Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Balor

Dátum: 2008.10.11. 03:17:05
Képzeld magad a nyolcadik szintűek helyébe, és látogasd meg a portyapontok kiértékelése topicot egy kis plusz ihletért...
Semmi szükség arra, hogy magadban tartsd a véleményed (még ha nem is egyezik az enyémmel ).
A gond az (volt?), ahogy azt tálaltad. Gondolj bele Neked hogy esne, ha jogtalanul vádolnának csalással...
Közellenség sem lettél, a fórumozást pedig emiatt ne hagyd abba, mert mindenki véleménye számít. Nem vagyunk egyformák, ezért magától értetődő, hogy különbözik is. A problémás kérdéseket pedig meg kell vitatni.
Csak előbb számolj tízig, mielőtt indulatból kezdesz el írni. Ha így teszel biztos vagyok benne kevésbé, vagy egyáltalán nem lesz sértő másokra nézve.
Alakul...
Nem-nem. Nem ezzel szerzett ekkora LE differenciát. Sőt, nincs itt semmi kiskapu. Hideg, hideg, fagyos...
Dátum: 2008.10.09. 18:32:54
Nyugalom, ez is lesz még rosszabb is...
Dátum: 2008.10.09. 17:10:11
Nyugi, 15-ös szerencsével sem jobb a helyzet...
Nem erről van szó. A többesszám is igaz. De ezekkel messze én foglalkozok a legtöbbet.
Adatbázis pedig nem létezik! AMit csinálok, az annyi, hogy egy txt fájlba kiírom a csatákat kitől mennyit zsákámnyolok, mikor és milyen statok ellen. Megnézem később, és ez alapján ütök. De ez a fájl csak nekem van meg, és fele olyan durva sincs, mint ahogy azt gondoljátok, mert hamar elavul, jó ha 15 kari van benne. Ezek alapján írok infót fórumra (miután teszteltem az illetőt), hogy üssék a többiek is. De olyat sohasem írok bele, hogy "letelt az öt perc/három óra".
De mint írtam is ez csak egy kis apróság.
A vezetés vissza is ellenőrizheti a fórumainkat, ha netalán még ezután valakiben kétség merül fel az eszközeinket illetően. Nincs rejtegetnivalónk.
Nem. Konkrétan csak én vagyok ilyen kocka (tudtommal). Persze nem stopperrel mérem, és nem is pontosan.
De ez hamarosan megszűnik, nemsokára sokkal kevesebb időm lesz a statisztikák böngészésére. És ez csak egy része a taktikának, ami önmagában nem garantál semmi pluszt. Ráadásul elég sűrű így is az alcsony zsákmány..
Ld. fent. Vannak "bejáratott" áldozatok is. De minden apró trükköt (egyik sem tilos/erkölcstelen) had ne áruljunk már el.
Dátum: 2008.10.09. 14:04:58
Nonszensz. Van előnye annak, aki korábban, és annak is aki később indult. A később indultak pl. tudják az összes szakértelmet, hogyan fejlődik, elérhető számukra az összes küldetés, stb..
Akkor most -csak hogy következetesek legyünk- 7. szinttől lefele változzon meg mind, mert így előnyben vagytok a régebben indultakhoz képest.
Ez csak annyira képtelen, mint a Te javaslatod.


U.i.: én is hasonló véleményen voltam egy héttel ezelőttig, csak utána kezdtem el átgondolni az egészet...
Mint ahogy pl. én sem voltam sehol le diff-ben pár nappal ezelőttig. Ment a spórolás a 10-es affinitásig -szívtam is vele rendesen, mert a győzelem/vereség arányom kb.1:1 volt az első 200 csatámban. Utána kezdem megvenni a jobb cuccokat, stb. Azóta kikaptam 30x, és nyertem 180x. Talán így jobban érthető miért kezdek/ünk felzárkózni. Előtte viszont rengeteget szívtam, néztem hogy húznak el mellettem mások, és még messze nem hozta vissza a befektetett energiát. Áldozatot hoztam, ami - mostmár azt mondom - megérte.
A karakterválasztáshoz annyit tennék hozzá, hogy én pl. sokszor megnézem az eddigi harcokban az előző ellenfeleket, és azok akkori látható paramétereit, felszerelését, stb. Ezután megnézem hogy áll most, hogy alakulhatott a birtokolt le-je. Néha melléfogok, néha újakat is próbálok, néha ki is kapok. De mindig elég nagy (nagyon finoman fogalmazok) le-vel indulok portyázni, hogyha kikapok is tudjam adni az infot a többieknek, hogy kit érdemes ütni. Ugyanez visszafelé is működik. Nem csak a győztes, de a vesztes csatákból is lehet következtetést levonni. Ezek együttes használatával eséyesebb a sikeres választás. De figyeljük azt is mikor támadtuk az illetőt, hogy lehetőleg az öt perc letelte után közülünk legyen az első aki újra üti, és nézzük a 3 óra leteltét is. Folyamatosan nézzük a bevált zsákmányok üthetők-e már újra (8órás korlát, ép). Ezek lehet apróságok, de együttesen sok le-t hoznak a konyhára.
Jó volna, ha lenne olyan szakértelem, ami lehetővé teszi a 30 pp-seknek a lefelé támadást. Pl. a kronokompenzáció "megváltozott"-, vagy mellékhatása lenne. Ez akár 2 gondot is megoldhatna egyszerre. Nem is fejtem ki melyik kettő az, mert elég egyértelmű.
Persze lenne maximuma az így kapott lefelé támadási lehetőségnek (mondjuk 5-7), és adná az eredeti képesség előnyeit is. De a fáradtság-csökkenés része addig csak fokozottan, vagy egyáltalán nem tápolódna, amíg a lehetséges lefelé támadások száma eléri a képesség általi maximumát. Hogy ne legyen jogos sírás belőle (hogy "ha tudtam volna, akkor...") a lefelé támadás lehetőségét csak magasabb szinteken kezdené el adni a képesség (addig a limitszintig adná a -1 perc fáradtságot normálisan).
Természetesen sokat kellene finomítani ezen, de alapötletnek talán nem rossz...
Dátum: 2008.10.08. 19:43:09
Ha így van, akkor ez meglátásom szerint hiba.
Idézet: Miklós - 2008.10.08. 19:16:38

- Leanthil, azzal amit mondasz - rövid idő alatt 10,000 LE előny - pont amellett érvelsz, hogy kell a korlátozás. És arról, hogy milyen irtózatosan nagy előny ez - valójában semekkora. Csak idő kérdése, és NÉHÁNY portyázás zsákmánya lesz ennyi. A vadászatból, és így a portyázásból szerzett LE exponenciálisan növekszik, biztosítva, hogy nincs bebetonozott előny, a vezető pozícióért folyamatosan meg kell küzdeni.



Ezzel csak az a baj, hogy az a 10,000 LE jelenleg annyit számít(hat), hogy eldönti tud-e valaki pl. 7. szinten 30-at portyázni, vagy sem.

Ez csak egy észrevétel. Személy szerint ez engem nem érint. Nem irígységből/vádaskodásból beszélek.
Dátum: 2008.10.08. 14:34:38
Válaszok: igen, igen
Utóbbit szavazatok átadásával könnyen elkerülheted.
Dátum: 2008.10.08. 00:11:34
A 30 portyapontos verziót esetleg ki lehetne egészíteni azzal, hogy bizonyos szintenként lehetőség volna lefelé is támadni naponta fix alkalommal. Pl. 4. szinten egyszer, 8. szinten kétszer, stb. De ötnél többször soha. Ez alacsonyabb szinteken nem olyan sok, magasabbakon pedig már nem számít olyan sokat 1-2 szint különbség.
Ez arra lenne jó, hogy a játékos valamennyire meg tudná torolni a szövetsége gyengébb tagjait ért támadásokat, és el tudná tántorítani az "elkövetőket" az ilyen tettektől.
Dátum: 2008.10.06. 23:28:29
Egy ötlet: a kreatív affinitás valamilyen százalékban növelje a vadászatokért kapott LE-t is
Alapötletnek, kiindulási pontnak jó lehet, a kérdés milyen arányban.
Dátum: 2008.10.06. 22:22:10
Jut eszembe' nem tudom ki mennyi LE-t költött italokra. Biztos van, aki az én szerény ezresemnél többet áldozott rá...
Dátum: 2008.10.06. 21:34:56
Idézet: Pacalpörkölt - 2008.10.06. 21:30:07
Akkor előbb becézgesd, mert mire beidomítod, hallgatni is fog a nevére



Dátum: 2008.10.06. 20:35:41
Arról nem is beszélve, hogy nem a korlátozott portya miatt nyomattam majd' 10ezer LE-t a kreatív affinitásba, és szinguláris ismeretekbe. Addig persze elég sűrűn vertek el, nem adták ingyen a sikert, sz**tam rendesen. Ha tudtam volna a korlátozásról, áldozott volna a fene ennyi energiát és időt ezek megszerzésére...