Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Popeye72

Oldal: 1234
Dátum: 2015.12.07. 12:45:05
Mi az a parlagfű?
Parlagra vágott rét
Takarmánynövény
Allergiát okozó gyomnövény
Gyógynövény

A kérdés alapvetően nem rossz, csak épen két helyes válasz is van:
Allergiát okozó gyomnövény
Gyógynövény

Ugyanis a Parlagfű (Ambrosia artemisiifolia) nem csak egy "Allergiát okozó gyomnövény", hanem az emberiség történelmében az egyik leghatékonyabb gyógynövény is. Nagyon sokféle betegségnél lehet vele javulást elérni vagy épen gyógyítani. A legérdekesebb az, hogy megfelelően alkalmazva pont az allergia egyik leghatékonyabb gyógyszere. Mielőtt valaki elkezdené a média által szajkózott baromságokat felhozni, itt jegyezném meg, hogy az egyik végzettségem Fitoterapeuta, és jó néhányszor volt szerencsém megtapasztalni a Parlagfű áldásos hatásait.
Dátum: 2015.12.07. 12:25:04
Ki szerezte Magyarország 100. olimpiai aranyérmét?
Hegedűs Csaba (1972, München, birkózás, kötöttfogás, 90 kilogram)
Fenyvesi Csaba (1972, München, vívás, párbajtőr)
Földi Imre (1972, München, súlyemelés, légsúly)
Gedó György (1972, München, ökölvívás, papírsúly)

Itt csak egy apró elírás van:
Hegedűs Csaba 82 kilogramban és nem 90-ben nyerte a 100. olimpiai aranyunkat.
Dátum: 2015.12.01. 20:08:08
Nem olvastam vissza, hogy említette-e már valaki az alábbi gyöngyszemet. Ha nem akkor most megteszem:

Mit jelent az ÁFA rövidítés?
állatkerti független alakulat
áruforgalmi adó
álomfogó alapítvány
alternatív fejlesztés

Helyes válaszként a "áruforgalmi adó" volt megjelölve. Ezzel csak annyi a gond, hogy az ÁFA az Általános Forgalmi Adó rövidítése.
Offsboy: Nekem 506/380-as szakik mellett kb. 15-20%-al jön több a vörösből, mint a szürkéből. Így VF-esként egy újabb vackot lehet raktárra gyűjteni, mivel max. annyi vöröset lehet felhasználni, mint szürkét. Tudom, hogy Én egyedi vagyok, mert mi az, hogy egy VF-es költi a PP-t is, de van a játéknak olyan része, ahol a lehető legkevesebb veszteséggel tudom ezt megtenni. így az EH-sok ismét megkapták az aktuális extra tápjukat, mint eddig szinte minden fejlesztésnél. Ezt is sikerült egyoldalúra átalakítani. Én az ilyen aljas húzások miatt csökkentettem le a befizetéseimet az évi kb. 5-6000 őskőről kb. 1000 őskőre. Csak ezek miatt bukik rajtam a Beho évente 50-60 ezer forintot. Ha ez nekik megéri... hát csinálják. Részemről tovább csökkentem a befizetést, pedig a mostani fejlesztés eddig nagyon tetszett, de így ez is értelmét vesztette. Részemről ennyi.
Dátum: 2015.01.09. 19:08:32
Egy bónusz van, amit kevesen számolnak. Ez pedig az, hogy amikor kiszámolódik a jutalom, akkor mindenkinek figyelembe veszi az ultra spec. esszenciának megfelelő 1,5%-ot, a saját egyéb módosítóin kívül. Ezenkívül a költött csp-k a karakter vadászat bónuszai alapján számolódnak (itt mindent figyelembe vesz, ami épen aktív, elméletileg HT-t és spektrális esszenciát is). A feltöltött extra LE-re csak az ultra spec. esszencia ad bónuszt. Akinek van elég esszenciája, annak nem éri meg betolni a plusz LE-t, mivel nem a saját fejlődési ütemében kapja a tulajdonságokat, és csak az event végén kapja meg a fejlődést. De ez mindenkinek a saját döntése, hogy hogyan éri meg neki.
Kedves Miklós!
Nekem az égadta egy világon semmi gondom, azzal amit írsz. DE azért van egy pici problémám, mégpedig az, hogy itt ahhoz, hogy a tábla teljes legyen teljesen inaktív szöviket is beemel a program. Ez pedig azt jelenti, hogy az a csapat, aki velük kerül egy csoportba (a mostani versenyen volt 4 db 0 pontos és 3 db 20 pont alatti), extrém esetben, akár egyszerre 3-al is, az akkora előnyhöz jut már az első fordulóban, hogy holtverseny esetén garantált a győzelme. Hiába felezi MINDENKINEK a progi az első fordulójának az eredményét (ez mindenkire vonatkozik, nem csak azokra, akik jogtalan előnyhöz jutottak), ha valaki 50-100 plusz ponttal indul (tisztán a szerencse miatt) az a végén holt verseny esetén már döntő. Így ez a "verseny" nem tükrözi azt, hogy ténylegesen ki hogyan teljesít. Itt most nem beszélek azokról, akik feladják, amikor egy-két fordulót elveszítenek, és csak random ütnek a token miatt. Ők sajnos nem szúrhatók ki ilyen könnyen. Akik viszont a végén 30-50 pont alatt teljesítenek, azok inaktívnak számítanak. Ugyanis itt nem csak az számít inaktívnak, aki egyszer sem csatázott, hanem az is, aki nem követ taktikát, csak letudja a kötelező 5-10 csatát. Megoldás lehet az, ha azok akik inaktív szövikkel kerültek egy csoportba a 6. forduló végén kapnak egy az inaktív ellenfelek számától függő büntető %-ot. Ezt néhány általad annyira utált változó segítségével könnyen és egyszerűen meg lehet oldani.
Dátum: 2014.06.14. 10:21:35
Maci: Ez talán azért van így, mivel ebben a játékban a sok apró %-nyi fejlődésen múlik, hogy kinek milyen erős a karaktere. Így a legkisebb lemaradás is komolyan képes befolyásolni a karakter versenyképességét.
Dátum: 2014.06.14. 10:16:48
Birka: Nagy részt igazad van. Bár pár apróságot nem vettél figyelembe. Először is a játékba ezeken kívül, drágító tényezőként még egy csomó apróság bekerült. Ilyenek pl. a csatlós eledel, ami alapból duplára emelte a sajtolás költségét (mit ad isten ez is elsősorban a VF-eseket érinti), de ide tartoznak a háttérben módosított esszencia találási értékek is. Egy ideje felborult a nagy számok törvénye.

Teljesen igazad van a politikai és gazdasági változásokkal kapcsolatban, de nem veszel figyelembe az okfejtésedben egy nagyon fontos tényezőt. Ez pedig nem más, mint a fizető képes kereslet alakulása. Minden piacot az határoz meg, hogy mekkora a fizető képes kereslet, hány olyan fogyasztó van, aki hajlandó fizetni a szolgáltatásért, és hogy mennyit. Azok a cégek, akik az elmúlt 25 évben ezt nem vették figyelembe, fokozatosan leépültek, és megszűntek. Itt most a leépülés időszaka van. Köszönhetően az erőltetett fizetési kényszernek, a hibás fejlesztési iránynak, és annak az apró ténynek, hogy rengeteg sokkal színvonalasabb (de kevésbé stílusos) játék jelenik meg naponta. A Behonál nagyon zárt a közösség, alig lehet újakat bevonzani, megtartani pedig még nehezebb. Pont ezért fontos a játékosok megtartása, és nem a "lehúzásuk". Persze el lehet siklani ezek felett mondván, hogy mi köze ehhez a Behonak, de az csak azzal jár, hogy folyamatosan csökken az aktív felhasználók száma. Ez pedig egyenes út oda, hogy egy idő után ráfizetésessé váljon. Azt pedig ne hidd, hogy akkor nem fogják szívbaj nélkül leépíteni az egészet. Erre ott volt példaként anno a KG.
Dátum: 2014.06.13. 21:47:36
Kedves Zoole! Abszolút nem értek egyet veled. Nekem jelenleg 4 csatlósom van. Az elsőnek beáldoztam egy magasabb szintűt, ez most 160+ szintű, és jelenleg stagnál a többi a minimumról lett felhúzva, és ennek köszönhetően 110., 100. és a legújabb 80. szintű úgy, hogy eddig még nem költöttem rájuk templomkristályt, mivel hosszútávon nem éri meg. Nekem alapvetően a mostani "ajándékokkal" nem a fétissel van a gondom, hanem azzal, hogy a 20k-s befizetés mellé kap 300 csatlóskristályt is az illető. Ez annyit jelent, hogy az új csatlósa nem alapszinten indul, hanem kb. 80-100 szinttel magasabban. Ez alsó hangon is plusz 12 minden tulajdonságra. Na ez az ami már brutális, ugyanis ez 130 szint környékén kb. 6-12000000 LE (igen millió). Magasabb szinten ennél jóval több, és ez tiszta nyers táp. Néhány akcióval ezelőtt azért volt kiakadva mindenki, mert 2-300k értékben volt a csomagban húsvéti tojás/karácsonyi süti. Most meg a "máshonnan is beszerezhető" fétisen vagytok kiakadva? Itt nem a fétis az igazán irreális táp, és az aljasság, hanem az, hogy a csatlóskristály csak a 20k-s csomagban van benne, és ott is ekkora mennyiségben!!! Eddig a kisebb csomagokban is hozzá lehetett jutni a komolyabb táphoz, viszont most kényszerítve van a társaság a 20k-s megvételére, különben a top-on lévők komoly lemaradást szenvednek.
Én eredetileg 10k-s befizetést terveztem, de így messze nem éri meg, ezért max. 2k-t fogok befizetni, és inkább leépítem a karakterem. Az elmúlt 2 évben a Beho teljesen rossz irányban fejlesztett (a részleteket nem írom, mert az kizárást vonna maga után). Ennek köszönhetően most jutottam el oda, hogy néhány hónapon belül teljesen leállok a VU-val. Most az event alatt még hetente 2-3 alkalommal be fogok lépni a CSP és a TKP elköltésére, de az event után már csak 1x. Befizetni eddig havonta átlag 5000-t fizettem ez most már csak 2000, és pár hónap múlva ezt is befejezem. Köszönhetően mindez annak, ahogyan az elmúlt években a rejtett emeléseket beépítették, és a VF-eseket ellehetetlenítették. Jelenleg VF-esként közel 2x annyi őskövet kell elköltenem ahhoz, hogy játékban maradjak, mint egy EH-snak úgy, hogy ezért semmi extrát sem kapok. Mivel nem állok át EH-ra, ezért a sok apróság mostanra adódott össze. A félreértések elkerülése végett, a környékemen a top karik közé tartozom, többszörös bajnokként.
Dátum: 2014.05.05. 12:54:40
Ok. Köszi. Már átvettem előtte a kufárnál, ezért elsiklott a szemem gyors gombok változásán.
Dátum: 2014.05.05. 12:41:54
Érdeklődnék, hogy miért van az, hogy a napi ajánlatban isteni italt ajánl és nem harci csomagot?
Kösz az infót. Így már elég érdekessé vált a történet.
Csatlóseledel mellé fel lehet rakni gradulátumot? Ez eddig számomra nem igazán derült ki. Ez azért érdekel, mivel eddig szinte minden állatomat gradulátummal sajtoltam, és ha nem lehet, akkor ez ismét egy zsákutca a VF-eseknek.
Ezen kívül jól értettem, hogy a kennelből befolyt TP nem fejleszti a csatlósokat? Ez is egy érdekes kérdés, mivel a fő állatokon kívül eddig se volt sok értelme a többi állatot csatába vinni, ez most sem lesz másként. Persze ez alól kivétel lesz, ha valami módon az elveszett elnyelés pótlásra kerül. Bár javítsatok ki, ha rosszul látom.
Nem tudom, hogy ehhez a fejlesztéshez tartozik-e, de a TÖ mellett megjelent egy zárojeles szám. Ez a legtöbb esetben még nulla, de láttam már olyant is akinél kb. 20%-al nagyobb, mint a TÖ-je. Ez mit takar? Előre is kösz.
Itt nem ez történt. Egyértelműen az egyik kvízadmin törölte. Baraty megerősítette.
Egyébként szerintem az, hogy a progi automatikusan törli a kérdéseket, mert az emberek lusták vagy tudatlanok, és nem is akarnak tanulni, szerintem baromira undorító. Én ha egy kérdésre nem tudom a választ, akkor utána nézek a neten (mondjuk a rengeteg hibás kérdés ilyenkor bekavarhat), ez kb. 1-3 perc. Ha meg valaki scriptel, akkor elvileg minden kérdésre jól válaszol.
Hello!
Néhány héttel ezelőtt feltettem egy kérdést, amit jó kérdésként el is fogadtatok, majd dec. 8.-án valamelyik túlbuzgó kvízadmin törölt az adatbázisból. A kérdés a következő:

Az alábbiak közül Ki vagy Mi a „vonyogó”?
- 1-est formázó vashegyű mezőgazdasági szerszám. Mely a széna/szalma lehúzására szolgált a kazalból.
- A Vogonokkal rokon, ősi népcsoport tagja.
- A Pápua Új-Guinea melletti egyik kis szigeten ma is élő apró népcsoport tagja.
- A gépjárműveken található vonó-horog népies neve.

Az után érdeklődnék, hogy miért lett törölve?
Dátum: 2013.12.09. 00:37:16
Sajnos ez tipikusan formai hibás kérdés, mivel még élő, aktívan tevékenykedő személy esetén ilyen jellegű kérdés esetén meg kell adni a kérdés feltevésének az évét. Itt csak annyi történt, hogy a kérdést valszeg 2012 előtt tették fel. Rengeteg ilyen hibás kérdés van, és olyannal is hetente találkozni, amikor egyeszerűen nem jó a válasz.
Dátum: 2013.12.09. 00:31:04
0
Dátum: 2013.10.11. 04:34:01
Miklós írta korábban, hogy valami módon szeretné hasznosítani a térkép szakit az eventben, de akkor még nem tudta, hogy pontosan hogyan.
Dátum: 2013.09.06. 04:14:11
Megaesszenciák nincsenek, és nem is működnek. Toplistából kinézett kariknál a relikek helyett "Nincs ilyen karakter" felirat van.
Portyalistában:
*Dragonbane* 126 Kristály Kristály Szövetség 3943 / 3553 100%
Ő az eventről szabadult ide!
Oldal: 1234