Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Falco

Oldal: 12
Dátum: 2011.07.08. 17:28:05
Es ismet belevau
Ebul vagyok ma

Prisma, bizonyos szabalyszerusegeket azert eszrelehet venni (remelem nem vagyok autista ).
Ha kersz peldat akkor nekem bukta mert nem tudok, de hogy sima random lenne a dologban azt valahogy nem tudom elhinni, de nem vitazni akarok. Nem is jo annyira a szamitogepes szaktudasom hogy jol erveljek.
Viszont erdekelnenek ezek a szelsosegek hogyan jelenhetnek meg egy mindenkire egyontetuen ervenyes random folyamatban? (itt valaki lelohetne egy poent szamunkra )
Huh, de nehez okoskodni
De mit is akarok mondani...Szelsosegben hiszek egy bizonyos hatarig, am szerfolott erdekes, ha a szelsoseg ennyire tartosan fennall nehany esetben.
Dátum: 2011.07.08. 09:33:25
Sziasztok.
Na meg egy belevau

Te eddig 77 térképdarabot találtál.
Eddig 390 eseménypontot gyűjtöttél

Nem dobalja a cuccot ugy mintha muszaly volna, de a kezdetektol nyomott napi kihivogatas, es a kvizes vadaszatok eleget adtak hogy ezt is olvashassam:

"Kiemelkedő teljesítményednek köszönhetően eggyel erősebb jutalmat fogsz kapni (ha a csapatod nem a legerősebb díjat nyeri)"

Vadaszni kell az esemenypontokert, es jol kvizelni.
A tobbi jon magatol, tapasztalatom szerint.

(szerk: magatotol)
Dátum: 2011.03.14. 10:59:02
Idézet: Viszok009 - 2010.11.24. 10:14:46
Ha láthatatlanul
És persze kereskedelem, mert 20-szintű sztázisbubit kötelező megvenni! Minél előbb annál jobb!


Es itt hagyta el a kepem egy szeles vigyor.
Vegulis le kellett valakinek irnia kereken.
Ha ez igaz, es nincs ra kiskapu hogy megkeruljuk, akkor amen.
De ha megis volna, hol a garancia hogy nem fogjak befoltozni azt is elobb-utobb?
Szoval a dolog atlepte nalam a tureshatart.

Koszonom az eddigi jatekot.
Nem torlok, talan majd valaki atveszi, es hajlando lesz fizetni a jatekert, Ugyis kell Mordrednek a celpont...
Minden jot.
Dátum: 2011.03.13. 15:16:05
Sziasztok

Talan en megfelelek a kriteriumoknak.
A jo vadaszatnak es a lathatatlansagnak koszonhetoen nemnagyon utogetnek. Eleg regota toltam ezzel a taktikaval, es elertem hogy szintemnek elejen alljak.
Ha nem alaz le a vegen Prisma O-hatalmassagossaga, talan meg bajnokit is nyerhettem volna nemregen.

Ja, hogy alapjatekos vagyok? Bocsanat.
De ez meg nem kizaro ok az irashoz
En a valaszt itt latom:

"...állatot elfogni, mintha nem láthatatlanul vadásznál.
Ár: 14000 Lélekenergia és 10 Őskő"
Rephrase: 10 osko

Ez az ok, megha ezer hozzaszolas is jon az okot es kovetkezmenyeket firtatva. Ha valaki -alulrol feltorekvo- elonyhoz akar jutni a jatekban fizessen meg erte (ahogy en ertelmezem: Ne 'csak' Dolgozzon meg erte, Fizessen 'is' erte).


Gondolkodtam hogy kiadjak e erte penzt, ugy voltam-vagyok vele, hogy megmutatom, tudok alakitani nagyot premes, fenyes, oskoves privilegiumok nelkul is.
Talan most?
Nem adok erte, nem bizony
Ennyire nem akarok fuggo lenni.

Minden szinten van nehany bika karakter az extrakkal, oket mar nem lehet beerni, a tobbiek pedig fizessenek, ha kell nekik az elony ami eddig elerheto volt mindenki szamara.

Eddig az irgalmatlan lassu jatekmenet volt az ar es nehany nemigazan kellemes dolog, kellett hogy taktikazz hogy jol mukodjon az egesz, es kellett a transzcendalis projekcio is, de mostantol mindez + tiz osko.
Tenyleg nem sok, kifizetheto.
De elvbol megallom, Talan egyszer bajnokit is nyerek osko nelkul.
Ez gondolat motival, hogy folytassam.

Talan mar nincs ertelme, gondolkodnom kell hogy talaljak taktikai megoldast az ujabb hatranyra.

Fejemre fognak azok is noni, akik kiadjak a penzt a sztazisbuborekert...

Udv: Falco
Dátum: 2010.09.15. 12:25:36
Eleg baj az nekunk

thnx
Dátum: 2010.09.15. 11:21:50
Sziasztok
Es ezzel tudunk valamit kezdeni?
Nem igazan szeretem a dupla tp-t, amikor nem jarna.

A csaba tamadasa volt a valasztovanal, es hiaba vagyok lathatatlanban, mar ujra ugy kapom a tp-t mintha nem is lenne meg hatra hat ora.

Törlés Ma, 11:10 Falco gyémánt drakón Te nyerted a csatát.
A jutalmad 450 lélekenergia és 34 TP. Csata leírása
T
Törlés Ma, 11:06 Falco fehér drakón Te nyerted a csatát.
A jutalmad 741 lélekenergia és 34 TP. Csata leírása
T
Törlés Ma, 11:06 Falco rubin drakón Te nyerted a csatát.
A jutalmad 741 lélekenergia és 34 TP. Csata leírása
T
Törlés Ma, 10:40 Csaba8 Falco Te nyerted a csatát.
A jutalmad 1 lélekenergia és 8 TP. Csata leírása
P
Törlés Ma, 09:39 Falco fekete drakón Te nyerted a csatát.
A jutalmad 357 lélekenergia és 17 TP. Csata leírása
T
Törlés Ma, 08:44 Falco rubin drakón Te nyerted a csatát.
A jutalmad 535 lélekenergia és 17 TP. Csata leírása


Nem elhanyagolhato informacio :

Jelenleg láthatatlan vagy.
Még 6:27:27 ideig láthatatlan maradsz


Ez bug, vagy a jatek egyszerusitesere tett kiserlet?
Ha bug, lelehetne venni a plusz tp-ket?
Dátum: 2010.08.04. 16:12:22
Sokat, de nem eleget

Ez a jatekmod, meg mindig jobb mint hogy vegyunk bolcs manot egy rakas oskoert, es majd az megvalaszolgatja a kerdeseket helyettunk.

Szerintem nem olyan veszes a dolog, maximum leprogramozni lehet bajos.
De nem lovagolok tovabb az otleten, en mint alapjatekos ezt sokkal szivesebben latnam, mint az oskoves megoldasokat.

Ha lud legyen kover, ami a programozoktol belefer, nem kell lopni mas jatekokbol otletet, de kolcsonvenni meghatarozatlan idore, igen erosen javasolt
Dátum: 2010.08.04. 11:48:16
hi

egy gyerekes javaslat

legyen haboru hete amikor bonusz jar,
legyen beke hete, amikor buntetes jar a haboruert

Magusok hete, amikor a varazslatsebzes nagyobb, es legyen olyan het amikor a kozelharc erosebb

Vadaszat hete, amikor bonusz jar a szornyekert, es allatvedok hete, amikor nincs bonusz, vagy elvonas jar
legyen egy rakas semleges het,

A szomorusag hete, amikor az allatok moralja felere esik, vagy megszunik, es legyen olyan het amikor maximumra ugrik

valami ilyesmi szinesitese a jateknak is szoba kerulhet
Dátum: 2010.05.27. 10:16:44
Oke mar vagom.

Sajnalattal vettem tudomasul, hogy megjavult a szazalekszamitasa a programnak

Konnyu a johoz hozzaszokni

thnx
Dátum: 2010.05.27. 09:19:45
Sziasztok

Egy furcsa sziklaképződményre bukkansz. Nem egyszerű megmászni, de kíváncsi vagy, mi lehet a tetején. Hosszú és fárasztó mászás után egy csinos kis rejtekhelyre bukkansz a magas sziklán, fák, bokrok, és egy tábor. Hamarosan hazaérkezik a rejtekhely lakója is, egy hatalmas törpe hős. Dühödten támad rád, a betolakodóra, de semmi esélye: hamarosan lélekenergiáját veszed (+921). +8 TP A szerzett lélekenergiából 167 a helyes válaszért kapott LE.

Itt nem lattam semmi problemat, szoval lapitottam, es elegedetten dorzsolgettem a kezemet...

viszont

Hatalmas ugrásokkal, futva indulsz zsákmányod után. Egy kiszáradt folyómederben mozgást észlelsz - valami épp víz után kutat. Egy ősbolhedor. Nem tudod meglepni az óvatos lényt, de amúgy is jobban kedveled a szemtől szembe csatát. A harcban végül te győzedelmeskedsz, zsákmányod 452 lélekenergia. +8 TP A szerzett lélekenergiából 41 a helyes válaszért kapott LE.

Egy ősi város romjaihoz érkeztél. Minden csendes, még a levegő sem mozdul. De várjunk csak, egy árnyat látsz elsuhanni egy ezeréves oszlop alatt. Utána vetődsz. Egy óriási törpe hős! Amikor látja, hogy nincs menekvés, szembefordul veled. Körömszakadtáig védi az életét, de végül te győzöl, elrabolsz tőle 1463 lélekenergiát. +8 TP A szerzett lélekenergiából 133 a helyes válaszért kapott LE.

Valami gond van a kviz utan kapott 10%-kal.

Vagy nem jo a matekom...


Mi lehet a gond?
Dátum: 2010.05.27. 07:32:46
Sziasztok

Egy furcsa sziklaképződményre bukkansz. Nem egyszerű megmászni, de kíváncsi vagy, mi lehet a tetején. Hosszú és fárasztó mászás után egy csinos kis rejtekhelyre bukkansz a magas sziklán, fák, bokrok, és egy tábor. Hamarosan hazaérkezik a rejtekhely lakója is, egy hatalmas törpe hős. Dühödten támad rád, a betolakodóra, de semmi esélye: hamarosan lélekenergiáját veszed (+921). +8 TP A szerzett lélekenergiából 167 a helyes válaszért kapott LE.

Itt nem lattam semmi problemat, szoval lapitottam, es elegedetten dorzsolgettem a kezemet...

viszont

Hatalmas ugrásokkal, futva indulsz zsákmányod után. Egy kiszáradt folyómederben mozgást észlelsz - valami épp víz után kutat. Egy ősbolhedor. Nem tudod meglepni az óvatos lényt, de amúgy is jobban kedveled a szemtől szembe csatát. A harcban végül te győzedelmeskedsz, zsákmányod 452 lélekenergia. +8 TP A szerzett lélekenergiából 41 a helyes válaszért kapott LE.

Egy ősi város romjaihoz érkeztél. Minden csendes, még a levegő sem mozdul. De várjunk csak, egy árnyat látsz elsuhanni egy ezeréves oszlop alatt. Utána vetődsz. Egy óriási törpe hős! Amikor látja, hogy nincs menekvés, szembefordul veled. Körömszakadtáig védi az életét, de végül te győzöl, elrabolsz tőle 1463 lélekenergiát. +8 TP A szerzett lélekenergiából 133 a helyes válaszért kapott LE.

Valami gond van a kviz utan kapott 10%-kal.

Veguis kviz ez is, szoval remelem jo helyre irtam.

Mi a gond?
Dátum: 2010.02.15. 08:08:09
Csak suttogva:

Itt Daniaban mar megrendeltek a vakcinakat, mielott kibokte volna a jarvanyugy hogy tamad a tusszogo-malac nyavaja.... Valaki valamit tudott jo elore...

(ezt csak a pletyka kedveert, en is csak ugy hallottam egy embertol aki a humana fejesei kozul valo, nem kell elhinni )
Dátum: 2010.01.13. 13:26:33
Idézet: Craslorg - 2010.01.12. 21:26:11
Itt lehet a pont. Egyenlő és mindketten tudtátok volna használni, mert te is a határ alá kerültél.


Ezt eltudom kepzelni, mert nekem se sok ep maradt utanna.

Okay, thnx people


update
Jan 13


Mivel támadtál már az elmúlt 49 percben, fáradtan indulsz csatába. Erre a harcra tulajdonságaid 40 százalékkal kevesebbnek számítanak. Ellenfeled álcázza magát, minden tudásodat össze kell szedned, ha le akarod győzni! Őrjöngve vetitek magatokat a harcba.
Ajkad hangtalanul mozog, egy lángtenger igéjét mondja. (-145 VP). 354 sebzést okoztál.
XXXXX egy vérforralás igéjét mormolja, ahogy feléd fut. Gyorsak a reflexeid, próbálsz félrevetődni. Csak 36 pontnyit sérültél.
Egy gyors támadást indítasz az átkozott csontpálcával XXXXX lába felé. Nem találtál!
XXXXX lesújt rád az ősi rúnakorbáccsal. 55 életpontot vesztettél.
Minden erődet az ütésbe adod, ahogy lecsapsz az átkozott csontpálcával. XXXXX az utolsó pillanatban félreugrik.
XXXXX egy gyors támadást indít az ősi rúnakorbáccsal a lábad felé. Eltalált, sérültél 40 pontnyit.
Oldalt szökkenve, az átkozott csontpálcával XXXX feje irányába ütsz. Nem találtál!
XXXXX egy gyors támadást indít az ősi rúnakorbáccsal a lábad felé. Talált, 34 ép-t sebződsz.
Lesújtasz ellenfeledre. 76 pontnyit sebeztél.
Ellenfeled már láthatóan fáradt, csak arra maradt ereje, hogy valahogyan megpróbálja kivédeni a csapásaidat.
Ellenfeled egy gyors mozdulattal megadja neked a kegyelemdöfést.
A csatában összesen 430 sebzést okoztál, és 165 sebzést kaptál.
Ellenfeled nyerte a csatát, elrabolt tőled 3860 lélekenergiát.

Ezt ugy irom hogy 439 ep-m maradt a csata utan
Ezek szerint kozel kilencvenes a kivegzese a sracnak az ossz. 144 es szakijabol.
Meg nem valaszolt, vagyis nem tudok semmi biztosat mondani.
Dátum: 2010.01.12. 20:46:29
az ismerteto szerint ez nem ugy mukodik mint a kritikus

Amelyik tudna hasznalni a kivegzest az hasznalja. (Mint en eddig mindenhol, ahol valakit 1 ep-re vertem)

Ha mindketten tudnak hasznalni akkor az hasznalja amelyiknek magasabb, itt senki sem hasznalta, vagyis hibat sejtek a rendszerben.

Remelem a felsobb korokbol valaki megvilagosit
Dátum: 2010.01.12. 20:39:57
ellenfeled ajultan esik ossze

???????

Miert nem ment volna vegig a csata?
Dátum: 2010.01.12. 20:19:51
Kezdetét veszi a gyilkos csata.
XXXXX rohanás közben megidéz egy szikraeső varázslatot. Félrevetődsz. Csak 59 pontnyit sérültél.
Mormolsz, kezedből kirepül egy lángtenger. (-145 VP). 400 sebzést okoztál. Kritikus sebzés!
XXXXX pihenés nélkül támad. Eltalált, sérültél 155 pontnyit.
Lesújtasz ellenfeledre. Fegyvered ártalmatlanul pattan le XXXXX páncéljáról.
XXXXX lesújt rád az arany kígyókarddal. 90 pontnyit sebzett rajtad.
Egy gyors támadást intézel ellenfeled irányába. Fegyvered ártalmatlanul pattan le XXXXX páncéljáról.
Egy gyors csel után XXXXX a hasadat támadja. 147 életpontot vesztettél.
Egy gyors támadást intézel ellenfeled irányába. XXXXX 32 pontnyit sérült.
Oldalt gurulva majd gyorsan felpattanva XXXXX megpróbál oldalról támadni. Talált, 94 ép-t sebződsz.
Megcélzod ellenfeled felsőtestét az átkozott csontpálcával. Talált, 104 sebzést okoztál.
Ellenfeled ájultan esik össze.
A csatában összesen 536 sebzést okoztál, és 545 sebzést kaptál. Elhurcoltad ellenfeledet a kínzókamrába.
Te nyerted a csatát, jutalmad 1882 lélekenergia és 18 TP!


++-as kivegzesem van, erre van valami esely hogy az nem mukodik, es siman csak elajul az ellen?
Ez tortent 20.01 Jan 12.-en

Thnx
Dátum: 2009.11.14. 22:27:20
En mindenesetre kivancsian varom a kovetkezo evre milyen influenzaval fognak minket megajandekozni.

-Volt a madar (ekkor megcsappant a csirkefogyasztas, es a disznohus ?emelkedett? Nem tudhatom...)
-Most diszno influenza tombol, es a media huzza a veszharangot mintha az eletuk fuggene tole, Jeeeeezuuristen (de legalabbis par milla forint biztosan fugg )

Kovetkezo evre szerintem jon majd a kutya es a macskainfluenza, es ha ranezel egy beteg allatra, mar az is halalos lesz....

Vagy a halak fogjak terjeszteni, es most a halaszatot fogjak ezzel megrengetni.
Elofordulhat hogy tenyleg nagy a baj, de valamiert mar nem hiszek a medianak.

Udv.
Dátum: 2009.10.29. 23:13:55
Lehet hogy hulyeseg, lehet hogy mar valaki javasolta, megis roviden leirom.

Lehetne egy jo fejlesztest behozni, amikor az 100% os fertozottseguek az Ellenseggel karoltve harcolnak a nulla fertozottseguek ellen, akik a Zarkod szorny segitsegevel tartanak a masik frontot.
Nem lenne konnyu leprogramozni abban biztos vagyok.
Totalis gyozelme egyiknek se legyen, de valtozo felallasban lehetne hol az egyiknek hol a masiknak folenye, ettol valtozna a vadaszat ereje, vagy valami mas fontosabb dolog.
De ne legyen csak annyiva leintezve hogy portyaszeruen osszecsapnak, hanem valami feladatsor vegrehajtasaval lehetne teruleteket nyerni egymastol.
A feladat megoldasa ne legyen kezenfekvo, tenyleg komoly harc legyen.
Itt emberek hacolhatnak egymas ellen valami nagy celert.
Es johetnek kozben a jo akcio filmekhez hasonloan a fordulatok, a nehezito korulmenyek, nem vart esemenyek etc.


Mas:
Lehessen specializalt karaktertipusokat letrehozni, pl legyen aki csak vampir karaktert epit, legyen aki valami fertozo szornyet, valaki aki az allatoknak tobb moralt biztosit, vagy nagyobb sebzest, es ehhez hasonlo tulajdonsagokbol rengeteget kellene a szakikba beilleszteni.
Valamiert az Incubus karakternek eltudok kepzelni valami eros atokkal biro kepesseget amit megkap a varazslata melle, es ez ellen is meglennenek a fegyvervalasztasi lehetosegek, pajzsok, skillek.
Volna a Lich aki viszont bizonyos varazslatoktol kevesebbet sebzodne.
A varazslatok, fegyverek kasztokba lennenek osztva Elet, Halal, Viz, Tuz, Fold, Levego magia es ide tartozo fegyverek, a fegyverek kombinacioi erositenek nehany tulajdonsagot, kulombozo kasztok eszkozei is hasznalhatoak legyenek kombinaciora, de itt legyen olyan hogy a bonusz mellett valamit lecsokkent, (Renegat kaszt?) igy specializalhatnak magukat a jatekosok.
Lehetosegek hatartalanok, csak eleg orult legyen a programozo is szoval, elonye es hatranya is legyen egy karakternek, de a hordak jol korbe tudjak egymast verni.
Es lehessen lopni targyakat is, tehat ha veszit valaki attol meg eselye legyen elemelni valamit a masiktol, de nem kell tulzasba esni itt sem

Valahol a jovoben akar, ha sikerul terjeszkedni, nemzetkozi szervereket is ossze lehetne kapcsolni es johet az igazi Vilagok Harca, ez lenne az igazi buli


A tobbit a fantaziaval jobban megaldottakra bizom.

Lehet tul sok Sci-fit neztem
Ez is egy velemeny

Nezd, a jonak en is orulok, ha jon, de nem tortenik, pedig szivesen latnam osszomlani a negativ vilagkepemet .
Eleddig, tobbszor lett igaza az osszeeskuves elmeletek szovogetoinek, es a borulatoknak, de ebbe mar vegkepp nem megyek bele, mar faradt vagyok, es semmi ertelme.

Ugyis annak van igaza akinek a szaja jar, meddo vita pedig minek?
Ugysem olvasnal utanna semminek, olvasol valami tenyszeruseget, es azt a kepebe tolod a masiknak.
Jo taktika, ezert nem tudok beszelgetni rendesen a Bibliakutatokkal sem, mert csak idezgetnek, es ha az o velemenyukre lennek kivancsi akkor felhaborodnak es meg en vagyok a rossz...
Pedig tenyleg erdekelne, a dolog, mert hinni akarom hogy jobb lesz.
Semmi gond, vegulis is csak egy reagalas volt, kaptam mar jobbat is rosszabbat is, igy ejfel fele ez sem rosz

Meg valami

"Bocs. A többit nem volt kedvem elolvasni. De mindenesetre szép összeesküvés elemélet. ratulálok hozzá. Szar lehet így élni. Nem gondoltál még rá hogy emos legyél? Nagy jövő állna előtted"

Azt is irtam, hogy a hasonlo szoveget irok mindig reagalnak, tok mindegy mire, windows- linux, beke es szeretet- haboru, es jellemzoen cinikus, szarkasztikus megjegyzessel.
Sosem maradtok el a gunyolodo hozaszolassal. Hianyozna ha nem volna aki rogton nem vagna gerincbol a csipos valaszt.

De egyebkent, ahogy ujra meg ujra elolvasom jo kis "nesze semmi fogd meg jol" hozzaszolast adtal, de legalabb egy kis szemelyeskedessel is bir
Ez a lenyeg baratom, sose hazudtold meg onmagad Egojat Ha optimista vagy, akkor adj halat az egnek hogy nem jartal, es imadkozz hogy ne is keljen ott lenned, es a sajat borodon megtapasztalnod a lenyeget a Foldnek azon teruleten, ahol a realitassal kell szembenezni. Fajna az igazsag, mint sokunkak faj mind a mai napig.
Bolond fejemmel megint valaszol az ilyen irasokra, le kellen errol szoknom

Tiszteletem,es bekes nyugodalmas ejszakat
Nem lehet gyokeres gazdasagi mittomenmilyen reformokat veghzevinni.
Gondolom erzitek hogy miert.
Ez valami olyan dolog, amit mestersegesen tartanak fenn.
Miert is?
Tessen gondolkozni Amerikaba el X millio ember akinek van valami fogyasztasa. Es eleg olcso nekik sok minden. De ezt akkor valahonnan mashonnan finanszirozni kol, nincs mese. Ha az emberek nem akarnak tobbet fizetni akkor kell valahonna mashonnan szedni a materiat.

Csinalnak egy olyan jo kis penzt aminek semmi erteke, csak az ugyes penzugyi manipulacionak koszonhetoen, elfogadjak mas orszagokban mert nem tehetnek mast.
Felvasaroljak a nyersanyagokat, es adnak erte ertektelen zoldhasut. De mivel nem akarjak mas orszagok hogy ez ellegyen ismerve, kulomben hihetetlen vilagmeretu bukta lenne, igy bent tartjak a jatekban es manipulalnak vele. Magyaran szolva semmiert megvehetnek mindent.
Dehat honnan lehet ezt megtenni? Gazdag orszagoktol? Hehehe
Oket sokkal komplikaltabb dolgokkal lehet csak megfogni, de nem lehetetlen, es egy ido utan mar ok is megeszik a dollart.
Ugyes politikai sakkhuzasokkal vilagot lehet valtani. A szegenyebb orszagok pedig orulnek a dollarnak, na nem onszantukbol, hanem mert a vezeto szekbe ultetett babok logo nyelvel nyalnak a felsobb hatalomnak, aminek nem lehet ellenallni, kulomben jon a hadsereg azzal a cellal hogy a vilagot meg kell valtani ezektol az elvetemult terroristaktol, akiket sajat hazajukban nemzeti hosoknek neveznek. Miert terrorista? Mert megakarja vedeni a sajatjat, a nemzeti vagyont, a termeszeti kincseket, olajat, ercet, vizet, egyebet? Aztan az ugyes agymosasnak koszonhetoen elhiszik a sajat nemzetbeliek hogy tenyleg terroristak voltak. Mert ezt hallja a neves szakertoktol, akiket nem nehez kitalalni ki emelt fel olyan magassagokba, es egyetlen feladata hogy hulyeseget fondorlat uton megetesse a joneppel.

Hogy is volt velunk?

Valaki feldobta hogy mi a finnugor nyelvcsaladhoz tartozunk. Sokan felszisszentek ennek hallatan. Nemcsak itthon, hanem kulfoldon is, pl a Finnek
Nem csoda. Addig ok is kusban voltak, amig az oroszok diktaltak a tudomanyos tempot, ahogy nalunk is ok hataroztak meg hogy mit gondolhatunk, mit ehetunk ihatunk.
Utanna mar sarkukra alltak, es mondtak is hogy tevedes, mert nem igy van. De addig ha valaki kinyitotta a szajat tudomanyos korokben es mast vallott mint amit megmondtak neki hogy mondhat, azok az a tudosok, nagyon konnyen eltunhettek a levesben.

Sajnalom, de keptelen vagyok szep kerek ok okozatfejtesbe belemenni, mert ez valami hihetetlen komplikalt nemzetkozi meccsek eredmenye a jelenlegi helyzet, amiben trianon utan mi csak nezok lehetunk. Ez cel volt hogy szetkapjak azt az egyseget amit mi alkottunk erdelyel felvidekkel delvidekkel, mert onellatok voltunk es eleg jo haszonnal ertekesitettunk kulfoldre is. De volt egy tamadasi pontunk, a kisebbsegek. Oket kellett csak ellenunk hangolni, onnan pillanatok alatt jottek az onjelolt hosok, akik ejt nappalla teve szajkoztak hogy kulon jobb lesz. Nagyon gyorsan labra kapott mindenfele dicso nemzeti azonosulas. Es ezzel kest kaptunk a hatunkba. (jelzem gozom sincs mennyire volt rossz soruk a magyar kiralysagban a Tot atyafiaknak, es a roman kisebbsegnek erdelyben)
Most magukra nezhetnek ok is, es mi is. Itt vagyunk levetkoztetve, se mezogazdasagunk, mert levagtuk az allatainkat, mert adtak erte egy kis penzt, de ha termeltel semmit sem kaptal (vajon miert is?)
Elpazaroljuk szantoinkat, mert senki nem fizet a termekert (vajon miert?) De s boltban ott van a vilagito csontu csirke, nem is olyan reg a festekes piroispaprika, mittomen milyen kemiai anyag valami mas etelben ha valaki tud meg peldat irja le nekunk..... Szoval, ez mar nem belugy.... Ez nemzetkozi dolog, valakinek erdeke volt hogy szetessen a gazdasagi egyseg 1920 ban, onnantol azt vesszuk amit adnak, azt isszuk amit adnak es jo szokashoz hiven meg akkor is a kulfoldi dolgokat vesszuk ha megengedhetnenk magunknak hogy hazait vasaroljunk. Szepen elvettek mindent tolunk hogy kolcsonoket (zoldhasut) adjanak, amibol megvesszuk az o termekiket jo dragan, de a mi penzunkbol munkakbol termenyunkbol javainkbol. Itt lathatjatok ok adjak az ertektelen dollart, amit ugyesen manipulalva bent tartanak a jatekban, Ezt mi megkapjuk, cserebe odaadjuk a hadsereget, a korhazakat, a gyogyszeripart, a semmi kis banyankat, a szoleszetunket boraszatunkat, erdeinket vadat halat. Es ezert mi fizetunk. Szerintetek mi a feszkes feneert akar mindenki hitelt adni? Kamat. Mert vissza erteket adsz az ertektelen dolgokert. Aki erti a folyamatat ennek a vilagmeretu rablogazdalkodasnak, azok legtobbszor atestek a tuzkeresztsegen.
Korrupt egyetemen meghamisitott informaciokat tanitanak es legtobbszor nem is erzik az egesz dolognak a lenyeget.
Ok beallnak abba a rendszerbe amit nem lehet megdonteni reformokkal!!! Mert ez nem csak belugy, hanem vilagmeretu nemzetkozi disznosag!
Ha valaki aki politikai karrierre adja fejet, es kepes tisztan vegigmenni a folyamaton ugy hogy nem vallik korrupta, akkor a tobbiek fogjak kicsinalni.
Nem veletlenul halt meg Kennedy. John lennon. Az angol hercegno es meg sokan masok akik felemeltek a hangjukat mert atlattak a folyamatot es elkezdtek ellene dolgozni.


A pokolba mar az egesszel

Ha jo zavaros lett a tortenet, akkor azert van mert egyik reszletrol eszembe jut a masik, es nem lehet fontossagi sorrendet felallitani mert nem lehet. Egyik kovetkezik a masikbol.

Tele vannak a filmek rejtett utalasokkal, de legtobbunk nem is erti mirol beszelnek. Matrix? Zion? gepek elakarjak pusztitani? Mi az a zion? Mirol is beszelnek valojaban?
Miert ordibalt jozsef Attila es a tobbi kolto verseken keresztul a nagyvilagba, es legtobbszor szora sem meltattak? Nem beszelhetett senki nyiltan azokban az idokben mert a rendszer azonnal reagalt. Igen eros hatszel kell, hogy szekben maradj de megalkuvasok nelkul igy is csak ido kerdese hogy mikor tortenik valami baj. A koltok csak metaforakban irhattak a kritikat, es konyoroghettek hogy tegyetek mar valamit mert ORDIT a hazugsag a zsarnokasag. Csak ido kerdese volt a nemzethalal jelkepe, es mar a sirunk folott allunk. Es nem tehetunk semmit !?!?
Harcoljunk? Miert? A szabadsagunkert? Szeretkezzunk a szuzessegunkert? Hiaba mert ujraepul a rendszer.... Eddig is ujraepult.... Peszimista a vilgkepem a jovorol. Es ezt irom innen kulfoldrol, mert otthon nem volt maradasom. Mint millioknak akik kivandoroltak csak mert tudtak hogy a minden tett amit a politika tesz, csak egy ujabb szog a koporsonkba.
Mi senkik vagyunk.
Nemcsak mink Szlovakok Romanok szerbek es minden mas kis orszag, akiben nincs eleg ero, akarat hogy kiforditsa a szorebol a ferget. De ok sem fogjak ezt belatni, soha, gogbol.
Nem latom mennyivel jartak ok jobban hogy levaltak az anyaorszagrol. Mi megbekeltunk a habsburgokkal anno, csak a kiprovokalt vilaghaboru, a ferdinand merenylettel tonkrevagta azt az eros kozponti egyseget amit veres harcok aran mi kiharcoltunk.
Kiprovokalta? Vajon ki es miert? Milyen erdekbol? Hehehe
Ember legyen a talpan aki ezt az egesz erdekhalozatot atlatja. De a csocseleket ez nem erdekli, o csak koveti amit a legnagyobb pofaju ordibal valami magaslesrol. Mindegy mit iger vagy mond, csak igerjen valamit, es a csocselek mar szavaz is. Nem fog ragondolni hogy mennyi realitas van benne, vagy kire is akar valojaban szavazni, mik az elozmenyek, mik lehetnek a kovetkezmenyek. Ez meghaladja a monika es balazsshow IQ treningjen fejlodott agyanak kapacitasat. Gozeke shalalalomajej is megmondja a fontosat csak nezni kell minden este... Ez az elet, ez kell nekik. De ha kerded: mivegre szavaztal ra vazze? -megmondja a tutit, mert megmondtak neki, hogy csokken meg javit es emel meg hogy tok jo lesz, de ha kerdezed hogy mibol gondolja hogy ok ezt komolayn is gondoljak, pillanatok alatt kepedbe tolja hogy kozod? amugy sem erdekel a politilka... Innentol mit lehet kezdeni? Igenytelen vagy Magyarorszag, ez a tied.
Mindenki masnak a vilagban szivesseget tettel ezzel, nekik igazan nem kellett sokat bajlodni hogy tonkretegyen teged. " Nem szol vissza, csak busan atkoz... Ebsorsot akar? hat akarja.. Es milyen igaza volt valakinek
Ha valakit erdekel az egesz vers majd utanna keres a neten. Nem tudom a nevet...

Eleg zavaros amit irtam? Ugye-ugye..
Es ilyenkor menetrendszerint jonnek az ellenvetesek mekkora marha vagyok, ok azonnal a hibat keresik a szovegben, nem az igazsag tartalmat, a valot.
Ok remek karrieristak, ok azok akik jol manipulalnak a szamokkal es jol forgatjak a nyelvuket. Hasznos tagjai lehetnenek a rendszernek. Igazan sajnalom hogy nekem nem jott ossze ez a kepesseg, es csak morogni tudok a kiallakult helyzeten, es faj valami belul amikor nehany tokonszurt izomagyu kis piti dolgok vegett szitjak a feszultseget, de kozben annyira nem latjak at a sajat helyzetuket sem hogy raebredjenek, nem a szethuzas es egymas marcangolasa az ami segithet valamit. Hanem a kozos cel az osszefogas. Es erre mennel tobben elunk a vilagban, annal kevesebb lesz az esely.

Es johetnenek a vilaghaborus velemenyeim, de megfajdult a derekam iras kozben hogy gyorsan bepotyogjek valamit, ami az enyem is.

Ja igen a marsi elet hozzaszolas is nagyon tetszett :D:D Igazan remenyteljesnek hangzott.

Foldunk kiallakulasanak kezdetetol fogva volt legkore, a Novenyzet csak az oxigent emelte fel benne es a CO2-t csokkentette. Amit most mi visszacsinalunk par szaz ev alatt ugy hogy amit a novenyek leszurtek a levegobol, most mi visszekuldjuk a tuzelovel. Amit a novenyek speci korulmenyekbol kifolyolag elolunk a fold ala rejtettek, most kiassuk es tuzelo szenkent elegetjuk.
Milyen okosak vagyunk nemdebar? Ketszinu tetves bagasz az emberiseg, predikal a szegenyseg megszunteteserol, eselyegyenlosegrol, anyamtyukjarol,es megis a leggazdagabb orszagok birnak a legszegenyebb nyomornegyedekkel.
Sirnak rinnak az ozonlyuk vegett, de a nejlon szaytrot meg mindig siman, faarcal viszik a boltbol el...

Egyik brazil ismerosom irta afrikai missioja utan, mennel jobban ismeri az embereket, annal jobban kedveli a kutyakat.

Ertsd meg baratom, ha nincs gravitacio ami megtartsa ezt a nyavajas legkort az oxigennel es nitrogennel vizgozzel, akkor csao, a szendioxid az nehez cucc, az ottmaradt azon a gyenge gravitazion is. Emlekszem, valahol olvastam hogy a holdnak is van legkore. Csak olyan ritka hogy szinte nincs.

Nem kell nekunk onnan elet. Ket eselyes a dolog, ha van elet akkor azt mar megtalaltak volna mert az elet , amit mi ismerunk terjed es valtoztatja a kornyezetet, Ilyet nem talaltak Vizet sem talaltak megha hiresztelik hogy igen talaltunk nyomokat, az csak azert van hogy ha izgat a tema akkor megveszed az ujsagot. Ez meg penz a medianak, hat hogyne novelnek a feszultseget bolondok lennenek nem tenni. Ha talalnak rajta megis valamit, isten mentsen meg attol hogy ide lehozzak, Ismeretlen mikroorganizmus az okoszisztema osszeomlasat okozhatja.

Meg a sajat kis piti bajunkal sem tudunk megbirkozni mert uzlet van benne. Ertem ezalatt AIDS Kolera Lepra Tifusz es minden amit kihagytam, es minden ami meg csak most fog kijonni a termeszet, vagy az emberi kapzsisag futoszallagarol.

Tiszteletem minden joakaronak
Oldal: 12