Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Wuher

Dátum: 2010.10.14. 13:18:22
Még ennyi évszázad után sem heverte ki mindenhol a felszín az egykori háború pusztítását. Az Ellenség csapásai nyomán gigantikus kráterek tátonganak a földben, átmérőjük néha több mérföld. Az ilyen kráterekben kiválóan tudsz vadászni, hiszen az itt rejtőző vad nem nagyon tud elmenekülni, csak a kráterbe való leereszkedés a nehézkes. Most is zsákmányra bukkansz egy ilyen helyen: egy óriási márvány drakón. Rövid üldözés után sikerül sarokba szorítanod a kanyon falánál. A csata gyors és kíméletlen, 8170 lélekenergiát nyersz ki belőle. +46 TP A szerzett lélekenergiából 561 a helyes válaszért kapott LE.

84-es szint iranyitott vadaszat nelkul. Kb, a fele csp-t igazolja amit irtal (esetleg kicsit tobb de az IV meg adott volna 5%-ot ).
Dátum: 2010.10.14. 13:10:32
Szerintem nem jelenik meg, de ha meg is jelenne hasznalni nem tudnad, mert csak akkor mukodik ha 5%-nal nagyobb fertozottseged van es csak 5%-ra csokkent.
Dátum: 2010.10.14. 13:05:00
Nalam egy oriasi leny 9k felett ad iranyitott vadaszattal, es egyszer sem kaptam 6k felett 267 drakonbol. A tobbseg kb. 2-2,5k korlul adott.

Mod: mielott meg ebbe nagyon belemennenk en kb. le...om megerte e Le szemponbol a dolog vagy sem, csak szeritnem feltunoen rosszul szamoltal.
Dátum: 2010.10.14. 13:00:21
Spektralis meg minden nelkul lehet, hogy ennyi jar 1 csp-re de nekem ezek birtokaban ez lofutty nem 1 csp-nyi LE.
Dátum: 2010.10.14. 12:58:12
Nekem 2 csp volt aktivalni, neked miert csak 1 ?
Mint a MAL vezetoje az utolso szegert is o a felelos a cegben, ha csak atvertek es most o viszi el a balhet az sem mentesiti ez alol a felelosseg alol. Teljesen mindegy mikor epult a tarozo a biztonsagos uzemeltetes akkor is az o felelossege ha direkt ugy epitettek meg a tarozot, hoyg az katasztrofat okozzon. Nem kotelezo vallalat igazgatonak lenni vannak kenyelmesebb kevesebb felelosseggel jaro munkak is (tobbsegeben toredek fizeteser) de o pont azert kapja a fizeteset, hogy az ilyen es ehhez hasonlo esetekben ne kelljen a felelosoket keresni. Szerintem az egyetlen eshetoseg arra, hogy ezt megussza az idegen kezuseg (a kornyezeti tenyezot mar kizartak) mas nem tudok elkepzelni. Az artatlansag velelme jogos de a felelosseg megallapitasa meg meglehetosen egyszeru per pianat annyi engedmenyt kapott, hogy szabadlabon vedekezhet es nem az artatlansaga miatt engedtek el.

A csernobili katasztrofa jo pelda, mert az is emberi mulasztas kovetkezmenye, es nem a technologia hibajabol vagy a hatosagi ellenorzesek elmaradasa miatt kovetkezett be. En nem emlekszek, hogy a csernobili eset utan barki is megkerdojelezte volna az oroszok (ukranok) es egyben az eromuvet uzemeltetok felelosseget katasztorfa kialakulasa miatt. Mar ket nappal a baleset utan mindenki tisztaba volt vele ki a felelos (be is zartak pedig az eromu kozeleben se jart a baleset idejen) es csak evekkel kesobb derult ki, hogy pontosan mi is tortent.
Dátum: 2010.10.14. 11:10:38
Ha csak a TP valtozik fixre akkor meg mindig lefele erdemes majd utn(igaz nem 8-10 szinttel csak 3-5-el) mert azonos szint kornyeken ill felfele csak minimalis Le-vel jar tobb.
Dátum: 2010.10.13. 21:56:32
A turbot olyan szakira is ra lehet tenni amin mar a +5 is rajta van, vagy meg nem vagy steril akkor maxos szakit is tudsz turbozni csak nem ad ra semmit. Ilyen szempontbol a turbonak nincs korlatja.
Dátum: 2010.10.13. 21:07:57
MIt szamoltam el ? A 4 TP meg a 638 LE az fix, nem mindig ennyi persze de ami ettol elter az vagy rablas vagy bug, mert az esetek nagy tobbsegeben ennyi jon. Kevesebb TP vagy Le az bug mert az uj modositasokkal se a TP se az Le nem csokkenhet, a tobb LE az meg rablas, vagy szinten bug, ahogy neha kevesebb jon ugy johet neha tobb is. Egy csatara alapozva ezt aligha lehet objektiven megitelni.

Alacsonyabb szinten a jelek szerint jobb a hatasfoka az EH-nak maxos leutes mellett, de ettol en meg szamolhattam jol.
Dátum: 2010.10.13. 20:54:57
Akkor lehet bugos mint az en 32LE-s csatam.
Dátum: 2010.10.13. 20:52:08
Nekem a "masik lehetseges fejlodesi ut" pontosan az alternativa fogalmat fedi le. Eltero vagy masik fejlodesi ut csak akkor lehet ha kb. ugyan azt lehet veluk elerni, azt meg ugy a legyegyszerubb megcsinalni, hogy hol az egyik hol a masik van kicsit elonyben, pontosan egyformara tuti nem lehet oket beloni. Ha meg egyik lehetoseg sokkal erosebb mint a masik akkor igazabol mar valasztasi lehetoseg sincsen felteve persze, hogy minimalisan legalabb a karakter erossegenek a szintentartasa vagy javitasa a cel.

De ezzel meg mindig ott tartunk, hogy az eh jo vagy nem, eros vagy sem, es nem ott, hogy az eh pont ott eros ahol gyengenek kene lennie es ott gyenge ahol erosnek kene lennie. Nem magaval a szakertelemmel van baj hanem a hasznalhatosagaval.
Dátum: 2010.10.13. 19:53:53
Ha nem aktiv akkor se kamra bevetel se lelekszivas, csak amit az EH esetleg ad ha amugy nem rabolnal semmit. Az EH nem kapcsol be minden csataban. A 20% meg mar nem mukodik, eh-val elvileg az en szintemen a kaphato minimum 4 TP es 638LE.

De meglehetosen elkanyarodtunk a targytol. Az EH nem azert szar mert nem lehet vele baromi jo LE/TP aranyt elerni hanem azert mert ezt maximalis leutesel lehet csak elerni. Nem az EH szaki szintjet kellene esz nelkul novelni hanem a hatekonysagi mutatoit megforditani. Maxos leutessel kellene 30-40LE/TP-t adjon (vagy meg annyit se) es maxos felfele tamadassal mondjuk 120-140-et kb. annyit mint a VF a koztes szinteken meg aranyosan kevesebbet, es meg igy is kell a lelekszivas meg a kamra ahhoz, hogy alternativaja legyen a VF-nek. (felfele vagy azonos szinten utve, azert nem is olyan konnyu minden csatat hozni... )
Dátum: 2010.10.13. 19:31:01
Maximalis EH kihasznalassal az ossz szerezheto 15950 LE/nap az en szintemen (26pp 12 szinttel lefele utve).

Ezzel pluaaz kamrabevetelle 2-4 nap egy tulajdonsag fejlesztes. Es portyaznod kell, vagyis utheto vagy, es nincs vadaszat meg terkapu mert a VF-el ellentetben a terkapura az EH nem hat. Ha 15% alol felbukkanva toredek masodpercek alatt elkapnak akkor lehet tippelni par oras folyamatos tamadhatosag mellett (ha egyebkent a 2-4 nap alatt vegig 15%-alatt lennel) mennyi eselyed van osszekuporgatni a megfelelo mennyisegu LE-t? Esetleg 1 nap alatt letolsz mondjuk 6 napi adagot (kamra nekul kb. ennyi ido 1 tul) 168pp-t de akkor meg bukod 5 napi kamrabevetled, esetedben 50k LE es persze ehhez is orakon at tamadhato vagy hacsak nem gyogyitalozol de az meg tobbe kerul mint amit az EH-val hozni tudsz.
Dátum: 2010.10.13. 18:28:08
122-es szinten azonos szintu ellen 41,6 LE/TP az EH. 1

Az 1411LE 4TP-er szerintem nem Eh csata csak sima rablas.

Nekem is volt 350koruli LE/TP-s csatam 12 szinttet lefele utve 2 TP-er de enyhen szolva nem lehet azt alapnak tekinteni.

Es itt megintcsak kepbe jon az a budos nagy paraszt huzasa a behonak, hogy az LE/TP arany NEM LEFELE KENE NOJON hanem AZONOS SZINTEN VAGY FELFELE utve.

14 szinttel felfele utve 32LE/TP jon ki es abban azert kockazat is van, nonszensz, hogy lefele akar 10x hatekonyabb is tudsz lenni raadasul teljesen kockazat mentesen.

Maximalis EH kihasznalassal az ossz szerezheto 15950 LE/nap az en szintemen (26pp 12 szinttel lefele utve).

De kb. mindenki elfelejti azt, hogy az EH-nak kb. nem letezik maximalis kihasznaltsaga. Olyan nincs, hogy 26 portyagyozelem utan senkinel nincs LE. EH nelkul 50 portyabol csak 6x volt 0LE-s csatam vagyis amikor nem 0LE-t hozol drasztikusan csokken az EH hatasfoka. Portyaval meg eddig is nyilvanvalo volt, hogy jobb LE/TP aranyt lehet csinalni mint barmi massal megsem portyazik mindenki meg azok kozul sem akik megtehetnek.
Ez sem kis ceg, hazai viszonylatban meg foleg. Szerintem ki fogjak tudni fizetni es ha penz nem is marad az allam a koltsegeknek megfelelo reszt lefoglalja a cegbol (allami tulajdonba kerul) nyereseges ceg eseten ebbol az orszagnak nem lesz (kene legyen) vesztesege. (Tudomasom szerint az utobbi evekben ugyan csokkent a ceg profitja de meg mindig 1 milliard felett van eves szinten.) Szoval ha jol csinaljak a vesztesegek oroszlanresze csak a tulajdonosokat erinti majd. (Felteve, hogy egyaltalan helyre lehet allitani a kornyezetet.)
Dátum: 2010.10.12. 19:30:45
Uj szinesito epulet kerult a jatekba, es ez egyben egy ujabb peldaja annak, hogy a jatekot szinesito esemenyek/tevekenysegek stb. dolgok koltsege minimum a sokszorosa a tapoknak(leven, hogy fullos szovetseg epitheti csak). En a magam reszerol fel nem foghatom, hogy miert kell extrem koltsegeket kitalalni az ilyenkhez mitol lesz elvezetesebb a jatek ha csak kb. 100 ember fer hozza.

Az epitesi feltetelek kozott a 35-os gyakter alapbol vicces. (a nagymesteri epiteszet 3 se jott meg ki hzza).

Azert kivancsian varom, hogy ki lesz az elso szovi aki erre az epuletre hajlando lesz majd a 10 a sokadikon Le-t elkolteni addig amig HT van a jatekban.
Dátum: 2010.10.11. 08:20:19
Cyron volt.
Dátum: 2010.10.10. 22:30:54
Ha nem lenne a bug nem lenne mirol beszelni. Nem kevertem ide semmit, Miklosek mar annak idejen megirtak, hogy a "hibat" csak igy tudjak javitani (kesleltetessel).

Szerintem eleg nyilvanvalo, hogy a "hiba" nelkul ez az AF sosem merult volna fel otletkent.
Dátum: 2010.10.10. 20:28:45
Millio egyszer elmodntuk mar, hogy a 15%-os tamadhatosag bugos(vagy ha nem is bugos valami nem jol mukodik lassu a server stb.). Szerintem is hiba AF-et csinalni belole de az mindenkeppen jogos, hogy kezdjenek vele valamit. Szuksegtelen emiatt kinyirni a pok taktikat nem olyan megoldas kell ami ezt a tevekenyseget ellehetetleniti, de ha 15%-tol vagyok tamadhato akkor az legyen tenyleg 15%.

Akit nem ertint a dolog az ne akarjon mar okos "megmondo" ember lenni, nyilvan senki se direkt raboltatja le magat es azzal is mindenki tisztaba van, hogy 15% alatt is el lehet kolteni az LE-t, oka van annak, hogy nagyon sokan nem koltik el.
Dátum: 2010.10.08. 00:25:00
Soha nem kaptam meg ennyire keveset, nem a szint a gond.