Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Vincu

Oldal: 123
Dátum: 2009.07.30. 12:38:54
Miről híres/hírhedt Hannibal?
embert evett
regényíró
nóbeldíjas matematikus
állatidomár

Melyik Hannibal? A bárányok hallgatnak című film sorozatgyilkosa? Netán a pun hadvezér?

Törölni.
Dátum: 2009.06.24. 09:38:05
Friss válogatás:

Melyik NEM egy zenei stílusirányzat ?
Tecktonik
Repp
Gitárszóló
Emo

Helyesírási hibák, no comment. Törölni!

Milyen hosszuságú szőre van a Perzsa macskáknak ?
Hosszú szőre van.
Rövid szőre van.
Nincs szőre,csupasz.
Félhosszú szőre van.

Törölni.

Hogy hívják a híres szivacsfigurát: Spongyabob .....?
kockanadrág *
lyukas szivacsfej
kerekfej
tengerlény

A Spongyabob Kockanadrág a rajzfilmsorozat címe, a karakter neve SpongyaBob. Törölni.

Melyik egy létező növény neve?
kávébab
kávéborsó
kávéspenót
kávélencse

A kávébab nem növény, hanem a kávécserje termése. Törölni.

Ki volt Dr.Zorge?
Kémikus
Fizikus
Feltaláló
Kém

Dr. Sorge, helyesírási hibák (pont után szóköz, válaszok kis kezdőbetűvel írandók). Javítani.
Dátum: 2009.04.30. 16:42:09
Az a +25 eléggé vicces, nem +25% akarna lenni?
Dátum: 2009.04.23. 17:31:11
Kolombusz Kristóf három felfedezö úton járt,és az eggyiken meghalt! Melyiken?

A negyediken
A másodikon
Az elsön
A harmadikon*

Ostobaság. Még a 4. útjáról is hazament és Valladolidban halt meg. Törlés.

Melyik nem Stephen King regény?
Végtelen strand
Csontkollekció
Néha visszatérnek
Tik Tak

Végtelen strand című Stephen King regény nincs, a Tiktak (Dean R. Koontz) egybeírandó. Törlés

Mi Einstein igazi neve?
Okos Elemér
Albert Einstein
Adolf Einstein
Kis Einstein

Komolytalan kérdés. Komolytalan válaszok. Törlés.

Mikor született Goldie Hawn?
1957
1960
1945
1920

Érdektelen, lexikális. Törlés.
Dátum: 2009.04.23. 00:32:48
Most pölö mi vezetünk 20-al.
Asszem hamarosan kezdhetünk szendvicset csomagolni, ez egy csöppet hosszabb lesz, mint ahogy azt bármelyik fél tervezte

Szívesen látnék a játékban egy olyan fejlesztést, ahol nem egymás ellen kell majd ezer csatát vívni, hanem valami közös ellenség ellen. Hahh! De most komolyan! Képzeljétek el, ahol a legnagyobb ellenségek egymásnak vállt vállvetve harcolnak egy olyan fenyegetés ellen, ami miatt félre kell tenni kicsinyes csatározásaikat.
Dátum: 2009.04.22. 20:28:26
Lassan közelítünk az 500-as határhoz. mármint oldalanként. Ez az armageddon!
A lóf*szt fényezem őket, így altatom a gyanakvásukat, míg megemelem a TÖ-met vagy 100-al.
Dátum: 2009.04.22. 00:00:26
Mielőtt bárki olyasmit vágna a fejemhez, hogy itt fényezem az ellent, nem árt tudni, hogy a nem túl eredményes LE differenciám igen komoly mértékben köszönhető nekik. A játék elején néhány tagnak írtam is hirtelen felindulásból emberesen tirpák leveleket, néhány nagyobb portya, keményebb zakó, de főleg elrabolt LE miatt. Azóta megtanultam nem szanaszéjjel zúzni a monitoromat
Az, hogy ide ki milyen stílusban ír, nagyban függ attól, hogy éppen milyen hatás érte a játékban. ha épp elmegy a net, és valaki feljön üthetőbe több 10000LE-vel jó eséllyel olyat tudna ide írni, amit nem tenne zsebre senki. Egyszerűen azt kellene elfogadni aki ide ír, hogy, bizony vannak eltérő vélemények, és vannak eltérő stílusok, és lévén ez egy fórum lehet nyugodt szívvel hangot adni az épp aktuális hangulatnak. Most én azt mondom ez egy játék, és krvára nem számít, hogy háborúban ütjük egymást vagy simán, mert magas szinten eléggé beszűkül az üthető célpontok száma. Aztán persze lehet, hogy ha épp szintlépés után 2 mp-vel elkapnak - ami erősen jellemző szokása a TGY-nek -, akkor nekem is el kellene számolnom kábé 32565-ig, hogy lenyugódjak, és ne kívánjak egy orbitális méretű lőcsőt az illető arcába. Szóval röviden annyit üzennék a kívülállóknak, hogy ne minősítsenek le egy pillantanyi hangulatból eredő hozzászólást, anélkül, hogy ismernék a hátterét.
Megjegyzem, hogy jelenleg 17:12-re vezetek ellenetek srácok, úgyhogy kapjátok össze magatokat!
Dátum: 2009.04.21. 23:32:58
Üdv!

Mortu vagyok az Azúr Légióból. Olvastam az itteni hozzászólásokat, és csak pár szóban reagálnék egy két dologra.
A TGY-s arcok már egy párszor villantottak ebben a játékban egy két dolgot. (pölö amit műveltek elsőként a Hatalom tornyával az zseniális volt). Nyilván nem véletlen vannak ott ahol vannak, jó eséllyel egy olyan szövetség jött össze az esetükben ahol nagyon sokat tudnak foglalkozni a játékosok a játékkal, és nagyon odaadóak, de leginkább elkötelezettek a játékkal szemben.
Azúr Légiósként nagyon régen nem volt részem háborúban, és eredménytől függetlenül, bármilyen bután is hangzik ez, én köszönöm nekik ezt a háborút, mert végre van valami izgalmas újra a játékban. Jó látni, hogy mennyire fej-fej mellett haladtunk sokáig, és jó látni, hogy ha esetleg kicsit meglógnak, akkor mennyire tudunk felzárkózni. Jelenleg ők vezetnek kábé 10-el, de már többször vezettünk mi is, így kifejezetten nyitottnak tűnik a dolog. Egyértelműen nagyon sok múlik a két szövetség erősemberein, míg a kisebbek jó eséllyel csak bemákolnak valaki ellen. Piszok sokat fog számítani, hogy a végjátékban melyik szövetség tud taktikusabb lenni, ki tud fegyelmezettebb lenni. Most jelenleg totális mészárszék van mindkét oldalról, több ezres sebzések záporoznak egymásra, és bizony sokszor csak 1-2 pontnyi sebzéskülönbslég dönt.
Jó lesz ez!
Ez egy olyan háború lesz, ami el fog húzodni két hétig. Remélem - eredménytől függetlenül - mindkét fél emelt fővel fog tudni távozni, és nem lesznek egymásra mutogatások semmiben!
Dátum: 2009.04.03. 19:30:16
Fordítsuk meg a dolgot. Ha hirtelen kapna a játékban mindenki 25000LE-t, kivéve 30 embert, akkor ők gondolom joggal reklamálhatnának, hisz mindenki kapott. Most pont ez történik.

Ez nem sírás, pusztán logika. Ebben a játékban minden az LE körül forog. Itt nem arról van szó, hogy finomhangolnak egy tulajdonságot, módosítanak egy tárgyon, hanem arról, hogy 10000 ember kap 25000LE-t, 30 meg nem. És igen, pont az élmezőnyben számít piszok sokat akár még 1000LE is.

Ez továbbra sem elfogadható így!
Dátum: 2009.04.02. 19:48:58
Hát ez így elég drákói megoldás. Miért nem lehet visszaírni valamennyi LE-t? Nem is kellene nagy számolgatás hozzá. Aki ezen a szinten van, annak minimum 5000 LE fejleszteni egy szintet egy szakértelmen. Minimum. Azért nem mindegy, hogy aki ezután csinálja meg minimum 25000LE előnyben lesz. Nekem szerencsém volt, volt két db-ös szintű szakim, amit elfelejthettem, csak 5-5 szintet kellett tolni rajta. Az kábé 55-65000Le volt. Ha csak 25K-t visszakapok, már akkor is hátrányban leszek, azokhoz képest aki a felét vissza fogja kapni.
Ez így borzasztóan unfair!
Dátum: 2009.02.02. 13:36:14
Elég szép érvek sorakoznak fel az időcsökkentések mellet, és a maradjon inkább így módszer mellett.

Nekem van netem a melóhelyen is, és otthon is. Sajnos mégsem tudom kihasználni a dolgot, mert a melóhelyen ha napi egyszer, jó esetben kétszer ha rá bírok nézni akkor az egy jó nap volt. Ezért is van napi 15 portyázási lehetőség mellett 100 körül a portyapontjaim száma, és ezért van állandóan 9-11 térkapu pontom, és ezért van kábé folyamatosan 80 felett a csp-m. Nekem nem segít az óránkénti módszer, mert nem tudok óránként foglalkozni a játékkal. Ha vadásztam sokat jó, eséllyel befogok 4-6 állatot, és ha ki akarom sajtolni őket, akkor 4-5 órára kiesek a dolgokból, és ez csak estére korlátozva elég húzos, tekintve, hogy nem tudok minden nap hajnali 3-ig ébren lenni. Vadászni nem éri meg, ha nem tudom turbózni a spektrálist, és leütettni is problémásabb magabb, sőt nagyon nehéz, ha nincs epikus. Ha átállok napkközben a sajtolásra, akkor nagyon kell vigyázzak, hogy ne raboljanak le, és ha nem tudok óránként belépni, akkor előfordulhat, hogy egész nap 2-3000 LE-vel táborozok, és ha nem tudok óránként belépni, akkor szépen túlcsordul az epikusom, és megy a levesbe a felesleg, ami 800-1000LE-t és 20 körüli TP-t jelent. Ami sok. így nagy könnyebbség lenne ha lenne valamilyen lehetőség, akár a kronokompenzáció, akár valamilyen ősköves, ami vagy csökkentené, vagy akár meg is szüntetné a várakozási időt. A tudatturbót mindenki használja, és azért igenis korlát a 2-3-400 manapontot sűrűn pakolgatni. Vagy lehetne csinálni egy általános "cooldown" rövidétést, azaz nem egy óra lenne a limit, hanem csak 40 perc, vagy lenne a korábban emlegetett szaki/ősköves módszer, vagy amit már szóvá tettek: sorbállítási lehetőség a lélekenergia facsarásra és térkapura. Ez a beállítási lehetőség persze működhetne a többivel együtt is.
Dátum: 2009.01.07. 21:54:34
Az, hogy melyiknek nagyobb az alapszintje az könnyen kideríthető. Melyiket volt több LE beidomítani?
(Egyébként úgy tudom, hogy az alapszint csakis az állat életerő pontjait befolyásolja, a sebzését nem)
Dátum: 2008.12.21. 18:56:25
Nekem most a nagy kedvencem a smiley-is kérdés. Melyik jelent szomorú arcot. Hát ehhez már kellett egy mélypont.
Illetve az Örömóda a rendszeres visszatérő kérdés, úgy látszik itt szeretnek az emberek koppintani egymásról...
Dátum: 2008.12.20. 23:49:06
Befizettem pénzt őskőre. Meg is kaptam a visszaigazolást, hogy őskövek jóváírva, látom az eseményekben is, hogy befizettem, kapok őkövet, és a kiégettek átalakultak.
Ehhez képest nem kaptam meg őket! Még mindig annyit mutat mint előtte! Ilyenkor mi a teendő?
Dátum: 2008.12.17. 23:06:32
Idézet: Jeriko - 2008.12.15. 17:04:14
De légy erős: egy ismerősöm lebeszél 20 csatát, mindenhol vakító fény, gagyi fegyver, legjobb páncél - és egyetlen döntetlen sem született.


Mert ugye én azt írtam, hogy ez tízből tízszer be fog jönni... Jelenleg ez az egyetlen próbálható módszer, hogy mindkét fél 0 sebzéssel fejezze be. Vagy szerinted reálisabb a 450 sebzés a 450 ellen?

Arra reagáltam egyébként is, hogy a döntetlenes küldetéshez is kell befektetni cuccokra.
Dátum: 2008.12.17. 20:32:21
Sziasztok!

Megesett velem az, ami már sokakkal itt a fórumon, a kérdésem azonnal törölni értékelést kapott. Folyamatosan gyártom a kérdéseket, és eddig ez volt az első alkalom, hogy valaki így minősítette volna, eddig 3 rossz kérdés értékelést kaptam, és 39 jót, és ezt nem értem. Ez piszok bosszantó, és bevallom jogtalannak érzem.
A kérdés így hangzott:

Mi a hipszométer?
A légnyomás meghatározására alkalmas műszer.
A véletlen balesetek mérésére használatos műszer.
Az illuminált állapot mérésére használatos műszer.
A fényévek mérésére használatos műszer.

Elhiszem, hogy sokan nem tudják, bevallom én is csak a napokban hallottam róla, hogy ilyen létezik, miközben egy cikket olvastam. Akkor adjon neki rossz, hibás kérdés értékelést, az bár bosszantó, mégis elviselhető. A google első találata kiadja, a fene a lusta mindenit!

Hol lehetne jelezni, hogy kérem ennek javítását? Hatsepsutnál?
Dátum: 2008.12.15. 13:41:17
A döntetlenes pont igényel LE befektetést. Első lépésben kell 10 lebeszélt csata. Mindkét félnek kell venni gagyi páncélt, gagyi fegyvert, vakító fényt, hogy ne találják el egymást, és folyamatosan mellé üssenek. És ugye még így sem biztos.

Remélem az a széria sem folytatódik, hogy rabolj xLE-t ahol már lassan lebeszélt csatákkal sem fog menni a dolog, illetve azok is nagyon béna küldik, hogy legyen több tízezer LE-d..
Dátum: 2008.12.03. 19:13:28
Feltettem egy kvízkérdést, mely a kedves értékelő szerint érdektelen lexikális tudásra hivatkozik. Így hangzott:

Melyik Asterix füzet jelent meg magyarul először Magyarországon?

Asterix a gall
Asterix és Kleopátra
Asterix és a Vikingek
Asterix a gladiátor

Biztos velem van a baj, de én úgy hiszem, hogy elég sokan nőttünk fel Asterix képregényeken, sőt azt hiszem elég korszakformáló alkotásról van szó. Az egy dolog, hogy számtalan rajzfilm készült belőle, de egészestés mozifilm is legalább 2! Úgy hiszem azért ezt a figurát illene ismerni. Ezek után az összes focis, forma1-es, mangás, wow-os kérdés feltevője alapból számíthat a rossz kérdés értékelésre tőlem.
Dátum: 2008.11.25. 15:43:25
Idézet: Hatsepsut - 2008.11.25. 15:00:59
Idézet: Vincu - 2008.11.25. 14:35:53
Hoppá! egy rossz kérdés:
Hány ismert holdja van a Jupiternek?
5
16
sok

a negyedik válaszra nem emlékszem, talán 8 volt.
Megnéztem wikipedia-n, és ezt találtam: "A Jupiternek jelenleg 63 holdja ismert."
Gondoltam a kérdés feltevője olyan mókamester típus, és ő is olvasta a cikket a wikin, ne adja ég onnan vette a kérdést, miszerint folyton újabb és újabb holdak bukkannak fel a Jupiter körül, hát nem lehet biztosan megmondani. Ehhez képest fix 16 a nyerő tipp... szerinte


De az sem volt rossz kérdés: Jelenleg hány holdja van a Jupiternek?

Erre írtam, hogy jelenleg 63 holdja van a Jupiternek. Azaz nem 16, ahogy a kérdésben szerepel
Dátum: 2008.11.25. 15:19:08
Amik lehetnek:
- Gondolom beleszámít valamilyen szinten a -2 szint (ami téged véd, hogy kevesebbet tudjanak lopni)
- Nem volt nála 200 LE
- Gyémánt vagy és prémiumos is
Oldal: 123