Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Hanem

Oldal: 1
Dátum: 2011.02.07. 15:19:40
Üdv!
Remélem megfelelő topicba írom panaszom... Még rég felvettem egy küldetést miszerint zsákmányoljak legalább 500 LE-t egy végzetúrtól. Ma 1207 LE-t zsákmányoltam, a küldetésnél mégis azt írja, hogy még nem teljesítettem. Támadtam győztem és mégsem változott, van rá esély, hogy egyszer csak észreveszi, esetleg újra meg kellene támadnom az illetőt?
Előre is köszi!

Hanem
Dátum: 2010.12.17. 12:37:47
köszi!
Dátum: 2010.12.17. 11:28:35
Üdv! Valamilyen rejtélyes oknál fogva a birtokomban van egy Végzet medál... Nincs róla sem esemény sem semmi más nyom, tud valaki mondani ezzel kapcsolatban valamit?
Dátum: 2010.07.19. 10:42:54
Találtam két csodás kérdést:

A felsoroltak közül melyik nem valamely vallás temploma?
dzsámi
zsinagóga
mecset
müezzin#

A zsinagóga nem templom, mint ahogy a müezzin sem, valamint a mecset és a dzsámi egy és ugyanaz csak más nyelven.

EUROPÁBA hány ország van? >>> javítani kéne a helyesírást
33
45
37
28
Idézet: Awenhai - 2010.07.10. 06:16:22
Szervusztok!

Appple: A kérdésben két hibát érzékelek. Az egyik, hogy Bono valódi nevét a zenekar szimpatizánsain kívül nem sokan ismerik, de ez elmehet, hisz netes játékban vagyunk, akit érdekel, az utánajár. A nagyobbik hiba, hogy örökéletűnek feltételezed őt is, és a zenekart is, ez lehetett a nem értelmezhető. Kellene bele egy pontos, nem változó időhatározó, mondjuk az, hogy 2009-ben, ekkor már biztosan nem változhat a kérdés, és értelmes is lehet. A negyedik válasz pedig egy igencsak félervezető így, sokan nyumhatnak rá rutinból, hisz a sosemhallott nevű énekes valami névtelen kis bandához tartozik, amelynek a rajongója tette fel a kérdést. Ajánlatos lenne azt is kicserélni valami ismert együttesre, akkor már legalább az leeshet, hogy bizony nem névtelen személyről kérdezel. :-D

***

Hanem: A negyedik válaszod teljes mértékben technoblablának tűnik a számomra, bár nem fizikus vagyok. Nyugodtan kerülhetett valamelyik értékelő (kvízadmin) is olyan helyzetbe, hogy azt a választ nem tudja értelmezni, és így hiába adja ki a betűszót a válaszod, nem tudta eldönteni, hogy valamit elgépeltél, vagy csak hablatyoltál oda valamit.


Ez a lényege a kérdésnek. A helyes válaszon kívül mind technoblabla. Létező szavak de így összerakva nincs értelme csak 1-nek. Azt mégse írhattam a válaszlehetőségek közé, hogy Light Emitting Diode... Nem akartam, hogy túlságosan hasonlítson egyik a másikra mert akkor túl egyszerű... ezeknek nem lehet megfelelni....
Sziasztok!
Érdeklődnék, hogy szerintetek a következő kérdés miért rossz:

Mi a kifejtése a LASER mozaikszónak?

Light Amplification by Stimulated Emission of Radiation
Low Amplitude Simultaneous Emission of Radiation
Levelled Amplifier for Safeness Emission of Radiation
Layabout Amanuensis by Sikliness Emission of Radiation

Attól előre félek, hogy a válaszlehetőségekben rejtezik a hiba. Egyedül azt tudnám elképzelni, hogy már létezik a kérdés, de még csak azt sem írták csak hogy rossz... miért?
Dátum: 2010.07.05. 11:11:45
Idézet: Kvnoemi - 2010.07.05. 10:56:32
Idézet: Hanem - 2010.07.05. 10:35:30
Idézet: Kvnoemi - 2010.07.04. 22:02:30
Milyen gyógyszati célja van a kannabisz hatóanyagának?

reflexjavító
Megszűnteti az impotenciát
lázcsillapító
tumorgátló, tumormegelőző

A tumorgátló, tumormegelőzőt adta meg helyesnek.
1. Egyik sem igaz, max. fájdalomcsillapításra alkalmazható.
2. Felháborít, hogy ilyesmit bármilyen formában szóba lehet hozni. Beszéljük tele a fiatalok fejét marhaságokkal?

Ezt kérlek sürgősen töröljétek!


1. Gyógyászatilag leginkább antibiotikus hatása van, sok kisebb megbetegedésnél kiválthatná a különböző vegyszereket amiket olyan marha biztonságosnak és jónak tart mindenki. Nem azt mondom hogy legalizáljuk, hanem, hogy mindennek meg van a maga tere az orvoslásban és mindent lehet rossz célra használni. Én a McDonald's-t és a hasonlókat tiltanám be, mert az elhízás rengeteg betegség forrása.
2. Felháborít rengeteg dolog, többek között, hogy korlátokat szab bárki bármilyen formában a szólásszabadságnak. Minek dumálnak bele az öregek mindenbe?
(Bocsi kicsit flame lett)

Viszont a kérdés valóban pontatlan.


Én alapvetően nem vagyok háborgó típus. A szólásszabadságnak viszont igenis szabjunk határt! Nem hinném, hogy hamis infókkal kell tömni az amúgy nagyon is befolyásolható emberek fejét. Elég rossz következményei lehetnek, ha naivan elhiszik, hogy a kábítószerek, vagy akár csak egy fajta kábítószer gyógyítja a rákot. Ez nem szólásszabadság, hanem felelőtlenség és butaság!

Nos szerintem a szólásszabadságot már így is épp eléggé korlátozzák, de szerintem ebben nem fogunk egyet érteni talán Viszont igazad van, hogy a hülyeséget igenis korlátozni kell. A kábítószerek igen nagy része visszaélések következményei. Az extasy kivételével ha jól tudom mind eredendően orvosi felhasználású volt. Azért mert hülye gyerekek visszaélnek bizonyos dolgokkal, azért nem beszélni róla, illetve teljesen elzárkózni valami elől az is butaság. A világ sajnos nem tökéletes
Dátum: 2010.07.05. 10:35:30
Idézet: Kvnoemi - 2010.07.04. 22:02:30
Milyen gyógyszati célja van a kannabisz hatóanyagának?

reflexjavító
Megszűnteti az impotenciát
lázcsillapító
tumorgátló, tumormegelőző

A tumorgátló, tumormegelőzőt adta meg helyesnek.
1. Egyik sem igaz, max. fájdalomcsillapításra alkalmazható.
2. Felháborít, hogy ilyesmit bármilyen formában szóba lehet hozni. Beszéljük tele a fiatalok fejét marhaságokkal?

Ezt kérlek sürgősen töröljétek!


1. Gyógyászatilag leginkább antibiotikus hatása van, sok kisebb megbetegedésnél kiválthatná a különböző vegyszereket amiket olyan marha biztonságosnak és jónak tart mindenki. Nem azt mondom hogy legalizáljuk, hanem, hogy mindennek meg van a maga tere az orvoslásban és mindent lehet rossz célra használni. Én a McDonald's-t és a hasonlókat tiltanám be, mert az elhízás rengeteg betegség forrása.
2. Felháborít rengeteg dolog, többek között, hogy korlátokat szab bárki bármilyen formában a szólásszabadságnak. Minek dumálnak bele az öregek mindenbe?
(Bocsi kicsit flame lett)

Viszont a kérdés valóban pontatlan.
Dátum: 2010.07.05. 10:19:21
Mely zenészt gyilkolták meg?
John Lennon
Jimi Hendrix
Kurt Cobain
Jim Morrison

Egyedül Lennon halála tisztázott, de a többi zenészről sincs bizonyítva, hogy nem más húzta meg helyette a ravaszt vagy mérgezte meg őket... mindenképp kéne vele valamit kezdeni mert jó, csak a kérdésen lehetne csiszolni icit s picit.
Dátum: 2010.06.28. 02:09:42
Idézet: Kateto - 2009.12.24. 14:26:44
Mos igen vannak erre psichológiai magyarázatok, miszerint akkor kapsz a legtöbbet valamiért, ha "nem" kérsz érte semmit, csupán jelzed, hogy ... Pl. a papok fejlesztették ezt a módszert tökéjre!


Tudom, hogy régen írtad, de ezzel mondtál egy pohár vizet. Nincs sok köze a témához de "meg van mondva"... Amúgy érdekelne mire akartál ezzel utalni, mert bele akarok kötni

(Egyébként vagy psychology vagy pszichológia de psichológia nincs... jam és tökéLY)
Dátum: 2010.05.28. 13:44:29
Miből készül a tokaji bor?
szilva
körte
banán
szőlő

Szerintem dedós...

A másik kérdést amit találtam nem másoltam ki, mert későn kapcsoltam, de kb így szólt:

Melyik a legnagyobb fán élő állat?
Orangután
Koala
Lajhár
(volt még egy de nem emlékszem...)

Problémám ezzel a következő:
A lajhár az nem egy faj. Van kétujjú, háromujjú, meg még 4 azaz összesen 6 faj! Ezek közül kettő akkora volt mint egy ma élő medve illetve bébielefánt és nem is a fán élt... Pontosítsák a kérdést!
Dátum: 2010.05.27. 17:44:01
Szerintem a terminátorra vonatkozó kérdés/kérdések a klasszikusnak mondható első illetve második részt illetően nem lehetnek speciálisak, hisz nagyon szűk réteg nem látta. Szerintem nem mind másolós kérdés attól, hogy ugyanaz a film áll a középpontban. Nem mondom, hogy bunkóság nem tudni, hogy a folyékony a T-1000-res, de ha beírod Google-be, hogy "Terminator 2" akkor nem egész 15 másodpercen belül megtalálod a kérdésre a megoldást. Másrészt pedig a GNR - You Could Be Mine miért ne lehetne kérdés? Zavar, hogy kettőnél több kérdés van egy azon filmhez?
Engem inkább az ilyen kérdések tudnak kiakasztani (15 perce kaptam):

Mi a címe a TNT egyik slágerének?
Pici dió
Kis mazsola
Kicsi gesztenye
Apró mákszem

Egy egyslágeres popbandára rákérdezni már kvíznek számít? Különösen, hogy az már lejárt lemez...
Egyébként szerintem ez a kvíz így baromság, bár ezt szeretem a legjobban ebben a játékban. Úgy lenne szerintem egyedül értelme, ha kategorizálnák a kérdéseket. Teszem azt egy első illetve 5. szintű játékostól megkérdezhetik, hogy "mennyi 1 meg 1", de egy 70-es szintű már hadd számítson speciális kérdésekre. Mert ha olyat kérdezünk meg amit mindenki tud, az nem kvíz. Ha nem kategorizáljuk akkor csak nem arányos viszont ha igénytelen dolgokat kérdezünk, mint a fent említett kérdés akkor az ismét nem kvíz hanem betelefonálós műsor a tévében.
Dátum: 2010.05.25. 19:09:16
Javításra szoruló kérdés:

Kit kerget a prérifarkas a mesében?
Villám McQuenn-t
Hamupipőkét
Gyalogkakukkot (bipp-bipp)
Ficánkát

Ki van emelve a válasz és szerintem a "mese" elnevezés helyett "rajzfilm" kéne hogy szerepeljen mivel nem minden mese rajzfilm és nem minden rajzfilm mese, de ez utóbbi már csak szőrözés
Oldal: 1