Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Hatsepsut

Dátum: 2009.12.21. 23:23:16
Idézet: Birka - 2009.12.21. 09:35:41
Ki írta az Altató c. verset?
*József Attila
Ady Endre
Bábi Tibor
Arany János

Mindenki ELTE-s magyar szakos gondolom. És ez a legismertebb verse, amiről ált isk anyagban hallhattunk?

Azért ne essünk túlzásokba! Jelenleg általános iskola második osztályos anyag több tankönyvben is - jobb helyeken meg is kell tanulni -, és ez már harminc évvel ezelőtt is így volt.

Idézet: Habbobitas - 2009.12.21. 11:45:13
Melyik nem való a felsorolásba?
karóra
vízóra
toronyóra
napóra

Hát a toronyóra a legnagyobb
A karóra hordozható
a vízórához víz kell.
a napórához a nap fénye

Fogalmam nincs. Akármelyik lehet.

El kell, hogy szomorítsalak: 78% tudja, hogy a vízórával manapság nem időt mérünk.
Ettől függetlenül nem maradhatnak kakukktojás kérdések, így ez sem.
Dátum: 2009.12.18. 22:05:04
Most olvastam egy jó mondást, és mivel a témába illik, gondoltam megosztom veletek:
"A gazdagok nagyon örülhetnének, ha csak feleolyan boldogok lennének, mint amilyennek a szegények hiszik őket."
Dátum: 2009.12.16. 11:36:30
De igen, olvasom, és javítom a kérdéseket (bár néha tényleg előfordult, hogy egy-egy oldal kimaradt).
Sajnos nincs időm mindig mindenkinek válaszolni, mikor és miért törlök, vagy nem törlök egy-egy kérdést, és ha mégis megteszem, azt - ha nincs a témához több hozzászólás - általában privát üzenetben teszem.
Dátum: 2009.12.13. 00:41:03
Sajnos ez már tényleg szerepelt, ne tedd fel még egyszer.
Az első értékelő ezt nyilván nem tudta, és alighanem az zavarta, hogy köznevet nem szokás nagy kezdőbetűvel írni, akkor sem, ha latinul van.
Sajnos ez a topic már túl terjedelmes, kezd nehezen átláthatóvá és lassúvá válni, ezért lezárom. Mostantól az új - hasonló című - topicba lehet írni el nem fogadott kérdéseiteket.
Sajnos az előző ilyen topic már túl terjedelmes volt, ezért kénytelen voltam lezárni. Itt folytathatjuk.

Egyre több olyan jellegű hozzászólás érkezik, hogy egy kérdés rossz értékelést kapott, és a kérdező szeretné tudni miért.
Sajnos ezek mind a kvíz, mind a kiesett érdekes kérdések topicban rossz helyen vannak (offtopicok), ugyanakkor mégis kellene egy hely, ahol ezek a kérdések megvitathatók.
Ide lehet írni

Kérlek, másold be a kérdésed a válaszokkal (esetleg a helyes válasz félkövér kiemelésével) együtt, valamint az értékelést.
A topicot olvasó játékosoktól választ kapsz kérdésedre, hogy mi lehetett a gond.

Tudjuk hogy a kérdés adatbázisban (egy ilyen létezik, nem világonként egy külön) vannak rossz kérdések, nem érdemes erre hivatkozni, vagy átveheted Kocostól a Bezzeg Béla emlékérmet.
Ha ilyennel találkozol, inkább írd be a kvíz 4. topicba, ahol a kvízadmin, Hatsepsut törli, vagy módosítja azt.
Dátum: 2009.12.09. 08:37:00
Idézet: Maydayke - 2009.12.09. 08:01:11

Taiwan melyik országtól akar függetlenedni?
Dél-Korea
Malajzia
Kína
Japán

Talán Tajvan.Ha sikerül neki,elévült lesz a kérdés.

Viszont milyen meglepően kevesen (51%) tudják rá a választ.
Dátum: 2009.12.08. 15:05:41
Bár ő nem színész, de Al Caponéra javítottam. Így talán nem fog javulni az 50% körüli esély.
Dátum: 2009.12.04. 23:32:24
Én nem értek egyet.
Dátum: 2009.11.20. 10:24:51
Amm ha a vegysz@rokkal nem cseszték volna szét az immunrendszerüket az emberek, akkor nem kéne annyira félni.

Ezek szerint ti nem olvastátok azokat a nemrégiben megjelent híreket és régebben is előforduló rémes történeteket, amikor odamentek a "vegyszerektől mentes immunrendszerű" természeti népekhez a kutatók (legutóbbi esetben a politikusok), és az egész törzsön szörnyű járvány söpört végig, pedig a látogatók közül senki sem volt láthatóan beteg, legfeljebb egy kicsit náthás.
Dátum: 2009.11.15. 12:24:14
Ami az allergiákat illeti: a szórólapokon szerepel, hogy mire allergiásak nem kaphatják. Mivel néhány "micin" végű dolgot is felsoroltak, megkérdeztem az orvost, mielőtt elszántam magam, hogy én - penicillinallergiás lévén - kaphatok-e. Sajnos sok az olyan orvos, akiben nincs annyi hivatástudat, hogy magától ellenőrizze, mire allergiás a betege, ezért erre mindenképpen érdemes figyelmeztetni a dokit, ha kell.
A másik gond, hogy sok helyen arra sem figyelmeztetnek, hogy legalább egy negyed órát (de inkább felet), maradj ott a rendelőben, miután megkaptál egy oltást - ugyanis az esetleges allergiás reakciók kb. ennyi idő után jönnek ki.
Én már láttam anafilaxiás sokkot az egyik kolléganőmön, amikor huszonévesen megismételtették a rubeola-oltásunkat. Szó szerint fuldoklott, kivörösödött és püffedni kezdett az arca, de végül nem lett semmi baja, mert időben kapott kezelést rá. (Két nap múlva jött dolgozni.) A 60 körüli üzemorvos azt mondta, a praxisában korábban még sosem fordult ilyen elő, és mikor beszélgettünk róla, a gyerekorvosunk és a háziorvosom is ugyanezt állította (pedig ők sem sokkal nyugdíj előtt állnak már).
Tehát tényleg veszélyes, de ritka dologról van szó, ami kellő körültekintéssel nagyjából kockázatmentessé tehető.

Én is túlzónak érzem a hisztériakeltést, de abban egyetértek Kocossal, hogy ha nem lesz komoly járvány, akkor is legfeljebb megvonom a vállam, hogy fölöslegesen adattam be.

És még egy apróság: az orvosoknak elméletileg kötelező megkapniuk a H1N1 oltást, különben nem praktizálhatnak - legalábbis a dokim ezt állította. (Persze nyilván bárki aláírathatja egy hasonló beállítottságú kollégájával, hogy megkapta.)
Dátum: 2009.11.11. 21:59:45
Idézet: Let. - 2009.11.11. 18:04:25
Mi az a televízió?
A víziló afrikában honos rokona! Mára már kihaló félben!
Képek és hangok, távoli helyen való együttes vételére szolgáló készülék!*
Általában poharak és étkészletek tárolására használt, üveges szekrény!
Egy halucinogén anyagot tartalmazó növény, amely elfogyasztása után képeket láthatunk!

Ez a kérdés megüti a kvíz szinvonalát? Felkiáltójelek!

Nem, nem üti meg. Valamikor régen, többedik próbálkozásra átsiklott ez a kérdés (ugyanis el nem fogadott változata is van), és csak most töröltem.

Idézet: Mogorva - 2009.11.11. 18:14:39
Mit fedezett fel Almásy László a Nílus egyik szigetén?

A kérdés feltevője szerint magyar törzset....igyekszem udvarias maradni, de rofl?

Almásy László Afrika kutató tudósított először arról, hogy a Nílus egyik szigetén, Vádi Haifa közelében egy „magyar” nevű berber törzs él, amelynek tagjai állítólag a szultán serege által összefogdosott magyar hadifoglyok, vagy ott szolgáló katonák leszármazottai. Későbbi kutatások alapján is valóban Magyarországról származhattak el.
Ha érdekel a dolog, keress rá a "magyarabok" címszóra.
Dátum: 2009.11.10. 11:25:30
És még egy kérés azokhoz, akik esetleg nem olvasták a nyitó hozzászólásomat.
Lehetőleg próbáljátok meg pontosan, a helyesírási hibákkal együtt idézni a hibás kérdéseket, mert annak alapján tudok keresni. Sajnos néha előfordul, hogy ha nem pontosan idéztek nem találom meg a hibás kérdést - így kijavítani/törölni sem tudom.
Dátum: 2009.11.10. 11:18:34
Ne érezzétek úgy, hogy fölösleges a munkátok, köszönöm a segítséget.
Nem tűntem el, ritka kivételtől eltekintve végig szoktam javítgatni a kérdéseket - ha jogosnak ítélem -, arra viszont egyre ritkábban akad időm, hogy reagáljak is.
Most azonban időm is akadt egy kicsi, és úgy látom, nagyon hiányoltátok a közbeszólásaimat.
Tehát íme:
Idézet: Máté96 - 2009.11.09. 20:49:42
Mennyi a derékszög külső szöge?
180
270-
90
360


Egy szög külső szöge nem az, ami 180-ra egészíti ki a dolgokat??

De igen, az.

Idézet: Szemtelen - 2009.11.09. 21:33:20
Kijött egy kérdés de mind a négy válaszra nem emlékszek.
Kérdés ez volt:Hogy hívták régen a Margitszigetet?
Szerintem a Nyulak szigetének (benne volt a válaszok között) de a kérdező szerint Csepel-sziget.De talán a Boldogasszony szigete is benne volt a válaszok között.

A kérdés, amire Csepel-sziget volt a válasz: "Hogyan NEM nevezték régen a Margitszigetet?"

Idézet: Gelu - 2009.11.09. 22:37:57

Hány méter hosszú a Margit-sziget?
2500
10000
100
500

A sziget kb. 2800 méter hosszú, legszélesebb pontján (a középrészen) kb. 500 m széles, területe mintegy 96,5 hektár. Tehát nincs jó válasz!

A magyar Wikipédia kivételével mindenhol 2500 métert találtam.
Dátum: 2009.11.09. 20:48:43
Idézet: Gloria - 2009.11.09. 14:20:59
Melyik az az egyetlen állat a világon, amelyik nem tud ugrani?
Elefánt a helyes válasz.

Lehet, hogy tévedek, de nem hinném, hogy a tengeri sün olyan túl sokat ugrándozna

Ennek a korrekt változata (Melyik az egyetlen szárazföldi emlős, amelyik nem tud ugrani?) is szerepelt vagy ötször. A kevésbé jók száma pedig 20 fölött van.
Dátum: 2009.11.05. 21:45:52
Idézet: Mulder - 2009.11.05. 13:31:17
Hány éves kortól lehet személyi igazolványod?
Nincs is ilyen igazolvány
20
14
10

Nincs is ilyen? Akkor minek kell megkérdezni?


Ráadásul a helyes válasz sem szerepel, mert most már bármekkora gyereknek lehet személyit kérni, ha valaki nem akar útlevelet kiváltani az EU-n belüli utazáshoz.
Dátum: 2009.07.16. 01:01:51
Idézet: dorong - 2009.07.15. 23:42:37
Mit csinál az, aki súkálódik?

A válaszok mindegyek is.
Engem inkább az érdekelne, hogy ki szerint mit csinál az, aki súkálódik?
Szerintem kb. a szomszéd néni szokta mondani pistikének, aki ezt a kvízkérdést írta, de ettől még nekem miért kellene tudnom?


Én sem hallottam még soha, és nem is találtam meg, de ha 46% tudja...
Dátum: 2009.07.15. 17:19:17
A mai napon lezárult az angol nyelvű játék béta tesztje.

Szeretnénk megköszönni a sok segítséget, amit a tesztelés során kaptunk.
Azoknak, akik különösen sokat tettek a játék minőségének javításáért, hamarosan küldünk egy kis jelképes jutalmat (őskő formájában) természetesen az általuk megjelölt karakter számára.
Erről az érintetteket külön e-mailben értesítjük.
Dátum: 2009.07.15. 11:04:38
Idézet: Picur10 - 2009.07.15. 08:56:16
Hol zajlott a 2. Világháború legnagyobb páncélos csatája?
Kurksznál
Az akkori szovjet vezér nevét viselő városnál
Berlin ostrománál
Az Ardennekben

Az akkori szovjet vezér nevét viselő városnál? Ez mi, rejtvény a rejtvényben?
És helyesen "II. világháború".

Szerintem szép kérdés, csak sajna Sztálin neve tiltott. (Meg a II. világháborút is szépítettem.)
Dátum: 2009.07.12. 22:23:57
Ha bármilyen kérdésed, problémád van, akkor
Először olvasd el a játékleírást, és a játék GY.I.K-et!
Ha ott nem találsz választ, fusd át az ugyanebben a fórumban levő GYAKRAN FELTETT KÉRDÉSEK topicot!
Ha ezek után sem boldogulsz használd a fórum keresést (oldal tetejénm gyorskereső).
Ha még mindig problémát van, akkor kérdezz itt:

Itt lehet feltenni a játékkal kapcsolatos kérdéseket. Lehetőleg próbáljatok röviden, lényegre törően fogalmazni.

Pl. kérdés "Mi az oka annak, hogy a portyázásért 0 lélekenergiát kaptam?"
Válaszom: "Ha olyat győzöl le, akinek nincs lélekenergiája, attól rabolni sem tudsz. Ráadásul, maximum annyit lophatsz, amennyi neked van, tehát ha 0-val támadsz, 0-t is fogsz szerezni."

Fontos: a fórumot bizonyos időközönként nézzük, és tőlünk telhető alapossággal válaszolunk, és persze sok játékos van, aki szintén szívesen segít. De ha közvetlenül tőlünk akarsz segítséget kérni, továbbra is megbízhatóbb, ha emailt küldesz vagy a chaten kérdezed Zolit (l. a játékon belül a Segítség gombot).