Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Texex

Értem. Hááát igy is lehet értelmezni. Bár több helyen is kiemelik az össze függést, csak a szoros össze tartozást nem.
De legyen. Mondjuk szerintem akkor is vissza dobta volna második értékelő, hogyha csak annyit írok hogy a régi számrovás írásból.

Én vitatom az érveitek és kérek egy javítási lehetőséget. Szerintem a mit ti néztek egy egyszerű bulvár fórum volt nem hiteles forrásból.

A könyv amiből idéztem a mai napig az egyik legelfogadottabb szakkönyv.

Ráadásul az alap kitétel hogy a számrovásból ered meg áll.
Legfeljebb azon vitatkozhatunk hogy ez része vagy nem az írásnak, vagy hogy ez csak az adózásra vonatkozott vagy bár milyen egyéb ezen a módon össze írt dolgokra.
A magyarok körében a számok lejegyzésére is elterjedt egy írásmód: a számrovás. Szorosabb összefüggésben nem áll a betűírással – olyan emlékek nem is ismertek, amelyeken a betűk és számok együtt szerepelnek. Van azonban egy 1576-ban készített tanítótábla, amelyen együtt szerepel rovásírást oktató szövegekkel, mutatva a kettő összetartozását.

A számírás ezen kezdetleges módjának elterjedtségére jellemző, hogy közmondások is megemlékeznek róla, mint például a „Sok van a rovásán.”
Sebestyén Gyula: Rovás és rovásírás, Magyar Néprajzi Társaság, 1909 (hasonmás kiadás: Tinta Könyvkiadó, Budapest, 2002, ISBN 9639372269)

http://hu.wikipedia.org/wiki/Magyar_rov%C3%A1s%C3%ADr%C3%A1s

http://www.titoktan.hu/_raktar/_e_vilagi_gondolatok/Magyar-titk-kezdetei.htm
Idézet: cirip - 2009.06.05. 19:51:20
szerintem emiatt


EZ EGY FÓRUM OLDAL SOK TOPIKAL NEM ÉRTEM.

DE LÉNYEG HOGY REGGEL VISSZA KAPOM JAVITÁSRA 2ÓRÁVAL KÉSŐBB MEG NEM ÉRTHETŐ.


A magyarok körében a számok lejegyzésére is elterjedt egy írásmód: a számrovás. Szorosabb összefüggésben nem áll a betűírással – olyan emlékek nem is ismertek, amelyeken a betűk és számok együtt szerepelnek. Van azonban egy 1576-ban készített tanítótábla, amelyen együtt szerepel rovásírást oktató szövegekkel, mutatva a kettő összetartozását.

A számírás ezen kezdetleges módjának elterjedtségére jellemző, hogy közmondások is megemlékeznek róla, mint például a „Sok van a rovásán.”
Hát a meg valósítás egyre gázosabb, mert ugyan az a kérdés javítás után. Én úgy láttam két betű kimaradt már nem volt érthető.
Aztán ott a figyelmeztetés:
Ma, 19:28 Figyelmeztetés: Kérjük, próbálj meg olyan kérdéseket feltenni, amelyek megválaszolhatók, és arra is ügyelj, hogy jól jelöld meg, melyik a helyes válasz. Ennek hiányában elveszítheted a lehetőséget, hogy a jövőben kérdést tegyél fel, és így az ebből szerzett lélekenergiától is elesel.

"Eddigi kérdéseid értékelései: 33 jó, 8 rossz, 0 törölni."
amiből hat 75% esett ki. Szóval ha el érem a 10et akár 75% kiesé miatt nem írhatok többet?
Ez szép rendszer akkor tényleg minek töröm magam érdekes kérdések kitalálásával.


Ma, 19:28 A feltett kvízkérdésed "Rossz kérdés" értékelést kapott!
Indoklás: A kérdésre megadott válaszaid nem voltak egyértelműek ill. rosszak voltak.
Ma, 14:33 A feltett kvízkérdésed "Rossz kérdés" értékelést kapott!
Indoklás: A kérdés ill. válaszok helyesírási hibát tartalmaztak.
Ebben az esetben nem veszíted el a kérdésfeltevés lehetőségét, írhatsz egy új kérdést helyette.
Kedves értékelők döntsétek már el mit akartok. Ki javitva vissza küldtem erre meg már nem jó?
Mostanában ez egyre rendszeresebb.

Dátum Esemény
Ma, 19:28 Figyelmeztetés: Kérjük, próbálj meg olyan kérdéseket feltenni, amelyek megválaszolhatók, és arra is ügyelj, hogy jól jelöld meg, melyik a helyes válasz. Ennek hiányában elveszítheted a lehetőséget, hogy a jövőben kérdést tegyél fel, és így az ebből szerzett lélekenergiától is elesel.
Ma, 19:28 A feltett kvízkérdésed "Rossz kérdés" értékelést kapott!
Indoklás: A kérdésre megadott válaszaid nem voltak egyértelműek ill. rosszak voltak.
Ma, 14:33 A feltett kvízkérdésed "Rossz kérdés" értékelést kapott!
Indoklás: A kérdés ill. válaszok helyesírási hibát tartalmaztak.
Ebben az esetben nem veszíted el a kérdésfeltevés lehetőségét, írhatsz egy új kérdést helyette.

Itt a kérdés is a válaszokkal

Honnan ered az a szólásunk hogy "Sok van a rovásán"?

A kalandozó magyarok, a megölt ellenfeleik számát a fegyverük nyelére vésték. Ezekből vonásokból.
A rovásírás számrovás részéből maradt ránk.
A Monarchia korában a hadseregben a felszerelés ellenőrzésekor használt lista (rovans) nevéből.
Régi ökrösszekerek egyik alkatrészének a neve. Akkor mondták, ha túlzottan meg volt rakva a szekér.

Tényleg mi nem egyértelmű ebben?

Eddigi kérdéseid értékelései: 33 jó, 8 rossz, 0 törölni.
A Pusztitás citadelláját csak háborúban lehessen használni.
Erőssége ne csak a szintjétől ha nem a Lélekkutak különbségétől is függjön.
Ha támadó kútja 1.5x erősebb akkor ha ő mér csapást 1.5xgyengébb ,még a védőé ugyan ennyivel erősebb. Ha 2x akkor 2x , ha 3x akkor 3x egészen a maximális 5x ig.
Ugyan akkor meg akadályozandó hogy apró szövik igy tegyenek keresztbe bosszúból nagyobbaknak, ha támadó szövetség kútja kisebb , mint a védekezőé ez a hatás nem érvényesül.
Dátum: 2009.06.03. 12:11:26
Amióta bevezették ebben a formában a háború csarnokát a játék egy kalap sz.r.
A 160.000 Lélek kutú szövetségem 5ös béketorony mellett hetente egy-két 230.000 feletti háború csarnokás szövi támadja. A különbség miatt már az első nap +10.000 de általában sokkal több.
Pedig nem vagyunk gyengék, mert több játékosunk is szintje első 10 legjobbja közt van.
De a szövetségi épületek ekkora eltérése , a sokkal gyengébb játékosokat is felerősít.
Lassan teljesen elveszi a játék örömét ha igy marad. Szeretjük a szövinket , nem akarunk másba menni, és egyre több a közép mezőny felsőrészbe tartozó szövetség van így.
A háborúba reform kell, mert pár hónapon belül sok száz játékos hagyja itt örökre a játékot, meg utálva azt hogy farmnak használja őket pár hamarabb alakult , vagy több pénzt rá áldozó tagságú szövetség.

Mitsubishi 11 / 31 Tegnap, 23:15 -10958 Lélekkút: / 341.690

[LV] Lélekvadászok 1 / 6 Ma, 06:43 -1351 Lélekkút: / 230.551

Mutathatnám a többit is sorba hetente.

Azonnal be kellene vezetni hogy 1.5x Lélekkút különbség alá vagy fölé ne lehessen támadni.

Vagy a Pusztitás citadelláját csak háborúban lehessen használni.
Erőssége ne csak a szintjétől ha nem a Lélekkutak különbségétől is függjön.
Ha támadó kútja 1.5x erősebb akkor ha ő mér csapást 1.5xgyengébb ,még a védőé ugyan ennyivel erősebb. Ha 2x akkor 2x , ha 3x akkor 3x egészen a maximális 5x ig.
Ugyan akkor meg akadályozandó hogy apró szövik igy tegyenek keresztbe bosszúból nagyobbaknak, ha támadó szövetség kútja kisebb , mint a védekezőé ez a hatás nem érvényesül.
Dátum: 2009.06.02. 14:38:10
Mi Ernest Hamingway "középső" neve?
Miller
George
Kenny
Stifler

Sajnos Hamingwayt sehol sem találtam. Tippeltem hátha Hemingwayra gondolt.
Mennyi a forráspontja az alkoholnak (etanol)?

78,4 °C (351,6 K)
114,3 °C (158,8 K)
56,3 °C (329,4 K)
34,6 °C (307,75 K)

A kérdés "Rossz, hibás kérdés" értékelést kapott!
Kérdésed az értékelők szerint érdektelen lexikális tudásra hivatkozott.

Tisztelt értékelők miután 32 órát vártam a küldi miatt erre az értékelésre kérdeném mitől lexikális ez? Mert oda írtam hogy etanol? Én vagyok hülye mert segíteni akartam hogy ez a sima iható alkoholt jeleztem? Érdekesen döntitek el a lexikális fogalmát! Mikor ma 20 ehhez hasonló kérdéssel találkoztam köztük hogy mennyi a fagyáspontja az alkoholnak, és mennyi a protonok száma az uránban. Elég tág határokat adtam hogy ki lehessen akár találni is , de ezek szerint a víz forrás és fagyáspontja is lexikális meg a benziné is. Akkor ezeket mind vegyétek ki, vagy értékeljétek át az enyémet. Persze ilyenkor jön a szöveg hogy már nem lehet. Köszönöm.
Eddig többször védtelek titeket a fórumon , mert nehéz ám a dolgotok. De kezdek át menni a szidalmazók táborába mert mostanában igen csak érdekesen értékeltek, hasonló kérdéseket.
Dátum: 2009.05.29. 14:59:55
Melyik anyag szigetel a legjobban?
fém
műanyag
levegő
sósvíz

A kérdés az hogy mit, vagy mitől? Hőt, áramot, nedvességet, stb. Ez így pontatlan.
Ráadásul a műanyag elég tág fogalom és elég sok féle tulajdonságú létezik.
Dátum: 2009.05.29. 11:21:56
Idézet: Tosca - 2009.05.29. 11:05:11
Melyik rádióban műsorban szerepel Márta néni?
Rádió1
Bartok
Sláger*
Danubius

Jól tippeltem. Nem sok híja volt...


Felénk a Rádió1 nem is lehet fogni.
Dátum: 2009.05.29. 10:59:38
Mennyi n!(n+1!)(n+2!)(n+3!)+3?

Már több hónapja is jelezték még mindig benne.
1. Matek.
2. Általános iskolában, de sok középiskolában sem tananyag a faktorálás.

Mennyi 50-nek a fele?

25
18
1034
12

Ááá. Kíváncsi lennék hogy kerülnek még mindig be ilyenek?
Dátum: 2009.05.28. 15:21:13
Ki a Barcelona vezetőedzője?

Rijkaard
Ferguson
Stevens
Guardiola

Spec.

Ki akarta megenni piroskát?

farkas
kutya
róka
oroszlán

Piroska mert a neve lenne szegénynek.
Dátum: 2009.05.28. 13:14:28
Hány fok az alkohol olvadáspontja?
- 25
- 115
- 213
nincs olvadáspontja mert azt inni szokták!

Jó kérdés lenne , ha nincs az utolsó válasz, főleg mivel van pár alkohol amit csak egyszer iszol és annyi.
Ráadásul milyen skálán? Kelvin , vagy Celsius?
Dátum: 2009.05.28. 12:38:59
Melyik nem Nightwish szám?

I wish i had an angel
Posion
Amaranth
End of all hope


Spec.
Dátum: 2009.05.28. 11:55:22
Kvíz olimpia:

Ki lett a 2008-as HKK nemzeti bajnok?

Magyar Attila
Panyik Zoltán
Sass Tamás
Csernus Dávid

Világszerte játszott nemzetközi hírű esemény győztese. /Még ha Behos akkor is kivele/

Mit jelent a német viel szó?

sok
néhány
négy
kevés

szótár


Kit idéztek meg a valák hogy elpusztítsa Númenor szigetét?

Szauront
Ilúvatart
Szél ura Gwaihirt
Morgothot

Hát szeretem Tolkient de ez akkor is spec.

Melyik lap erősebb a Texas Hold-em pókerben?

kör 10, kör J, kör Q, káró K, kör A
pikk 3, pikk 4, pikk 5, pikk 6, pikk 7
káró A, kör A, pikk A, treff A, kör J
kör 2, pikk 2, treff 2, pikk Q, kör Q

Ki lehet találni , de akkor se ide való.

Melyik zenekarban nem szerepelt Müller Péter?
URH
Sziámi
Európa Kiadó
Kontroll Csoport

Ezt honnan? Mert utólag néztem, wiki, meg pár weblap és sehol.


Mennyi a névleges adattartalma egy egyoldalú DVD lemeznek?
4.6
4.4
4.5
4.7

Elég közeli számok.

Hány tagja van a Slipknot zenekarnak?
11
5
9
7

Érdektelen, spec.


Ki volt a magyar férfi vízilabda válogatott edzője 2007-ben?
Kemény Dénes
Bozsik Péter
Szántó Dávid
Faragó Tamás

Spec.

A DVSC/Loki foci csapata hányszoros magyar bajnok?
2
3
1
4

Spec. Érdektelen kivéve a fanoknak.

Ki a Metallica énekese?
Chad Kroeger
James Hetfield
Kirk Hammet
Axel Rose

Érdektelen kivéve fanok.

Tak - azt jelenti "igen" ...
...finnül
...lengyelül
...portugálul
...hollandul

Szótár, vissza felé.

Melyik amerikai városban játszódik a Terminator c. film 1 része ?
New York
Dallas
Los Angeles
Chicago

Spec.
Dátum: 2009.05.24. 16:38:32
Keress rá internetes keresőben: LifePak. Mit találtál, mi ez?
Elsősegély csomag a gépjárműbe
Édesség
Utazótáska
Táplálék kiegészítő*

Szépen elbújtatta a reklámot.
Dátum: 2009.05.24. 16:12:37
Próbálom akkor érhetőbben.

Ha egy HCS szövetségi támadó, portyát nyer mint támadó a szövetségi háborúban +LEt kap a szövetség a háború végén ha nyer.
A javaslat:
Ha egy HCS szövetségi támadó portyát veszít mint támadó /mindegy hogy az ellenfélnek HCS vagy BCS van/ a szövetségi háborúban , akkor kapjon -LEt a szövetség a háború végén ha nyer.



Más. Nem találtam neki helyet ide írom.

A varázslatokba rakható fókuszkristályok elég szegényesek, csak plusz sebzést adnak.
Pár variációval meglehetne toldani. Mint például

3 őskő ért:
kék gyöngy -1 védekezés az ellenfélnek/tau.módostítja/ neked -2 támadás /fix/
ezüst gyöngy -1 támadás az ellenfélnek/tau.módosítja/ neked -2 védekezés /fix/

4 őskő ért:
tűzgyöngy -1 támadás -1 védekezés ellenfélnek /tau. módosítja/, neked -3 IQ /fix/
áttetsző gyöngy: -2 védekezés ellenfélnek/tau. módosítja/ neked -4 IQ /fix/
fehér gyöngy: -2 támadás ellenfélnek/tau.módosítja/ neked -4 erő/fix

7 őskő ért : fekete gyöngy -1 támadás -1 védekezés -1 IQ, -1 tau. /tau.módosítja/ neked -5 tau /fix/

a + és - arányokat csak tippeltem, a készítők jobban betudják lőni. De ez a pár fókusz is a varázslatokat igen csak változatossá teheti, egészen egyedi stratégiákat lehet rájuk tervezni.
Dátum: 2009.05.24. 15:27:01
Nem írtad el? 49LE t észre se venni.
Dátum: 2009.05.23. 00:26:42
A szövetségi háborúban ahol építve van Háborúcsarnoka a támadószövetségnél, ahogy nyerik a csatákat kapják a háború végén a plusz LE-t.Jó lenne ha a támadó fél ahol van csarnok, ha elbukik egy-egy csatát akkor csökken az eddig nyert mennyiség akár egész nullára is hiába nyerik a háborút. Lenne némi kockázat a csatákban, a támadók kénytelenek lennének jobban átgondolni kit támadnak a háborúban.
A támadott ha ellen támad és nyer, csökkenti de általában/ritka kivétel/ nem igazán egyenlő erejű szövetségek harcolnak, és háborúcsarnok csak a nagyon harcos szöviknek van. Némi esélyt kapnak a kisebb "békésebb" szövik csökkenti a veszteségeik.