Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Yetike77

Oldal: 123456
Dátum: 2011.09.15. 10:52:15
Ki volt az Országház építője?
Hajós Alfréd
Steindl Imre
Ybl Miklós
Makovecz Imre

Az építője sok munkás volt, itt a tervezőről van szó! Kérem javítani.
Dátum: 2011.09.14. 09:37:16
Hány atomból áll egy ammónia molekula?
2
3
1
4

Spec. Vegyészek biztos tudják....
Dátum: 2011.09.13. 11:43:49
Honnan kellene ismerni? Életemben nem hallottam róla, pedig sokat olvasok...
Dátum: 2011.09.13. 10:20:35
Melyik magyar punk együttes szerzeménye a Kifacsart citrom?
Sex Psitols
Auróra
Alvin és a mókusok
Prosectura


Na ne! Honnan kéne tudnom? Még, ha metál lenne, megérteném. Ráadásul helyesen: Sex Pistols! Ami nem is Magyar együttes, hanem Angol!



Melyik nem Gabriel García Márquez regénye?
Szerelem a kolera idején
Száz év magány
Nevetséges szerelmek
A szerelemről és más démonokról


Ez is spec. Sose hallottam az íróról, sem a művekről szerintem nem vagyok vele egyedül....
Dátum: 2011.09.12. 10:17:32
Melyik labdarúgó válogatottól kapott ki legjobban Anglia?
Németország
Brazilia
Magyaroroszág
Spanyolország


Spec. honnan kellene tudnom? Ráadásul helyesírási hibák is vannak benne....
Rendben, ha nem képesek elfogadni egy kérdést, akkor miért nem veszik ki a küldetések közül????????? ha már köteleznek, hogy írjak kérdést fogadják el, vagy ne legyen bent a küldetésekben, és akkor nem írok! Többet amúgy se szoktam, csak az egy kötelezőt...
Dátum: 2011.09.09. 16:32:36
Hogy hívják a Gyűrűk Urában a törpét?
Aragorn
Legolas
Samu
Gimli


Ha már tilos a Star Trek, akkor ez is kuka, spec kérdés.... Fogalmam sincs, mi a jó válasz....


Melyik NEM a számítógép egyik kiviteli eszköze?
monitor
hangszóró
nyomtató
szkenner*

Hibás, mert már 90%-ban multifunkciós gépek vannak használatban, a scanner, és a nyomtató egy készülék...


Melyik feltaláló nevét rejti a következő anagramma: ferde ballon?
Jedlik Ányos
Teller Ede
Irinyi János
Alfred Nobel*


Ez meg gyerekes, 6 éves szint....
Az alábbi filmek közül, melyik nem Will Smith főszereplésével készült?

Legenda vagyok (I Am Legend)
Én, a robot (I, Robot)
Men in Black (Men in Black)
A kétszáz éves ember (Bicentennial Man)

A kérdés "Rossz, hibás kérdés" értékelést kapott!



Ahogy itt észrevettem, 3-4 ember izlésére épül a kvíz... ami a zsűríző embert nem érdekli, az hibás kérdés.....
Az alábbi filmek közül, melyik nem Will Smith főszereplésével készült?

Legenda vagyok (I Am Legend)
Én, a robot (I, Robot)
Men in Black (Men in Black)
A kétszáz éves ember (Bicentennial Man)*




Már elnézést, de miért rossz a kérdés?
Dátum: 2011.09.06. 16:00:13
Mit nevezzünk rántásnak?
zsírban liszt pirítás*
tejföl-liszt keverék
zsírban zsemlemorzsa pirítás
zsírban búzadara pirítás



Először is, nem zsírban, hanem zsiradékban pirítás. Általában étolajjal készül, de létezik vajas rántás, és száraz rántás is. Valamint létezik egy nem túl ismert változata, a hideg rántás, ami étolaj, és liszt keveréke, ezért a pirítás se igazán jó. Helyesen liszt, és zsiradék keverékét nevezzük rántásnak, amelyet legtöbbször pirítunk (a pirításnak is több féle fokozata van). Másik hatalmas hiba, legtöbbször alkalmazott rántás típus az úgynevezett paprikás rántás, ami fűszerpaprika hozzáadásával készül, de gyakori a fokhagymás, illetve vöröshagymás rántás is.
Dátum: 2011.09.01. 11:17:10
Awenhai, igazad van Frank Herbert nagyon jó író, és még: Isaac Asimov Stanislaw Lem, Harry Harrison, és még sokan mások. De egy ócska fantasyt ne hasonlítsunk össze színvonalas sci-fikkel...
Dátum: 2011.09.01. 11:02:58
Mennyi a tengervíz pH értéke?
8, enyhén lúgos*
4, erősen savas
10, erősen lúgos
6, enyhén savas

Először is, nem hiszem, hogy tudnom kellene. Másodszor, utánanéztem, nincs jó válasz. Ugyanis 7,5-8,4 között van. http://hu.wikipedia.org/wiki/Tengerv%C3%ADz



Ki írta a Für Elise bagatelt?
Franz Schubert
Wolfgang Amadeus Mozart
Ludwig van Beethoven*
Christoph Willibald Gluck

Bagatell, nem bagatel! http://hu.wikipedia.org/wiki/Ludwig_van_Beethoven


A Gyűrűk Urában az entek étele mit okozott a hobbitoknak (csak a könyvben volt)?
Erősek lettek
Megnőttek
Összementek
Okosabbak lettek


Na, ezt kb. az a 40 ember tudja, aki olvasta... Google erre nem adott értékelhető találatot, el is buktam a küldetést...
Dátum: 2011.08.31. 11:34:35
Idézet: Bpetya75 - 2011.08.31. 09:55:03
Idézet: Yetike77 - 2011.08.31. 09:24:36
csak zavar, hogy a normális kérdések, pl.: ételek, Star Trek, itt mindenki szemében szálka. A sok baromság, mint a foci, forma1, Gyűrűk ura az isten itt.....


Barátom! A Star Trek mennyivel lenne már jobb a Gyűrűk Uránál? Elméletileg tök u.a. a kettő. Népszerűségi szempontból meg egyértelműen az utóbbi viszi a pálmát. Étel vs foci,forma1 dettó.




Többen esznek, mint ahányan forma1-et néznek... :DDD

Sokkal jobb, ráadásul népszerűbb is. Nézz utána. Én pl. tízszer próbáltam megnézni a Gyűrűk urát, mindig elaludtam rajta, attól még a Harry Potter is izgalmasabb :DDDDD
Dátum: 2011.08.31. 11:28:24
mi a sebesség jele?
km/h
font
incs
yard


A sebesség jele: v ! A km/h az mértékegység, nem jel. http://hu.wikipedia.org/wiki/Sebess%C3%A9g
Dátum: 2011.08.31. 09:24:36
A krinolin is kolbász féleség, ezért ki se lóg a sorból. A tankönyvet csak azért ajánlottam, mert kizár minden vitát. Annak idején pont ezért készült, hogy egyféleképpen készüljenek az ételek az éttermekben. Az egy másik dolog, hogy mindenki a saját ízlése szerint főz, de valami alapján dönteni kell. Itt a rakott burgonyánál a paprika volt a kakukktojás, ami egyértelműen kilóg a sorból, ezért ne töröltessen kérdést az illető, mert ő rak bele. Még annyit, hogy nem az én kérdéseim, csak zavar, hogy a normális kérdések, pl.: ételek, Star Trek, itt mindenki szemében szálka. A sok baromság, mint a foci, forma1, Gyűrűk ura az isten itt.....
Dátum: 2011.08.30. 10:12:51
Ki az a "mártír"?
aki megölte a királyokat
iparos
királyok, iparosok,kereskedők, kovácsok cselédje
aki életét adta az egyháznak és Jézus tanaiért


Nem csak vallási értelemben használatos. http://hu.wikipedia.org/wiki/V%C3%A9rtan%C3%BA
Dátum: 2011.08.30. 10:09:52
A halászlénél is igaz. Csak pár példa: Bajai halászlé, Paksi halászlé, Tiszai halászlé, ponty halászlé. Ez mind különböző elkészítési, módot igényel, és más a nevük is. De több ezer ilyen van, nézz utána. Csak azért ne töröltessetek egy kérdést, mert máshogy is készítik ugyanazt az ételt. Találni kell egy hivatalos forrást, ahol ellenőrizni lehet. Azért ajánlottam pont a tankönyvet, mert az ételek többségét azon a módon készítik az európai éttermekben. Az, hogy egy-két analfabéta elkészít valamit, és úgy nevezi, az még nem lesz ugyanaz az étel. Amiről indult ez a beszélgetés: a rakott burgonya, azért akarják töröltetni a kérdést, mert valaki szerint kell csirkecomb bele. Nem kell. viszont főtt burgonya, főtt tojás, kolbász, szalonna, tejföl, só kell. Ez a lényeg, ne töröljétek a kérdést.
Dátum: 2011.08.30. 08:24:50
Idézet: Craslorg - 2011.08.29. 11:11:35
Pont ezért rossz ez a kérdés (spec), mert van a szakácsiskolás könyv, amit kizárólag a szakácsiskolákban tanulók olvasnak és tanulnak és van a valóság, ahol ugyanazon a néven neveznek egy rakat, kicsit különböző kaját az ország különböző tájain. Ugyanez igaz szinte az összes hasonló kajás kérdésre, mert ugyanarra a kajára még a szakácskönyvek is sokszor eltérő összetevőket írnak. Egyszerű példa a palacsinta, amibe sok helyen írnak tojást, másik sok helyen meg nem. Ráadásul ételeknél szabályokat felállítani elég nagy hülyeség. Ez inkább az iskolarendszer hülyesége, ha ezt még kötelezővé is teszik. Máskülönben nem lenne ilyen változatos a magyar vagy a nemzetközi konyha, mert mindenki mindent ugyanúgy csinálna.




Nem spec, mert te is eszel. De azért nem kell mindenbe belekötni. Itt az a lényeg, hogy baromság a csirkecomb a rakott burgonyába....
Eredetileg erre válaszoltam. Valamit meg alapul kell venni, ha ilyen kérdésekről van szó. Ennyi erővel a tetves foci, meg a forma1 is spec, mert pár elvetemültön kívűl nem tudja senki a választ. Én például utálom ezeket....
Dátum: 2011.08.29. 09:53:08
Mivel olthatunk elektromos tüzet?
porral
habbal
vízzel
gázzal


A CO2 oltórendszerek gázzal oltanak. De kézi oltóberendezések között is vannak amik gázzal működnek, és alkalmasak elektromos tüzek oltására. http://www.stflorian.hu/index.php?cPath=7_65



2 jó válasz van.
Dátum: 2011.08.29. 08:58:42
Idézet: Rogalndorn - 2011.08.28. 11:34:14
Melyik nem kell a rakottkrumpliba?
Tejföl
Kolbász
Tojás
Paprika

Azért ez ízlés kérdése....mehet bele éppenséggel, csirke comb is.....vagy bármi.





Gasztronómiai kérdéseknél a Venesz József - Túrós Emil féle vendéglátó ipari tankönyvet vedd alapul. Abból, illetve az alapján készült tankönyvekből tanulnak a szakácsok. Ha bármi mást teszel egy ételbe, mint ami a receptben szerepel, már nem az az étel. Azonos alapú ételek egy-egy hozzávalója megváltoztatásával, már más az étel neve. Pl.: a Szerb rakott burgonya főtt burgonyával, és darált hússal készül, a Francia rakott burgonya főtt tojás, főtt burgonya, és besamel-mártás felhasználásával készül. A gasztronómiai kérdéseknél maradjunk a hivatalos recepteknél, amit szakemberek írtak, ne Gizi néni kotyvalékait vegyük alapul.
Oldal: 123456