Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Hatsepsut

Dátum: 2008.09.25. 16:20:48
Zsolesz: A Kozmosz az egy sci-fi sorozat volt, talán az első ilyen Magyarországon. Asimov regények is jelentek meg benne - más neves írók mellett.
Dátum: 2008.09.25. 11:52:07
Megyék: Számold meg még egyszer! Az csak hat.
Dátum: 2008.09.25. 10:31:17
Awenhai: Az USA tényleg 50 tagállamból áll.
A másikat kijavítom.
Dátum: 2008.09.25. 10:24:27
Shiako: Nem feltétlenül töröljük őket, eddig én pontosítottam a kérdéseket, ha lehetett. DE ezentúl nem lehet feltenni azt a kérdést, hogy ki/mi/melyik a kakukktojás, mivel ilyenkor gyakran nem egyértelmű a megoldás.

A példa kedvéért egy ilyen kérdés:
"Ki a kakukktojás?" helyett "Ki nem játszotta el James Bond szerepét?" a javított kérdés.
Dátum: 2008.09.25. 09:11:18
Shiako: Az első kettőben teljesen igazad van. Már felírtam őket, de csak az értékelés után tudom javítani.
És hogy tudjátok, amíg nem javítom: a keresztes póknak a kérdésfeltevő szerint 5 pár lába van.
Dátum: 2008.09.25. 08:36:46
Továbbra is kérek mindenkit, hogy a kvízzel kapcsolatos problémákat a Javaslatok - Kvíz topicba írjátok!

Láttam a kéréseket, és javítani, illetve törölni fogom, amit kell.
Dátum: 2008.09.24. 23:03:05
Idézet: Necronis - 2008.09.24. 23:00:40
Már elnézést kérek, de milyen kérdés ez:

Hány sebzést ad az igazi acélkristály?

azt sem tudom mi az, infót sem találtam róla...


Teljesen igazad van, az ilyen kérdéseket is töröljük, mivel aki még nincs megfelelő szinten, nem tudhatja.
Dátum: 2008.09.24. 23:01:39
A többieknek:
A jelzett hibás kérdéseket, válaszokat javítom, illetve törlöm.

Kérlek benneteket, hogy mindig idézzétek a hibás kérdést is, ne csak a választ, mert csak ez alapján tudok keresni abban a programban, ahol javítani is lehet.

ÉS: Szűrőbe tettük a főváros és a kakukktojás szavakat, ezért ilyen kérdéseket (ha minden igaz) már nem tudtok feltenni.
Előbbit azért, mert kezd túl sok lenni az ismétlés, és nem szeretnénk senkitől minden nap megkérdezni, mi Franciaország fővárosa.
Utóbbit pedig azért, mert nem mindig egyértelmű a kakukktojás. Ne legyetek lusták megfogalmazni a kérdést!
Dátum: 2008.09.24. 22:54:02
Csak hogy ezt ne vitassa tovább senki, idézem a Forma-1 szabályok ide vágó részét:
"Mindegyik verseny távja a zöld lámpától, a kockás zászlóig tart; megegyezik annyi teljes kör számával, amennyi éppen csak hogy meghaladja a 305 km-es távot. Ha két óra letelik a tervezett versenytáv megtétele előtt, a vezető versenyzőnek bemutatják a kockás zászlót, amikor áthalad az ellenőrző vonalon (a Vonal) annak a körnek a végén, amely alatt a két óra letelik. "

Én elfogadhatónak ítélem a kérdést és a választ.
Dátum: 2008.09.24. 15:24:09
De mivel a Korán szerint nem kötelező, sőt, általánosságban nem is ajánlott a több feleség (mivel általában senki sem tud egyenlően bánni mindegyik asszonyával), ezért aztán az egyház törvényeit sem sérti a dolog.
Dátum: 2008.09.24. 15:00:48
Tunéziában 1956 óta a törvények a női egyenjogúság jegyében csak egy feleséget engednek meg, annak ellenére, hogy a lakosság túlnyomó többsége mohamedán.
Dátum: 2008.09.24. 00:08:25
Idézet: Hullazsák - 2008.09.23. 20:00:48
Találtam egy kérést amit egy játékos küldött be mellesleg hibás...

A kérdés : Melyik a Naphoz legközelebbi bolygó

Szaturnusz
Vénusz
Jupiter
Föld...

helyes válasznak a Földet dobja ki, viszont a helyes válasz a Merkúr...


A továbbiakban az ilyesmit kérlek a Kvíz topikban tegyétek fel.
Egyébként a kérdésben szerepel, hogy az alábbiak közül, a válaszok között viszont nem szerepel a Vénusz.
Dátum: 2008.09.23. 23:39:58
Igen, a Plútó már nem bolygó, ráadásul időnként nem is az a legtávolabbi, mivel belül kerül a Neptunusz pályáján.
Ezt is kijavítottam.
Dátum: 2008.09.23. 23:35:52
Igazad van, Altair. Én sem hallottam még erről, de utánanéztem, és kijavítottam.
Köszönöm.
Dátum: 2008.09.23. 23:12:48
A kérdések értékeléséhez azért van szükség rátok, játékosokra, mivel napi több száz, később akár több ezer kérdés ellenőrzésére sajnos nincs kapacitásunk. És persze ennyi kérdést megírni sem öt perc.
DE: Akik ostobaságokat írnak, azok néhány alkalom után elveszítik ezt a lélekenergia-szerzési lehetőséget - feltéve, hogy az értékelők jól dolgoznak. Akik viszont indokolatlanul minden kérdést lepontoznak, azok nem értékelhetnek többé.
Dátum: 2008.09.23. 16:05:52
Tile: Erre csak tippelni tudom, hogy talán éppen az utolsó pillanatban válaszoltál, és már a következő kérdésre lett volna ez a válasz.
Dátum: 2008.09.23. 16:03:16
Shul: Abban igazad van, hogy a mai számrendszer és a nulla használata az indiaiaktól származik. De a kérdés nem erre vonatkozott, így a válasz is jó volt.
Azért köszi, bár most kivételesen nem kellett javítani.
Dátum: 2008.09.23. 15:27:08
Shiako: Finomítgatjuk a szűrőt, de sajnos a programozónak most még más feladatai vannak, így ez elég lassú folyamat. Egyelőre csak azt tudom javasolni, válassz más kérdést.
Dátum: 2008.09.23. 15:23:08
Kösz Atila, ezt már kijavítottam úgy, hogy jó legyen.
Dátum: 2008.09.23. 10:40:50
Az értékeléssel kapcsolatban:

1. Azonnal töröljétek: A kérdés trágár, szándékosan rosszindulatú, hiányoznak a válaszok, vagy egyszerűen butaság. (Utóbbira példa: "Ki a legszebb lány az osztályban? )
Ezt egészen biztosan mindenki felismeri.

2. Rossz kérdés: A legegyszerűbb eset, ha a kérdés bárgyúan egyszerű pl. 1+1 (lásd Syck hozzászólása), vagy (5 perc alatt) megoldhatatlanul nehéz pl. Hány pozitív egész osztója van 457689587632-nek? Ez persze nem vonatkozik arra, ha csak egyszerűen nem ismered a választ egy műveltségi kérdésre, és nem tudod, hogyan lehetne kikeresni.
Szintén ide tartozik, ha látod, hogy nem szerepel a jó válasz, ha több jó válasz szerepel, ha a feladó nem használ magyar ékezetes betűket, vagy súlyos helyesírási hibáktól nyüzsög (egy-egy elütés, vesszőhiba és más hasonlók nem tartoznak ide, ezt inkább jelezd a fórumon).
És ide tartoznak a nagyon durván szakterületi kérdések is. Ilyet lehetőleg ne írjatok, csak ha tényleg nagyon érdekesek valami miatt!

3. Jó kérdés: Ezt jelöld meg, ha a kérdés számodra jónak tűnik! Nem számít, ha nem tudod a választ, ha mégsem stimmelne valami, majd jelzik ezen a fórumon azok, akik tudják.