Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - masterv

Dátum: 2009.01.21. 07:19:28
Csaknem 30% szerinted normális dolog? Szerintem nem,mivel eddigi számításaink alapján 10% nál többet nem lehetett rabolni! És valóban gyengébb volt,ezt írtam is! De az sincs leírva hogy ők többet vihetnek! 4. szintű épület+gyémánt... Ez valamilyen szinten védelmet kéne jelentsen,nem? Ezek nélkül meg elvitte volna mindet,vagy mi?
Dátum: 2009.01.21. 06:58:27
Durva hibára ébredtem:
Támadtam egy nálam gyengébbet,vesztettem.Ez eddig oké,mert kevés ÉP-vel mentem,és működött a 28(!)as kivégzése... De a lényeg:

Ellenfeled egy gyors mozdulattal megadja neked a kegyelemdöfést.
A csatában összesen 378 sebzést okoztál, és 104 sebzést kaptál.
Ellenfeled nyerte a csatát, elrabolt tőled 773 lélekenergiát!

2700LE volt nálam amikor támadtam!Hogy vihetett ennyit?10%ot vihet nemde? Én vagyok gyémánt,nem ő,ráadásul átokpiramis se hat rám! Ennek nézzetek utána mert baromi nagy probléma!
Dátum: 2009.01.20. 16:23:01
Milyen FB gyártó létezik?
Tech Deck ---->a helyes
Tec Deck
Deck Tech
Dec Tec

De mi az az FB? Kicsit lehetne pontosabban is kérdezni,így túl spec,mert bármi lehet! Kérném törölni!

Melyik egy sólyomfajta az alábbiak közül?
szerecsen---> szerinte ez
karácsony
kerecsen
szorocsin

Ezt nem sikerült kimentenem,fejből írtam vissza,mert én naív azt hittem hogy csak kerecsensólyom van, nem szerecsen... Tévedtem volna? Javítást kérek.Köszi!

Örökzöld dísznövény?
zsálya
babérlevél
jegenye
mirtusz

A kérdéssel magával téma tekintetében semmi baj,de legalább egy kis körítést vagy valamit csak tegyünk hozzá!Így olyan eldöntendő hangsúlyt látok benne(igen vagy nem).
Így szebb lenne: "Melyik egy örökzöld dísznövény?" Javítsuk ezt is,jó?
Dátum: 2009.01.20. 06:56:01
A természetes térkapu nem szövetségi épület,hanem Drakin stílusban,a legendában kell meglesni.Mondjuk az igaz,hogy piszok messze van tőled egyelőre az is,mert 25ön jön.
Nem szaladtál kicsit túlságosan előre a szintedhez képest? Azért vannak ezek a tipusúak,hogy feltartsanak minden hasonló előrerohanást.Még a sárkány is előtted van,tényleg ráérsz a küldikkel,különben beszorulsz.(további épületes mókák,császár,építs Xet stb...) Hidd el,jól fog esni az a díjazás magasabb szinten is!
Dátum: 2009.01.19. 16:32:59
Mely szigetet hívták az ókorban görögül Taprobanê-nak?
Grönland
Ciprus
Kréta
Srí Lanka--->ezt a szigetet...

Khmmm...Ez alapműveltség?Kizárt!Még jó hogy nem görögül tette fel a kérdést...


Hány gyermeke volt Bob Marleynak?
7 saját és 3 örökbefogadott
11 saját és 2 örökbefogadott --->szép teljesítmény!
5 saját és 4 örökbefogadott
2 saját és 1 örökbefogadott

Ez sem mondható általános tudásnak,attól függetlenül hogy extra szám.Szerintem nem a gyerekei száma ugrik be senkinek,ha esetleg meghall egy Bob Marley számot... Na mindegy.
Ezeket szerintem Spec. címén lehet törölni.
Dátum: 2009.01.17. 21:04:03
Na ezen majdnem beXXXtam a röhögéstől:

Hányas szintű a hűsítő folyadék a Lélekfutárnál?
20
10
1
2

Szóljon,aki már látta a Futárt! Ezt ne is javítsuk,jó poén így is!
Naja! És a Farm ahol élünk c. sorozat? Arra emlékszik itt még valaki? Megöregedtünk...
Dátum: 2009.01.16. 13:42:01
Mennyi a főld és a hold távolsága?
80000 km
30000 km
130 000 km----->szerinte ez...
500000 km

Szerintem a föld rövid "ö",de ez nem zavart. A kérdés szerkezete sem százas,mert mitől való távolságuk? Naptól,Marstól vagy esetleg egymástól? De ezen is túltettem magam. A baj az hogy a Föld és a Hold távolsága korántsem állandó,356 400 és 406 700 kilométer között mozog,attól függően,hol tartunk a naptárban.... Az átlagos Föld-Hold távolság pedig 384 000 km-ben van meghatározva.A halmozott hibák miatt kérném törölni!(ez még csak nem is nagyon javítható)
Idézet: nagyko - 2009.01.14. 19:53:59

"akkora bunko vagy hogy meg lö------->>>>>>>> "

Ezt meg be kell valljam, nem értem, mármint akkora bunkó vagyok, mint a lö, vagy mint meg lö. (írta ugyan, hogy nem tudok szöveget értelmezni, tehát a hiba bennem is lehet) Na de mi lehet az a lö? Tényleg érdekelne

Ha valaki vállalkozik a megfejtésre azt megköszönöm.


Ez a "hogy még lö" kifejezés Magyarország egyik tájegységének tájszólása. A jelentése kb annyit tesz: "hogy csak na" vagy ha ezt sem hallottátok, akkor szabadabb értelmezésben a fordítás valóban az,hogy akkora bunkó vagy,mint az állat... Bár véleményem szerint elsődleges hogy mindenki saját magából indul ki,tehát a kiötlő szellemi színvonala sem sokkal haladja meg a fent említett fából készült göcsörtös ütőszerszámét... Ez általánosan jellemző az efféle tájszólásban beszélő emberekre(saját tapasztalat).Elvégre mit várjunk el attól,aki még arra sem volt képes hogy a kultúrált társalgás alapjait elsajátítsa? Én is enyhe tájszólással beszélek,mégsem teszem ugyanezt írásos kommunikációnál, és az irodámban sem,amikor emberekkel dolgozom.Odafigyelés.Ez a titka.De mit várunk az üzenetírótól,ha erre sem képes? Szerintem sokak nevében: Pajtás! Te vagy mán ollan szídűlt fájű, hogy a mán dikk!Mönnyé vessza az oskolába oszt tanújjá még irni mög beszílni! Na ezt bogozd ki!
Dátum: 2009.01.15. 06:49:04
Idézet: winnie - 2009.01.15. 02:10:43
Idézet: Rius - 2009.01.15. 00:07:26
Idézet: masterv - 2009.01.14. 07:04:04


Melyik állat esetében nagyobb rendszerint a hím a nősténynél?
fekete özvegy
tigris
feketerigó
héja



6. Közismert tény, hogy párzás után a nősténypókok sokszor felfalják a hímet. A fekete özvegy a nevét is innen kapta.


közismert, de attól még a tigris van jó válasznak megjelölve .holott a wikipedia is azt mondja, hogy ott a hím a nagyobb.

"A hímek rendszerint nagyobbak, mint a nőstények"

én ezt eddig mindig megkaptam:)


Akkor itt mi a gond? A Wiki válaszolt a kérdésre. Tigris a helyes. Nem is az volt a gond ezzel a kérdéssel,hogy mi a helyes,inkább az hogy hogy derítem ki ha nem tudom. Ha valaki nem tudja esetleg ezen állatok méreteit-arányait,gondolok itt a rigóra,héjára,özvegyre(és szerintem sokan vagyunk),azok még keresgéléssel se nagyon vergődnek zöldágra e kérdéssel.
Dátum: 2009.01.14. 17:50:56
Idézet: Lanmandragoran - 2009.01.14. 17:07:06

És úgy általánosságban visszásnak érzem, hogy lehetséges érmet emlegetsz, ha nem ez a 10 kérdést kapod, holott a 10 kérdésből körülbelül három igényelne komolyabb keresést a megválaszoláshoz.


Neked esetleg,kedves Lan!És esetleg a másik párezer játékosnak épp ellenkezőleg.Emlegethetek érmet,miért is ne tehetném?Ezen tíz számomra necces kérdés helyett kaphattam volna alapvetően egyszerűeket is.De most ne menjünk bele a "volna" témába. Nem láttad tán a lényeget,amivel a soraimat zártam? Semmi sem változott a kérdések között,ugyanúgy ott vannak a speciálisak is,meg a gyógypedagógiai 1+1 stílusúak is.Még mindíg.Ne egy kérdésen akadj fönn,próbáld általánosságban nézni őket!Még mindíg szerencsejáték nagyobbrészt,nem tudáspróba! És ez itt a lényeg!
Dátum: 2009.01.14. 16:24:52
Az örömódát én is kiemeltem,mert tudom a választ(mostmár)de egy átlagos, 13-14 éves kiskrapek honnan a manóból tudná már hogy az Unió himnusza az? Jóformán azt sem tudják mi az EU!Az általános zenei műveltségről meg ne is beszéljünk! Viszont Trója romjainak felfedezője szvsz tényleg speciális,mivel egy normál tankönyvben nemhogy saját oldalt,de még egy fejezetet sem kap,épp csak megemlítik 1 sorban... A többi sem kutya,arra miért nem reagál senki? Érdekes módon lepontozódtam ebben a hozzászólásban,holott igazam van az utolsó pár sorban főként!Pedig építő szándékkal szólok már megint,hátha legalább itt feltűnik valakinek legalább 1 olyan kérdés,ami nem idevaló,és esetleg megszabadulnak tőle.És akkor már megérte beírnom!
Dátum: 2009.01.14. 07:04:04
Jó reggelt mindenkinek! Íme a ma reggeli kapásom... Ez volt az összes hibám,azt hiszem ezért lehetek mérges is,ha nem ezek a csodásak jönnek,akár még érmet is kaphattam volna...

Milyen alakja nem lehet a baktériumoknak?
bacillus
spirillum
coccus
hélix

A 2008-as labdarúgó EB döntőjében ki rúgta az egyetlen gólt?
Miroslav Klose
Iker Casillas
David Villa
Fernando Torres

Mikor alakult az AS Roma együttese?
1920
1899
1902
1927

Beethoven melyik szimfóniájának egyik témájából született az Európai Unió himnusza?
9.
8.
5.
3

Ki fedezte fel Trója romjait?
Flinders Petrie
Howard Carter
Heinrich Schliemann
Artur Evans


Mi a híres Katedrális sorozat írójának, Harrison Fawcett eredeti neve?
Greg Smith
Harrison Fawcett
Fonyódi Tibor
Szélesi Sándor

Melyik állat esetében nagyobb rendszerint a hím a nősténynél?
fekete özvegy
tigris
feketerigó
héja

Melyik isten a gonoszság megszemélyesítője a Zoroaszter vallásban?
Istár
Ahriman
Mithras
Ahura Mazda

Melyik évben született több gyermek a földön?
1918
1919
2007
1452

Milyen származású José Cura, a neves tenorista?
Portugál
Olasz
Argentin
Spanyol



Ezek mind a speciális érdeklődésű rétegnek címzett kérdések(talán Beethoven kivételével). Ha mindenki csak ennyi hülye kérdést kapott,akkor alakul a dolog,de még mindíg nem az igazi! Trója felfedezőjét pl. az előző olimpián is kifogásoltam,csakúgy mint Fawcettet,mégis itt vannak...
Dátum: 2009.01.13. 06:55:44
Az mindenesetre biztos,hogy fogunk hallani még erről a 20 válaszos küldetésről panaszokat.(És lesz közte jogos is,ha nem lesz nagytakarítás a kérdések között...) Szóval meg merem kockáztatni hogy nem volt a legbölcsebb pont ezt az irányt választani alternatívának,lehet hogy egy szakértelemhez kötött küldetés jobb lett volna(Ott nincs hibás skill!).Persze,tudom,örüljenek hogy tudnak haladni.Csak bátorkodtam megemlíteni...
Dátum: 2009.01.11. 00:11:48
Az uniónak nem érdeke megvédeni sem minket,sem más keleti részét a "szövetségének".Mondhatni tesznek rá,mi van itt,legalább méginkább rájuk lesz utalva az a pár szerencsétlen ország... De ez egy másik topik témája... (EU)
Dátum: 2009.01.11. 00:09:03
Jaj,srácok! Ne legyetek ilyen hiszékenyek! Ha én azt írom ki,hogy 15000et hoztam mindenkitől,azt elhiszitek? Ugyanmár! Ehhez egy kb 90000LE-vel táborozó karakter kéne... Ilyen hülye meg a mesékben sincs,nemhogy itt!
DE ha ez valóban létező személy,akkor meg valami köze úgyis van a lerablójához,különben már közkézen forogna a " LE-jackpot" karakter neve,mert más is beütötte volna... (maszek vélemény)
Dátum: 2009.01.08. 20:28:08
Hát ez az! Miért akkor kapcsolt be a kivégzése,mikor már 2 ütés óta elviekben "halott" voltam?Normál esetben azonnal működik,amint egy ütés után az ÉPm a kivégzés értéke alá csökkent!Ehelyett még 2X támadhattam rá és kivédtem egy ütését is! Nekem se tetszene,ha egy halottól kaptam volna 140et és esetleg még az állatomat is KO-zta volna!
Ezúton kérném az illetéskest,hogy nézzen utána,rendben megy-e a kivégzés,mert ez így nem fair a győztessel szemben!
Dátum: 2009.01.08. 16:48:31
Mivel támadtál már az elmúlt 60 percben, fáradtan indulsz csatába. Erre a harcra tulajdonságaid 10 százalékkal kevesebbnek számítanak. Ellenfeled épp pihent. Ez kemény csata lesz! Idomított állatod, Über Csőrike, egy 7. szintű negátor is részt vesz a csatában. Hepatitisz idomított állata, Csoffadt Rocsó, egy 12. szintű barlangi rém is részt vesz a csatában. Csatakiáltással támadtok egymásra.
Mielőtt összecsapnátok, Hepatitisz feléd hajít egy plazmacsapás varázslatot. 97 pontnyit sebzett. A varázslat hatással van rád: -7 Védekezés.
Mielőtt összecsapnátok, ellenfeled felé hajítasz egy fényrobbanás varázslatot. (-100 VP). Hepatitisz félrevetődik. Csak 59 életpontot vesztett.

Hepatitisz egy gyors támadást intéz feléd. 72 pontnyit sebzett rajtad. Az állatod 5 életpontot sebződött. Csoffadt Rocsó is rádtámad. 8 sebzés!

Egy gyors támadást indítasz a Káoszbottal Hepatitisz lába felé. Hepatitisz 45 pontnyit sérült. Ellenfeled állata 6 életpontot sebződött. Über Csőrike is támad. Nem talált.

Oldalt gurulva majd gyorsan felpattanva Hepatitisz megpróbál oldalról támadni. Talált, 41 ép-t sebződsz. Az állatod 3 életpontot sebződött. Csoffadt Rocsó acsarogva támad. 5 sebzést okozott.

Egy gyors csel után a Káoszbottal Hepatitisz védtelen felsőtestére támadsz. Hepatitisz 66 pontnyit sérült. Ellenfeled állata 7 életpontot sebződött. Über Csőrike az oldaladon harcol. Nem talált.

Hepatitisz pihenés nélkül támad. Eltalált, sérültél 67 pontnyit. Az állatod 5 életpontot sebződött. Csoffadt Rocsó is rádtámad. Nem talált.

Megcélzod ellenfeled felsőtestét a Káoszbottal. 48 pontnyit sebeztél. Ellenfeled állata 6 életpontot sebződött. Über Csőrike is támad. 5 sebzést okozott.

Hepatitisz rád veti magát, a Káoszbottal sebezhető pontot keres. Elegánsan elhajolsz az ütés elől. Csoffadt Rocsó is támad. Nem talált.

Lesújtasz ellenfeledre. Talált, 92 sebzést okoztál. Kritikus sebzés! Ellenfeled állata 10 életpontot sebződött. Über Csőrike is támad. Nem talált.
Ellenfeled egy gyors mozdulattal megadja neked a kegyelemdöfést.
A csatában összesen 315 sebzést okoztál, és 290 sebzést kaptál.
Ellenfeled nyerte a csatát.

No akkor most mi van? Nem értem! Az oké,hogy az ellenfél nyert,de én miért ütöttem vissza a két utolsó körben? Az utolsó ütésekor kellett volna a kivégzésnek működnie,mikor 0-ra sebzett.Így szerintem nem kellett volna bekapnia az utolsó 140 pont sebződést és az állatának se a 15öt! Ez valami bug? Ezúton is: bocsi,nem rajtam múlt!
Dátum: 2009.01.07. 21:56:46
Szépjóestét!

Bocsánatkéréssel tartozom,valóban félreértelmeztem egy kicsit a hozzászólásodat! Sajnos azonban azt kell megfigyelnem hogy ez a random dolog csak lefelé működik.Ma is kikaptam olyantól,akinek 40(!!!!!!!!) ponttal volt rosszabb a támadása mint a védelmem(2szinttel volt erősebb tőlem). Nálam viszont ilyen még nem fordult elő! Hiába próbálkoztam,már csak mérgemben is,nem jött össze egyszer sem 12 portyából.Tovább már nem is próbálkoztam,csak lemondóan legyintettem.
Dátum: 2009.01.06. 19:28:10
Üdv Lan!

Mondd csak,te nem fejlesztettél védelmet? Gondolván,hogy esetleg az ellenfél fennakad rajta? Mert én ezért csináltam.De ezt a random feleslegessé teszi,hiszen abszolút csak a szerencsén múlik,hogy védem e az ütést vagy sem.Még egy kicsit rágyúrtam,hátha működik és a szövetség emelte a védőfalat is,mégsem látok érdemi eredményt. Ugyanúgy átszalad rajtam minden támadó,ráadásul még egyre kevesebbet is sebzek vissza.Mindannyiszor kikémlelem a támadómat és az esetek döntő többségében látható,hogy 20-30,sőt,volt már rá példa,hogy csaknem 40 pontnyi a különbség az értékeink között.Ezt soknak tartom.Vagy törődjek bele,hogy 140 védelem kevés 100 támadás ellen? Nem hiszem hogy ez így fair,már csak a fejlesztés árát alapulvéve is!Nem azt mondom hogy ne legyen random,csak kevesebbet nyomjon a latba,többet érjenek a fejlesztések.