Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Hatsepsut

Dátum: 2008.10.28. 00:26:10
Pillok, asano, Chaos, Omichron "elmés" kérdéseit nem élvezhetitek többé.
További 4 játékos 3 nap tiltást kapott.
Dátum: 2008.10.27. 21:41:40
Idézet: andrej - 2008.10.27. 16:00:25
Idézet: Rammstein - 2008.10.27. 15:58:29
A következő "kérdéssel" találkoztam:
"Minden ország kultúrája lengje körül a házamat. De egyik se szakítson el szülőföldem talajától.
Sötét zsaruk
-
Mahatma Gandhi
Sugarloaf"

Ez most mi akar lenni?


Azt szeretné kérdezni, hogy honnan is származik az idézet.
Ebből a négyből Gandhira tippelnék.


Ez így nem kérdés. Nemcsak a ki mondta maradt le, de az, hogy valaki odadobál KÉT abszolút oda nem illő nevet a helyes válasz mellé, és arra is lusta, hogy egy harmadikat kitaláljon, az nagyon bosszant. Ez egy szép kérdés is lehetne, ha értelmesen adták volna fel.
Dátum: 2008.10.27. 21:34:40
Idézet: andrej - 2008.10.27. 15:17:05

Milyen színű a káoszkígyó?
piros
zöld
fekete
sárga
Képzeljétek zöld, vajon hol élhet, gondolni sem merem, hogy a HKK világában.

Én úgy emlékszem, ott lila káoszkígyók élnek. Már legalábbis a lap színe szerint.

Idézet: Spiduola - 2008.10.27. 16:17:24

Milyen nevű zsákmány nincs ezen a bolygón?
Nagyobb kyratid féreg
Protolisk féreg
Mokku
Hatalmas káoszkígyó

Én eddig káoszkígyóval nem találkoztam, de biztos, hogy nem is fogok?


Mellesleg a káoszkígyó a Végzetúrban az első szörnyek között van. És igen, hatalmassal is lehet találkozni, bár ha jól sejtem, legfeljebb negyedik-ötödik szintig.
Dátum: 2008.10.27. 14:52:43
Muszáj nekem is reagálnom Jiri Holecekre, mert én is vacakoltam vele kicsit. Mivel a játékosok 47%-a helyesen válaszolt erre az első napokban született a kérdésre, nem töröltem, hanem én is elkezdtem keresni. Amikor nem találtam, megkérdeztem az édesapámat - és ő kapásból tudta, hogy ilyen vezetéknevű csehszlovák jégkorongozó több is volt. Végül én is megtaláltam (persze nem cs-vel) a nemzetközi hoki legendák között ezt a "Mágus" becenéven futó kapust.
Dátum: 2008.10.27. 09:59:47
Idézet: Atreus - 2008.10.27. 00:42:33
Meik történelmi személyünk van rányomtatva az 5000 Ft-os bankóra?
Batthyány Lajos
Deák Ferenc
Ady Endre
Gróf Széchenyi István

Ha jól emlékszem pár oldallal előbb ez a kérdés volt mar tárgyalva, és amint látszik, szegény Batthyány Lajos neve javítva lett, de az a fránya Meik kérdőszó még mindig hibás.


Igen, és mint a rendszeres fórumozók már tudják, a meik, mejik, mien, mijen szavakra már allergiás vagyok, így az ezekkel kezdődő kérdések automatikusan rossznak minősülnek.
Ráadásul a pénzeken szereplő személyekre, épületekre stb. vonatkozó kérdéseket már igen-igen sokan feltették, nem kérünk belőlük többet, köszönjük.


Mit jelent a német Arzt szó?
orvos
arc
nővér
harc

Ha jól emlékszem a németben a főneveknek van nemük, jelen esetben der Arzt. Vagy amúgy is törlöd, Hatsepsut?


Igen, töröltem.

Idézet: Kocos - 2008.10.27. 08:56:51
A kerdesek fele de min 10 rossz valasz kell az eltiltashoz. Remelem nem nezte el, es nem max 10.


Nem néztem el, Miklóstól kérdeztem meg. Remélem, jól tudja.


Mas: azt vettem eszre, hogy az utolso 2 kerdesemre 28 illetve 36 valasz erkezett eddig, de a hatulrol harmadikra csak 4. Fura. (Osszes valaszrol beszelek.)


Attól lehet, hogy azt a kérdésedet valószínűleg egyedül én értékeltem, a többit meg alapból legalább tizenketten megkapták (ha mindenki egyetértett abban, hogy jó kérdés). Ettől függetlenül mókás dolgokat tud néha a random, de azért ez még belefér.

Idézet: Rammstein - 2008.10.27. 09:28:39
Hol volt az Üstöki casta?
Üstök
Szombathely
Eger
Várna


Javítsatok ki, ha rosszul tudom, de mintha ilyen csata nem lenne. Ha jól sejtem, ez valami filmes vicc volt, és akkor bizony raggal kellett volna kiírni a válaszokat, de így is idétlennek találom.
Dátum: 2008.10.26. 22:51:54
A Star Wars kérdéseket szó szerint kell érteni, ma azokat néztem meg, amelyekben ez a kifejezés szerepelt. Ez persze nem jelenti azt, hogy ráérő időmben nem fogok más hasonlókat is átnézni.

És eszembe jutott még valami. Olyan kérdéseket is töröltem, amelyekben valamely idegen nyelv egy szavára kérdeznek rá. Tehát pl. Mit jelent magyarul a "car" szó? Az effélék szerintem teljesen érdektelenek. Ettől még érdekesek lehetnek a tényleg közismert latin szállóigék vagy görög eredetű szavak, esetleg egy-egy ismert földrajzi hely nevének magyarázata.
Dátum: 2008.10.26. 22:13:06
Megint javítgattam, törölgettem, köszönöm a hozzászólásokat.

Elmondom, hogy töröltem számtalan névnapokkal kapcsolatos kérdést. A legalapvetőbbek és az ünnepnapra esők kivételével szerintem ez a lexikális tudás kategóriába esik.
Töröltem úgy 30 pókerrel, ultival kapcsolatos ismétlődő kérdést is.
Töröltem a legtöbb olyan Star Wars kérdést, amelynél már a kérdés is helyesírási hibás volt (és az ismétlődőeket is).
Rengeteg "Hol született" kezdetű kérdés esett áldozatául az ezt már más is kérdezte és a teljesen érdektelen kategóriáknak. És a "Mikor született"-ek között is gyomláltam kicsit.
Elnézést kérek azoktól, akiket ez érintett. Tudnotok kell, hogy én ilyenkor nem látom, ki a kérdésíró, ez sosem szempont.
Dátum: 2008.10.26. 19:30:37
Idézet: Craslorg - 2008.10.26. 19:09:34
Idézet: Hydro Globus - 2008.10.26. 19:01:04
Idézet: Craslorg - 2008.10.26. 17:27:12
Budapest hányadik kerületében található a Nyugati Moszkva tér?
VI.
II.
III.
XI.

Ez nálam képzavaros kérdés...


Megoldja a képzavarodat, ha azt mondom, hogy a Moszkva tér három kerület Y alakú találkozásánál található; keletre az első, északra a második és nyugatra a tizenkettedik kerület van?

(Persze meg lehetett volna jobban is fogalmazni...)

Ezzel nincs problémám, de egyrészt a nyugati kisbetű, lévén nem a neve, hanem egy részének a jellemzője. Esetleg azt lehetett volna, hogy az I. és XII. kerületen kívül mely kerület határolja még a Moszkva teret Budapesten? Megjegyzem a helyes válasz a II. volt, ami ugye nem a nyugati része.

Ez nálam is képzavarosnak tűnik, így kivettem belőle a Nyugatit, mivel maga a Moszkva tér hivatalosan a II. kerülethez tartozik, bár tényleg három kerület határolja.
Bár lehet, hogy egy vidéki számára ez teljesen érdektelen kérdés?
Dátum: 2008.10.26. 13:27:48
Káoszlovas végleg, 5 további játékos 3 napra eltiltva a kérdések írásától.

Amúgy meg javítgattam, törölgettem.
Dátum: 2008.10.26. 12:17:00
Idézet: Icelady64 - 2008.10.26. 10:50:09

Ki írta az Örökséget?
Jókai Mór
Judith .....
Petőfi Sándor
Peter Klumm

A válasz: W

Csak azt nem értem ez hogy lehetséges, a válaszok között nem szerepelt, hogy lehet ez a jó válasz??


Én sem teljesen értem, és már szóltam is érte, de még nem sikerült rendbehozni ezt a bugot. Ahogy észrevettem, ez olyankor szokott (néha) előfordulni, amikor rossz választ jelölök be. Nálad is ez volt?
Dátum: 2008.10.26. 11:56:00
Idézet: Rammstein - 2008.10.26. 09:58:54
Hány olimpiai aranyérmet szerzett Gerevich Aladár?
Gerevich Aladár 46 évesen már a 6. olimpiai aranyérmét szerezte (2008-as olimpiai adat) a helyes válasz még is a 7.
Melyik volt akkor a hetedik?

Ejnye. Hát természetesen az, amelyet 50 évesen szerzett a római olimpián.
Ő volt a legtöbb aranyéremmel büszkélkedő magyar sportoló, aki 1932-60-ig minden kardcsapattal aranyérmes lett (két olimpia közben elmaradt), és 1948-ban egyéniben is.
Dátum: 2008.10.26. 09:47:03
Rammstein: Persze, hogy lehet régi meséről kérdezni. Szívesen látjuk.
Csak mondjuk ha pl. a Rézhegyek királynőjét kérdezed (vagy hasonló nehézségűt), alig fogják tudni a választ.
Dátum: 2008.10.25. 16:43:02
Idézet: Aisling - 2008.10.25. 14:19:59
mi a nyomtató gép?
nem is ez
és végképp nem ez
informatikai eszköz
nem ez

Idézet: INf3rNo2 - 2008.10.25. 14:21:42
hasonlóan értelmes (valszeg ugyanannak a szüleménye):

mi a lámpa (márt mint a tárgy)?
nem az
nem ez
fény adó eszköz
és nem ezek

És igen, luba nem tehet fel többé hasonló kérdést. És ezekkel együtt 11 színvonalas kérdése is törölve.
Dátum: 2008.10.25. 16:02:05
Bizony, van Mozart: Lévay Szilveszter és Michael Kunze műve.
És tényleg csak olyan kérdést találtam (hármat is, de nem töröltem, mert nem ugyanazokra kérdeznek rá), hogy melyik NEM Webber musical.
Dátum: 2008.10.25. 11:27:19
Lovecraft végleg, Kupu és Cszsolti 3 napra eltiltva a kérdések írásától. (Utóbbiakat kénytelen voltam én, mivel a játékosok nem tették meg, sejthetitek melyik két itt idézett kérdésért.)
Dátum: 2008.10.25. 10:58:22
Idézet: Éjvirág - 2008.10.24. 18:53:42
Az miért van, hogy mindenféle jelzés nélkül eltűnt egy kérdésem? Nincs a feltett kérdéseim listájában, nem tudom, a 25% miatt lett-e törölve, semmilyen értesítést nem kaptam róla. Az első kérdésem volt, és eddig semmi gond nem volt vele


Valószínűleg azért, mert már szerepelt korábban.
Ha helyesírási hiba miatt javítani akarok valamit, a keresőszó akár több tucat kérdést is kiadhat.
Így szokott előfordulni, hogy az ismert focisták nemzetiségére, Matuzsálem életkorára, Magyarország megyéinek számára stb. vonatkozó kérdésekből hirtelen egy csomó eltűnik (csak az első marad meg).
Sajnos a program ezekről nem küld értesítést.
Dátum: 2008.10.25. 10:50:08
Idézet: Arénázó - 2008.10.25. 08:57:04
Szeretnél +10%-os vadászatot?
Nemtudom
Nem
Igen, szeretnék
Még meggondolom


Az illetőnek én ilyen kérdést tennék fel:

Nem szeretnél több kérdést írni?
De igen.
Csak három nap eltiltásra vágytam, így több ilyet nem írok.
Nem szeretnék, írok még ilyet, és tiltsatok el végleg.
Még nem döntöttem.

Csak még ezt nem tudom, melyik legyen a helyes válasz.
Dátum: 2008.10.24. 09:12:41
Mozes végleg eltiltva a kérdések írásától.
Dátum: 2008.10.24. 00:02:32
Végleg eltiltva a kérdések írásától: Madara, Csuhaj, Vengeance.
Dátum: 2008.10.23. 22:55:29
Ha már szerepelt (vagy helyesírási hiba) értékelést adsz (adtok többen) egy kérdésre, akkor a kérdés írója új kérdést írhat helyette. Tehát olyan, mintha az előző kérdése nem is szerepelt volna.

Mondjuk velem már előfordult, hogy helyesírási hibával visszaküldtem egy kérdést, és javítás nélkül visszakaptam. Mostanában elég sok a dolgom, úgyhogy másodszor már nem szoktam visszaküldeni a kérdést, hanem indoklás nélküli rossz kérdést vagy azonnal törölnit írok ilyenkor, attól függően, mennyire súlyos a hiba. Kövezzetek meg érte, de úgy érzem, ha a kérdésíró nem veszi a fáradságot, hogy kijavítsa a hibákat, akkor nem érdemel jutalmat/kérdésírási lehetőséget.