:21
Birka, nagyon jó kis összefoglalót írtál a fórumról, köszönet érte!
nem azokból lesz automatikusan tápállat, akik fél életüket klikkeléssel töltik a böngésző előtt, hanem akik okosan játszanak.


Egy nagy frászt nem. Akinek nincs ideje (fél élete) minden klikkelését optimalizálni, az le fog maradni azokkal szemben, akik nemhogy a fél, az EGÉSZ életüket a böngésző előtt töltik. Szerintem nagyon jó gondolat azokat segíteni, akik belépnek vadászgatni, portyázgatni, de nem kapnak agyvérzést, ha 20LE-t veszítenek az előre kiszámolthoz képest.
трамвай-инженер
Pontszám: 7.66
kedvencBecksimFérfi
Végzetúr tehetség
202 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: VI. Végzetúr Találkozó 2011.06.18.
171. hozzászólás - 2011.06.19. 15:05:18 (Válasz SuperEgo23 #165 hozzászólására.)
Ez teljesen így van, ezért lehetne egyfajta tanulóidőt biztosítani az újaknak.
Például az első 10 olyan csatában, ahol megtámadnak, és veszítesz, ne veszítsd el a rabolt lé 100%át, hanem csak egy részét. Először csak 10, aztán 20, végül aztán a 10.-re 100%ot. A győztes persze ettől még kapja meg, ami neki jár.
A csata végén pedig ezt jelezni kell, és azt is, hogy legközelebb már több lesz, tessék tehát jobban vigyázni.
Pontszám: 8.38
népszerűBlackjackFérfi
Végzetúr mester
365 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: VI. Végzetúr Találkozó 2011.06.18.
172. hozzászólás - 2011.06.19. 15:07:21 (Válasz LanMaffia #166 hozzászólására.)
Öhm és te mit is teszel a közösségért? Jól éreztétek magatokat, ez remek dolog:) De amik a felsorolásban voltak azok GLOBÁLIS események voltak, nem egy szűk csoport sajátja. Azt írod voltak sztorik..nem látom őket viszont a fórumon, vagy ez csak annak járt aki itt volt? Akik fel lettek sorolva MIND tettek valamit a közösségért, hogy pl. Te és én is jobban érezzük itt magunkat. Történeteket írtak stb., nem lettek megbecsülve, de nem is várták, egyszerűen rá untak nincsenek itt, utánpótlásuk nem lett, maradt a sivárság. Azt kellene megérteni, hogy nem 50 emberből áll a VU, hanem ezerből (most csak a v1es nevezettek alapján írtam a nagyságrendet), nem az a lényeg, hogy ötvenen beszélgessenek, aktívkodjanak, legyenek itt egy év múlva is, hanem az, hogy ötszázan.

"nem mástól várni, hogy ő majd megoldja.." jaaa, szóval nem a játék készítőitől kell várnom, hogy jobbá tegye a játékot? Hm, ez érdekes hozzáállás:) Sajnos ahogy a fenti példa mutatja másképp nem működik, a játékosok ezerféle módon színesítették a játékot itt a fórumon..egy ideig, aztán támogatás híján annak rendje és módja szerint alábbhagyott a lelkesedésük.

Ha valaki nem tud a sorok között olvasni, és nem látja, hogy mi csak azt szeretnénk, hogy az általunk szeretett játék a régi dicsfényében ragyogjon, hogy a játékosszám ne csökkenjen, hanem növekedjen, hogy a Beholder örömmel újságolhassa, hogy ilyen-olyan rekordot döntöttek meg, az egyszerűen nem is akarja ezt látni..

Senkit nem érdekel, hogy te és ötven másik jól érzi magát, mint ahogy az sem érdekel senkit, hogy én meg ötven másik "rinyál", a számok fognak dönteni, és bár lehet becsukott szemmel, hangosan üvöltve mást mondani, de az a helyzet, hogy a számok nem hazudnak. Nincs egyszer fenn meg egy szer lenn kerék, két éve csak csökkenést mutat a játék mindenféle téren, és akkor szerinted ne is próbáljunk tenni valamit..nemtom, hogy melyik felfogás is árt igazán a játéknak:)
A hozzászólást Blackjack módosította 2011.06.19. 15:21:57-kor
Zoidberg - v1
Pontszám: 8.59
fórumozóDragonangelNő
Végzetúr tanonc
38 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: VI. Végzetúr Találkozó 2011.06.18.
173. hozzászólás - 2011.06.19. 15:09:23
Amúgy tennivalό mindig is volt ès lesz is egy játèk fejlesztèsènèl.Változik a világ ès változnak az idök.Hol jobb hol rosszabb.De mindig fordulhat a kerèk.
Dragonangel-v2/» Dragonangel-v3/Dark Dragon Team » Wing Chun Kuen-v4,dragonangel
Pontszám: 3.31
kedvencBecksimFérfi
Végzetúr tehetség
202 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: VI. Végzetúr Találkozó 2011.06.18.
174. hozzászólás - 2011.06.19. 15:13:07 (Válasz Shutruk Nahhunte #170 hozzászólására.)
A kulcsszó az "automatikusan".
Persze, aki több időt tud rászánni, előnyben van. Én arra céloztam, hogy itt ez nem elégséges feltétel a tápossághoz, mint a legtöbb hasonló játékban.
Pontszám: 7.57
népszerűPusztító TűzFérfi
Végzetúr tanonc
35 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: VI. Végzetúr Találkozó 2011.06.18.
175. hozzászólás - 2011.06.19. 15:34:03
Csak annyit szeretnék megtudni mikor lesz a következő találkozó pontosan, ugyanis én a hétvégi melóimat kb 2-3hónapra előre lefixálom, de szetenék ott lenni!
Pontszám: 8.05
népszerűNoFearFérfi
Végzetúr mester
374 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: VI. Végzetúr Találkozó 2011.06.18.
176. hozzászólás - 2011.06.19. 15:36:20 (Válasz Craslorg #117 hozzászólására.)
Idézet: Craslorg - 2011.06.18. 21:44:02
A novemberi talikon alapvetően többen szoktak lenni, az az időpont valahogy jobb. Idén nov. 26-án lesz talán (november utolsó szombatján szokott lenni), lehet már most bevésni a naptárba


Csak a lusták kedvéért.
NoFear - V1
Pontszám: 7.03
fórumozóSuperEgo23Férfi
Végzetúr mester
1397 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: VI. Végzetúr Találkozó 2011.06.18.
177. hozzászólás - 2011.06.19. 15:39:15
Másra nem gondolok: (Tisztelet a kivételeknek akiből sajnos kevés van már) Saját példám, x hónapokkal ezelőtt kevés tudással érdeklődtem, hülye ötleteket , de ötleteket próbáltam meg sokat kérdeztem, azon ritka kivételeket leszámítva, az optimalizátorok azok akiknek kis ujjukban van a játék lehurrogtak, leszavaztak, lehülyéztek stb.

Amíg ez a mentalitás nem változik, amíg a kicsik segítése mind mentálisan mind pedig Becksim által is felvetett avagy hasonló módon nem történik meg addig az utánpótlás csak olyanokból lesz mint pl én akit akaratossága tart a játékban. Ez természetesen nem zárja ki azt a lehetőséget, hogy a nagyoknak kell az újdonság. Egyébként az a fal amit mindig hangoztatnak, hogy bezzeg nekem nem volt ilyen ez a demagóg gondolkodás nem lesz elfelejtve akkor nem is fog változni semmi és marad a csökkenő létszám.
Két vállra fektetett, nincs több Hsz. Néha van.
Pontszám: 7.86
népszerűLanMaffiaFérfi
Végzetúr mester
3348 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: VI. Végzetúr Találkozó 2011.06.18.
178. hozzászólás - 2011.06.19. 15:54:43 (Válasz Blackjack #172 hozzászólására.)
De ti csak panaszkodtok állandóan! (jó, én is csinálom néha) És nagyon unalmas és bosszantó ugyanazokat olvasni mindig, hogy de szar ez a játék, ez is elment, meg az is elment, mert blablabla... maradhatott volna. Nem kell ahhoz játszanod hogy a közösség része legyél, a jó karakter vagy szövetség sem jelenti azt hogy a játékosréteg faszacsávója vagy.
Én még mindig azt mondom hogy tenned kell azért hogy jól érezd magad. A játék unalmas, blablabla, igen, tudja mindenki. De aki még itt van és szeretné élvezni, annak nem kell elvenni a kedvét Találni kell más célokat magadnak, én is találtam.
Ja és Pici felsorolásában azt hiszem én is szerepelek
Mit teszek én a közösségért? Kb. azt hogy itt vagyok Szerintem Meg hogy felmegyek Debrecenből Pestre ezekre a találkozókra és találkozok arcokkal, akiket itt ismertem meg. Azt hiszem ez a közösségépítés. Persze sokan ettől többet tesznek a játékért, de én magamért vagyok csak

A fejlesztésekről meg igen... szükség lenne valamire, de én úgy gondolom hogy egy alapkoncepció kéne lassan felrúgni hogy legyen ebből valami, az elejétől újjáépíteni. És abbahagyni az állandó sírást a LÉ/TP miatt. Igen, engem nem érdekel, és még rajtam kívül jó sok embert, akinek nincs top karaktere, mégis szeret itt lenni, ez is belefér az ezerbe Háborúzás is sokszor azért nincs, mert rossz LÉ/TP-t ad, az élmény már semmi, meg a presztízs is. És nem hiszem hogy ezt plecsnikkel és egyebekkel teljesen rendbe lehetne hozni, az emberekben is ott a hiba hogy érdekli őket. Na mindegy, már bonyolult

Arra akartam itt kilyukadni, hogy lehet itt bármilyen változtatás meg szépítés meg új játék, biztos lesz csomó ember aki elégedetlen lesz. És ezt nem is biztos hogy meg kell szüntetni, elégedetlenkedők mindig vannak, és lesznek is, kell is.

Nekem is vannak ám kérdéseim, akik tud válaszolni legyen szíves:

1. A lehetetlen küldetés 2. feladatának megoldása a négy kufárhölgy neve lett elvileg. Hogy jött ez ki? Hallottam olyat hogy a dőlten szedett betűket kellett összeolvasni vagy ilyesmi, de nekünk az csak katyvasz lett.
2. Ki vezette a Nagy megmérettetést?
3. Mit lehetett nyerni tombolán? Legközelebb lehet engem is érdekelne.
Végzetúr discord: https://discord.gg/bUQc6nY9XU

LanMaffia - Azúr Légió - ex-Tyrant - ex-VM (V1)
Káoszfatty - Lélekhozók Testvérisége (V2)
Kataklizma - Ködkapu Strázsái (V3)
Pontszám: 6.00
népszerűYakseeFérfi
Végzetúr mester
778 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: VI. Végzetúr Találkozó 2011.06.18.
179. hozzászólás - 2011.06.19. 16:03:16 (Válasz LanMaffia #178 hozzászólására.)
Idézet: LanMaffia - 2011.06.19. 15:54:43
Nekem is vannak ám kérdéseim, akik tud válaszolni legyen szíves:

1. A lehetetlen küldetés 2. feladatának megoldása a négy kufárhölgy neve lett elvileg. Hogy jött ez ki? Hallottam olyat hogy a dőlten szedett betűket kellett összeolvasni vagy ilyesmi, de nekünk az csak katyvasz lett.
2. Ki vezette a Nagy megmérettetést?
3. Mit lehetett nyerni tombolán? Legközelebb lehet engem is érdekelne.


1. tegevözs sűteb tlőd a insavlo ttellek elefazssiv
2. Cras vezette (mint mindig )
3. bögre, póló (vekker... ), relikvia kód, mitudomén, mitudomén, stb...
Pontszám: 7.32
kedvencLegacyFérfi
Végzetúr mester
489 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: VI. Végzetúr Találkozó 2011.06.18.
180. hozzászólás - 2011.06.19. 16:10:40 (Válasz Yaksee #179 hozzászólására.)
Ha az első pontra ott sem jöttek rá, akkor itt sem fog.
Pontszám: 7.59
Dobókocka - a sokoldalú kiegészítőRésföld - a HKK legújabb kiegészítője