Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Rokamoka

Dátum: 2009.08.26. 14:23:31
Hohó! Szótárhasználat alapszabály: ne mindig csak az első jelentést nézd!
Marginális jelenthet még sok mindent:
szélsőséges; elhanyagolható; kicsiny; határeset; stb.
Gazdászként sajnos sokszor találkozom a szóval.

Na de bocs az off miatt.

A lényeg: sokan kiakadtak már, de ez őket nem fogja meghatni.
Amennyire elrontja a játékot, annyira ez adja meg a sava-borsát, majdnem(?) minden PvP-ben tudsz lefelé és felfelé is ütni egy határon belül, legalábbis amelyekkel én játszottam, így volt.
Dátum: 2009.08.26. 13:31:27
A hozzászólások száma és a játéktudás között az összefüggés marginális.

A nagy többség, akit ismerek, magasról tesz arra, hogy hozzászóljon a saját szövije fórumát kivéve a dolgokhoz, mert úgy van vele, úgyis előjön előbb-utóbb az, ami bárki számára tagadhatatlanul megjelenik a VU fórumon: a nagyöregekkel nem lehet vitatkozni, mert ők már mindent tapasztaltak. Közben ezeknek az embereknek olyan ötleteik vannak, hogy szemem-szám ketté áll (néhányat igen jól fel is tudok használni). Nem beszélve róla, hogy néha megkérdezem tőlük, honnan tudják ezt meg ezt, és belinkelnek nekem egy több száz HSZ-es topicból két mondatot, ami felett teljesen elsiklott a figyelmem, pedig pl. a javaslatok témakörrel majdnem végeztem olvasás terén.

Cerbi: tisztelni való, hogy izgalmasabbá szeretnéd tenni a játékot, de egy ponton túl felesleges kardoskodni érte. V4 pár hetes folytatásáért napokig pattogtam, de annyira belefeledkeztem abba, hogy a vén rókáknak mindenre válaszoljak, hogy el is felejtettem, létezik JV is, mint mindenhol. Amint Miklós lezárta a vitát, eszembe jutott, hogy ők döntenek a játék sorsa felől, és gondolj bele, ha mi egy-két hét hosszabbítást kértünk, és már abba nem szeretnének belebonyolódni, akkor mire számíthatsz egy mindent felforgató reformtervezettel!

Sajnos ez már tényleg lerágott csont.
Dátum: 2009.08.26. 10:04:21
Bárcsak lenne szemforgató smiley...

Laze ötlete nagyon jó, bennünk is felmerült párszor, de a győzelmek száma nem fair kondíció sajnos. Viszont 3-4 másik, nagyjából egálnak tekinthető feltétel sokkal izgalmasabb versenyt hozna!
Dátum: 2009.08.24. 20:24:49
Na, ez már beszéd! Persze, hogy van rá igény!

Én is kérdezek: ősköveket nem lehetne mostani kariról a következő gyors világra transzportálni?
Dátum: 2009.08.24. 19:22:39
Talán még egy szavazás lenne a legkorrektebb megoldás. Ott eldőlne, mit akar a nép, kicsiben hiába vitatkozunk róla.
Dátum: 2009.08.24. 15:34:39
Nem, ez a fórum sajátossága!

Hmm, majdnem maxos kincseskamra... Akkor ezzel választ kaptam a kérdésemre, amire Te elfelejtettél(?) válaszolni, hogy megvárjátok-e a következő bajnokit.
Dátum: 2009.08.24. 15:17:11
Én mégsem írom bele mindegyik hozzászólásomba, hogy 17. szint óta csapom az epiket, sok-sok tízezer lötyit beléjük ölve (csak a saját fórumunkon teszem szóvá, de hát az alap )! Ha ennyire félvállról vennéd, nem példálóznál folyton az építkezéseddel.

De igazad van, nem az én dolgom megítélni, hogy ezt mekkora áldozatnak érzed.
Dátum: 2009.08.24. 14:24:19
Mókás visszaolvasni az első néhány hozzászólásotokat ebben a topicban!
Dátum: 2009.08.24. 14:11:15
winnie, játszol V4-en?
Dátum: 2009.08.24. 13:00:25
Hát pedig nagyon úgy tűnik, hogy Usain Bolt neve elrémítette a delikvenseket... Máskülönben magyarázd meg nekem ezt a levélrészletet, amit ő maga írt nekem, egy héttel ezelőtt:

"...Nem akarlak elkeseríteni (sem téged, sem egyébként a többi játékost ezen a szerveren), de ez a meccs már eldőlt. Nem véletlenül hagyják abba annyian a top klánok játékosai közül. Hitegethetnélek, de mivel nagyjából ismert, hogy kik alkotják a szövetségünket..."

De akinek van egy kis magához való esze, az is láthatja, mi folyik/folyt V4-en (gondolván most a törlésekre).
Dátum: 2009.08.24. 12:00:36
Törtem a fejem most hosszabb ideig, mi lenne a megfelelő példa: ezek a sportos párhuzamok elég kifejezőek, ugyanakkor ferdítenek is.
Az egésszel az "ott tartotok, ahol" dologra szeretnék csak reagálni.

Tegyük fel, hogy rendeznek egy olimpiát, ahol meghirdetik előre, hogy akkor lesz vége, ha egy nemzet 30 csapataranyat szerzett, és emellett 10 napig vezette az éremtáblázatot. Folyamatosan mennek a csapat- és egyéni játékok, ha pl.: egy vízilabda-kupa lement, kezdődik is elölről. Igen ám, csak közben rengeteg egyéni ÉS csapatjátékos is megunja a dolgot, nem bírja tartani a tempót vagy úgy van vele, minek legyen ő folyton a sokadik.
Eközben - maradva a vízilabdánál - , egy-két játékos a csapatban arra hajt, hogy ő lője a legtöbb gólt, és ezt meg is tudja tenni, mert a többiek kiszolgálják, ő viszont 2 -3 passzt ad egy meccsen, és szvsz. Megint páran hátradőlnek, és hiába akarja az edző vízbe küldeni őket, ők azt mondják, nem, köszönöm, a többiek innentől megnyerik nekünk.

Véget ér a verseny, és a győztes országban mindenki a rengeteg éremről, de arról is beszél, hogy közben sajnos mennyi értékes ember visszalépett. Ellenben a nagy öröm kb. 1 hétig tart, mert az ország csapatainak tagjai már amikor eldőlni látszott a dolog, döngették a mellüket, hogy de hát kérem, ez volt a cél, és ezt mi értük el, mehetünk haza a megszokott világunkba! Ezzel pedig az egész nép hangulatát elrontották.

Az utánuk következő helyezett országokban pedig tombol az örömmámor, mert erőn felül teljesítettek, és nem szeretnének visszatérni a megszokott világukba...


Ennél érthetőbb példával tényleg nem tudok szolgálni! Vajon miért nem így rendezik meg az olimpiákat?
Dátum: 2009.08.24. 10:55:36
Mivel a JV nem reagált a felvetésre, így régen lemondtam róla, ne aggódj!

Szerettem volna tisztázni, mik az érveink, amire Te válaszoltál, az szinte csak a Hegyiembereknek szól, de köszönöm!
Dátum: 2009.08.24. 00:44:23
Hogy a kezdeti káoszban éppen nektek jött először az ötlet, hogy először a HT, aztán a szórakozás? Hát, igen. Utólag én mégis örülök, hogy a sok-sok energia, amit a szövetségbe öltem, nem ment kárba. Ha végignézek minden szempont szerint a toplistán, nem azt látom, hogy húha, csak harmadikok vagyunk kútban meg HT-ban, hanem hogy már 15 epiket lecsaptunk, kisebb-nagyobb döccenőkkel, de mindet nagyon jó hangulatban, és hogy szinthez képest mennyien vannak elképesztően jó helyezéseken. TÖ-t meg SZÖ-t nagyon ferdén kell vizsgálni: egyrészt tudjuk, hogy ez nem minden a harcban, másrészt meg ez nem igazi verseny… Mi van, ha valakinek 100-as mondjuk a kivégzése, mégsincs sehol szakiban? Ha valakinek 200-as az IQ-ja, de sokan megelőzik emiatt?
A szintbeli versenyzést sem mondanám éppen nagy cuccnak, sőt! Ezért nem is adnék díjat, és ezt ne vegye senki sértésnek. Amik igazán számítanak, küldetések, kvíz, szerzett LE arány, győzelmek száma, abban mind kimagaslóan jók vagyunk. Mittoménmennyi HT-vel meg 5 epikussal le vagyunk maradva – mellesleg, mint azt már mondtam, eszünk ágában sincs behozni Titeket, csupán a móka (és a második hely megtartása) végett csapjuk őket –, na és? Ha egy futócsapat minden tagjának ugyanaz az edzője (maradva a sportos példáknál), és az illetők lemaradnak ugyan a váltóaranyról, de egyéniben nyernek sok-sok érmet, az edző vajon nem örül? Avagy jobban örülne-e, ha mindenki csak a váltót gyakorolta volna, ezzel elütvén magukat az összes egyéni éremtől, de hozván egy csapatelsőbbséget?

Esetleg a focis példa párja: megnyeritek a meccset, de érzitek, hogy a sajtónak igaza van, és a bíró nektek fújt, az ellenfél 9 emberrel játszott a mérkőzés jó részén, a közönség fele pedig elhagyta meccs közben a stadiont, olyan bunkerfocit játszottatok az első gól után. Szívből nem lehet örülni az ilyen győzelemnek…
Dátum: 2009.08.24. 00:42:54
Azért tartsuk meg az arányokat!

Először is, felesleges azon vitatkozni, hogy melyik győzelem mennyit ér, mert ez egyénileg különbözik. DE!
Ellentmondva az előző mondatnak:

Átfogalmazom a kérdést: Ér-e annyit egy győzelem, amit 34 (ennél nyilván több is) ember segítségével hozol össze, hogy minden mást alárendelj ennek? Persze, ez igényli a szervezést és a rugdosást, de hidd el Ywgarrd, én is a kezdetektől fogva uszítottam a népet, csak értsétek meg, nem VU mesterekkel volt dolgom, akik pár kivétellel előbb-utóbb felfogták, mi forog kockán, hanem (nem bántásból, mert nagyon jó kis csapat a mienk) elég vegyes társasággal. És sokadszorra is: ez mindegyik másik kompániára igaz.
Elég paradox dolog sül ki abból, amit mondasz, amennyire én látom - valószínűleg bármely Hegylakó váltig tagadná, de én attól még így érzem - bármennyire is véditek a győzelmeteket, amit egyébként tényleg nem vitat tőletek senki, szinte keserű vagy, mert feláldoztál rengeteg győzelmi esélyt - miért is?
Dátum: 2009.08.24. 00:39:12
A bokszolós példa számomra közelít a valósághoz, ugyanakkor kb. minden másban nem értek egyet. Kedves Lao, mielőtt dobálózol fikciókkal, előtte tájékozódhatnál! Nem tudom, játszol-e V4-en, de azt bizton mondhatom Neked, hogy egyikünk szövije sem PC-zett, főleg, hogy egyezményben vagyunk jó ideje, miszerint csak védekezésre használjuk a Citadellát. Ha van világbeli karaktered, láthatod a "top" smaragd szövik adatlapján, és ez nem csak szócséplés, mint egy *bizonyos* zafír klán esetében.
Milyen érdekes, hogy a mai napot éppen ennek jegyében is leveleztem végig (tudják, akiknek szól).

Ellenben nem az a célunk, hogy egy "40+os karit tudjunk tolni", mivel ez nem sokáig tartana, be kell látnom, ebben a többieknek volt igazuk. Te nem élveznéd viszont, ha naponta egy jó társasággal csaphatnád a 30 szinttel nagyobb epikusokat, ha 5-10 emberrel kellene (de azokkal nagyon) versenyezned, hogy egyvalamiben a legjobb legyél? Miért nem képesek végigtolni 6-8 hónapot... jó vicc! Azért, mert ez nem egy PC-játék, amit évekkel a kiadása után is végigjátszhatsz, itt valóságos emberekkel tartod a kapcsolatot, és ez MOST van, ezt nem lehet elhalasztani! Sokan nem lennénk hajlandóak egy normál sebességű világban játszani vagy éppen bele sem férne a napirendünkbe, de a kialakuló barátságokat sincs éppen ínyünkre elengedni, ez talán érthető.


Csodálkozom, hogy a "játszani szeretnénk" kifejezést (szerintetek rinyát) hányféleképpen félre tudjátok magyarázni és kigúnyolni, remélem, sikerült megértetnem, mire gondoltunk.
Dátum: 2009.08.22. 21:35:45
Nem álmodom, Lepontozó Úrfiak, konkrétumot szeretnék, ellenvéleményt hallottam eleget.
Dátum: 2009.08.22. 21:18:39
A "semmi"-t mégis honnan idézted?

Senki sem vitatja az érdemeiteket, mint azt próbáltam már többször is tisztázni. Én nem irigylem tőletek, valakinek nyernie is kell! Felőlem kiírhatnak akármennyi versenyt, azok arról szólnak, hogy megpróbálj a legjobb lenni, ha nem, fogadd el, hogy nem így történt.
No akkor én is egyszerűsítek: mégis miért nem fér össze az, hogy megkapjátok a (mitis?) jelképes érmeteket és az, hogy tovább fusson a szerver?
Dátum: 2009.08.22. 21:11:09


Elég sok "alapszabály" változott már meg a játékban...
Vanni van, csak nem 3x sebességgel!
Dátum: 2009.08.22. 18:06:59
Awenhai: köszönöm szépen a korrekt választ, de ezzel tisztában voltam az elejétől kezdve!

D4vid: Azt meg Te fogd fel, hogy mi nem Hegylakók vagyunk, nem NYERNI szeretnénk, hanem JÁTSZANI! És ez sokkal egyszerűbb lenne, ha 6-7 heti (kinek mennyi) kemény munkánkat nem nulláznák le, és kezdhetnénk elölről. Nekem az is egy megoldás, mert akkor végre kipróbálhatnám, milyen az, ha szinthuszárkodom, és 4-5 szinttel fentebbről csapkodom lefelé a többieket a szintemet legalább 7-8-cal megelőző cuccokkal. De az új világ indításának számomra ez az egy haszna lenne - sokaknak pedig az, hogy amit elrontottak az elején, most már tudják, hogy nem szabad -, amúgy jó lenne ez így, ahogy van.

A lényeg az az ENERGIA, amit a játékba öltünk, lehet, hogy ez nektek semmi, de mondtam már, nem mindenkinek van lehetősége egész nap ott ülni VU előtt, és nem hiszem, hogy rajtatok és még néhány emberen kívül szívesen vennék, ha törölnék a jó pár száz gép előtt eltöltött órájukat.

Azt nem lehetne megoldani, hogy V4 maradjon, és indul egy V5 ugyanígy 3x sebességgel, az is végtelenül? Felőlem versenyezhettek amott is halálig...
Dátum: 2009.08.21. 22:03:37
Nálunk aki erről véleményt formált, mindenki arra szavazott, hogy ne záruljon le. Kíváncsi lennék, hogy az anno véges világra szavazott emberek közül hány olyan van, aki játszik V4-en, még aktív, nem törölte vagy fogja törölni magát, nem csak a tesztszerveren játszott vagy leginkább nem gondolta-e meg a dolgot. Legfeljebb 100?