Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - pityu

Dátum: 2016.12.24. 21:27:52
A karácsonyi kihívásos rekamációmra korábban azt a választ kaptam, miért nem csináltam meg délelőtt a feladatot, és igazán nem tudtam rá mit válaszolni... csak épp dec.24-én délelőtt nem ér rá az ember, mert egy nyugodt estéhez k. sok teendő van, amit el kell végezni.

Egy hókristály bukta, nem a világvége
Dátum: 2016.12.08. 13:15:26
Idézet: Miklós - 2016.12.08. 12:29:03
1-2 tétel még biztos felfér a jutalom listára.

A következő bajnokin verjem el a Marcsát, de nagyon. Ennyit igazán megtehetnétek!!
Idézet: Offsboy - 2016.11.26. 19:03:16

- új aukciós tárgyak, várják a javaslatokat, nyitottak a reformra.


szerintem a "szikrázó nyaklánc" és "szikrázó gyűrű" párost ki lehetne cserélni, mert a leggagyibb szövi is képes jobb tárgyakat kiütni a tagok részére
- csinálhatnátok helyette relikviát, mondjuk "Őskő mágnes" néven, ami a vesztes csata után a harctéren elszórt kiégett őskövek közül begyűjtene 1-3 db-ot (mindig van akinek kevés az őskő vásárláskor a kiégett ) így a luzerebbje sem érzi kifosztva magát, ha elvisznek tőle néhány kavicsot
- de akár csinálhatnátok "őskő koncentrátort" is ami 100 kiégettből tudna 1 őskövet csinálni gondolom elég kelendő aukciós kacat lenne szegényéknél (is)
Még két VV-s változtatni való
- a vesztes csata megismétlése ne kerüljön újabb pontba, ha valaki csak sokadik nekifutásra tudja legyőzni a szörnyet annak extrém drágává válik a tovább haladás, mert nem elég hogy issza a gyógyitalt mint a gép, még a CSP-ja is fogy...

- minden 5. szintre tennék az egyik házikóba egy forgatásnyi "beholder szeme" kereket DE az ott nyerhető cuccokat lassan át kellene gondolni, mert némelyik nagyon gagyi, még a normál szerencse kerék nyereményeknél is használhatatlanabb, de legalábbis az 5 követ a nyeremények többségének értéke nem éri el...
A fórumra készül valami lista igény/javaslat/kívánság fejlesztésekről és/vagy módosításokról, hogy legyen miről beszélni?

Ha igen akkor néhány újabb tétel:
- a fétisszilánk átváltható legyen kheszon törmelékre, vagy barna mitobigyóra
- a végzet verme ripsz-ropsz bejárása ellen, idővel gyengülő VVszint*(21-eseménynap)*0,05% erősebb szörny legyen a szint őre, aki siet, annak legyen komoly kihívás, de senkinek ne legyen lehetetlen megcsinálni
- a végzet vermében a páros szintek démona (piros szárnyas) ne legyen erősebb a szint őrénél (szálkány)
- a végzet vermében a csapdák ellen legyen hatásos a csapdaészlelés szakértelem
- a vadászatnál a napi 20. vadászat után legyen esély találni egyszintes, 4x4-es mini vermet, max 10 lépés lehetőséggel, 1 kincs 1 kvíz, 1 szörny, 1 démon és egy csapda random elhelyezéssel, aki amit megtalál a 10 lépésből, azt vitte. Ha újabb vadászatot indít, a verem eltűnik, mert nem érdekli
Dátum: 2016.10.26. 09:13:01
Idézet: Miklós - 2016.10.21. 15:12:21
Végzetúr: Legendás tárgyak

Ezenkívül, ha egy jellemzőt sokkal magasabbra tornászol, mint a többi abban a csoportban, az is extra költséggel fog járni. (alternatíva: a jellemzők egymáshoz viszonyított pontköltsége attól függ, hogy a többi játékos mit preferált. Ha sokan növelnek IQ-t és mágiát senki, akkor nő az IQ ára, és csökken a mágiáé.


Ha az alternatív megoldás lesz leprogramozva, megette a fene az egészet. A néhány karakter aki elsőnek olcsón kismillióra felhúzza az IQ-t (hogy maradjunk a példánál) az olcsón megteheti, de ha mások már kompenzálnák ezt az előnyt, azzal hogy utána húzzák a sajátjukat, akkor nekik már extra erőforrásba kerül. Még jobban felborul az egész, tényleg értelmetlenné válik növelni a karakter szintjét, mert ha behozza ezeket a karaktereket (értsd ütőtávba kerül) akkor esélye sem lesz a további fejlődésre, csak farmként tud működni....
Csak nézzetek rá a toplista első 10 helyére. Az 1. helyezett gyakorlatilag 20%-kal erősebb a 2.-nál, és 30%-kal a 10.-nél (csak a tul összeget vizsgálva). Van egyáltalán értelme bármit tenni, ha a szabályok nem teszik lehetővé azt, hogy a hátrányod vele szemben csökkenhessen, esetleg behozzad?
Dátum: 2016.09.29. 08:11:10
Nagyon úgy nézem, hogy az event az ismételhető küldetésekre van kihegyezve, a normál küldetéseket nem igazán hajtja előre.
Dátum: 2016.09.28. 13:18:20
Idézet: Azazel - 2016.09.27. 13:43:39
Csakugyan ezt írtam volna?

Én így értelmeztem az általad leírtakat, de a kedvedért összegyűjtök néhány dolgot:

Idézet: Azazel - 2016.09.26. 10:15:12
...A mostanira tovább gyengültek a szörnyek, az előzőn haldokló ismerőseim végigcsinálják, van aki toplistás lesz.....mennyi mankó legyen? Tényleg végigsétálják azok is, akik csak egészséget meg mágiát toltak 90 szinten keresztül?....


Idézet: Azazel - 2016.09.26. 09:43:41
...Ő miért szeretne sikeres lenni, egy olyan eventben, ami azoknak szól, akik nem "csak" egy dologra koncentráltak, hanem mindenre?....


Idézet: Azazel - 2016.09.26. 09:15:42
...Már ne haragudj, de ez egy kimondottan "ki az erősebb" jellegű játék.Akit ez nem érdekel, annak nem lesz benne sikerélmény.Nem neki való........Ha addig tolják alám a mankót, míg sikerül végigszenvednem, és megkapok egy olyan jutalmat, ami mindegy,hogy van-e, mert önmagában nem sokat segít egy harmatgyenge karakteren, az nem sikerélmény....


Idézet: Azazel - 2016.09.26. 08:01:14
....Ha vállalta, hogy nem foglalkozik a harccal, márpedig a statjai ezt mutatják, akkor azt is vállalta, hogy egy harcra épülő eseményen nem tud labdába rúgni.Tulajdonságonként cirka 100 ponttal az átlag alatt....


ÉS az eredeti indítása az eventnek:
Idézet: Miklós - 2016.02.12. 14:03:55
....++Fontos infó: a szörnyek nem klónok, egy algoritmus által létrehozott ellenfelek. Szerintünk minden normálisan fejlesztett karakter le tudja őket győzni, de a biztonság kedvéért beraktuk, hogy aki akar, használhat támadás / őrjöngés italt, ill. lesz egy még további buff vásárlási lehetőség, de erre max. egy építő rabszolgának lehet szüksége ....


Ez utóbbira alapozva azt kell mondanom, ha egy építő rabszolga a "buff"-of (ami direkt nekik lett kitalálva) megvásárolva sem tudja végigtolni, akkor az igenis el van méretezve... Sehol nem volt az leírva, kihirdetve, hogy csak a normálisan fejlesztett karakterek fejezhetik be eredményesen, mégis úgy tűnik, hogy van aki nem tudja végigcsinálni. Ilyen előzmények mellett miért?

Amúgy nem tudom, hogy észrevetted-e, hogy a gyenge karaktert soxorosan bünteti a rendszer, ha nem győz le egy szörnyet elsőre, másodjára (harmadjára, negyedjére...) ugyanúgy ki kell "fizetnie" a belépőt a mezőre, azaz neki ha 20.-ra gyűrte le a szörnyet, hússzor annyiba került CSP-ben számolva. Ha a nyomorult, még inspirációt is vett, akkor inkább nem is számolom a veszteségeit...

Szerintem, nem a szörnyeket kell gyengíteni, hanem az eventet kell a karakter erejére szabni.... Az sem normális, hogy vannak akik néhány óra alatt végigtolják, mások a feléig sem jutnak 21 nap alatt.... Főleg nem egy olyan játékban, ahol a normális karakterek nevelése években mérhető, és ha reszetelsz, éveket kell a kukába kidobnod, ha jobb karaktert szeretnél....
Dátum: 2016.09.27. 08:21:41
Idézet: Azazel - 2016.09.26. 14:41:36
...A szokásos ellenfélgyártó algoritmus ( a saját klónod) tényleg segíti a gyengéket, viszont nonszensz módon bünteti a karakterfejlesztést, erősítést.Minél erősebb vagy, annál nagyobb pofonokat kapsz saját magadtól.Szinte minden event ilyen, miért baj, ha van egy, ami nem, ami arra ösztönöz, hogy erősebb legyél?...

Ezek szerint neked az az otimális event, amit az erős karakter 3-4 óra alatt befejez, és a gyenge karakternek a 21 nap is kevés....

Aztán persze jön a rinyálás, hogy unalmas az event, mert végigtolta 3-4 óra alatt, és nem történt semmi érdekes....
Idézet: Erik0119 - 2016.09.21. 13:09:11
...És ja elég vicces letolni 3 óra alatt , meg baromi unalmas.... És ezzel a plusz 10 szinttel majdnem megduplázódott a játékidő ....


Egyébként Azazel egykomám, miért fáj neked, ha más is élvezheti a játékot? Miért sajnálod Kucsi-tól és hasonszőrűektől a sikerélményt? Miért vagy kevesebb attól, ha az eventeket a gyenge karakterek is végig tudják szenvedni a rendelkezésre álló 21 nap alatt, míg te letudod néhány órán belül?
Dátum: 2016.09.26. 08:41:53
Szerintem sokan azért hagyják abba ezt a (és még sok másik) játékot, mert kifejezetten az erősebb karakterekre van szabva. A gyengébb játékosok számára nincs felzárkózási lehetőség, sok a kudarcélmény, és abbahagyják.
Nem tudom, hogy hogyan vagytok a dologgal, de a találkozókon egyre kevesebben vannak a játékosok, és erről nem az internet tehet...
Jó duma, hogy miért nem csinált erősebb karaktert, és az is jó duma, hogy ne a gyengékre legyenek a dolgok szabva, közben meg folyamatos a sírás, hogy a játékosok közti interakciók szinte megszűnnek, nincsenek a játékban ellenfelek stb.

Szerintem, egy event akkor jó, ha a gyenge és erős játékosok pontosan ugyanúgy élvezik. Ez egy játék, az lenne a célja, hogy szórakoztasson, ha nem tévedek. Ha már az eventek sem szórakoztatóak, mert egyesek pár óra alatt letudják, akkor ott alapvető tervezési hiányosságok vannak.
Nem szabad azzal elintézni a dolgokat, hogy elqurta a karaktert... , így járt... , ettől még egy eventnek neki is kell szólnia. Azt nem lehet elvárni, hogy kifejezetten az építő karakterekre legyen szabva, de nekik is meg kell adni a lehetőséget, hogy eredményesen szerepeljenek.

Jelentkezzen az akinek rontaná a játékélményét, ha Kucsito-nak sikerülne végigtolnia a vermet? Kinek lenne az probléma, ha egy kimondottan gyenge karakter is össze tudná szedni a hordatrófeákat a fétishez, és a végén ki tudná ütni a veremfétist is?

A játékban eleinte több ezer aktív karakter volt, erősek és gyengék vegyesen.... Lassan kiüresedik a dolog, szinte minden szinten hemzsegnek az otthagyott karakterek.... Jobbára az az oka, hogy a játék egyre több időt igényel, és egyre kevesebb élményt nyújt. Ezzel lehet ugyan vitatkozni, de több ezer aktív játékos elvesztését nehéz nem észrevenni....
Dátum: 2016.09.25. 23:11:28
Idézet: Miklós - 2016.09.24. 21:26:02

Amit javasolni tudok:
Állatokat mindenképp vigyél a harcba.
Kritikust turbózd meg.
Talán mág az őrjöngés / támadás ital is segit.
Nézd meg a tárgyaidat, le tudod-e cserélni valamelyket táposabbra.
Fusd át az AF képességeidet, hátha lehet ott is tuningolni valamit.


- Az event kimondottan eszi az állatokat, akinek nem áll hegyekben feltámasztó eszencia az megszívta.
- A vesztes csaták ismétlése eszi az energiát, pedig a terület már fel van derítve, aki csak 15.-re öli le a szörnyet az 280 energiát bukott rajta...
- A kritikust megturbózza, de az nem befolyásolja azt, hogy a nyomorult el se találja a dögöt.
- A fórumokon is rendszeresen felmerül, hogy magas szinten az őrjöngés itala jelentéktelen buffot ad, a +50 helyett a nagyobb(+50, +10%) lenne a normális
- Ha 21 szintel erősebbek a tárgyai, ott már nem igazán tud komolyan feljebb lépni
- Az AF képességek közül nagyon kevés ami a csata végkimenetelét komolyan képes befolyásolni.
Dátum: 2016.07.13. 11:45:06
Akkor ez lehetett volna sokkal rosszabb is:
2 Őrjöngés itala
5 Sorsjegy
Templomi pálca
100 Csatlóskristály
10 Templomkristály

Ebből ami valóban ér 5 őskövet:
5 Sorsjegy (ez egyenértékű a "Szerencsekerék bérlet" szerinti árral illetve 5 szerencsekerék kékkel)
Templomi pálca

A többi ratyi. Összességében nagyon ócska a szem, alaposan át kellene gondolni a nyereményeket!

A jelenlegi állapotában a szem kékjei sokkal rosszabbak (ár/performancia), mint mindennapos szerencsekerék pirosai, mert vagy egyenértékű (esetleg rosszabb) mint a szerencsekerék kékje, vagy ugyanannyit ér mint a szerencsekerék pirosa, csak 5x annyiba kerül.
A szem fehérje kb egyenértékű a a mindennapos szerencsekerék zöldjével, ami már tényleg nagyon gáz, nettó ráfizetés.

Mindez 5 őskőért "ünnepnaponként" 5-ször
Dátum: 2016.06.23. 09:45:52
Egy időben rendszeresen, kb 4 hetente volt napi ajánlatban lelakatolt ládikó, én ott vettem kb 20-at, később, ahogy változott a lista ritkábban volt, de még őskőért is megéri megvenni (már ha elérhető), mert annak, aki rendszeresen vesz őskövet, annak viszonylag gyorsan megtérül a befektetés.
Idézet: Offsboy - 2016.05.29. 10:13:13

- Tárgy craftolás: ahogy itt a fórumon is, a szintmaximummal párosította Miklós a bevezetését. Lenne egy alap tárgy, elosztható pontokkal, amik annak paramétereit növelik. Amit sokan növelnek, az ettől függően drágulna (pl. ha mindenki tesz az IQ-ra, akkor később már a saját tárgyad IQ tulajdonságának fejlesztése 1->2 is drágább, mint amíg nincs sok másoknak az IQ-n). Szintmax esetén a TP számolva van továbbra is, és amikor szintet lépnél, akkor kapsz elosztható pontokat is a tárgyadra. Ez elég elméleti dolog volt még, nem nagyon volt észrevétel a játékosok részéről.

Tehát, aki elsőnek kraftolhat IQ-t és csak IQ-t kraftol, az tök "óccsóé" beletolhat a tárgyba kismillió IQ-t, aki utána jön annak coki..... neki ugyanannyi "erőforrásbó" kétharmada/fele lesz...
Ez szerintem kissé lejtős pálya azoknak, akik később érkeznek
Sokkal kulturáltabbnak tartom a mindenki számára egyforma eloszlást, ahol azt amit az "első" elért, mindenki ugyanannyiért elérheti, és a "mass effect" ott lép életbe ahol az első épp tart....
tehát, ha Őelsősége beletolt a páncélba 30 IQ-t 80 bizbazért, és elkezdték utánopzni, akkor a 31. IQ-t már 1,1-es szorzóval tudja Őelsősége is belekraftolni. Ha továbbra is sok követője van, és netán valaki hamarabb bekraftolja az 50. IQ-t, akkor a "mass effect" tovább erősödik 51-re már 1,2 lesz a szorzó.....

DE, a legfontosabb, hogy ezek a páncélok a karakterlapon más karaktereknek mindig az alapszintekkel (kvázi fejlesztés nélkül) látszódjanak, hogy ne legyen a vezérürü effekt, legyen titokzatos (valamennyire) hogy ki mit fejleszt.


Idézet: Offsboy - 2016.05.29. 10:13:13

- Inspiráció: menetrendszerűen előjött ez a téma is ismét, mert az lenne a cél, hogy aki inspirálódni akar inspirálódjon, de amint utolérted a top-ot, ne hasson tovább. Ez a V5-6 inspirációra és a relikviára egyaránt érvényes. Volt több verzió: adjon feleannyi, fix tápot; csak működjön X. szintig, aztán mindenképp kuka; inspirálja a karaktert top lassítás nélkül felfelé, aztán mikor felért, akkor ne hasson tovább.

Szerintem ne X szintig hanem X szintnyi különbségig hasson, azaz ha az adott világon 320 a max szint és az X=10, akkor 310. szinten még működik, de 311-en már nincs hatása.
DE ha az első karakter fellép 321. szintre, akkor megint hasson, míg az inspirálódó illető szintet nem lép.

Idézet: Offsboy - 2016.05.29. 10:13:13

- AH ezüst fokozatú relikviák tetszett Miklósnak, az szerezhetné meg őket, akiknek megvan az alap tárgy. (elékeztető a javaslatból: Pl. ezüst Magitrox (+10% varázslat sebzés), Tapasztalatkő (+40% állatfejlődés), Aranytallér (+30% LE), Drefeath (+15% sebzés)....a sor folytatható)

Ez rendbenlevőnek látszik, HA nem visz el aukciós slotot, azaz jelenleg 6 tárgy van az aukción, az ezüst (később arany, platina stb.) saját sloton pörögjön, jóval hosszabb licit idővel (pl: 9 nap), és csak olyan karakter licitálhasson, akinek az alap cucc már megvan.
Dátum: 2016.02.18. 14:52:06
Idézet: Miklós - 2016.02.18. 13:50:56
.... A horda trófeák itt is megszerezhetők, de gyémánt medálja nem lesz mindenkinek .....


Azért valljuk be férfiasan, hogy a győztes 120 horda trófeája és a 100. helyezés fölöttiek 0 horda trófeája között elég komoly különbség van, pl.: egy hordafétis, ami nem "temporális" különbség hanem adott esetben +25 vagy több pont minden tulajdonságra.

Megerősítem Kvnoemi észrevételét én is, hogy a kettővel ezelőtti találkozón elhangzott, hogy az új eventben a horda trófeák továbbra is mindenkinek megszerezhetők lesznek, nem úgy mint most, amikor egy szűk elitnek jut csak, akik "elszórt 1000 CSP-ért" megvehették egyben a 100-120-at...
Dátum: 2016.02.18. 08:53:01
Idézet: LanMaffia - 2016.02.17. 23:53:34
..., a magam részéről el fogom húzni, nem kapkodok.

Téged ismerve, csak azért húzod el, hogy legyen elég puskapor a BU eventre
Dátum: 2016.02.09. 17:31:12
Idézet: Emishi - 2016.02.06. 09:17:23
Hol találkozhatsz Sárkánnyal?


Hogy hol? Hát, Ázsiában...

https://www.youtube.com/watch?v=RMqsOvdymhc

Dátum: 2016.02.09. 17:23:58
Kinek a slágerei: Adelante, Just around the hill, La primavera, Life goes on, Ecuador?
Culture beat
Shakira
Ace of base
Sash

Speciális, törölném...
Miért is kellene mindenféle jött-ment diszkográfiáját fejből tudnom?
Dátum: 2015.07.26. 14:25:45
Így, hogy az új eventet kb fél évvwl később indítjátok, legalább van esély arra, hogy nem lesz tele buggal
Dátum: 2015.07.16. 11:48:01
Szerintem a gyakoriságot kellene korlátozni, azzal eléggé elvehető az éle, és megmarad az a fícsör is, hogy "senki sincs biztonságban".
Haragfelhasználás növelése szerintem jó megoldás