Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Hanra

Oldal: 1
Dátum: 2011.05.30. 11:13:49
Kinek a műve a Macbeth?
Georges Bizet
Johann Strauss
Gioacchino Rossini
Giuseppe Verdi


A Macbeth William Shakespeare tragédiáinak egyike. Forrás Wikipédia. (helyes válasznak Giuseppe Verdit fogadja el, de max megzenésítésnél jöhetett szóba a neve)
Te a verseny során 147 térképdarabot gyűjtöttél. A csapatod 4. helyezést ért el.
Jutalmad: A hatalom bronz kürtje! Gratulálunk!

Ez lett a vége.
Dátum: 2010.12.17. 10:10:40
V1:
Katherin 13002 térképdarab
Ericath 12917 térképdarab
Marietta 10034 térképdarab
Agnaesh 7913 térképdarab

Ugyan mi Agnaesh hívők jól lemaradtunk de grat mindenkinek kiemelten a Katherin bandának.
Agnaesh, a csábító
196 követő

Eddig összesen 5783 térképdarabot találtatok.
Te eddig 117 térképdarabot találtál.

Kiemelkedő teljesítményednek köszönhetően eggyel erősebb jutalmat fogsz kapni (ha a csapatod nem a legerősebb díjat nyeri)
Ez igaz, de éppen ezért nem is értem miért vagyunk ennyire lemaradva. Ilyen találási esély mellett szaki és bot nélkül is simán hozható lenne napi 2 térkép mindenkinek és azzal már versenyben is lennénk. Emellett persze vannak akik napi 2-nél többet tudnak produkálni tehát összehozható lenne egy dobogó ha aktiválnák magukat azok akik nem nagyon találtak még csak bereggeltek ide.
Dátum: 2010.11.28. 18:20:24
Téves boccs.
Nekem az tetszett Matolcsy uraság szövegében, hogy kijelenti ez mindenkinek megmarad saját pénze, saját számlán vezeti az állam, következő mondatában pedig kijelenti, hogy igazából a még be sem fizetett pénzt amit lenyúlnak tőlünk igazából ők már el is költötték...

Plusz talán meg kéne említeni, hogy akik MNYP tagok maradnak azok is fizetik ugye a járulékot. A járulékért cserébe az állam kötelezettséget vállal. Bár ez megkerülhető ha azt mondják innentől ez nem járulék hanem adó, és ezzel megszűnik a kötelezettsége, de ez elég átlátszó, bár kétharmad mellett ez is mind1.

Azt pedig meg sem említem, hogy ebben a formában az MNYP tagok január 31-től negatív diszkrimináció áldozatai lesznek ami a módosított alkotmánybírósági jogkörök mellett is megtámadható alkotmánybíróság által. Ha az alkotmánybíróság mégse tesz semmit, mert félnek a további jogkör szűkítéstől akkor meg tessék eltörölni mert dísznek van elég ember, nem kell még őket is fizetni....
Csak, hogy vmi pozitívum is legyen a csábítónál, a darabszám/követő arányban elsők vagyunk
Dátum: 2010.11.25. 08:41:25
Melyik nem köthető Ynev világához az alábbiak közül?
Tier Nan Gorduin
Pyarron
Krán
Skandar Graun

Azt hiszem már más is írta, de mivel most találkoztam vele jelezném, hogy eléggé speciális.
Dátum: 2010.11.23. 14:08:43
A másik, hány méter magas a Mount Everest?

8848 métert fogadja el.

1950-ben megmérték és 8848 méter volt valóban, azonban 1999-ben újramérték amikor is már 8850 méter lett a mérés eredménye. A hegy évente 4 millimétert nő ebből a változás. Először 1856-ban mérték akkor 8839 méter volt.

Tehát hibás választ fogad el.

Forrás Wikipédia
Dátum: 2010.11.23. 13:32:15
A halloween ősi kelta hagyományokból kialakult ünnep, a kereszténység terjesztésekor a hittérítők azt a feladatot kapták, hogy lehetőség szerint a keresztény szokásokat a pogány ünnepekhez igazítsák azok betiltása helyett. Így ez a pogány ünnep a keresztény mindenszentek ünnepe lett. Lényegében az eredete sokkal régebbre nyúlik vissza, mint a keresztény mindenszentek napja.
A Halloween egy a világon mára már elterjedt ünnep, nemzettől függetlenül ünnepelhető, hisz "pogány" ünnepnek számít.
Dátum: 2010.11.23. 09:47:30
Melyik sportág kiválósága Gera Zoltán?

Létezik olyan sportág aminek a kiválósága?
Dátum: 2010.11.22. 10:06:41
Ha vadászatnál a kvíz helyes, de befogom az állatot akkor van esély térkép találására, vagy az lenullázza?
Eddig 22 térképdarab.

Jó kevesen vagyunk a többiekhez képest sajna, de azért érdemes próbálkozni, vmennyivel több esélyünk van találni szal ne tartogassuk a csp pp pontokat.
Interjú a nyugdíjvédelmi megbízottal.
http://index.hu/gazdasag/magyar/2010/10/27/selmeczi_gabriella_interju/
Ugye most fizetünk állami és MNYP-be is. Ha valaki nyugdíjba megy akkor kaphatja 2 helyről a nyugdíjat állam+MNYP, és mikor az MNYP-be fizetett összeg elfogy kevesebb lesz a nyugdíja. Viszont kérheti azt is, hogy az MNYP-be befizetett összeget emeljék át az államiba és az alapján számolják ki a nyugdíjat (mikor eléri a nyugdíjkorhatárt vagy más okból nyugdíjba vonul). Így valamennyivel kevesebbet fog kapni egyértelműen viszont azt élete végéig. Tehát amíg aktív adózó dolgozó biztonságban tudhatja a pénzét az MNYP-nél, hiszen örökölhető, nyugdíjba vonulása esetén pedig átrakatja az államiba azt is és kap egy határozatot, hogy mennyi lesz a havi átutalás összege. Én ezt korrektnek tartom.
Az MNYP-k eleni propagandaszöveg ellenére az MNYP-k biztosítják, hogy azt a pénzt amit befizetsz azt nyugdíjba vonuláskor visszakapod, viszont ha jól fekteti be a pénzt még több is lehet, azonban kevesebb nem (csőd esetén nem tudom, hogyan működik ez).
Az, hogy most az állam elvonja az MNYP-be befizetendő összeget 14 hónapig ez rossz a nyugdíjpénztáraknak hiszen 14 havi igen jelentős összegű bevételtől esik el, viszont rossz nekünk szerencsétlen adófizetőknek is, mivel a mi megtakarításunk is elúszik.

Azt még nem néztem megéri e átlépni az államiba, novemberben ígérnek nyugdíjtörvény módosítást (gondolom az 1997/LXXXI tv-t módosítják), azt látni akarom majd véleményhozatal előtt.
Dátum: 2010.10.14. 11:08:08
Grat a Zafír hordának meg a TOP 10-nek
Dátum: 2010.09.10. 17:16:17
Idézet: Emszy - 2010.09.09. 13:15:47
Látom már van ilyen és olyan hozzászólás is:-)
Ez jó duális világban élünk ez a rendje itt a dolgoknak.
Mond valakinek egy név Satanel? Ő egy angyal az első szülött angyal. Itt a földön Sátánnak szokták hívni. Övé és csatlósaié itt minden a tested és az elméd is. Erre mit szóltok?


Sátán? Ugyan csak egy teremtmény, az ember teremténye akár csak Isten. Amíg hiszünk benne létezik, így léteztek az egyiptomi, görög, római.. Istenek is. Amíg a nevük hatalmat jelentett az emberek felett, lesznek akik ezt felhasználják. Ha egy név elkopik találunk ki másikat. Azonban ez nem baj, a hit nagyon sokaknak nyújt támaszt, vigasztalást. Mindenkinek van "mankója" és sokaknak a vallás adja meg ezt a támaszt és ezért szükség van rájuk, és létezni is fognak mindig, csak más-más formában. Sokáig több isten hit volt, mindenki megtalálhatta a számára legszimpatikusabb istenséget. Azonban már teherré vált mert az ember egyre többet akart, egyre több istenhez kellett imádkozni, egyre több istennek kellett áldozni. Ekkor jött létre az egyistenhit. Egy isten megad mindent tökéletes, de mégsem, hiszen nem gondolkodik mindenki ugyanúgy, ennek kiküszöbölésére jöttek létre a különböző vallások. Egy isten de mindenki megkeresheti, melyik fajta közelítés az ami számára a legszimpatikusabb. Tehát csak megfordítottuk a dolgokat több isten 1 hit helyet lett 1 isten több hit, és működik, már jó ideje, kitudja meddig. De mondanám még egyszer ez jó és szükségszerű.
Dátum: 2010.09.08. 09:46:04
Kedves Jucus.80

Az, hogy valószínűleg egy természeti katasztrófa folytán kipusztul az emberiség, és az, hogy a létezés értelme a kipusztulás az két különböző dolog, ne keverjük. Ugye mindenki meghal egyszer, ettől függetlenül nem azért jövünk a világra, hogy meghaljunk, hanem hogy a születés és a halál közt ÉLJÜNK, elég reményvesztett világ lenne ha a létezés értelme a kipusztulás lenne, hiszen akkor fölöslegessé válna a cél a létezés és minden.
Dátum: 2010.07.19. 22:46:36
Érdekes téma, most kapcsolódok be nem olvasom végig a kommenteket, így lehet, hogy már leírt dolgok is belekeverednek, viszont nem befolyásolnak egyenlőre mások véleményei.
Irreális célnak írod, viszont én álomnak nevezném, és szükségesnek. Legyen az embernek egy álma, nem valószínű, hogy beteljesül (ezért álom), viszont időnként jó oda "menekülni". Persze fontos, hogy legyenek reális célok. A célok többszintű felépítése nem csak azért lényeges, hogy növeljük az elérésének a valószínűségét, hanem, hogy megtanuljunk örülni a kis dolgoknak is. Ez tudom, hogy közhely de gondoljunk bele. Részcélokat hamarabb és gyakrabban tudunk elérni, ha csak a végleges beteljesülés okoz örömöt, mely lehet csak évek munkájával hozható össze, az depresszióhoz vezet.
Írtad, hogy fontos a több cél meghatározása, ezzel teljesen egyetértek, mivel csökkenti a "csőlátás" kialakulását. Ezt értem úgy, hogy sok ember halad a célja felé (szerencsére), de egyre többen megszállottan, semmi sem érdekli, csak a cél megvalósulása. Nem számít egy elismerés, egy dicséret, egy új barátság lehetősége ha nem ahhoz a célhoz köthető. Itt jön be persze a rugalmasság, hogy a cél cél legyen és ne az élet. Fontos az elérése, de ne töltse ki a mindennapokat. Sokakat látok, hogy belefásulnak a célokba, monotonitásba hajszolja őket. Felkel->munka->hazamegy és pont. Ezzel cél a pénzszerzés, ha nem mozdul ki otthonról többet spórol. Ne adjuk fel az életünket van kint egy világ, egyre kevesebbeknek célja a megismerése, de inkább kikapcsolódásként kéne rágondolni, és nem egy teherként, hogy ha kimozdulok akkor az biztos valami kötelezettség.
Olvastam, hogy a celebek problémáit a cél nélküliségre vezetted le. Ezt én nem tartom igaznak. Inkább a felelősségre, a túlhajszoltságra tudok gondolni esetükben. Nem ismerem egy milliárdos problémáit (bár megismerném), de látom más szinteken a dolgot. Egy nincstelen család csodálkozik egy felső középosztályba tartozó család problémáin, pedig az ő szemszögükből ott minden megvan. Pedig a problémák megvannak, és sajnos ki vannak hangsúlyozva. Sarkított példa, de egyéni szintre is levihető a híradó. Negatív híreket többet hallunk, azzal foglalkozunk. Pozitív (ha néha elcsípünk egyet) annak örülünk de nem tart ki sokáig a problémák tükrében. Én ezt rossz szemléletnek tartom, történik annyi pozitívum a világban egy hét alatt mint negatívum, de a katasztrófák úgy tűnik érdekesebbek. Az ember életével is ez a helyzet. Történnek "jó" dolgok de azt a legtöbben lealacsonyítják egy "rossz" dolog bekövetkezése miatt, vagy nem veszik észre, nem figyelnek ilyenekre. Pedig az emberi létezés céljának kéne lennie (a fajfenntartás és ezzel a világ folyamatos leamortizálása mellett) az egyéni és a közösségi boldogság keresése. Hiszen jóléti államra törekszünk, de anélkül, hogy pozitívan néznénk a környezetünkre ez nem fog megvalósulni. Kritikusok vagyunk magunkkal és másokkal szemben. Az emberek nem fogadják el olyannak magukat amilyenek, akinek egyenes a haja hullámosat, akinek hullámos egyeneset akar. Mindegy csak más legyek mint aki vagyok, mást mutassunk kifelé, hamis képpel próbálunk tetszelegni a világ felé, egy maszkot húzunk, melyről elfelejtjük, hogy maszk. Ne mások akarjunk lenni, keressük meg azokat akik elfogadják a valónkat, Rengeteg ember él merjünk nyitni. Az emberi létezés célja a közösségben élés, ez szabályokat von magával, és az egyén korlátozottságát bizonyos határokon belül, de nem az önmagunk megtagadását várja el.
Oldal: 1