Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Sandman010

Dátum: 2011.06.08. 10:46:51
Aha. Na ezt is megtudtam hát.
Köszi.
Nekem jelenleg nincsen védelem itala,de két támadás itala van már (eddig).
Dátum: 2011.06.08. 10:33:30
Következő kérdésem. A portyázás listánál van némely karakter neve mellett egy arany/sárga kispajzs. Az mit jelent?
Dátum: 2011.06.08. 08:48:05
Mikor kezdődik majd el a térképes event?
Már nagyon készülgetek rá ezzel-azzal.
Dátum: 2011.06.07. 23:24:38
Kada76 úgy vagy te személyi szám kettes kezdetű ahogyan én pápa!
Dátum: 2011.06.07. 23:04:44
Füvet szívjál Semelyik az használ talán. Az LE-t hagyd meg a nálad gyengébb,kisebbszintű karaktereknek.

Meg vagyon írva az egyik evangéliumban,hogy a jó adakozót megáldja az Isten!
Az bezzeg nincs,hogy a támadóit meg megveri.
Dátum: 2011.06.06. 22:17:13
Mi van emberek? Éjszaka van,nagy a (be)zsongás,hőguta,meg netalán némelyeknek kigyulladt a retikülje?
Most az ötös világból jelentkeztem be. Egypár buzeráns támadó karinak már adott a karakterem. Folyt.köv.

Szigorúan 18 éven felüli kiírást,jelzést kitenni ám a fórumban jól látható helyre!
Álmatlanság (szidomia),sodomia, holdkórosság,stb.-stb. mind károsak ám a szervezetre.
Dátum: 2011.06.06. 17:39:49
It's okay. Fear is the key and fear of the dark by Iron Maiden's gonna get you. All of you!
Zene-muzsika.
Dátum: 2011.06.06. 17:35:53
A phobia (fonetikusan írva fóbia),magyarra fordítva ez a latin szóvég irtózatot,valamitől való félelmet,rettegést jelent. Számos phobia van. Demephobia-tömegtől való félelem (itt a deme előtag a görög démosz=nép,tömeg szó ugyebár),arachnophobia-pókoktól való félelem,claustrophobia (klausztrophobia)-bezártság,zárt tér elleni félelem,irtózat,stb,számos egyéb. Akit érdekel tovább ez a téma kérdezzen meg egy pszichológust vagy éppen pszichiátert a kettő nem ugyanaz ám,mert előbbit lélekbúvárnak,a lélektannal foglalkozó tudós személynek nevezném,utóbbit meg az elme szakorvosnak (szóval kórház,szanatórium,elmegyógyintézet,diliház,stb elnevezések erre még.). Előbbi feltárás,utóbbi terápia.
Na és elég mára a nyelvészkedésből is meg a nyelvelésből.
Dátum: 2011.06.06. 15:29:28
Orvosok(egészségügy),jogászok,papok nyelve a latin.
Továbbá a Vatikán azaz a Pápai Állam.
Plusz még,levéltárak, ilyen-olyan múzeumok,könyvtárak (latin része,szekciója) és némely tudományág nyelve maradt még,szóval nagyon antik dolog avagy kihaló félben lévő nyelv. Speciális esetben törvények,jogszabályok,okiratok,oklevelek,dísz ilyen-olyan papírokon is olvasható a latin. Régészeti leletek esetében például pergamenlapokon,ilyen-olyan papírusztekercseken,további tárgyakon is. A latin mellett sokszor bejátszik az (ó)görög is. Mivel a latin(római) és a görög(hellén) nagy nyomot hagyott Európában és ez a mai napig tart és valószínű,hogy tartani is fog. Végezetül az egyetemek,főskolák latin-illetve görög nyelvű tagozatai,osztályai illetve karai (jogász,bölcsész). Na és akkor zárszóként ott a nagybetűs állambácsi némely helye is erre a nyelvre azaz a magyar anyanyelv mellett x.-ik nyelvként beléphet. Az Erópai Unió-ban is használják na ha nem is tolmácsnyelvként nagyrészt,de írásoknál igenis (például nemzetközi szerződések,megállapodások,paktumok,chartak,stb-stb.) Azt lehet mondani,hogy az angol nyelv mint,közvetítő után még mindig a második helyen áll a latin nyelv. A német,francia,spanyol,olasz,portugál,kínai,stb nyelvek csak utánuk. Diplomáciában az angol és a francia rúlz,de helyettesítőként ott lehet igenis a latin nyelv.
Már csak azért is,mert a spanyol,olasz,portugál,francia,román nyelvek mind az újlatin nyelvcsaládba tartoznak. Szóval ó- avagy archaikus vagy új azaz neo.
Dátum: 2011.06.06. 15:20:46
Kvízkérdés: Hol található az Odzala Nemzeti Park?
Azt még el tudtam helyezni,hogy Afrikában,de a kérdés országneveket írt.
Congo(Kongó),Kenya,Elefántcsontpart,meg már a negyedikre nem emlékszem. Én Kenyára tippeltem,de Congo a helyes válasz,DE NEM EZ A LÉNYEG,hanem,hogy ez általános műveltségbe tartozik?
Akkor valaki megkérdezi majd például ugyanúgy,hogy hol élnek a bantuk,pigmeusok,hottentották,zuluk,kafferok,hutuk,sotok,bushmanok,stb. (afrikai népek,törzsek nevei).

Egyre több a hibás,helytelen kvízkérdés T. Üzemeltető Team.
VAGY meg kell nyitni tippelésnél a Google-t is puskázásképpen.
Ne hagyjuk,hogy butuljon a nép azért emberek.
Dátum: 2011.06.05. 20:25:46
10-es mindegyik hsz.
Dátum: 2011.06.04. 10:16:48
Egyeseknek-ketteseknek tényleg hamar összegyűlhetnek a kiégett őskövek. Pláne így!
Ahogy néztem a szövinkben a csatajelentéseket,egyik klánbelimtől egy támadó 5 db-ot szerzett meg portyázássa/lopással. A mellé még elvitt LE bagatell ehhez képest.
Ez az eddigi csúcs! Többségében a 0-1-2 db-os találat a jellemző erre. A 3-4-es fogás ritka,mint a fehér holló,de azt kell mondanom,hogy nem lehetetlen,mivel már láttam ilyen csatajelentéseket is.
Azt hiszem gratulálni fogok neki a szövifórumon,hogy ilyen balga volt,hogy nem használta már fel azokat vagy rakta volna inkább be az energiakristályosítóba,még ott is jobb helyen lettek volna.


Na és akkor ez csak egy támadás volt ugyebár.
Akkor el lehet képzelni egy ilyet a térképes eventnél a térképdarabkákkal.
Dátum: 2011.06.04. 09:34:44
Van ám 100 kő,de akár a többszöröse is. Csak össze kell szedni,gyűjtögetni a vadászatokból és a portyázásokból (lopások) szépen a kiégett ősköveket és azután valamilyen fizetési módon átváltani igazi őskövekké.
Csak vannak akiknek hamarább megvannak ezek a tranzakciók mondjuk úgy,mert momentán tehetősebbek,van rá zsé és vannak akik kevésbé. Utóbbiaknak nehezebb az ügy,de nem olyan reménytelen azért.


Ha megvan a dolog már is lehet venni familiárisokat meg relikviákat.
Azt már én is észrevettem,hogy a fórumban is vannak ilyen-olyan klikkek,mint akár egy szövetségen belül is. Ismerősök,barátok,rokonok.
Akiknek meg nincs semmi kapcsolatok a játékban ezen a téren,na ők ám az igazi magányos farkasok.
Lehet pontozni kérem.
Már írtam a legelején,hogy különösebben nem izgat az éppen aktuális felhőzet meg kapott fórumcímbesorolás,ilyen-olyan titulus. Ezek is jönnek-mennek,sűrűn változnak,mint az emberek vagy az időjárás.
Dátum: 2011.06.03. 21:49:28
Így sem rossz!
Na akkor megnyugodtak a kedélyek.
Lehet pontozni.
Dátum: 2011.06.03. 21:25:33
Ott van az aláírásában,hogy Dark Knuth V1-V2-V3
V4 nincs jelenleg,a V5-ét meg majd csak bemásolja ide valaki,hogy teljes legyen a bajnoki viadal eredményei minden világban.
Na nem én,hanem mondjuk ADZSI76 azaz Thorwald
Dátum: 2011.06.03. 14:56:24
Kikaptam megint a bajnoki viadalon. Mindig kikapok.
De az LE jól jött érte azért. Helye volt neki.

Természetesen a következőre is benevezek majd.
Dátum: 2011.06.02. 09:29:37
Ez most egy 10-est megért.
Uff beszéltem!
Dátum: 2011.06.02. 08:35:49
Azért az őrült szó kicsit furcsa jelen esetben nem mad?
Jobb ha a játékmániákus szót használjuk inkább erre,szóval maniac.
Az embörök helyett meg mondjuk a homo ludens (játszó/szórakozó embert),bár ha szegedies/szögedies a kiejtés akkor jó.
Dátum: 2011.06.01. 23:28:33
Az én karakterem vegyes,tehát portyázik és vadászik is,de itt úgy megkavarodtam a sok hsz-szel,hogy inkább iszom egy sört lefekvés előtt azután csucsu.
A többit hagyom az okosokra,de legfőképpen úgy is az lesz amit az üzemeltetők belevisznek majd ebbe az eventbe vagy nem.
Dátum: 2011.06.01. 12:14:01
Nálam pontosan fordítva van az egyetértés,nem egyetértés a javaslatok kapcsán.
Toplista ötletek okés szerintem (mindkét kategóriában). Az aktivitás vagy mégjobban a hiperaktivitás,szóval a részvétel intenzitása az eventben már kissé meredek dolog szerintem. Mert lehet valaki fenn akár egész napot is az oldalon,félnapot,ennyi-annyi órát rásszánva erre az eseményre IS és juthat a végén ugyanarra az eredményre vagy éppen nem.