Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Atomant

Oldal: 12
Dátum: 2010.02.06. 08:29:29
Stephen King milyen könyveket írt?

Horror
Dráma
Vigjáték
Sci-Fi

Gratulálok annak aki elfogadta. Nem egyértelmű válaszok miatt törlendő.
Üdv mindenkinek.
Írtam egy kérdést:
Hány kétfejű (biceps) izom található az emberi szervezetben?

4
3
2
1

A kérdés "Rossz, hibás kérdés" értékelést kapott!
Ez a kérdés már szerepelt az adatbázisban.

Hmmm... Gondoltam írok egy másikat:

Hány háromfejű (triceps) izom található az emberi szervezetben?

2
4
6
8

A kérdés "Rossz, hibás kérdés" értékelést kapott!
Kérdésedre az értékelők szerint csak egy speciális érdeklődésű réteg tudhatja a választ.

1. Ha az első kérdés jó volt ugyan, hiszen már szerepel az adatbázisban akkor vajon a második miért nem OK? Vagy ismét az értékelők messzeföldön legendás következetességére láthatunk egy ékes példát?

2. Vajon ki lehet az a speciális érdeklédődésű réteg? Akik jártak általános iskolába (megnéztem, a tananyag tartalmazza)? Akik tanultak biológiát? Akik sportolnak, vagy sportoltak valamit? Akiknek van vázizomzatuk? Akik a klikkelő izmukon kívűl mást is használnak néhanapján?

3. Ha azt kérdeztem volna, hogy hogy hány háromfejű izom található egy hatlábú felsőgrmpheiai félorkevő tündérsárkány szervezetében, három 4. szintű lhampreddeliai sötételf pap-mágus-druida izomsorvasztó átok után, azt vajon elfogadták volna az értékelők?
Sziasztok!
Ez a kérdés vajon miért nem lett elfogadva?

Melyik karakter nem szerepelt a Star Wars sorozat mind a 6 részében?
• Anakin Skywalker (Dart Wader)
Yoda
• C3PO
• R2D2

A kérdés "Rossz, hibás kérdés" értékelést kapott! Kérdésedre az értékelők szerint csak egy speciális érdeklődésű réteg tudhatja a választ.

Szerény véleményem szerint:
1. Tipikus kvíz kérdés
2. A fent említett sorozat a világ egyik legnépszerűbb mozi sorozata (ha nem a legnézettebb)
3. Star Wars-témában ennél sokkal speciálisabb kérdésekkel is találkozhatunk (nem csak itt)

Néhány példa amik simán átmentek a következetes értékelésen:

Mi a neve a birodalmi lépegetőnek (Star Wars)?
AT-AT
TA-TA
R2-D2
AT-ST

Mibe fagyasztják le Han Solo-t a Star Wars-ban?

nem is fagyasztják le
jégbe
vérbe
karbonitba


Kérlek benneteket, győzzetek meg!
Üdv: Atomant
A hozzászólások meggyőzőek, köszönet értük mindenkinek.

Természetesen Begginertől nyilvánosan itt és most bocsánatot kérek és egyúttal gratulálok is.

Amit a "pókokról" megtudtam ma viszont picit lerombolt bennem néhány illúziót. Eddig csodáltam őket a sikeres játékvitelért most viszont némi sajnálattal vegyes csodálkozás költözött a szívembe azok iránt akik fél órákat áldoznak az életükből néhány 10K LE-ért cserébe.

Begginer, mégegyszer bocsánat, és gratulálok a sikerekhez! Úgy gondolom keményen megdolgoztál értük.
Idézet: Pietrus - 2010.01.10. 11:22:14
Ezt rosszul hitted. Aki ügyesen csinálja, az már a kiszámolt kijövés előtt több perccel leszűkíti a portyalistát, lehetőleg úgy, hogy csak Te ess bele. És már több perccel előtte folyamatosan frissíti a listát.



Lehet hogy így csinálja, bár nehezen tudom elképzelni, hogy valaki annyira kocka, hogy több percen keresztül egy oldalt frissítget és még így is csak 50% esélye van a sikerre hiszen ugyanúgy 3 kattintás neki engem lecsapni mint nekem menni az epikre. Valahogy mégis 100%-os a srác
Ami gyanút kelt bennem:

Több ízben fordult elő, hogy vadászat után abban a másodpercben ahogy 15% fölé érek, kapom a támadást. Nincs egy másodperc idő sem újra 15% alá menni sem elkölteni a LE-t
Gondoltam magamban de gyors ez a srác… De én túljárok az eszén…

Vadászgattam, had jöjjön a LE. Csipogó beállítva 5 perccel a 15% fölé érkezés előttre, el ne felejtsem véletlenül. Csipog is szépen, mondom akárhogy figyel ha most iszok egy italt és egyből megyek az epiknek csak nem tud lecsapni hiszen még csak vagy 4,5 perc múlva számít rám. Így is történik ital megisz, egyből katt az epikre (nem volt 3 mp), Üzenet: Nem támadhatod az epiket mert 15% alatt vagy Mondom mivaaaan? Most ittam italt És láss csodát Beginner megint lecsapott…

A pók típusú karakter (jelen esetben Begginer) figyeli a vadászgató karaktereket, másodpercre pontosan tudja tehát, hogy mikor jönnek 15% fölé. De ezt a taktikát a fent leírt módon nagyon könnyű kivédeni… Egy okos kis script azonban könnyen segít ha egy előre beállított időintervallumban folyamatosan próbálja ütni az éledező vadászt, még a gépnél sem kell lenni hozzá.

Hangsúlyozom, mindez csak erős gyanú és eszem ágában sincs vádaskodni, ahhoz ez nagyon kevés. Viszont úgy gondolom hogy adminisztrátori részről nem túl nehéz a feltevésemet ellenőrizni.
Ezért kérem a tisztelt vezetőséget nézzenek utána a srácnak és ha teljesen alaptalannak bizonyul a gyanúm akkor máris szeretnék őszintén elnézést kérni Begginertől és egyben gratulálni a zseniális karaktervezetéshez és sportszerű játékhoz.
Üdv: Atomant
Üdvözlet!

Erős a gyanúm, hogy a Begginer nevű karakter valamilyen scriptet használ a játék vezérlésére, vagy esetleg a böngészőjében rejlő lehetőségeket használja automatikus vezérlésre. Ezzel jogtalan előnyhöz juthat és a játékszabályokba is ütközik.
Üdv mindenkinek. Írtam egy kérdést:
Hány kétfejű (biceps) izom található az emberi szervezetben?

4
3
2
1

A kérdés "Rossz, hibás kérdés" értékelést kapott!
Ez a kérdés már szerepelt az adatbázisban.

Hmmm... Gondoltam írok egy másikat:

Hány háromfejű (triceps) izom található az emberi szervezetben?

2
4
6
8

A kérdés "Rossz, hibás kérdés" értékelést kapott!
Kérdésedre az értékelők szerint csak egy speciális érdeklődésű réteg tudhatja a választ.

1. Ha az első kérdés jó volt ugyan, hiszen már szerepel az adatbázisban akkor vajon a második miért nem OK? Vagy ismét az értékelők messzeföldön legendás következetességére láthatunk egy ékes példát?

2. Vajon ki lehet az a speciális érdeklédődésű réteg? Akik jártak általános iskolába (megnéztem, a tananyag tartalmazza)? Akik tanultak biológiát? Akik sportolnak, vagy sportoltak valamit? Akiknek van vázizomzatuk? Akik a klikkelő izmukon kívűl mást is használnak néhanapján?

3. Ha azt kérdeztem volna, hogy hogy hány háromfejű izom található egy hatlábú felsőgrmpheiai félorkevő tündérsárkány szervezetében, három 4. szintű lhampreddeliai sötételf pap-mágus-druida izomsorvasztó átok után, azt vajon elfogadták volna az értékelők?
Dátum: 2009.12.24. 09:14:44
Üdv mindenkinek. Írtam egy kérdést:
Hány kétfejű (biceps) izom található az emberi szervezetben?

4
3
2
1

A kérdés "Rossz, hibás kérdés" értékelést kapott!
Ez a kérdés már szerepelt az adatbázisban.

Hmmm... Gondoltam írok egy másikat:

Hány háromfejű (triceps) izom található az emberi szervezetben?

2
4
6
8

A kérdés "Rossz, hibás kérdés" értékelést kapott!
Kérdésedre az értékelők szerint csak egy speciális érdeklődésű réteg tudhatja a választ.

1. Ha az első kérdés jó volt ugyan, hiszen már szerepel az adatbázisban akkor vajon a második miért nem OK? Vagy ismét az értékelők messzeföldön legendás következetességére láthatunk egy ékes példát?

2. Vajon ki lehet az a speciális érdeklédődésű réteg? Akik jártak általános iskolába (megnéztem, a tananyag tartalmazza)? Akik tanultak biológiát? Akik sportolnak, vagy sportoltak valamit? Akiknek van vázizomzatuk? Akik a klikkelő izmukon kívűl mást is használnak néhanapján?

3. Ha azt kérdeztem volna, hogy hogy hány háromfejű izom található egy hatlábú felsőgrmpheiai félorkevő tündérsárkány szervezetében, három 4. szintű lhampreddeliai sötételf pap-mágus-druida izomsorvasztó átok után, azt vajon elfogadták volna az értékelők?
Dátum: 2009.12.14. 17:57:05
A kvizolimpián!!! találkoztam vele:

Ki volt az első király?

Szent István király
Károly Róbert
ll.Lajos
Hunyadi Mátyás

Törlendő...
Dátum: 2009.11.10. 22:25:16
Melyik nem radioaktív elem a periódusos táblázat szerint?

radon
rubídium
neptúnium
polónium

Ez a kérdés szerény véleményem szerint hibás és félrevezető. Az a fogalom teljesen értelmetlen hogy radioaktív elem, ugyanis a periódusos rendszer (nem periódusos táblázat) minden elemének van radioaktív izotópja. Kb. olyan a kérdés mintha azt kérdeznénk, hogy az alábbiak közül ki nem szakálas? István, Sándor, László, Péter.
Nézzük csak szépen sorban a kérdésben szereplő elemeket:
• A radon 196-tól a 228-as tömegszámú izotópjáig mind radioaktívak.
• A rubídium 74-től a 102- es tömegszámú izotópjáig mind radioaktívak.
• A neptúnium 225-től a 244-es tömegszámú izotópjáig mind radioaktívak.
• A polónium 190-től a 218-as tömegszámú izotópjáig mind radioaktívak.

Törlendő!!!
Dátum: 2009.10.05. 21:57:49
Bele sem merek gondolni mi történne ha a híres nápolyi szállodával a Hotel Montespinával kapcsolatban kérdeznék valamit
Dátum: 2009.10.05. 21:40:06
Tisztelt teljhatalmú kvízguruk, kikről a következetesség szobrát mintázná a művész!

Természetfeletti bölcsességetekkel ti talán meg tudjátok mondani miért tiltott a „basszusgitár” szó.
Arra nem merek gondolni hogy a programozók basz, basszus, szótöredékeket tiltó algoritmust helyeztek el, így arra tippelek, hogy fantasy témájú kérdésekhez nehezen köthető tárgyak nevének használata tilos.

Üdv: Atomant
Köszi a választ, mostmár értem... Meg is próbálom csak félek hogy megkapom a "túl speciális kérdés" minősítést. Esetleg ha fantasy írókat, Dragonball szereplőket, vagy netán Skandar Graun haverjait sorolnám fel? Az ilyen kérdések tuti befutók.
Szent András szerintem nem volt olyan idióta. A többiekről persze lehet vitatkozni
Tényleg nem értem. Megmagyaráznád miért?
Sziasztok!
A kérdésem egyszerű, miért rossz az alábbi kérdés?

Az alábbiak közül kinek a képe található meg a magyar Szent Koronán?

Szent András
Orbán Viktor
Budaházi Görgy
Vona Gábor
A kérdés "Rossz, hibás kérdés" értékelést kapott!
Üdv ismét!

A következő kérdéssel van problémám:

Mi a közismert rajzfilmben szereplő Mézga Gézáné Paula leánykori neve?

Rezovits Paula
Hufnágel Paula
Győri Ilona Paula
Földessy Paula Krisztina

A kérdés "Rossz, hibás kérdés" értékelést kapott!
Kérdésedre az értékelők szerint csak egy speciális érdeklődésű réteg tudhatja a választ.


Na ez az igazi érdektelen lexikális tudás!!! Az értékelő pedig úgy gondolja hogy csak egy speciális réteg tudhatja rá a választ. Nem tudom pontosan az itt játszó játékosok hány százaléka látta az egyik legsikeresebb magyar rajzfilmsorozatot de szerintem az ország lakosságának 18 éves kor fölötti része igen nagy százalékban találkozott legalább néhány epizóddal. Úgy gondolom sokkal szélesebb azok köre akik a Mézga Családot ismerik mint akik Narutora, Songokura vagy épp a Pokemonra csorgatják a nyálukat mégis valahogy ezekkel kapcsolatos kérdésekkel naponta találkozhatunk az oldalon. Azok se nem érdektelenek se nem rétegkérdések.
Atomant
Üdv mindenkinek!

A következő kérdéssel van problémám:

Melyik megyében található Baktalórántháza?

Heves
Pest
Szabolcs-Szatmár-Bereg
Békés

A kérdés "Rossz, hibás kérdés" értékelést kapott!
Kérdésed az értékelők szerint érdektelen lexikális tudásra hivatkozott.


Azt hiszem egy magyar város elhelyezkedésének ismerete legalább megye szinten, semmivel sem érdektelenebb mint névtelen fantasy írók elfeledett hőseinek, tömeggyártott televíziós sorozatok szereplőinek, vagy épp a Hawaii szigetek vulkánjainak ismerete. Véleményem szerint Magyarország földrajza az általános műveltség kategóriájába tartozik.
Az "érdektelen lexikális tudás" kategóriát szerintem meg kellene szüntetni hiszen a kvízkérdések természetéből adódóan, azok talán egyik legnagyobb csoportjára a helyes válasz ismerete nélkül a bolygó népességének 99,9999%-a teljes és boldog életet tud élni.

Atomant
Oldal: 12