Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Hatsepsut

Dátum: 2008.12.02. 11:14:52
Mit csinálok akkor mikor az ételt staubolom?
melegen tartom
hűtöm
vajdarabkát rakok az étel tetejére
lisztel sűrítem

Oké, hogy főzés, de nem alapműveltség, ráadásul a staub németül habot jelent(ok, ki lehet következtetni, hogy akkor liszt, és akkor sűrítés/habarás/ de nem egyértelmű, ráadásul nyelvtudás.


Ez nem nyelvi kérdés.
Ne haragudjatok, de a főzés kifejezései (ez nem is különösebben spec) akkor is beleférnek egy kvízjátékba, ha a fiúk/férfiak egy komoly hányada nem ért hozzá.
A helyesírási hibát kijavítottam.

Idézet: cirip - 2008.12.02. 10:11:40
Idézet: Bekas - 2008.12.02. 08:49:27
Mit jelent az a Kínai szó hogy "Itachakimanas"?
Jó éjszakát!
Jó egésséget!
Jó étvágyat!
Jó napot!


Ilyen szó nincs a keresők szerint, túlságosan spec és valszeg nem így kell leírni sem. A egészség az nem 2 s, hanem sz+s.
meg mellesleg japán, és étkezés előtt használatos, nem egyenértékű a jóétvágyattal, és nem így írjákm inkább itadakimas, amúgy minden más stimmel a kérdésben


Köszi Cirip. Nem volt kedvem utánanézni, de én is japánra tippeltem a hangzás alapján.
Dátum: 2008.12.02. 11:14:36
Konky: Szerintem a kérdező Cooper főhősére gondolt, ő meg tényleg nem indián, akit te idéztél, az pedig "csak" viccszereplő, de ettől még a kérdés elég pontatlan.
Dátum: 2008.11.30. 00:44:44
Idézet: Cirmos cica - 2008.11.29. 21:53:09
Az alábbi művek közül melyiket NEM Jane Austen írte?
Meggyőző érvek
Jane Eyre
Büszkeség és balítélet
Értelem és érzelem

Csak egy elírás.


Nem kizárólag Cirmos cicától kérném:
Lehetőleg húzzátok alá (vagy jelöljétek meg valahogy), mi az elírás, mert most pl. legalább két percig néztem, mire megtaláltam. Ilyenkor éjjel már kicsit álmos vagyok, máskor meg nincs elég időm. Köszönöm.
Dátum: 2008.11.29. 09:31:58
Idézet: Darkshade - 2008.11.29. 08:58:25
A kérdés az volt ki írta az Aranyszamárt? Válasz is jó volt csak a szűrő miatt az egyik válasz így volt leírva Sz'ophoklész, nem tudom ilyen szavakat nem enged át mint Szarvasmarha, Szophoklész, Szarvas, szarvas, basszus, stb., pedig ezekkel nincs baj. Nem lehet valahogy, kivételeket beiktatni?


Sajnos nem tudnak kivételszótárat betenni.
Viszont ebben a kérdésben szerintem nyugodtan lehetett volna más ókori írót találni Szophoklész helyett. (Én eleve nem három görögöt írnék a római mellé, aki a megfejtés, de ettől függetlenül csak Szophoklészt javítottam ki.)
Dátum: 2008.11.28. 23:10:29
Szuperek az ékezeteid.
Dátum: 2008.11.28. 23:06:21
Nekem fejből is megy, hogy Golde mintha a felesége lenne.
De azt már meg nem tudnám mondani, hogy mi volt a két legkisebb lány neve.

Közben utánanéztem - a Wikiben is benne van a Hegedűs a háztetőn, szóval nem olyan nehéz a kérdés.
Dátum: 2008.11.28. 18:18:19
Javítgattam, törölgettem.
Dátum: 2008.11.27. 22:41:32
R3dNeX: Figyelmeztetlek, ha ebben a stílusban folytatod (amit egyébként töröltem), láthatatlanságra foglak ítélni.

Kérem a többieket is, hogy ne vegyék fel a kesztyűt. Köszönöm.
Dátum: 2008.11.26. 23:30:40
Miért is nem helyes? Tudtommal minden angol papírpénz elején II. Erzsébet látható. (Már ha nem az Egyesült Királyságról, csak Angliáról beszélünk.)
Dátum: 2008.11.26. 11:29:44
Idézet: Monic - 2008.11.25. 23:07:23
És ez milyen barom kérdés??

Hány szörszál van a segemen ?
10
nem tudom
1000000000
1

Gratulálok az értékelőknek, mert ez átment a kezük alatt!
(Én már nem tudok értékelni, de úgy látom, jobb is.)
És ezért buktam a 10 %-ot.....


Ezt nem nagyon értem, mert ez (bár kétszer tették fel) mindkétszer azonnal törölnit kapott az értékelőktől. (Egy ember csak rossz kérdésnek értékelte, de senki sem jónak.) Majd megkérdezem a programozót, hogy kaphatta meg olyasvalaki, aki nem tud értékelni.
Dátum: 2008.11.25. 15:00:59
Idézet: Vincu - 2008.11.25. 14:35:53
Hoppá! egy rossz kérdés:
Hány ismert holdja van a Jupiternek?
5
16
sok

a negyedik válaszra nem emlékszem, talán 8 volt.
Megnéztem wikipedia-n, és ezt találtam: "A Jupiternek jelenleg 63 holdja ismert."
Gondoltam a kérdés feltevője olyan mókamester típus, és ő is olvasta a cikket a wikin, ne adja ég onnan vette a kérdést, miszerint folyton újabb és újabb holdak bukkannak fel a Jupiter körül, hát nem lehet biztosan megmondani. Ehhez képest fix 16 a nyerő tipp... szerinte


De az sem volt rossz kérdés: Jelenleg hány holdja van a Jupiternek?
Dátum: 2008.11.25. 14:31:05
Lehet, hogy korábban leállítottad a vadászatot, és volt már a talonban megválaszolt kérdésed. Ilyenkor a vadászatnál láthatod, hogy kaptál érte +10%-ot (feltéve, hogy jól válaszoltál).

Ha nem így történt és bug, akkor viszont (technikai kérdésekre) nem tudok rá válaszolni, próbáld meg a másik fórumot, vagy az élő segítséget.
Dátum: 2008.11.25. 10:57:16
Javítgattam, törölgettem.

Csak érdekességképpen megmutatom, mire bukkantam:

Kérdés Jó válaszok aránya
Hogy hívták a királyt, akinek Seherezádé 1001 éjszakán át mesélt? 9.52%
Mit csinált Seherezádé ezeregy éjszakán át? 86.79%
Hány éjszakán keresztül mesélt Seherezádé? 91.11%

Kicsit meglepett a jó válaszok aránya, különösen az elsőnél, pedig jót írt a kérdező.
Aki nem tudja, tessék utánanézni!
Dátum: 2008.11.25. 00:06:53
Én simán el tudom olvasni, de a gyerekeim szerintem egy kukkot sem értenének belőle.
Dátum: 2008.11.24. 23:56:58
Wiki nem mindig jó, (pl. Bíró László esetében sem, mert Magyarországon már 1938-ban benyújtotta a szabadalmát), de speciel az Oscar-díjaknál ugyanaz szerepel benne, mint az Academy Awards hivatalos oldalon, vagyis 2007-ben a Nem vénnek való vidék.
Dátum: 2008.11.24. 15:10:52
Két mostanában felmerült dologra szeretnék reagálni.

1. Ha valaki "Helyesírási hibás" vagy "Már szerepelt" indokkal kap rossz kérdés értékelést, azzal nem veszít semmit. Ilyenkor annyi történik, hogy visszakapja a kérdezés jogát, és feltehet helyette egy új/kijavított kérdést. (Legfeljebb annyi hátránya származik belőle, hogy ismét ki kell várnia, amíg értékelik a kérdését.)
Bármennyire is felháborodik valaki, amiért kisebb hibák miatt is visszaküldöm a helyesírási hibás kérdését, nincs igaza. Jutalom (elméletileg) csak a jó kérdésekért járna, amelyeken nem szükséges javítani.

2. Most kaptam a hírt Miklóstól, hogy a délelőtt folyamán megtalálták és kijavították azt a hibát, ami miatt nem mindenki kapott kvízkérdést vadászat közben.
Dátum: 2008.11.23. 16:19:03
Craslorgot és az utána következőket is (elnézést, ha nem említem név szerint) végignéztem, meg ilyesmi.
Dátum: 2008.11.23. 15:08:35
Javítgattam, törölgettem.

Valaki kifogásolta, hogy eltűnt a kérdése. Amikor elindítom a javítóprogramot, mindig felugrik az utolsó 30 kérdés. Ilyenkor többnyire ki szoktam törölni (néha javítani) közülük a rossz, és a többször szereplő kérdéseket, amelyeket már értékeltek. Így fordulhat elő, hogy egy már elfogadott kérdés eltűnik.
(No meg úgy is, hogy pl. felírja valaki a Might and Magicet, és kiderül, hogy 15 ezzel kapcsolatos spec. kérdés van.)
Dátum: 2008.11.23. 11:35:07
A Mama című versben József Attila tényleg hosszú í-vel írta a mindig szót, ezért nem helytelen így idézni. Emlékeztem rá, de azért megnéztem. (Amúgy más verseiben sem volt tökéletes a helyesírása, ha nem a gyerekeknek szóló javított verziót olvasod: Pl. "Szundít a lapda meg a síp...")

EDIT: Bocs, ezt eredetileg privátba szántam, azért nincs itt idézet.
Dátum: 2008.11.22. 12:33:29
Javítgattam, törölgettem.

Annak, akit illet:
Ha lehet, tartózkodjak a felesleges offoktól és a szőrszálhasogatástól, mert kezd túl sok ilyen hozzászólás lenni a topicban.