Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Tosca

Oldal: 123456789
Amúgy az első a jó válasz, azt hittem, küldés után is megmarad félkövérnek:)
Kiről szól az Elizabeth (Az Aranykor) című film?

I. Erzsébet, angol királynő - VIII. Henrik lánya
II. Erzsébet, angol királynő
Erzsébet királyné - Sissy
Elizabeth Taylor

A kérdésre a válaszolók több mint 75%-a nem tudta a választ, ezért kivettük az adatbázisból!
____________________________________________________________

Tényleg ennyire nehéz? Tudom, hogy filmre kérdeztem rá (tudom, hogy sokaknak a filmektől van herótja, nekem meg a focitól, F1-től), de mégiscsak komoly történelmi háttere van, amihez a filmet nem kell kimondottan ismerni. Szerintem az 'aranykor' kifejezést is csak az egyikükkel kapcsolatban lehet "elsütni"...
Kiváncsi vagyok a véleményetekre, előre is köszi!
A szökőévekben melyik nap az úgynevezett "szökőnap"?

február 29.
március 1.
február 24.
február 1.

A kérdésre a válaszolók több mint 75%-a nem tudta a választ, ezért kivettük az adatbázisból!

szerintem ezt azért illett volna tudni...

egyébként a 24. a helyes válasz, ha valakit érdekelnek a pontos részletek, akkor megtalálja a neten, de privátba is szívesen elmondom

____________________________________________________________________________

Én ugyanezt a kérdést tettem fel pár hónapja, ugyanezzel az eredménnyel...
Hs előre tudtam volna, hogy erre készülsz, megosztottam volna veled a tapasztalataimat Én is csalódtam, hogy nem tudták, pláne, hogy az én ismerettségi körömben, szinte én tudtam meg utoljára, ezért azt gondoltam, a kérdés megválaszolása nem lehet gond a kvízben sem.
Nekem nagyon tetszenek az ötletek, szerintem reálisak, és érdemes felírni a jöőbeni fejlesztések közé (látom, hogy ezt már régen írták, de tudtommal ezek közül még egyik sem lett bevezetve, ha tévednék, előre is 1000 bocsánat)

"Pl. annyit, amennyi a legnagyobb építés a szövetségben."
Ezzel kapcsolatban viszont 1 személyes tapasztalat (egyáltalán nem kritizálásból, csak a mi szövetségünkbe való bekerüléssel kapcs. -- érdekesség)
Nálunk a legtöbb építés (az követte el aki a szövetséget alapította) a lélekkút méretének legalább 2x-ese...
De alapjáraton jó ötletnek tartom, szerintem rajtunk kívül nincs sok klán akiknek ez gond lehet

Ezt kijavítanám (ha nem haragszol érte:$ )
Mert ha a 2.at előzöd meg, akkor előtte 3. voltál, tehát a helyezésed változott, így egyértelműen a 2. a jó válasz.
Sajnálom, hogy ezt kell mondanom, mert én is utálom ha azzal jönnek nekem hogy "ez csak alapműveltség", de erre spec tényleg igaz.
Ez nem fainság, hogy vlki tudja,mikor volt a kiegyezés, mint ahogy az se hogy tudsz/hallottál már az 1848/49-os szabadságharcról vagy az '56os forradalomról.
Tényleg bocsánat ha téged, (vagy bárkit) megbántalak vele, ezt nem tudni illik, hanem tudni KELL.
Dátum: 2008.12.29. 20:07:00
"Nos, mint a világ2 egyik élen álló szövetségének tagja, azt hiszem, hogy véleményem nagyrészt egyezik a topszövetségek véleményével.

A győztes szövetségek a legtöbb esetben nem azért bontják a kapituláció utáni békét, hogy egy hét múlva kapásból menjen az újabb háború, hanem mert az a sor a szövetség nyitólapján annak a 2-3 szövetségesnek van fenntartva, akikkel valóban támogatja egymást a szövetség."



Köszönöm, hogy leírtad a véleményed, ehhez nekem lenne néhány hozzászólásom:
-Bocs, ha megbántalak, én nem top szövetségben játszom. Mivel te TOP-szövetség tagja van, valószínűleg dunsztod sincs arról amiről én beszélek, és nem is lesz, amíg nem mész át egy sokkal gyengébb szövetségbe. Gondolom abból, hogy egy közepes szövetségnek se jut eszébe egy TOPot farmolni
-Másrészt: szerinted nem azért bontják fel a békeszerződést, hogy egy hétre rá újra megtámadjon és leszívjon a lélekkútból újabb 14k LE-t. Akkor TE minek neveznéd azt, hogy van egy szövetség, ami minden héten megtámad minket, immár negyedszer, vagy ötödször? Tán belénk szerettek?

(Megjegyzem, lehet, hogy bug van a rendszerben, lehet, hogy nagyon csúnyán elszámoltam magam, de hiába építjük a béke csarnokát, mintha nem nőne az az idő, amikor újra támadhatnak minket... fejlesztőket kérdezem: lehet szó bugról? )
Dátum: 2008.12.29. 19:27:41
Szerintem csak szimplán gépelési hiba: PÉ helyett ÉP.
Dátum: 2008.12.22. 01:32:44
Ehhez én csak a következőt tenném hozzá:
ezzel a módszerrel tudjátok csak szűrni, hogy ki multikarakterezik, ezzel nincs is semmi bajom. Csak attól félek, hogy én ok nélkül leszelk ennek az áldozata, leírom miért: Én a szövetségemből több embert személyesen is ismerek, és elég gyakran találkozom is velük. Ha összejövünk 4-5-en, több órára, előfordul, hogy fellépünk a karaktereinkhez (mindenki a sajátjához,mind2 világban), de nyilván ugynarról a gépről... Ez a ti szemszögetekből úgy néz ki hogy 1 címről több karakterhez is léptek fel...

Csak érdeklődésként (mert erre max. a ti tapazstalatotok alapján kaphatok választ): előfordul, hogy baráti összeröffenések miatt én is vlmikor "fennakadok a hálón"?
Dátum: 2008.12.22. 00:35:38
Én a smaragd horda nevében kérnék figylemet, nem tudom őszintén, hogy a változtatási javaslataimat hova küldjem.
Véleményem szerint a smaragd horda a játék elindulása óta van hátrányban.
-OK, hogy előbb vásárolhatjuk meg 1 szinttel a varázslatokat, mit a többiek, VISZONT: ugyanannyi LE-ért. Szóval, eggyel magasabb szinten ()csakis a szontből fakadóan) több LE-t vadászik ill. portyázhat össze vlki, ráadásul a gyémánt horda még olcsóbban is vásárolhat a lélekkufárnál, ergo: magasabb szinten még könnyebb is megvenni az adott varázslatot.
-Bár a varázslatok használata a smaragd hordának kedvez, az eddigi tapasztalataim sajnos azt mutatják, hogy BÁRKI (hordától függetlenül) sikeresen használhatja a varázslatokat, ha az ezzel kapcsolatos tulajdonságokat (taumaturgia, IQ, mágia) fejleszti...
-Én a lélekkufárnál úgy láttam, hogy: azoknak a tárgyaknak, amiknek megvásárlásához őskő kell, java részt (nem az összes) "varázslós" (tehát ami +IQt, Tau.t, Mágiát ad), és sajnos fordítva is igaz, hogy a "varázslós" tárgyaknak több mint a fele őskőbe (is) kerül. Ráadásul új "varázslós" tárgyak csak kb minden 2-3. szinten vásárolhatók meg, míg +erőt, sebzést, vagy támadást adó tárgyak minden szinten.

Ha vlki ezzel nem ért egyet, szíve joga, de ajánlom,(sőt, szépen kérem) hogy a játék fejlesztői nézzenek utána a fentieknek, mert szerintem a smaragd hordának ilyen körülmények között eleve nem volt értelme.

Esetleg tudok ajánlani 1-2 megoldást, ami a fentieket (vagy egy részét) kiküszöbölhetné:
-Lélekkufárnál a horda tagjai vásárolhatnák a "varázslós" tárgyakat, ill. a varázslatokat kevesebb LE-ért (de csakis azokat)
-vagy: Varázslatokat nem 1 szinttel, hanem pl 3, vagy 5 szinttel korábban vehetnénk meg, mint a többi horda
Bár, a belegondolunk, a Legenda szerint minden hordának van egy egyedi képessége, a SMARAGD hordának az, hogy VARÁZSOLNI tud, ergo, a többi horda elvileg nem is tudná használni a varázslatokat. Mivel a játék nem így indult el, ezért nem is kér(het)em hogy ezen változtassanak, de a 3. világ indítása előtt szerintem érdemes lenne átgondolni...

Előre is köszönöm, remélem lesz olyan fejlesztő aki elolvassa, és elgondolkozik rajta

A többieknek további jó játékot, fórumozást!

Tosca/Soleil Moon
Dátum: 2008.12.22. 00:05:34
Bocsi, de ha az 5. hordában van vlki, mind a 4 másik hordánál erősebb, ráadásul még fizetnie is kellene őskőben azért, hogy hordát váltson, ugyan miért váltana bárki is hordát?
Dátum: 2008.12.17. 18:47:30
Javaslat!
(Remélem, még nem szerepelt korábban)
Ugyebár most úgy van, hogy háború vége után közvetlenül, automatikusan békeszerződést köt a két szövetség. Viszont ezt a békeszerződést fel lehet bontani, ha az egyik szövetség tagjai megszavazzák. A javaslatom az lenne, hogy a békeszerződés felbontása akkor legyen érvényes, ha MINDKÉT szövetség tagjai megszavazzák (merthogy a békeszerződést is KÉT szövetség kötötte), pl amikor az az egyik szövetségnél elindul erről a szavazás, automatikusan megindulhatna a másikban is. (a programozás háttereit nem ismerem, ezért nem tudom hogy egy bonyolult vagy egy könnyen megvalúsítható dolgot vetettem-e fel)
Ez a következők miatt merült fel bennem: szerintem már több szövetséggel előfordult, hogy megtámadta őket egy sokkal magasabb szintű játékosokat tartalmazó, erősebb szövetség, kifosztotta a lélekkutat, majd néhány órával később felbontotta a békeszerződést, és 1-2 napon belül* újra megtámadta ugyanazt a szövetséget.
Sajnálom, mondhatjátok (a többi fórumozó) , hogy ez a játék egyik lényege, engem akkor is kicsit bosszant...
Remélem, hogy lesz némi változtatás, ha nem, köszönöm, hogy elolvassátok (és válaszoltok rá)


*(vagy amennyi a játékleírásban szerepel, konkrétan sajnos nem tudom, hány nappal később lehet ugyanazt a szövetséget megtámadni)
Dátum: 2008.12.16. 11:24:16
Most kaptam a köv. kérdést:
Mikor játszódik A halál 50 órája című film?
1942
1943
1944
1945
Na már most: a film leírásában azt találtam, hogy 44/45 fordulóján...Ez alapján hogy döntsem el, hogy a kérdés feltevője 44et vagy 45öt tartja helyesnek??
Oldal: 123456789