Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Hatsepsut

Dátum: 2008.12.14. 19:42:47
Idézet: Monic - 2008.12.14. 19:26:34
zrttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttt?
ssssssssssssssssssssss
hhhhhhhhhh
rrs
zzzzzzz


No komment.


Hála az égnek azért ezt törölnire jelölték az értékelők.
Dátum: 2008.12.14. 11:25:21
Melyik városban játszodik a Vészhelyzet című sorozat?
Londonban
Berlinben
Los Angelesben
Chicagóban
Helyesen: játszódik, Chicago (rövid o, ha eredeti helyes írás szerint írod)
és át engedtem mert nem szarvas hiba.

Játszódikot javítottam, a Chicago meg nem hiba, toldalékolva így írjuk helyesen.
Mivel ilyesmi már máskor is felmerült, rövidítve idézem a helyesírási tanácsadót:
"Ha idegen írásmód szerint írt közszavakhoz és tulajdonnevekhez kapcsolunk magyar toldalékokat... mind a közszavak, mind a tulajdonnevek végső a-ja, e-je, o-ja és ö-je helyett á-t, é-t, ó-t, ill. ő-t írunk az olyan toldalékos alakokban, amelyekben ezek a szóvégi alakok a magyar kiejtésben megnyújtva fordulnak elő: Goethe, de Goethének ; Oslo, de: Oslóban; Malmö, de malmői; stb."
Dátum: 2008.12.12. 23:31:00
Javítgattam, törölgettem.
És Lannak van némi igazsága.
Dátum: 2008.12.12. 18:04:05
Tarzan John Clayton, Greystoke lordja. Elég csúnya kérdés, de ha az emberek fele jól válaszol...
Dátum: 2008.12.12. 17:56:31
Idézet: Petyb - 2008.12.12. 10:56:34
Démoni karácsony írója
A helyes válasz: Paksi Endre (aki csak fordította)

Lothringer Miklós (Szerkesztő)
Paksi Endre (Fordító)
Paul Trent (Szerző)

Paul Trent meglepő módon az Ossian frontemberének, Paksi Endrének az írói álneve. Nem igazán általános műveltség, de szerintem érdekes. És a kérdésíró kifejezetten az igazi nevére kérdezett, ebből már lehet gyanakodni.

Idézet: Elen - 2008.12.12. 15:32:13
ki let magyarországon a miniszter 2005-ben.
Orbán Viktor
Friderikusz Sándor
Gyurcsány Ferenc
Kóka János

Fogalmi zavar (miniszter vs miniszterelnök); helyesírási hibák. Ha már nem lehet a kérdést törölni, legalább javítani kellene.

Már miért ne lehetne törölni?
Dátum: 2008.12.11. 22:56:56
Javítgattam, törölgettem.
Dátum: 2008.12.11. 12:32:36
Idézet: Roseprincess - 2008.12.11. 11:20:43
Hány foga marad a gyermeknek, ha kihullik az első tejfoga?
24
18
N-1
20


hát már nem azért de ez elég hülye kérdés... szerintem TÖRÖLNI!
pár másodpercig csak ültem a monitor előtt és pislogtam, hogy most mi is van?


Szerintem is elég idétlen. Bár az N-1 többnyire jó válasz, de elég nehéz kitalálni, mire gondolt a kérdező. Ráadásul az is előfordul néha-néha, hogy már kibukkan az új fog, mire kiesik a tejfog.
(Csak érdekességképpen jegyzem meg, hogy az első végleges fogak általában nem a metszőfogak, hanem az első nagyőrlők, mert ezek rendszerint még az előtt kibújnak, mielőtt az első tejfog kiesne, vagyis jó esetben 23. )
Dátum: 2008.12.11. 11:10:40
Idézet: Hydro Globus - 2008.12.10. 23:37:45
Idézet: Csonti_himihumi - 2008.12.10. 22:32:44

Az integrált áramkörök alapvető építőeleme...
a dióda.
a tranzisztor.*
a plazmaregulátor.
a fluxuskondenzátor.

ez spec, hiába hallottam róla, nem hiszem, h egy átlag ember ezt tudja


Pedig naponta használja... Szerintem az ilyen kérdések - bár a legtöbb embernek google - maradhatnak, érdemes utánanézni

Ha valaki (mint én) nem ért hozzá, akkor is 50%-ról indul, mert a plazmaregulátor és a fluxuskondenzátor szerintem eléggé nyilvánvalóan nem jó válaszok, úgyhogy nár csak ezért is maradhat.

Idézet: Mucmuc - 2008.12.11. 05:48:23
Ki írta az Antigóné című művet?
Szo(p)hoklész
Móricz Zsigmond
Gyurcsány Ferenc
Homérosz


Antigoné
Minek a zárójel? A GYF meg puszta baromkodás.

Ha már ezt a kérdést tette föl, zárójel sajnos kellett, különben a szűrő miatt Szophoklész nem szerepelhetne a válaszban.

Idézet: Kocos - 2008.12.11. 07:00:35
Nem lehetne bevezetni, hogy legyen olyan ertekelesi szempont is, hogy igenytelen kerdes, igenytelen valaszok?


Nem rossz ötlet, továbbítom. Én is sokszor azért nem indoklom az értékelést, mert az ilyen típusú kérdéseket nem tudom hová besorolni. Majd meglátjuk, mert az értékelési szempontok már alig-alig bővíthetők, ha nem akarunk szörnyen nagy képernyőket kapni...
Dátum: 2008.12.10. 15:44:51
Javítgattam, törölgettem.

Kérlek, azt ne írjátok be hibának, ha a válaszok szavai nagybetűvel kezdődnek (függetlenül attól, hogy van-e pont a végükön). Ezt nem fogom kijavítani. Egyrészt túl sok munka lenne, másrészt a legmegbízhatóbb kiadók is hol így, hol úgy jelentetik meg a kvízkönyveikben.
Lehet vitatkozni, de nem érdemes, mert amíg nem tudtok kifejezetten a kvíz írásával kapcsolatos helyesírási szabályt mutatni (megbízható forrásból), addig ez a dolog marad úgy, ahogy van.

Idézet: Hydro Globus - 2008.12.09. 19:15:43
Egyetértek, lassan minden spec nektek


Megnyugtatlak, az én értékelésemben a fele sem számít speciálisnak azok közül, amit ide felírnak a játékosok.
Dátum: 2008.12.10. 12:38:46
Aki hiányolt, nem vesztem el, csak nagyon sok munkát adtatok, és sehogyan sem értem a végére.
Dátum: 2008.12.09. 00:19:46
Idézet: LacaX - 2008.12.09. 00:01:56
Van a kvízkérdések között egy hibás válasz! A feltevője Murphy-t jelölte meg helyes válaszként.
Arthur Bloch
amerikai író
1947 —
idézet:
Mosolyogj! A holnap rosszabb lesz a mánál.

Ez már máskor is fölmerült. Artur Bloch ugyanis a Murphy törvénykönyve írója. Tehát ez valóban Murphy idézet. (Bloch neve nem szerepel a válaszok között.)

Idézet: Turky - 2008.12.08. 18:31:15
Melyik napra esik Szenteste?

december 25
december 24
december 26
december 23

A kérdésre a válaszolók több mint 75%-a nem tudta a választ, ezért kivettük az adatbázisból!


EZ VICC??????


Talán ha jó választ adtál volna meg, akkor a többség jól válaszolt volna. Ez a kérdés egy tipikus példa arra, hogy miért van szükség arra a fránya 25%-os szűrőre.(A kérdés egyébként több példányban is szerepelt, és a többi esetben hasonló vagy ugyanilyen válaszlehetőségekkel 87-94% között teljesített.)
Dátum: 2008.12.08. 09:38:52
Javítgattam, törölgettem.

Valamennyit tegnap, meg tegnapelőtt is, csak nem jutottam a végére, ezért nem jelentkeztem, csak ha priviben volt valami kommentem.

A Timon - szurikáta témához muszáj (kicsit késve) hozzátennem valamit:
http://www.mommo.hu/media/Szurikata_9 nekem nagyon tetszettek, és ezen tényleg egyértelmű a hasonlóság.
Dátum: 2008.12.05. 10:23:15
Pedig a mézsör tényleg mézből készül, ami magától valóban nem erjed meg - élesztőt kell hozzá adni, ami mellesleg minden sör készítésének egyik alapanyaga.
Dátum: 2008.12.05. 09:43:34
Ha a kérdéseid fele, de legalább 10 rossz kérdésed "rossz" vagy "törölni" értékelést kap, akkor nem írhatsz több kérdést. Vagy ha bármelyik (esetleg több) kérdésed olyan, ami után nem szeretnénk több kérdésedet látni. De ilyenkor ez mindig kiderül, szerepel a kvíz menüben.

Ami a kvízkérdések torlódását illeti: néhány napig valószínűleg lassabban fogjátok megkapni az értékelést, utána rendbe fog jönni a sebesség. Dolgozunk valamin a kvízértékeléssel kapcsolatban, ez annak a következménye.
Dátum: 2008.12.05. 09:23:39
Mint ahogy írni szoktam, javítgattam, törölgettem. Szóval szoktam törölni.
Ezen kívül, mint az korábban kiderült (csak mostanában nem szoktam felírni a neveket) kvízkérdéstől eltiltani is tudok, és a kérdések kb. 10%-át én értékelem. És olykor rajtam kívül más adminok is értékelnek egy személyben.
Dátum: 2008.12.05. 00:28:48
Idézet: Concolor - 2008.12.04. 16:50:36
Hány mérésre van szükség egy 5 és egy 3 literes kancsóval, ha 4 liter vizet akarunk kimérni?
5
4
3
2- ez volt megjelölve helyes válasznak.
Nos ez egy régi logikai kérdés, ami az egyik Die Hard filmben is szerepelt, de valójában - a filmben is - 3 merítés kellett hozzá:
Először merítesz a 3 literessel, beleöntöd az 5 literesbe.
Aztán merítesz még egyszer a 3 literessel, beleöntesz annyit, hogy az telel legyen, így a 3 literesben marad 1 liter.
Kiöntöd az 5 literes tartalmát, beleöntöd a maradék 1 litert, aztán merítesz a 3 literessel még egyszer (azaz harmadszor) és beleöntöd az 5 literesbe, így abban ott a 4 liter.
Másképp nem megoldható, hacsak a 3 literes nem mérőpohár - de ez nem volt feltűntve a kérdésben...

Két merítéssel is megoldható, a következőképpen:
1. Telemeríted az ötöst. Teleöntöd belőle a hármast, majd ki is üríted azt. A maradék 2 litert beleöntöd az üres hármasba.
2. Ismét telemeríted az ötöst. A hármasban lévő 2 literhez hozzáöntesz egyet, hogy tele legyen.
És íme, az 5 literes kancsóban 4 liter van!
(Már a Die Hardnál is sokallottam a szaladgálást. )
Dátum: 2008.12.04. 13:30:27
Idézet: Sir Ny - 2008.12.03. 18:41:52
Idézet: Rammstein - 2008.12.03. 18:18:20
Mitől fél, akinek kuloulrofóbiája van?
bohócoktól
gyerekektől
tűztől
pókoktól

Erre még a googli sem tudja a választ
Azért nem mert Kuloulrofóbiaként van benne?
Csak a kis és a nagybetű tér el semmi más. Vagy lehet hogy valami gánya van a gépemmel?

a google tudja. és a google nem ismeri a kis- és nagybetűket, ugyanolyannak hiszi őket.


Hát igen, csak a bohócoktól való félelmet a Wiki egyetlen cikkétől eltekintve nem így hívják, hanem coulrofóbiának (koulrofóbia?), de ha ezt a szót keresed, akkor csak ragozott alakban lehet megtalálni, mert máshol magyarul is azt írják: coulrophobia.
Idézet: Vaczakka - 2008.12.03. 18:59:29
Mire használták elődeink a kurugla nevű tárgyat?
kemencetisztításra*
szőlőpréselésre
lóápolásra
zenélésre

Interneten talált info szerint öblös kétágú villa, amivel a fazekakat szedték ki a kemencéből, nem pedig takarították azt.

Ezt a kérdés ma ugyanebben a formában én is megkaptam, ugyanazt az infót találtam én is a neten. Kérlek szépen, javítsátok a kérdést.

Akkor reagálok, bár nem nagyon van rá időm. A kurugla vagy kuruglya egyes vidékeken valóban csak a fazekak kiszedésére, berakására szolgált. Más vidékeken viszont ez a szénvonó neve, ami parázs, hamu kikotrására - vagyis a kemence takarítására szolgál. A többi felsorolt válasz egyértelműen rossz. Aki nem hiszi, járjon utána.
Dátum: 2008.12.03. 12:01:09
Valószínűleg azért, mert nagyon későn javítottam, és csak kikerestem a kérdést, de elfelejtettem megnyomni a törlést.

Egyébként néha még az is előfordult, hogy miközben néztem át a fórumot, új hozzászólást írtatok, és lapozáskor egy-egy hozzászólás emiatt a már átnézett oldalra csúszott. (Most már próbálok erre is figyelni.)
Dátum: 2008.12.02. 22:45:48
Javítgattam, törölgettem.
Dátum: 2008.12.02. 11:26:58
4X