Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Matyóka

Oldal: 123456789
Dátum: 2011.03.27. 14:29:23
Melyikük nem énekes?
Slamovits István
Pataky Attila
Kalapács József
D. Nagy Lajos

A kérdező szerint Slamovits nem énekes. Csak akkor nem tudom, miért énekelt a régi EDDA-ban, pl az első albumon az Álmodtam egy világot c szám felét Slamovits énekelte. Na meg, hogy akkor az 2.-3.-4. albumon miért van ő is énekesként feltüntetve. A kilencedik albumról nem is beszélve, aminek még a címe is ez: Pataky és Slamovits. Kéretik törölni!
Dátum: 2011.03.27. 12:04:00
Milyen ókori filozófushoz tartozik a "mozdulatlan mozgató" kifejezés.

Nem inkább "Melyik"? És a kérdés végén nem kérdőjelnek kell állnia? Kéretik javítani!
Dátum: 2011.03.25. 16:10:05
Melyik alkaloida adja a paprika csípős ízét?

Ez komolyan alapműveltség? Bár korábban háborogtam érte egy sort, most újra előhozakodok vele: a szabad szoftver, copy left licenc és hasonló fogalmak mivel rosszabbak? Ha ezek, akkor az alkaloidák is speciálisak. Főleg mert egyetemi szerves kémia, max gimi kémia fakt., apró betűs rész. Szerintem törölni.

Melyik ókori építmény látszik a világűrből?
gízai piramisok
maja templomok
kínai nagy fal*
Colosseum

Ezzel meg az a baj, hogy igazából nem is látszik, bármilyen jól is hangzik. Ha a műholdakat vesszük alapul, akkor meg mindegyik látszik. Hülyeség, törölni. Az összes ilyet.

Az alábbiak közül mekyik város tartózik Kínához?

A két elírást kéretik javítani (melyik, tartozik).
Dátum: 2011.03.20. 17:29:51
Melyik fafúvós hangszer?
cintányér
fuvola
hegedű
trombita

Ha már úgy kérdezi, hogy fafúvós, akkor a többi legyen már rézfúvós, könyörgöm! Azt meg, hogy melyik fúvós, nem nagy kunszt kitalálni. A primitívitás miért nem kizáró ok?
Dátum: 2011.03.14. 09:04:24
Hány megabyte 1 terrabyte?
10485766
1024
1048576
104857

A közhiedelemmel és a Windowsban láthatóval ellentétben, nincs itt a helyes válasz, ugyanis a kilo, mega, giga, terra, stb. előtét szavak SI előtétek, mindegyik minden esetben 1000x-est jelent, bit-re és byte-ra vonatkoztatva is. Az IEC szabványban szereplő bináris prefixumok azok, melyek 2^10, azaz 1024x-es szórzót jelentenek. Ilyen bináris prefixum, melyet a Microsoft oprendszerek kivételével mindenhol használnak, például a kibi, mebi. Jelölésben: 1000kB=1MB és 1024KiB=1MiB. Ma már a merevlemezeknél is gyakran GiB-ben, nem pedig GB-ben megadott kapacitást láthatunk.
Bővebben: http://hu.wikipedia.org/wiki/Bináris_prefixum
Dátum: 2011.03.11. 15:19:31
A kérdés az volt, hogy "Hogyan készítik a méhek a mézet?". A helyes válasz pedig, a kérdező szerint: "megeszik a virágport, majd "kihányják"". Csakhogy nem a virágport, hanem a nektárt fogyasztják a méhek. A virágpor a lábukon levő szőrökbe tapad, majd amikor a többi virágra szállnak, a pollen rátapad a bibére = beporzás. Ha megennék a virágport, ugyan mivel poroznák be a virágokat? Kéretik a virágport virág nektárra cserélni, vagy mert az egyszerűbb, törölni a kérdést!
Dátum: 2011.03.03. 14:59:09
Melyik bolygót nevezi a népnyelv a Magyarok Csillagának?
Jupiter
Vénusz
Mars
Hold

Sürgősen javítani, vagy törölni kéne, mielőtt valaki elhiszi, hogy a Hold is bolygó. Annyi más lehetőség van.
Dátum: 2011.03.01. 17:48:51
Mi az urbanizáció?
kisajátítás
vetítés
városiasítás
száműzetés

Nem egészen. Városiasodás vagy városba való beköltözés; a vidék elnéptelenedése. A városiasítás szerintem szándékosságot jelez, felsőbb hatalomtól, pl földes úri vagy királyi rendelettől vezérelten. Ennek jegyében kérném a válasz javítását!

Melyik egy BATTLETECH regény?

Egész biztos, hogy ez nem speckó?
Dátum: 2011.02.28. 12:14:42
A csincsilla, az emlősök osztályán belül, melyik rendbe tartozik?
Növényevő
Rágcsáló
Ragadozó
Mindenevő

Most ez komoly? Minden rágcsáló növényevő!!! Valaki sürgősen törölje!

Ki volt az első gyílkos?

Szerintem csak "gyilkos", kéretik javítani!
Dátum: 2011.02.25. 18:50:57
"Mire használják a dögrácsot?"

Azt vadrácsnak nevezik. Kéretik javítani!

"Melyik juhfajtát tartják ősi magyar fajtának?
A ciktát.
A rackát.
A merinót.
A cigáját."

És ez nem speciális? Bezzeg a "copy left licenc". Ezek szerint több mezőgazdász játszik, mint informatikus?

"Melyik két állomás között közlekedik a "Ráckevei HÉV"
És persze mindenki pesti? Szerintem ez sem alapműveltség. Mindkettőt törölni!
Dátum: 2011.02.20. 22:33:42
Sziasztok!
Nálam egy apró hiba állt be miután átvettem a xenó-s jutalmamat, a bársony övet. A szakértelmek lapon, a kereskedelmet 70+90-nek írja, holott csak 70+50. Persze a kufárnál az utóbbi szerint látom a tárgyakat, de szakértelem lapon rosszul írja ki és zavaró.
Ha majd lesz rá időtök, javítsátok pls.
Dátum: 2011.02.06. 10:32:36
Mi a mandragóra?
Növény
Könyv
Élőlény
(és még valami, nem emlékszek )
A lényeg, hogy a kérdező egy idióta. A növények is élőlények, így két helyes válasz van! Javaslom az "Élőlény" cseréjét "Állat"-ra, vagy a kérdés törlését. Amelyik gyorsabb.
Dátum: 2011.01.15. 19:57:53
Mert még csak 2x lett kiemelve!
"Mióta van Budapesten forma 1 világbajnokság?"
Nincs!!!! Törölni! Mogyoród közelében van a pálya, de lényegében Magyarországon van rendezve, és nem a világbajnokság van itt, hanem csak a bajnoki versenysorozat egyik versenye, a Magyar Nagydíj.

"Melyik Heszínelők sorozatban szerepel Gary Sinise"
Esetleg Helyszínelők. Javítani.
Dátum: 2011.01.15. 13:29:52
Hogy is szól az ismert nótában: Szeged híres város, ............ határos ?
Nem nóta, hanem vers! Juhász Gyula Szegedi önarcképek című költeménye, és koránt sem alapműveltség Juhász Gyula összes költeményét ismerni. Attól hogy valami BTK-s, még lehet spec., törölni!

Ki a Slipknot nevű eggyüttes frondembere?
Szerencsére nincs sok helyesírási hiba a mondatban. 5 szóból csak 2-t írt rosszul a kérdező, mégse tűnt fel az értékelőnek. Szégyellje magát! Valaki más pedig szíveskedjen javítani: együttes, frontembere.

Hogyan nevezzük a 0 és 200m között elterülő földrajzi képzödményt?
Honnan hova terül el a 0 és a 200m? Mostanában fogalmazás gátlót szednek a kérdezők? Egy példa a helyes megfogalmazásra: Hogyan nevezzük a 0-200m közötti tengerszint magasságon fekvő területeket? Mellesleg pedig képződmény, de ez ugye a kisebbik nyelvtani botlás.

A 2010-es Golden Globe-on melyik legjobb színésznő kapta a díjat?
Újabb gyöngyszem, sajnos tényleg nem tudnak összehozni egy ép mondatot. Helyesen: A 2010-es Golden Globe-on ki kapta a legjobb színésznőnek járó díjat? Inkább töröljétek!
Dátum: 2011.01.06. 19:36:01
Való igaz, türelmesebbnek kéne lennem. Meg bő egy év alatt már hozzászokhattam volna.
Na de itt egy újabb kis elírás:
Melyik nem ugyazat a várost jelöli?
Gondolom, így is látszik, mit kell kijavítani.
Dátum: 2011.01.06. 17:54:43
Az alábbiak közül meiket mondják hideg szinnek?

Puszta kíváncsiságból kérdezem, na meg passzióból, mert tudom, hogy nem kapok rá választ, hogy 7-8 évesek ellenőrzik a kérdéseket? Szerintem mindenkinek, aki legalább 3. osztályos, szemet szúr a mondatban fellelhető helyesírási hibák: meiket helyett melyiket, szin helyett pedig szín.

Ki volt az első szerzetesrend,akit "Szent"István király hívott be az országba?

Esetleg Melyik és amit, nem pedig Ki és akit. Másrészt pedig I. Szent István királyunk nem csak idézőjelesen lett szenté avatva!
Dátum: 2011.01.05. 19:09:13
A pi szám az mennyi?
És te hol tanulsz beszélni a magyart? Ez így igen magyartalan, kéretik törölni! A helyes kérdő szósorrend: Kérdőszó (ige) alany/tárgy és egyéb bővítmények; itt: Mennyi a pi szám értéke? Az ettől eltérőket dobjátok már vissza nyelvtani hibára hivatkozva!
Dátum: 2010.12.19. 13:19:27
Régen a lókereskedők borsot fújtak a ló farka alá. Miért?
Régen a lókereskedők heves vérmérsékletű lovat varázsoltak még egy „lusta gebéből” is ezzel a trükkel.
Én szeretem a csípős ételeket, de ilyen trükkről még soha nem hallottam.
Szegény állatok. Ez pokolian csíphet, és ez már az állatvédők ügye!
Mert így a ló kimutatta a foga fehérjét.

Komolyan mind a négy lehetőséget válasznak tartja a kérdező és az értékelő is? Törölje valaki!
Dátum: 2010.12.01. 19:59:12
Miért haltak ki a dinok?
megették egymást
meteor becsapodás
földrengés
virus miatt

Nekem is lenne két kérdésem? mik azok a dinok; ha dinoszauruszok, akkor melyik hipotézist tekinti hitelesnek a kérdező és mi alapján? Ugyanis semmilyen bizonyíték nincs a meteor becsapódásra, melyet ugye szintén ékezet nélkül sikerült írni, mint ahogy a vírus szót is. Szóval amellett, hogy helyesírási hibákkal van tűzdelve, a válasz erősen vitatható. Kéretik törölni!!!

A beszélőképesség elvesztése?
harag
fogfájás
afázia
csendes pihenő

A kérdés magyartalan megfogalmazású, a válaszlehetőségek primitívek. Törölni!

Ki vagy mi az a Proxima Centauri?
*a legközelebbi csillag a Földhöz a világűrben
egy idegen fajú szereplő a Csillagok Háborújában
egy sci-fi sorozat
Julius Ceasar egyik híres gladiátora volt

A válasz kétszeresen hülyeség! 1. A Földhöz legközelebbi csillag a Nap! 2. A Procima Centauri egy vörös törpe, vagyis már nem csillag.

Melyik a legmagasabb rendfokozat?
Hadnagy
Tizedes
Őrmester
Zászlós

Talán az itt felsoroltak közül, mert jelen formában nincs itt a helyes válasz.

miről szól Maslow piramisa?
az egyiptomi napistenről
építészeti stílusról
emberi szükségletekről
barlangrajzokról

Mondatot nagy betűvel kezdünk, kéretik javítani.

Hogyan hívják az Utah kosárlabdacsapatát?
Heat
Raptors
Jazz
Celtics

A névelő fölösleges, értelmetlen, helytelen. Továbbá a Utah Jazz Utha állam fővárosának, Salt Lake City-nek a kosárlabda csapata, nem pedig Utah államé. Kéretik törölni!

Melyik alkoholmentes sör?
Dreher 24
Soproni Démon
Amstel Bock
Borsodi Bivaly

Márka reklám, törölni!

Honnan ered a léhűtő kifejezés?
Németország
Svéjc
Magyarország
Anglia

Helyesen még mindig Svájc! Javítaná valaki?!

Melyik évben halt meg, John Fitzgerald Kennedy?

A vessző teljesen felesleges, nincs felsorolás és nem is összetett mondat. Javítani!

Háromszáz-egynéhány kérdésből csupán ennyi.
Dátum: 2010.11.29. 12:29:39
Honnan ered a léhűtő kifejezés?
Németország
Anglia
Magyarország
Svéjc

Gondolom, jól látszik, hogy Svájc nem Svéjc.

A beszélőképesség elvesztése?
fogfájás
csendes pihenő
afázia
harag

Komolyan spórolni kell a kérdőszóval? Vagy az illető nem tud összerakni egy épkézláb magyar mondatot? Magyartalanság miatt törölni!

Mit mondanak a klingon harcosok amikor harcba indulnak?
Jó nap ez a halálra!
Győzelemre fel!
Semmit, a klingonok nem harcolnak mert békés nép
Életünk a Föderációért!

Nehogy már a Szar Trek alapműveltség legyen! Törölni!

Ki játsza Percy Jackson-t a Villám tolvajban?
Eddie Murphy
Bud Spencer
Sean Bean
Logan Lerman

A film címe "Villámtolvaj", vagyis egybe írva. Kéretik javítani!
Oldal: 123456789