Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - S0laris

Dátum: 2009.12.29. 19:52:02
2 perc.
Dátum: 2009.12.29. 19:34:08
kronokompenzáció:

Ha 1 órán belül kettőnél többször portyázol, akkor fáradt leszel, a támadás idejére tulajdonságaid lecsökkennek. Ezt az időt redukálja ez a szakértelem, minden szintje 1 perccel csökkenti a várakozást, a maximális, 50. szinten 10 perc lesz ez az idő 60 perc helyett. A portyázás mellett a térkapu használat, a lélekenergia sajtolás és a tudatturbó újrahasználati idejét is ugyanígy csökkenti.
Dátum: 2009.12.29. 19:18:49
Ezt találtam:

Fehér csillag fellegekben, vízzé válik tenyeredben, mi az?

Dárda
MADNESS?
Argon gáz

Még most is fetrengek a röhögéstől
Dátum: 2009.12.29. 18:48:47
TÖRÖLVE

Szerk: Köszönöm Meridiath, gyorsan kiszedem a másik HSZ-emből is mielőtt levágott disznófejeket találok az udvaron.
Dátum: 2009.12.29. 17:59:37
.
Dátum: 2009.12.29. 16:42:17
A +2-3 szintel való ugrás akkor jó ha nem akarsz 1 évet várni mondjuk a táposabb 50+ szintű tárgyakra. De a többség +1-eket ugrott, hogy felmarkolja a Zafír csillagot és a Rubin Triászt a legkisebb áldozattal. Viszont az epikusokat jobban sanyargató szövetségek tagjai +2-3 szinteket ugrottak (ha van Triász és Csillag vagy hasonló), hogy elérjék a felsőbb tárgyakat.

Egyébként 45-ös szintű entitás nincs, 50-es a legkisebb
Dátum: 2009.12.29. 16:33:03
Az első epikus kincs kategória 30-as szintű, tehát az első 10 epikusból (50-59-es szint) ez pottyan. A következő kategória, 60-69-es szintű epikusokból 35-ös kincsek pottyannak. Ha te a 75-ös entitást nyírtad ki, akkor az a 40-es kincskategória. Emellett választhatsz még a 35-ösből is.

Tehát a kincskategóriák 10 legyakott epikus/entitásonként öttel nőnek.
Dátum: 2009.12.29. 16:16:57
Ha lenne 35 tagotok, szó nélkül felvennénk a kesztyűt, ott nincs kifogás, mert ott van taktikai terünk. Az alacsony létszámotok miatt az összes taktikai lehetőségünk elúszik már az elején. Nagyobb létszámú ellenfélnél már el lehet kezdeni gondolkodni katakombázáson, láthatatlanságon, segítő kezeken és bújkáláson, varikörös kivégzésen stb. De amíg a kis taglétszámú szövetség lényegében áldozat nélkül képes ugyanarra mint a nagyobb szövetség amely hatalmas áldozatot hoz egy háborúban, addig ott nekem valami bűzlik.

Hagyjuk a Tappancsot, nem ide akartam kilyukadni, ti csak egy példa vagytok, vannak más szövetségek is ahol az alacsony létszámmal "operálnak". Inkább ezzel a "kevés ember ver meg sok embert" jelenséggel kapcsolatban próbálom kifejteni az álláspontomat.
Dátum: 2009.12.29. 16:02:58
Ha gépek volnánk, igen, akkor minden háború döntetlennel végződne mert mindenki bújkál, úgy nem érvényesülne a létszámkülönbség. De emberek vagyunk, és egy közepes vagy nagyobb taglétszámú szövetség lényegesen nehezebben tud védekezni, mert sokkal nagyobb ráfordítást igényel. Hiába az aktivitás, párszor úgyis elkapnak, azt pedig nem fogjátok nekem bemagyarázni hogy 4=1 (persze ha sörről lenne szó, egyetértenék ). A Gaia elleni háborúban egy hét alatt 9 vereséget szedtem össze (emellett 8 győzelem), ebből 2 támadás alatt összejött koppanás. Tudom mi az, hogy aktivitás, de amikor nincs elég célpont, ott már lőttek.
Dátum: 2009.12.29. 15:40:17
Incu, ha el is kapod az ellenfeledet, sőt, ha le is vered, azzal elütöd a társaid elől, itt van a kutya elásva. Tegyük fel hogy az egy szem támadó mázlival kivégzett 3 ellenfelet, visszaütni max egyszer tudsz, hiába az aktivitás, attól még 1/3 lesz az arány. Ha kiütöd az ellenfelet, órákig nem látod többet. Ha egy vagy két ember kikapcsolsz azzal hogy a társaid katakombába mennek, az az egy-két ember ellenfél nélkül marad és nyomhatja a kezet a többieknek, tovább rontva a visszacsapás sélyét. Ez nem taktikai előny, hanem hadüzenet küldésekor az "I win" gomb.

De látom hogy kár tépni a számat.
Dátum: 2009.12.29. 14:28:53
1-es kérdésre a válasz: meg se támadtatok volna.
2-es kérdésre a válasz: jó esetben hozunk rajtatok hmmm, 3 frag-et? Az kemény.

A varikörös kivégzés intézménye nem ismeretlen előttem, van egy szövetség amely megtanulta a nevem, mert 100-200 TÖ-vel magasabb emberkéiket hajnalok hajnalán halmora lőttem varikörben. 3 nap alatt 87 győzelmet hoztam így. De ellenetek ezt nem tudom használni, mert nincs célpont.
Dátum: 2009.12.29. 14:08:22
Nem a felső tagjaitok miatt voltunk/vagyunk bajban. Constantin és Maximus ketten voltak a 40-50-es szintekre, ott ahol nekünk viszont 10 emberünk csücsült. Emellett Mara tudta ütni a 30-as mezőnyünket. Lényegében 3 emberrel küzdöttünk. 3 ember a 12-14 ember ellen. Az egyetlen biztos fragforrás az volt, hogy Maatkare tudta ütni nagy biztonsággal Borog-ot. Nekem meg például küzdenem kellett volna Maximussal, aki sokkal korábban kapta meg a VF-et mint én. Constantinnal kétesélyes csatákat vívtunk folyamatosan, ott tényleg csak a random döntött. Volt olyan csata amikor 3 nap alatt közel 30 frag-et tudtunk hozni rajtatok, de kb ennyi, a célpontok hiánya miatt arra az eredményre is büszkének kell lennünk.
Dátum: 2009.12.29. 13:54:34
A gyors szintlépés kész öngyilkosság azoknak akik most kezdik. Ne a magasabb szintre törekedj, hanem arra hogy minél több LE-t tudj összeszedni minden szinten. Ezért a spektrális manipulációval kezd (több LE), közben fejleszd az elementáris fúziót (több CSP, az viszont több LE, és gyorsul a szintlépés is), csapdakészítés és sajtolás is kell. A szingulárs ismereteket kerüld el jó messziről.

ha 15-20-as szintre van 70-es spektrálisod, 60-as turbód, 30-as csapdakészítésed és 30-as sajtolásod, azzal nyerő vagy.
Dátum: 2009.12.29. 13:37:31
Rossz a memóriád A ZIB-et pont hogy lefeditek szintben, nem volt lehetőség taktikázásra. Katakombából nem lehet segítő kezet adni, ha lehetne, a magasabb szintűek eltüntek volna és megtápoltuk volna kézzel az alsó és középmezőnyünket. Nehogy azt hidd, hogy csak ti ültök sokat gép előtt, ha lehetne látni statisztikát a karilapon az online töltött időröl, lehet meglepődnél egypár tagunk aktivitásán (nemsok szövetség mondhatja el magáról, hogy kirabolta a ZIB kútját).
Dátum: 2009.12.29. 13:19:39
Hibás az elngondolás. Ha a támadó szövetség szintben lefedi a védekezőt, ott mit ér a kéz? Rápakolunk pár kezet az alsósokra, szétütik a felsőket, ha csak 1-2 ember kap többszörös kezet, a támadó megvonja a vállát és üti a többieket. Ne magyarázd már, hogy a létszámkülönbség nem számít.
Dátum: 2009.12.28. 13:39:00
Crimson mester jól látja, a több célpont miatt a kisebb létszám a nyerő. Ez taktikai elem lehet egy védekező szövetség esetében (katakombával vagy kilépéssel a támadható felületet csökkentik), viszont ha a támadó jön alacsonyabb létszámmal, sokszor teljesen lehetetlenné teszi a védekezést (illetve olyan áldozatot követel ami nincs arányban a nyereséggel).

Lehet példálózni azzal, hogy a való életben nyerhet a kisebb létszámú fél, olvastam én is pl olyanról, Hogy az Ardennek-i ellentámadás során két Királytigris rongyá lőtt egy hadosztálynyi Sherman-t, majd angolosan távoztak. De a napjaink "divatos" asszimetrikus háborúit az jellemzi, hogy a kisebb létszámú fél csúcstechnológiával harcol a kövekkel és baltákkal csatázni próbáló ellenfelek ellen.
Dátum: 2009.12.27. 18:35:54
Pont a Tappancs a jó példa arra, hogy a "kis" szövi is tud építeni mint a meszes, nem a taglétszám határozza meg az építést, hanem a tagok szintje és a konstrukciós kapacitás. Az, hogy egy 5 tagú szövetség halálra ver egy 20 tagút, játékkoncepciós hiba amit már rég ki kellett volna küszöbölni.
Dátum: 2009.12.27. 18:05:06
Hagya, ment PM.
Dátum: 2009.12.27. 17:51:14
Nem ördöngösség. Remélem síráshullám lesz belőle ha ránkszáll 1-2 szövetség háborúzás céljából
Dátum: 2009.12.27. 17:49:37
A közelharc megkerülése a cél. Mostmár végre húzom a TÖ-met (juhejj Triász), de alacsony a védekezésem, és nem is arra megy ki a játék hogy megüssenek közelharcban, hanem arra hogy kivégezd varázslattal a támadódat. A nagyon lefele támadók többnyire vagy gyengék, vagy büntivel támadnak, esélyes hogy védlöttyel 100-200 TÖ különbségnél be tudod lőni a varit ha eléggé szerencsés vagy. Egy jól betalált vari kritikussal és magas tauval azért 60 körül már lehet bőven 2k felett.

Ezt én szövetségi háborúban használtam taktikaként. A védlötty miatt nem támadtak, viszont gömböztük az ellent folyamatosan, aki kibukkant az ÉP határból, azonnal mentem rá és lőttem le varázslattal. Magas taumaturgiával a mentett varázslat is odavág rendesen.