Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - maki90

Oldal: 1
Dátum: 2008.10.09. 13:54:09
"Melyik expedíciónak (!!!!) sikerült először meghódítani az Mt. Everestet

Hunt-expedíció
Fleming-expedíció
Norway-expedíció
Hillary-expedíció"

Ezt a kérdést tettem fel és az 'Azonnal töröljétek' értékelést kapta meg. Szeretném megtudni, hogy az értékelő(k) azért értékelték eképp mert nem fogták föl, hogy nem a két hegymászóra voltam kíváncsi hanem az expedíció nevére (amit a kérdésben érszrevehetően kiemeltem, szerintem)?
Vagy az általános műveltségbe csak az tartozik, hogy 53-ban Tensing Norgay és Edmund Hillary megmászta az Everestet, olyan apróságokról mint Sir John Hunt meg is feledkezhetünk?
Ám ha valami hibát ejtette, csak ne vettem észre akkor kérem valaki világosítson fel, előre is köszönöm

Tisztelettel,
Dearthan
Dátum: 2008.10.01. 20:50:08
Csatlakozz a Lélekgárdához! Nem bánod meg, klánunk a társak segítésére épül, demokratikus, élvezetes légkör veszi körül. Csatlakozz a Lélekgárdához!
Dátum: 2008.10.01. 07:40:22
Idézet: RobarTigez - 2008.09.30. 21:22:38
Idézet: Delicatesse - 2008.09.30. 13:16:47
Idézet: RobarTigez - 2008.09.30. 11:21:57
Üdv!
Az utóbbi kérdést rossznak itéltétek, de nem tudok rájönni miért. Kérlek magyarázátok meg.

A hely neve, ahol a Végzetúr online játék játszódik?
Azeroht


Azeroth. Talán ezért


Üdv!
Az utóbbi kérdést rossznak itéltétek, de nem tudok rájönni miért. Kérlek magyarázátok meg.

A hely neve, ahol a Végzetúr online játék játszódik?
Azeroht
Ghalla
Középfölde
Ynev

A jó válaszolok aránya 83.56% volt. Csak emgjegyeztem mellékesen:)

És nálam is ugyanaz a gond e kérdésnél, mint Necronisnál, hogy elsőre jónak itélték, és mostanság lett belőle rossz kérdés. Ezért nem értem. Kérem segítsetek elmagyarázni.


Ez volt az eredeti szöveg!
Delicatesse! Köszönöm a gúnyolodásod. Ha lehet máskor a teljes szögveget idézd, köszönöm. Egy értelmes magyarázzatot vártam. Csak nem feltételezed, ha felteszek négy lehetőséget és köztük a jó, akkor a rossz lesz a válasz! Szeretném, ha valaki válaszolna a kérdésemre, mert elszomorító, hogy így gúnyolodnak egyesek a problémáimon, mégha nem is oly nagyok.


A kérdésed csupány azért rossz mert a Végzetúr nem Azerothon játszódik. Ghallán, miútán a galetki elődeink leverték az 'Ellenséged' és kijöttünk ismét a felszínre. Azeroth Blizzardé, nem lenne szép elvenni tőle. Ghalla meg Tihor Miklósé, nem lenne szép elfeledkezni erről.
Dátum: 2008.09.30. 20:23:14
Igen ez a "normális körülmények között" szerintem is furcsa meghatározás.
Ez egy kvíz játék a végzetúron belűl. S a globális tudás elég széleskörű tudást jelent. Tehát építészettől kezdve a forma 1-es pilótákon keresztül a matematikai pályadíjasokig bezárólag mindeféle kérdés feltehető sztem. Az, hogy néha meglepnek minket egy olyannal amit ne tudnék 5 másodperc alatt megkeresni a google-n nem jelenti, hogy rossz kérdés. Ha a google végig ott van a tálcán, nekem legalábbis, nem normális körülmény.

Tisztelettel,
Dearthan
Dátum: 2008.09.30. 19:39:33
Azthiszem a HKK-s kérdésben a következő a csavar. A 45 lap minimumos korlátozás a versenyeknél kell, s szerintem a kérdés írója is erre a szabályra gondolt (csak nem pontosított), de egyébként ahhoz hogy egy egésszséges játékot tudj játszani a barátoddal a 30lap is elegendő. Tehát a kérdés pontatlan szerintem, megkell határozni, hogy verseny szabályok alapján kell nézni.
Dátum: 2008.09.30. 19:04:08
"Mit mondott Lope de Vega a halálos ágyán?

Még egyszer a frontra barátaim!
Szépen kérem, hadnagy úr, gondoskodjék róla, hogy följussak, lefelé már jövök én magamtól is.
O sanda simplicitas! Ó, szent együgyûség.
Rendben van. Kimondom hát: sohasem állhattam Dantét"

A helyes válasz szerintem a 4. Rossz, hibás kérdés értékelést kapta. Szeretném megtudni miért?

Tisztelettel,
Dearthan
Dátum: 2008.09.26. 21:27:00
Szövetséget keresel magadnak?
Mindenhonnan kidobnak mert nem férsz már be?
A Lélekgárdának pont rád van szüksége!

Hajdan volt egy hősi nép. Hősi vér csörgedezett ereikben. Órdításukra megremegett ellenfeleik térde a csatamezőn. Kopjáiktól hasadtak a tárdák. Buzogányuktól horpadt a páncél.
De ahogy teltek az évek, évtizedek s az Ellenség lerohanta Ghalla földjét, ezek a harcosok is szétszóródtak vagy meghaltak.
Ám most, hogy a végzeturak újra elkezték meghódítani a felszínt, szóbeszéd járja egy homályról. Az ősi vér újra hívta a harcosokat, hogy új klánba gyűljenek, követelve az őket megillető hatalmat.
Ismét felhangzik a csatatereken a csatakiáltásuk. Újból kardot ragad a kéz.

Téged is a vér szólított közénk, Végzetúr?

Csatlakozzatok hozzánk s nem lesz méltó ellenfeletek. Nem lesz ki utatokba álljon. A Lélekgárda a hősök új nemzedéke!

Tisztelettel,
Dearthan
Dátum: 2008.09.25. 13:29:34
A lélekgárda toborzást hírdet meg:

Hajdan volt egy hősi nép. Hősi vér csörgedezett ereikben. Órdításukra megremegett ellenfeleik térde a csatamezőn. Kopjáiktól hasadtak a tárdák. Buzogányuktól horpadt a páncél.
De ahogy teltek az évek, évtizedek s az Ellenség lerohanta Ghalla földjét, ezek a harcosok is szétszóródtak vagy meghaltak.
Ám most, hogy a végzeturak újra elkezték meghódítani a felszínt, szóbeszéd járja egy homályról. Az ősi vér újra hívta a harcosokat, hogy új klánba gyűljenek, követelve az őket megillető hatalmat.
Ismét felhangzik a csatatereken a csatakiáltásuk. Újból kardot ragad a kéz.

Téged is a vér szólított közénk, Végzetúr?

Érzed magadban a harcosok szellemét, az erőt ami téged tesz a legerősebb Végzetúrrá. Csatlakozz közénk és mi megmutatjuk, hogyan válj igazi hőssé!

Tisztelettel,
Dearthan
Dátum: 2008.09.23. 19:09:06
Én is az indulás előtt 1 héttel regisztem és a Béta tesztről egy kicsivel csúsztam csak le sajna . Szinten hasonlóan állok én is de nekem csak 144es a tul. összegem (jajaj ) Épületekre meg arra hogy mit tartogat a játék kíváncsi vagyok.
En guard!

Dearthan
Dátum: 2008.09.23. 15:28:24
Üdv minden tisztel tagnak!
Már elküldtem a jelenztekésemet, remélem bekerülhetek a szövetségbe.
Egy kicsit magamról, rendben: Szerepjáték terén mindenfél érdekel, könyv, képregény, zene, játék, film...stb. A játékokból igazi régi motorosnak számítok ha szabad ezzel élnem. Még a régi 486-oson kezdtem el Betrayal at Krondor-ozni (a 20on évesek még emlékezhetnek rá) de EOB-on keresztül a világhíres WOW is a kezembe akadt. Asztali szerepjátékból a DnD-t preferálom.
A Beholder játékainka nagy részét kipróbáltam, tehát a Túlélők Földjét, Ősök Városát, Kalandokföldjét és most a Végzeturat is játszom (továbbá HKK és Káosz Galaktika is szerepet kapott). Így elég jól együtt tudok érezni a hajdna volt Ghallai lakosokkal akiket száműzettek a föld alá s galetkiként éltek tovább majd 'legyőzve' az ellenséget, végzeturakként említhetjük őket.
Huh, hát azthiszem ennyi lenne magamról.
Mindenkinek sikeres portyázást és vadászatot kívánok és kellemes játékot.

Tisztelettel,
Dearthan
Dátum: 2008.09.20. 19:28:34
A kereskedelemmel kapcsolatban nekem az lenne a véleményen, hogy a KF-en felálított kereskedelem rendszer szerintem a lehetőségekhez képest nagyon jó.
Én amondó vagyok, hogy itt is hasznos lenne az a rendeszer, de ez csak az én véleményem.
Jó estét mindenkinek!

Eldaran
Dátum: 2008.09.15. 13:56:28
Remélem itt is lesznek olyan szövegek mint pl: "Hatalmadat demonstrálandó..." meg még ami tetszett az valami olyan volt, hogy: " Felkészülsz a kasztroplanális extenzió félelmetesen undorító szertartására" . Már csak ezeket olvasni is élvezet volt XD
Oldal: 1