Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Balor

Dátum: 2008.10.03. 22:33:34
Idézet: Alibiember - 2008.10.03. 16:40:28


beléptem egy szövibe és beleépítettem a lélekkútba 3e körüli LE-t (a jelenlegi átlag építésnek megfelelő összeget). ezzel nem is lett volna problémám, csakhogy a szerencsém nem nőt, amíg ez a művelet be nem fejeződött.
Nem vagyok teljesen biztos benne, de ha csak a lélekkút után kapnak az alap tagok is szerencse fejlődést, akkor is ez nekeik már átlag 1000 LE után elkezdődik, de nekem 3e kellett. Ez így helyes? Nem kiszúrás ez az új belépőkkel?



Ez pontosan így van. Aki később indul(t), annak el kell döntenie, hogy saját szövetséget alakít, hogy a fenti esetet elkerülje, vagy pl. nincs a saját szemléletének megfelelő szövi... Ekkor toborzást és minden építkezést az elejétől kell kezdenie -amin a nívósabb szövetségek mindegyike már átesett.
Vagy belép egy "régebbi", meglévő szövetségbe, ahol már nem kell várni pár épület elkészültére, erősebb társai lesznek, védelem, stb.. Az egyetlen dolga ilyenkor az építés, hátránya: ld. fent.
Mindenkinek magának kell eldönteni ezt a kérdést, hogy melyik út éri meg számára jobban.
Dátum: 2008.10.03. 21:41:58
"Valószínűleg sokkal több embert zavar az ha felülről szétütik folyamatosan, mint az ha vki elhúz nagyon a többiektől. Véleményem szerint nem a potyázáspontot kell bevezetni hanem azt, hogy ne lehessen sokkal gyengébb karit(alacsonyabb szinten élőt) megtámadni. Így a később indult karik is kapnának lehetőséget a felzárkózásra és a nagyon elhúzott karikat is visszafogná, mint ahogy Jerikó már említette."


Lehet én értem rosszul, de tehetsz bármit a később indulók SOHA nem fogják behozni a korábban indultakat. Nem is szabad, hogy így legyen.
A folyamatos verések ellen a láthatatlanság + csp halmozása egész jó védelem, hogy csak egyet említsek. Ha leüt valaki egyet, átlag nem 10-20 ép-t fog sebződni. Ha...
Aki pedig nem olvassa el a tanácsokat, és nem hoz viszonylag kis áldozatot ennek elkerülésére, hanem inkább hagyja 150-edjére is bucira verni magát, megérdemli a sokezer le-s buktát. Ez függ a játéktudástól is, méghozzá nagyon. Egyszerű példát felhozva. Ha kimész focizni a srácokkal lesz aki jobb, és olyan is aki gyengébb. Egyrészt nem fogom vissza magam, másrészt nem kérem a nagyobb tudásúakat, hogy légyszi vegyél már vissza, mert így nem egyenlők az esélyeink. Én csak 2000 métert bírok futni, ennél többet Te se fuss, ok... Attól még nem szabad elvárni a szabály megváltoztatását, drasztikus korlátozások bevezetését. Nem beszélve arról, hogy aki ügyes a játékban, előbb-utóbb maga is vadásszá válik prédából. Erre is van példa. Az előtörténet alapján esszenciális, magától értetődő, hogy legyenek erősebbek és gyengébbek.
Lehet lesznek olyanok, akik 15 órát, esetleg többet nyomják naponta. Ők biztos erősebbek lesznek a többieknél, de messze nem csak ezen múlik. És akkor még a random szóba sem jött -ami szintén tudja szabályozni a dolgokat, ha nem is számottevően. De sok kicsi sokra megy.
Szerintem a súlyos verésszériákat a lehetőségek kihasználásával simán el lehet kerülni.

Ezek nagyjából már elhangzottak, szinte mind csak ismétlés a rendszeresség igénye nélkül.

Egyenlőség nem létezik (nem létezhet), egy "élő" világban. Ezt pedig el kell fogadni. Alternatívának ezirányú törekvési lehetőségnek pedig ott lesz a többi szerver. Amik közt lehet lesz majd kicsit "tamagocsi" jellegű.

De a legfontosabb, az hogy játsz, érezd jól magad, nem pedig, hogy te legyél a legjobb. Azt a pozíciót örökké megtartani úgyis lehetetlen. De attól még lehetsz kiemelkedő, meghatározó, híres alakja a játéknak. Ilyenek már most is vannak szerencsére, nagy örömömre. Ilyen előtörténet után kellenek a hősök is -akiket lehet követni...
Dátum: 2008.10.03. 16:13:49
Ha 10-12 portyapont lesz naponta, az részemről karaktertörléssel járna. Legyen korlátozva, de 10-12... ez nevetségesen kevés. Legyen akkor 30, vagy szintx y, vagy szintx y/2, st...
Egyébként szerintem aki napi egy-két órát játszik ugyanúgy élvezheti a játékot, mint aki 15 órát.
Dátum: 2008.10.03. 06:31:36
Ez azért már tényleg erős:
Ki zenésítette meg a Himnuszt? (igen a Himnuszt kérdezte)
Megoldás: Egressy Béni
Mióta!!!!???? Jegyzem meg, a helyes megoldás (Erkel Ferenc) is a lehetséges válaszok között volt.
Ez már felháborító!
Dátum: 2008.10.02. 19:07:30
Idézet: Borgian - 2008.10.02. 18:56:53
mit csinál a lélekkút kisütése funkció?


Az ősköveid "felesleges" energiáját fölözi le. Játéktechnikailag Minden őskőért, amit kisütsz szint x 1,5 LE-t kapsz. Maximális hatásfoka 500 őskőnél tetőzik. Költsége 10 őskő. Tehát összesesn 510 őskő kell, hogy legyen nálad, mikor kisütöd (max. hatáshoz). Azt hiszem ilyenkor a kiégett őskövekből is őskő lesz. Harminc naponta 1x használhatod. De nyugodtan klikkelj rá, ott még nem aktiválod, csak részletes leírást kapsz róla.
Dátum: 2008.10.02. 18:28:35
A "B" verzió megölné a gyémánt hordát. Elgondolkoztató mi lenne a helyes megoldás.
Dátum: 2008.10.02. 10:17:51
Vagy ha van ősköved, és kisütöd a lélekkutat, akkor a kiégettekből is őskő lesz.
(Ebben nem vagyok 100%-ig biztos, ha valaki igen erősítsen/cáfoljon meg).
Dátum: 2008.10.01. 21:37:29
Erre azt hiszem -Miklós írta valahol- külön szakértelem van, magától (tudtommal) nem gyógyul.
Dátum: 2008.10.01. 21:34:46
Tárgyak használata: ott van az a karakterlapon, csak kicsit lentebb, klikk rá, és máris felvetted. Varázslás: Ha smarags hordás vagy 2., ellenkező esetben 3. szinten vásárolhatsz a lélekkufárnál lélekenergiáért. Használata (majd): lásd tárgyak használata
Egy jótamács: olvasd el a játékleírást, nem véletlenül van. Ez utóbbi minden új játékosnak ajánlott, hasznos, és bizony alap is lenne.
Dátum: 2008.10.01. 21:28:12
Idézet: Batu - 2008.10.01. 19:26:12
A küldetés szerint el kellene ejtenem 3 apró szörnyet, viszont már napok óta nem jön egy sem. Lehet, hogy 5-dik szinten már nem jönnek apró szörnyek és buktam a küldetést?


Ne dobd el. Én vagyok az élő példa, hogy jön 5. szinten is apró szörny. A mai napon 11-nek (!) is lélekenergiáját vettem.
Bár minél magasabb az szerencséd, az esélye annál kisebb. Nekem nyolcassal sikerült a fenti bravúr.
Dátum: 2008.09.29. 22:40:44
Idézet: Fatali - 2008.09.29. 22:29:47
Ravenwood ügye - ki kell zárni végleg, ha enniy büntetést kap, honap beregelek 40 karaktert, leszedek mindröl 300 Le-t, nekem simán megéri az a három nap kitiltás.


üdv
Szpritni Birsz, topépitő



Ellentmondok saját magamnak, mégis hozzászólok. A 12k az nem 3k. Ha ilyen mértékű lenne a csalás, én is azt mondanám tiltsák ki végleg a játékról, de mivel 3k (és nem 12k), ezért a 3 nap büntetés bőven elég. Pláne ha csp-t sem kap -erről pedig már nyilatkozott, hogy ha ez bekövetkezik, akkor magától törli a karakterét.
Többet már tényleg nem fogom ismételni magam.


U.i.: Úgy látom sokakból az irígység is beszél -mert ugye Ravenwood enélkül is igen tápos volt (nem rátok gondolok Szpritni Birsz és Tramenes). Akinek nem inge, ne vegye magára.
Dátum: 2008.09.29. 22:23:35
Én leírtam a véleményem, és tiszteletben tartom másokét is. A döntést majd meghozza a beholder. Többet nem szeretnék hozzászólni a témához, mert így is eleget flame-eltem.
Dátum: 2008.09.29. 22:21:44
Igen, de negyedik szinten 500 őskő = 3000 LE (5. szinten, ahogy tervezte ez már 3500), amit írta is Ravenwood, hogy tervezett megcsinálni (azért ezt higgyük el neki). Most 3000 LE-ért 3 napi eltiltás ha csak a portyákból szerezhető lélekenergiát és tp-t nézzük (magasabb szint = több tp) valószínű többre fog kijönni, tehát a büntetését megkapja. Ne feledkezzünk meg a tényről, hogy alapból Ő rendelkezett a legdurvább LE differenciállal.

U.i.: Ezzel nem ellentmondani akarok sokak véleményének (amivel részben egyetértek), hanem rávilágítani, hogy más szemszögekből is meg lehet közelíteni a témát.
Dátum: 2008.09.29. 22:10:31
Ha "ennyiért" végleg kitiltanának, az számomra azt jelentené, hogy nincs foganatja annak, amit Miklós írt a hírek topicba (mérték). Ezesetben -őszintén bevallom- elég erősen elgondolkoznék azon, hogy én is abbahagynám a játékot (és ezt most nem csak azért mondom, mert szövetségi társamról van szó).
Dátum: 2008.09.29. 22:00:43
Van abban valami, amit mondasz...
De -mint Miklós írta- a helyzet súlyosságától függ a büntetés mértéke, és ha tényleg "csak" 3k LE-ról van szó, akkor a teljes kitiltás súlyos lenne.
Dátum: 2008.09.29. 21:30:50
Ha a csp-t nem kapnád három napig, azért az már durva lenne...
Dátum: 2008.09.29. 21:20:25
Erre írt egy egész jól működő képletet a szövetségi fórumba.
Dátum: 2008.09.29. 21:18:26
Nagyon sokadjára: szörnyet foghatsz vele vadászatkor
Nem ártana visszaolvasni az előző hozzászólásokat is...
Meg ne merd kérdezni mire jó ha elfogsz egy szörnyet, mert úgy szétportyázlak, hogy nem lesz elég lélekenergiád a szakértelem megtanulására.
Dátum: 2008.09.29. 21:10:50
Bár így lenne...
Dátum: 2008.09.29. 21:00:41
Letiltja saját magát, így legalább tud figyelni a játék fejlesztésére is.

Bocs Miklós