Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Eardog

Dátum: 2012.03.14. 13:15:12
??? Mi van?

Miért kapnának LE/TP bónuszt? Egyszerűen csak annyiról van szó, hogy a TOP1 karinak 2x annyi TP kell majd a szintlépéshez, tehát tulajdonképpen 2x annyi CSP-t és PP-t gyújt össze...nagyjából...nem értem hogy ez miért lenne fájó egy kisebb karakternek, sztem inkább jobb ha nem 20 szinttel magasabb fegyverekkel csapkod, hanem olyannal amit én is elérek...
Dátum: 2012.03.14. 13:09:26
Mondjuk egy hangyafasznyit bekavar a szövi küldinél a szintlépős küldibe, ha sok top20-as van egy szövibe, akkor az kicsit belassítja ezt az amúgy is lassú küldit, de nem tudom eldönteni, hogy ez jelentős-e, vagy sem, de sztem nagy gondot nem okoz...
Dátum: 2012.03.14. 12:58:10
azt tudom, de a nem a gyógyuló állatokat akartam elküldeni, hanem a többi ismi küldiset...mindegy, most jó
Dátum: 2012.03.14. 12:52:29
ha mégse, akkor lehet van összefüggés a között, hogy a 4 harcoló állatom épp gyógyult, és most hogy már lejárt a 15 perc, lehet ettől jelent meg a többi állatnál a gyakorlatozás gomb...
Dátum: 2012.03.14. 12:51:24
már működik Köszi BEHO, ha közbe turkáltatok rajta valamit;)
Dátum: 2012.03.14. 12:50:40
Nem hangzik rosszul, de elég csak a top20-ra kiterjeszteni? Sztem akár a top 50 is lehetne közel egymáshoz...
Dátum: 2012.03.14. 12:39:25
Hmm, miért nem tudom elküldeni az állataim gyakorolni? Meg se jelent mellettük a gyakorlatozás gomb, csak a harcolni hív.?

V2-n van a bibi, amúgy mielőtt valaki kérdezni, már nem gyakorlatoznak...
Dátum: 2012.03.14. 09:33:59
Kocossal értek egyet, mert nekem ez a játék egy külön világ, Nagykanizsai vagyok, nincs itt a játékban kanizsai haverom, a többiek meg főleg Pest, Szeged, tiszántúliak. Ez a játék arra jó, hogy kicsit elvonatkoztassak a való világtól, itt jókat beszélgetünk, BEHo talin is találkoztunk már, de valószínüleg a távolságból adódóan is nem fogunk ezen kívül összejárni. Ha törlök, akkor nem látom értelmét BEHO talira se járnom, és akkor a személyes kapcsolat a tagokkal mindenképp megszakad. Ide se fogok feljárni csak úgy irogatni, mert a játék azért viszonylag sok időt elvesz, így ha törlök, akkor azokat az energiákat másba fogom fektetni, és nem fogom magam továbbra is ide kötni.

Tehát akkor a szerencsekerekes ötletem nem tetszett, ugye?
Dátum: 2012.03.14. 08:22:14
még eszembe jutott, hogy szerencsekeréknél egy olyan megoldás, hogy mondjuk alapból 6 óránként lehetne 1-et pörgetni a keréken, ekkor a 2. és 3. pörgetés 0,5 őskő lenne, de lehetne előbb is pörgetni 1-1 őskőért? Így aki siet, nem akar napi 3szor időre gép elé ülni, akkor az lepörgetné úgyis 1-1 őskőért, aki meg inkább spórol, az meg 6 óránként tudna.


Vagy eleve a szerencsekerék pörgetést úgy megcsinálni, mint egy térkapus rendszert, x időnként kapnánk a pörgetés pontokat, amihez akár lehetne szövetségi épületet rendelni, ami csökkentené a pontok közötti időt, és növelné a naponta kapható pontok számát. Egy bizonyos pont felett, mondjuk ha elérnénk a napi 5-öt, akkor olcsóbb lenne az ára is 1 őskő helyett 0,5 őskő...
Dátum: 2012.03.14. 08:15:46
A "nagy vita" óra már 3-4 karakter törölt v2-n az SM-ből, 1 meg katába ment határozatlan időre...
Ebből 2 húzóember volt, akik a szintűkön a legjobbak voltak, sőt, talán a 3. is, Lord Zero.

Biztos vagyok benne, hogy a vita indította el a dolgot, meg a hozzáállás a véleményekhez, de azért abban is biztos vagyok, hogy nem csak ez volt az ok. Sztem sokunk van úgy, hogy már 3 éve vagy hosszú ideje játszik, és már kicsit belefásult, és már sokszor elgondolkozott a törlésen, de eddig a jó társaság miatt, vagy egy két jó fejlesztés, event miatt maradt, még ha már nehezére is esett játszani. Nekem8 törlése indította el valsz a lavinát a legtöbb törölt társunknál, Malazár meg szintén a JV hozzáállás miatt ment el katába. Reméljük sikerül megállítani a lavinát, hogy azért maradjon játékos a szerver topjai között, mert a sok törlés sajnos más játékára is kihat, ha nincs ellenfél, akkor minek játszani?

Csak azért írtam le, hogy legyen kis nyavalygás meg hogy örüljenek az ellendrukkerek....
Dátum: 2012.03.13. 19:20:14
Nekem vagy egy szívósság övem, egy tudás könyven, egy aukciós bérletem, egy arany tallérom, egy zeon gyűrűm egy mentális burkom(ez véletlen volt ) és mégis 2 társam törölt, egyik kombába ment, ha így megy tovább relikek ide-vagy oda, törlöm a karit, mert én nem kombázok, meg nem adom oda azt, amit felépítettem 3 év alatt...
Dátum: 2012.03.13. 19:17:49
Bizony, Miklós is azt írta, hogy amíg aukción kijön 2-2 tudás könyve, addig pörgetésnél 1, de ha azt nézem hogy már most mennyi táp esett ebben a pár napban...hiába, az egy dolog hogy kiszámolják a valószínüséget hogy ennyi meg annyi esik, amikor a random vagyis a véletlennek hála akár zsinórba is eshetnek ilyen cuccok, független a valószínűségtől...
Dátum: 2012.03.13. 17:48:51
én 98 darabnál járok, és ahhoz, hogy kettővel jobb díjat kapjál (ha a csapatod nem a legerősebb díjat nyerte), még legalább 26 térképdarabot kell gyűjtened, a hárommal jobbhoz pedig 88 darabot.

Az én csapatom a második, úgyh jól jött nekem az egyel jobb, de azért igyekszem hogy 2-vel jobb meglegyen, biztos ami biztos. Így nézve unalmas az event, mert semmi extra dolgot nem kell csinálni, de mondjuk ha valaki 3. vagy 4. helyezett csapatba van, az azért rágja a körmét szerintem rendesen:)
Dátum: 2012.03.13. 16:53:59
nem tudom, de mindenesetre most már kíváncsi vagyok rá, hogy törlődik, vagy nem?
Dátum: 2012.03.13. 16:04:52
Idézet: Yasmina - 2012.03.13. 15:51:19
Egy kiskapu, de ha csak elírás a Hasznos vadászat-nál, akkor Miklós úgy is kijavít

Hasznos vadászat:
Minden szintje 1%-kal növeli a vadászatért kapott LE-t.
Előfeltétel: 10-es Hasznos energiák AF képesség
Max. szint: 10
Költség: 5

Én sehol nem látom, hogy a képesség törlődik, ha valaki kifejleszti és visszavált VF-re, pedig az összes EH-s képességnél ez fel van tüntetve!

Szóval, ha jól értelmezem, elég sok AF pontot beleölve (20+50) vissza lehet váltani úgy VF-re, hogy a képesség nem törlődik és lehet élvezni a +10% Le-t így a VF-es karakterek sem kerülnek hátrányba, azt a pár napot leszámítva amíg átmennek EH-ba, hogy a hasznos energiát kifejlesszék.

Javíts ki Miklós, ha rossz az okfejtésem?!


Sztem meg meg pont itt nem erről van szó, mert egy AF képesség az előfeltétele, ami törlődik, ha átváltasz VF-re. Így amikor visszaváltasz EH-ra, akkor már nincs meg a Hasznos energia AF-ed, tehát nincs meg az előfeltétele a hasznos vadászatnak...ez az én kitalációm, mert így logikus, de az is lehet hogy az van, amit te mondasz, és nem gondoltak rá, de valsz ezt akkor javítják:) De sanszosabb, hogy lemaradt csak a felhívó szöveg, hogy törlödni fog:)
Dátum: 2012.03.13. 12:39:15
Beszélhetsz a nevemben, mert én is ezt gondolom:)

Már többet nem írom le, mert csak ugyanazt mondom mindig, csak egyesek nem olvassák el figyelmesen, hogy semmi bajom az újakkal, a nem fizetősökkel sem, nekem is volt olyan karim, ezért is mondom, hogy akár ki lehetne venni a fekete mezőt is a pörgetésből, lehet AH-s cucc is a szerencsekerékben, csak a tudás könyve és reflexek NE!, de ha mégis, akkor legyen legalább más a neve, vagy esetleg kicsit legyen gyengébb, pl REFLEXTELENEK KÖNYVE, ha portyabeállításod megváltoztatod, csak fele PP-d törlödik. Vagy TUDÁS KÖNYVE helyett az OKOS KÖNYVE, ami mittomén mit tud, választhatsz 3 szakit, aminek megnő a maxiuma 1-gyel...ilyen tök könnyen ki lehet találni tárgyakat, csak a BEHO nem tudom miért sajnálta rá azt a 1 órás megbeszélést, meg azt az 1 óra grafikázást, hogy megváltoztatssák a meglévő képek színét...mondjuk egy kis programozás kell, de Baraty meg ügyes gyerek;)
Dátum: 2012.03.13. 12:33:21
A bajnoki viadal témában abban még igazad van részben, hogy régen még aktívak voltak a kis játékosok, most viszont már sokan abbahagyták a játékot és csak lebeg a karakter 0 LE-vel a semmi közepén és aki nem ül egész nap a gép előtt, az biztos hogy nem fogja egy könnyen szelektálni ki az aktív és ki nem...de amúgy ettől független lehet erősnek lenni, nemrég még volt egy karim v1-en, pontosabban átvettem 1-es szinten:), asszem talán 15-20-as szintig játszottam vele, és 5-6-7 M LE fosztást csináltam, tehát nem lehetetlen portyából megszedni magát az embernek, csak a sok döglött kari között nehezebb.

Igen, AH-ban fontos hogy a végén ott legyen az ember, én se vagyok mindig gép előtt, de szerencsére vannak szövitársak, akiket meg lehet kérni az ilyenre, hogy licitáljanak nekem. Az lenne egy megoldás, ha fixen valamikor este 20-kor lenne vége a licitnek, persze akik meg pont akkor dolgoznak, azoknak rossz. Igen, azt aláírom hogy sokat kell várni egy tárgyra már, én is tapasztalom, de a türelem rózsát terem:)

Amúgy azt nem tudom hogy miért nincs esetleg kategóriákra osztva az AH, mondjuk 1-50-es szintűek licitálhassanak külön, meg 51-100ig, vagy ilyesmi. Akár a magasabb kategóriákban lehetnének ugyanazok a tárgyaik is, csak erősebbek kicsit...na, ez már más topic:)
Dátum: 2012.03.13. 12:20:31
Sajnos az aukciós ház természeténél fogva így működik, egyre drágább benne minden, erről nem tehetünk. Ha ezért találták volna ki a szerencsekereket, hogy kompenzálják a régi és új játékosok közötti különbségeket, akkor mi nem pörgethetnénk. Sőt, ha mákunk van, akkor nekünk még több lesz, nektek meg semmi...és ez az, ami zavaró, hogy itt a szerencse számít, semmi más, független attól, hogy ki mikor kezdte a játékot, ki milyen erős, vagy gyenge. De ahogy Baalcain is említette, lett volna Tudás könyve helyett más a neve, Dugás könyve:D, és akkor már nem érdekelne a dolog, ha más is kivesz olyat. Meg olyan sok mást is ki lehetne találni, nem értem miért kell pont azokat a cuccokat lemásolni? Tehát még egyszer mondom, nem zavar, ha más kipörget egy táp tárgyat, csak ne ugyanazt pörgesse, amiért én éveket gyűjtöttem, ennyi.
Dátum: 2012.03.13. 12:15:28
természetesen amikor anno bejött az aukciós ház, akkor mindenki egyszerre kezdett el gyűjteni dukátot, akkor még talán 50-100 dukátok voltak az első licitek...olyan már nem lesz természetesen, de azért lehet szerezni tárgyat.

Amúgy egy korábbi hsz-be írtam, hogy azért egy új karakternek amennyi hátránya van, annyi előnye. A lélekgyémántos cuccok, csizma, sisak, AF pontok, ezeket mind-mind sokkal előbb megkapják, mint mondjuk mi, akik már 100-as szintűek voltunk, de már mondjuk 60-as szintől lehet venni LGy-s cuccokat, vagy nem tudom pontosan, nem néztem. Entitás is ott van, onnan az újak azért tudnak majd hamar kivenni dolgokat, amíg mondjuk nekünk nem érte meg az első 1-2 tárgy, mert akkor már sokkal jobbak voltak a kezünkbe...úgyh ennek is megvan a jó és rossz oldala.
Dátum: 2012.03.13. 12:01:26
Ne haragudj, de nem értek egyet.

Miért ne nyerhetne az bajnokit, aki később kezdte? Aki később kezdi, az kisebb szintű, ő kisebb kategóriában indul, tehát a vele azonos időben kezdőkkel. Ha Pókok vannak a környéken, akkor ha ők már sokat nyertek, kapják a sok minuszt. Itt elsősorban a játéktudás számít, ha nem használsz ki mindent, ha keveset játszol vagy nem jól, akkor nem leszel olyan erős, mint a másik. Persze szerencse kell, hogy épp lefarmolj más karaktert, pont akkor támadd, meg persze biztos vannak csalók is, akik a szigorú ellenőrzés ellenére több karit csinálnak és farmoltatja őket az erős karijával.

AH-s témában se értek egyet. Igaz, hogy aki előbb kezdte annak több dukátja van, de ha ő már vesz valamit, neki is elmegy az egész vagy nagy része. Le-ért én még csak kb 6 dukátot vettem, a következőt 7000 LE-ért tudnám venni, de nem veszek. 5 CSP-t veszem a játék kezdete óta, meg van bérletem...igen, az van, van is talán 6-7 aukciós tárgyam, de most már hiába a bérlet, már 1 éve gyűjtök, és most érek 1500-1600 környékére, tehát ha te le is maradtál 1-2 alkalommal egy általad választott tárgyról, mert én elvettem, a következőnél már nem fogom tudni elvenni, sőt, már harmadszor maradtam le a refleyek könyvéről, hogy esélyem se volt...talán a következő vagy azutálni alkalommal meg tudom venni, ami fél-1 év, nem tudom pontosan, de ha azt megveszem akkor megint 2 év, mire újat veszek...tehát aki türelmes, az fog tudni venni aukciós tárgyat...