Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - LoWs

Talán mert nem indenki FTC rajongó, így az emberek többsége valószínűleg nem tudja a választ. Emiatt speckónak tűnik a kérdésed.
Dátum: 2009.10.09. 09:28:33
Egy 5ös szintű BCS álltalában még a legelszántabb szöviket is elriasztja. Hiszen "gyakorlatilag" zéró lesz a szerezhető LÉ. Nem is beszélve a 6 tonan TPről.
Ha a tagok háború idején nem tartanak maguknál Lét, az is sokat segíthet elvenni a kedvüket. Hiszen folyamatosan 0 LÉért támadni nem igazán hasznos hobbi.
Ha nem rabolnak semmit karakterszinten és minimálisat szövetségi szinten, akkor a LÉért háborúzó szövetségek előbb-utóbb nem támadnak újra. Föleg ha kapnak pár PC-t is ezek mellé.

Akik a háború öröméért támadnak...
ki kell várni a 3 napot és csak azután kapitulálni. Nem marad hiányérzetük, hiszen ők háborúztak egyet, és ti is kevesbb LÉt vesztetek ha ügyesek vagytok.
Szerintem nem csak jobb programmá vált a boltba járás az otthon ülésnél, hanem egyenesen bűnné vált az ha valaki nem tölti ideje nagy részét közösségben (még akkor is ha az csak egy formális kapcsolatokkal teli bolt).
Ez azzal magyarázható, hogy az emberek elidegenedtek egymástól. Az urbanizáció, az erős versengés, a kevés/nem megfelelő minőségű szabadidő és a társadalmat megosztó elvek vagy bármi ami külömbséget jelent az emberek között mind megtette a hatását ezen a téren.
Az emberek gyakran sokat dolgoznak "viszonylag" kevés pénzért. Ezért azt a kevés szabadidőt amiük van igyekeznek minnél inkább kihasználni. A gyereknevelés sokszor nem igazán pihentető és legfőképpen nem felelősségmentes elfoglaltság, nem is beszélve az anyagi vonzatokról. Ezek együtt teljesen elveszik az emberek kedvét a gyermekvállalástól nemhogy a 2 vagy több gyerektől. Szemben a szocializmus viszonylagos biztonságával, most minden bizonytalanná és mulandóvá vált (kivéve a törlesztőrészlet). Ilyen környezetben érthető ha valaki nem vállal gyereket, hiszen ki tudja, hogy fel tudja-e nevelni?
Ezért is öregedik a társadalom. Ennek hatása egyre szembetűnőbb és érezhetőbb lesz, majd végül tarthatatlanná válik a rendszer. Ezt fékezendő, elindul egy erőteljes bevándorlás. De hosszútávon ez sem segíthet az országon.

Magyarország 20 év múlva szerintem egy még mindig fejlődő állam lesz. Jelentős vagy tarthatatlan adóssággal. Jelentős cigány kisebbséggel. Erősödő bevándorlással és külföldi munkavállalók tömkelegével. Teljesen előnytelen és öregedő korfával.
Ahogy előttem is mondták: az ország vezetésével (is) nagy gondok vannak. Sajnos nekünk nincs meg az a demokratikus múlt és tapasztalat ami segítene átvészelni ezeket a kritikus időket. Egyszerűen túl fiatal a demokrácia és túl sok a gyermekbetegsége.
Dátum: 2009.10.08. 21:48:15
Nem akarok vitázni, hiszen ezek filozófiai kérdések és elég szubjektív a megitélésük, mivel sokféle játéktechnika van.

De hogy te is átlásd:
ha te lövöd agyon portyában és szerzel 10-20k-t ő viszont el megy nyaralni és nem veszik el a CSPje amit amúgy bukna. Neked közben (vagy a jövőben bármikor) elmegy a neted 2 hétre és bukod a CSPket. Ő hazajön. Levadássza a tonna CSPjét. Felhúzza az IQ-t kismillióval és jön és agyonvág téged.
Mert ő tudta, hogy neki néha kell ez a funkció és ezért kirakta! Ezzel megmentve magát hosszútávon kismillió CSP elvesztésétöl.
Lehet, hogy az a 400 CSP örökké hiányozni fog neki.. de amiért kirakta az többet nem hátráltatja.

Kérlek, koncentrálj inkább a problémára ahelyett, hogy te is velem kötöszködsz.

Esetleg ajánlom figyelmedbe az előző hozzászólásom ON után következő részét. Akár még el is töprenghetnél rajta, miben tudnád előrébb vinni a társaságot a probléma megoldásához.
Dátum: 2009.10.08. 21:13:28
OFF
Mert a környezeted nem nyomta be a gyorsítást ügye?
Ők biztos nem. Csak pár ember használja, tutira. Csak ők vannak "hátrányban". Mivel ez egy verseny, hogy ki győzi le Miklósékat!

Mások is vártak. Vagy nekik magátol jött a CSP az őskővel együtt?
Szerintem te is tudod a választ.
Szarkazmus... zseniális... komolyan.

Ha ekkora hátrány valakinek, hogy kirakja a gyorsítást. Akkor minek rakja ki?

Azoknak lett kitalálva akiknek nem megfelelő a játék aktuális menete. Nekik gondolom igencsak megéri rááldozni.
Akiknek csak kis előnyt jelent (pl: csak a +1 büntetlen portya miatt rakják) azoknak persze nem ekkora haszon.
Ha nem lenne ára, akkor alapból be kéne építeni a játékba, akkor meg igencsak megbolygatná az eddigi menetet.
Az ár tényleg érdekes, hiszen saját maga ellen dolgozik. A haszonból vesz el. De hosszútávon sokkal több hasznot termelhet az ember vele. Ez az "áldozat nélkül nincs nyereség" filozófia.

ON
Rodriguez javaslatával értek egyet. Annyi ötletet tennék hozzá:
Mi lenne ha a gyorsítást fúzióval kapcsolatos részét 2-3 részletben lehetne megvenni akkor amikor már elérte a szakid az 57es szintet. Így viszont nem csak a lehetőséget adná meg a szakifejlesztésre, hanem konkrétan a szakit húzná fel. Persze, ez nem drágítaná a többi szaki fejlesztését. Az ár CSPben lenne. Hasra ütve: 100,120,140 áron. Így szintedhez mért lenne az ár. Viszont nem olyan méregdrága felhúzni 111re mint most. Mondjuk első részlet 57-80ig húzná, második 100ig a harmadik meg 111ig.
Dátum: 2009.10.08. 18:57:18
A szintátlaggal az a baj, hogy pár alacsony ember felvétele/kirúgása nagyban befolyásolja. Igen nagy teret engedve ezzel a manipulációnak.
Szerintem ez a kategóriákba sorolás amit Birka írt jó lenne. Mondjuk olyan korláttal, hogy havi 1-et lehetne mindig ölni a legmagasabb alatti kategóriákból.
Dátum: 2009.10.08. 18:20:37
Ezzel a Birka féle módosítással csak annyival lesz több kincsa amennyivel rövidebb ideig tart leverni egy alacsony epikus szörnyet mint egy magasat.
A magas pl 10 óra. Az alacsony meg 4-5. A kincseskamra miatt úgyis adott a következő epikus hívásának ideje. Ezért csak az az 5-6 óra a nyereség. Tehát max 20%al lesz több kincs mint eddig. Viszont azok nem magas tárgyak lesznek magas embereknél vagy alacsony pókoknál hanem alacsony tárgyak azoknál akiknek kell valami miatt.
Dátum: 2009.10.08. 17:40:33
Idézet: Ricardo - 2009.10.08. 17:26:44

Miért gondolja azt mindki, hogy a játékosok békés életre vágynak? Ez egy harci játék, amibe azért regisztráltam, hogy harcolhassak a többi játékossal. Ha valaki agyonver folyamatosan, akkor nem menekülök el előle, feladva a harcot, hanem kiokoskodom hogyan győzhetném le.


Miért van az, hogy mindenki azért sír mert őt ütik és szedik tölle szívással meg mindennel a pár100 LÉket és hogy ő nem akar TPt portyázásból meg ilyenek. Amikor meg az ember ezeknek ír valami alternatívát akkor meg jön az a harcos aki eddig nem tudom hol volt
Én is sokkal harc orientáltabb játékot szeretnék. De ameddig itt sírnak az embertömegek mert őket üti valaki, addig ez nemigen fog változni. Ha megtanulnak védekezni akkor talán elhallgatnak és teret kap egy kis élvezeti fejlesztés is. Mert így lassan át lehet írni a nevet mondjuk BÉKEÚR-ra
Dátum: 2009.10.08. 17:19:03
Idézet: Ariel - 2009.10.08. 16:52:43

Pont őket védi a büntető, mert ha ez van rajtuk, akkor nem fogják az élen állók csapkodni őket.


Ezzel nem mondasz ellen nekem.
Csak annyi a bővítés, hogy az alacsonyabbaknak is lehet büntetőjük. Ezzel védve magukat a top kariktól. De ettöl még támadhatnak ők is olyat akinek van.. nem?

Na ügye!
Dátum: 2009.10.08. 17:10:16
Idézet: Otoaak - 2009.10.08. 08:53:15
Jöhetne már valami változás ezzel kapcsolatban az biztos. Jó lenne visszakapni az elköltött csp-t mert igencsak megérzi az ember a hiányát.


Miben is?
pl: 1/3 szintel le van maradva azoktól akik nem vették meg?
vagy a 200CSPért szerezhető LE a lényeg? Várj 4-5 napot és ott lesz előtted

Most komolyan.. azon sír mindenki, hogy hiányzik neki pár morzsa? Én is megvettem kettőt is a gyorsítások közül. Egyáltalán nem érvágás. Csak pár nap késleltetést jelent.
Dátum: 2009.10.08. 16:36:00
Hmmm a Top10-20 emberen kívül nem tudom kinek számít az az 1-2 CSP amit levon pl a Büntető.
Aki 3-4 vagy akár 6 szintel is alatta van a csúcs embereinek, annak inkább az az érdeke, hogy minnél lassabban fejlődjön (szintben!) hiszen nemigen érheti utól a vezetőket, viszont azok az ő háza elé járnak seperni és otthagynak nálla pár kiló sebzést csatánként, amiket persze nem nyerhet meg egyszerűen mert gyengébb nálluk.
Kevesebb CSP==>lassabb fejlődés viszont, ugyan annyi LÉ/TP arány mellett===>kivonulás az üthető távolságból===> talán, picivel békésebb élet.
Már, ha ennyire fél valaki a vesztes csatáktól vagy a 15% alatti ingyen vadászattól Még az epikussal sem kell leveretni magát, ha jól csinálja, csak meg kell várni a következő nagyobbat aki TPért jön hozzá

Birka terve pedig nagyon jó szerintem. Szigorúan randommal együtt. Hiszen akkor mindenki a lootábla legalsó szintű eppikusát farmolná ha "kérni" lehetne az epikus szintjét. Ezzel jutva a legkönnyebben tárgyakhoz.
Dátum: 2009.10.08. 00:25:19
Szerintem a portya magas szinten gyakorlatilag halott. Legalábbis ahoz képest amekkora szerepe lenne a játékban.
A lélekszívás legalább ad neki valami kis lélekenergiát, hogy ne csak kamrázás miatt érje meg támadni. A védekezésre sokkal több és hatékonyabb lehetőség van mint a sok LÉ szerzésre.
A lélekszívás legalább ellensúlyozza a transzcendentális projekció hatását.. főleg ezzel az új relikviával igencsak erős lett az is
Igen, vannak páran akik 2-500 max 1000 LÉt buknak emiatt. Viszont szinte semmit sem vesztenek a portyák vesztése miatt. Valamit valamiért. Ha nem akarja, hogy farmolják, tartson magánál csak pár100 LÉt és kész. Vagy használjon vakító fényt, hogy kevesebbet találják el

Valaki írta, hogy milyen már az amikor valaki 1000LÉvel portyázva akár 2000et is rabolhat de max 250et veszthet. Vagyük ezt kb 40es szinten. Szerintem 1000LÉvel mennni egyáltalán nem vagányság. Viszont 15% felett lébecolva magadnál tartani 5-6k LÉt igen nagy botorság. Szerintem elég kevesen teszik meg. Tehát mondjuk jó ha 10ből 1 portyában szerzel 1000 LÉ felett. A 10 csatából 2-3000 bejön akkor ár örülhet az ember, de legyen jó napunk: legyen 5k. Kaptunk érte 200 TP körül. Normális visszafogottal ez 10 vadászatot jelent és még alul is számoltam. Nah aki 10 vadáaszatból nem szed össze 40es szinten 5000-et, az kb nem olvasott el egy sort sem a játékban:P
Igen, tényleg nagy szemétség, hogy a gaz, szemét kari aki támad másokat még szerez is belölle magának némi hátrányt a vadászósokkal szemben...
kegyetlen ez a világ...
Dátum: 2009.09.21. 18:12:05
"Eltörlő" gondoom nem játszik ezen a téren

Hopeless.. tuti jogvédett de már vay 3 éve használom és nem találkoztam még olyannal akinek ez lenne

LoWs (ejtsd: lovz) ezt sem láttam még máshol csak ahova én felraktam. Persze kis W-val rengeteg van. De a nagy W nem csak dísz. Hanem azért van úgy mert az egész egy betűszó.
Dátum: 2009.09.12. 16:41:13
Mivel nem találtam ehez semmi tpicot és a 3. világon látom a hibát így ide írom.

Ezzel az új háborús statisztikával gondok vannak.
Elfelejti a győzelmeket.. egyszer még 6 v olt utánna 3 nyert csata után 2 (!).
A háborúk alatt jelzett érték nem azonos a statisztikában szereplőkkel. Igaz, hogy kb 30percenként frissül, de akkor is amikor egész este nem támadott senki és 10-15tel kevesebbet mutat mint az aktuális állás.
A háború végén a csaták száma után álló linken ahol elvileg a részleteknek kéne lenniük, 404-es hibát dob ki. Azaz nem létezik a hivatkozás célja.

Lehet csak pár beállítást kéne változtatni, vagy átírni a linket.. de egyenlőre nekünk nem szuperál a dolog. Pedig nagyon tetszik és kíváncsiak vagyunk az értékekre
Dátum: 2009.09.11. 19:21:15
Van eladó 5% fertőzés csökkentésem!

Nekem nem kell így felajánlom megvételre!

Modjuk... egy Mágiaelnyelő relikvia megteszi!
Dátum: 2009.09.11. 17:40:10
Byzon, én már azt várom mikor vezetik be

Nagyon jó ez a zászlós ötlet! Mondjuk az aráyokat és a pontos mechanikákat ki kell próbáni.. mivel pl az a +25% PP költség eléggé soknak tűnik nekem.
Dátum: 2009.09.11. 15:46:18
Ahogy eddig is. Az alapján számolná ezt is.

Az, hogy a semmiböl teremt, még nem jelent okot a visszaélésre. Ha nagy a mértéke, akkor nem igazságos.. ez tény és akkor vissazélhetnek vele. De szövetségi szinten nemigen érné meg szerintem.
Itt azért nehezebb visszaélni.. pl: 2 szövetség nemigen váltogathatja a győztes és vesztes szerepét... mint anno a kreatívos visszaéléseknél.
Dátum: 2009.09.11. 15:15:56
Ezekkel a háborúkkal tényleg kéne valamit kezdeni... mert én 32es szinten is kezdem érzékelni, hogy egyre inkább haszontalanná válik.
Az a gond, hogy a gyangébb védőt rengeteg szabály és képlet védi, hogy ne raboljanak sokat tölle (mint szövetségre mint karakterekre igaz). Kicsit elkéne szakítani a kúttól a szerzett LÉt. Mivel itt azért sajnálkozik mindneki, hogy mennyire kifosztja őket egy erőssebb szövetség, miközben a szerezhető LÉ igen alacsony magas szinten.

Én arra gondoltam, hogy egy különleges épület kéne. Amelyet csak elkötelezett háborús szövetségek építhetnének fel. Nem az ellenfél kútjából venne el vagy a karakterektől. Hanem úgymond "isteni jutalmat" biztosítana a szövetségnek.
Ha egy szövetség sokat háborúzik, és meg is nyeri őket, sőt még nálla erősseb szövetségek ellen is győz, akkor kakkor jellenne meg az épület felépítésre.
Épület neve: A hadisten temploma.
Csak nyert háborúkkal nyereményéből lehetne építeni. Kb a kút méretének 3-5xöse az ára.
Hatása: ha erősebb szövetség ellen nyertek háborút akkor a hadisten megajándékoz titeket az ellenfél kútjának 1-2xesével. Ha a Védekező ellefél rendelkezik béke csarnokkal maximum szinten akkor nincs bónusz hatása.
A portyázásra is hattással van. Ha olyan támad meg vagy támadsz meg akit alapból 50%nál kevesebb esélyed van legyőzni, akkor jutalmat kapsz a szerzett energia mennyiségétöl függetlenül (mondjuk szinted^2 x 0,1 képlettel számolva, erre is hatna a kreatív természetesen).

Sokkal nyengébb szövetégek ellen nem lenne hatása. Mondjuk akiktöl a kútjuk felénél kevesebbet zsákmányolnánk. A köztes részen pedig 1-2 szórzót adna a nyert LÉhez. Lényeges, hogy nem az ellenfél veszteségét növeli hanem csak a nyereményt.
Erőssebb karaktereket támadva vagy azok ellen sikeresen védekezve pedig szintén "ajándék" LÉt kaphatna a szövetség tagja.

Véleményem szerint ezzel a portyázást újra vonzóbbá lehetne tenni magasabb szinten is
Dátum: 2009.09.10. 11:27:57
Miklós, meglehet még valahol majd szerezni a relikviákat? Mivel nekem 101 manó mellett csak az első esett

Itt az adataim, hogyha valakinek még kéne a számolgatásokhoz

Felhasznált LE: 10.100

Legyőzött manók:
Látondi Zan / halálúr 15 db
Alzanni Mátka / szirén 11 db
Rabi Vastitán / csontváz 11 db
Táncos Vozálk / zombi 14 db
Zanti Rumivác / élőholt 9 db
Viskóti Dán / hulla 11 db
Moróki Thils / lidérc 19 db
Rozsliszk Szintur / kriptafatty 11 db
Összesen 101 db

32-es szinten fejeztem be és 8-8-8-8-7-7-7 eket kaptam érte.
+3 szerencse. 54 kavics azt hiszem.
A -5% Fertőzést meg nem veszem át. Mivel 100%-ra hajtok
Dátum: 2009.08.30. 08:38:50
Mi lehet akkor ga gond, ha befizettem a prémiumot, mégis ugyan annyit vesztek vesztes csaták során. Semmi nem változott. Elvileg 10-elnie kéne a vesztett LÉt. Megnéztem.. aktív a prémiumom. Eddig is így csináltam a többi karakteremmel és mindig működött.. csak most nem.