Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Kethios

Dátum: 2009.12.16. 13:13:43
És ki az aki átlagban 100 LÉ-t portyázik?
Dátum: 2009.12.16. 13:08:51
Ezt arra érted amikor építő karakterek 1-2 alacsony szintű köré építenek egy egész szövit, ugye?
Dátum: 2009.12.16. 13:00:20
Ha ilyen nyilvánosan leparasztozod azokat akik lefelé támadnak, magasabb szintű tárgyakat viselnek, azt gondolod egy varázsütésre majd leszállnak rólad?

Hát nem. Törődj bele vagy kedz újból. Mindig voltak és lesznek nálad erősebbek akik nem azt fogják nézni, hogy neked mi a jó, hanem a saját fejlődésük, előre haladásuk érdekében ütnek mindent és mindenkit akit csak lehet.

Ezzel a hozzászólásoddal csak azt érted el, hogy az esetlegesen téged támadók akik ne adj Isten fórumot is olvasnak - még jobban rád szokjanak. Vannak bizonyos módszerek, hogy lecsökkentsd a téged ért támadásokat.

Növeld a tulajdonság összeged. Fejleszd a kereskedelem szakértelmedet, így majd te is +2,3,4 szinttel nagyobb cuccokban rohangálhatsz. Amikor támadható vagy, ne legyen nálad LE (csak ha portyázni mész vagy küldetést teljesítesz, kalandozol). Legyen állatod, ami sebez és sebzést fog fel. Kérj segítséget a magasabb szintű játékosoktól, hogy mit mikor és hogyan fejleszz. Tapasztalatból mondom, olyanok fognak segíteni akik napi rendszerességgel benéznek hozzád. Nekem ilyen pl. Endoria, Constantin, Szadiszlom és még sokan mások. Olyanok vagyunk mint egy nagy család. Ha rabolnak tőlem, akkor sem írok nekik leveleket hogy így meg úgy.
te rabolsz, tőled pedig rabolnak. Ez a VU körforgása.
Dátum: 2009.12.16. 11:50:24
Értem, csak a félreértés elkerülése végett magyaráztam meg az előbbi hozzászólásaim.
Dátum: 2009.12.16. 11:38:51
Soha nem mondtam, hogy szintlimitet akarok a bónuszokra.
Annyit mondtam, hogy nem fair. (Bajnoki viadal például)
A tárgyakra kincspont alap limitet akartam, valamint az akadémiés szakikat szinthez kötni de azt már elvetettem.
Továbbra is jó ötletnek tartom az epikus tárgyak alap kincspont értékét, mivel ez magával hozná az építést is.
Dátum: 2009.12.16. 11:20:06
Erősítették, mert inkorrektül implementálták a Tau szorzóhoz képest. Majd újra ott vagyunk, hogy visszavettek belőle, míg a tau maradt így megint nincs balansz.
Dátum: 2009.12.16. 11:17:26
Ha rám gondolsz, én pont nem azon vagyok, hogy ne legyen magas szintű tárgyuk a pókoknak. Nézz meg V3-on, én is pók vagyok. Azt akarjuk, hogy azoknak ne legyen 15. szinten 50+ tárgya, akik még 50k-t sem építettek az épületekbe és így 1 kincspontért bármilyen tárgyat elvihetnek legyen az 50,60 stb szintű.

Engem is érintene V3-on és mégis támogatom. Nem minden alacsony szintű karakternek sikerül barátok közé csatlakoznia egy szövetségbe, oda, ahol már 1-2 építő karakter kőműveskedik ezzel levéve a terhet a vállukról.
Dátum: 2009.12.16. 11:04:05
Újabb példa arra, hogy az állatok sebzésével nincs minden rendben:

Aikoon idomított állatai, egy 16. szintű Minotaurusz vezér és egy 14. szintű Kőtroll is részt vesznek a csatában. Idomított állataid, Hyorinmaru, egy 44. szintű fekete griff és egy 10. szintű Nasothin nagyúr is részt vesznek a csatában. Csatakiáltással támadtok egymásra.

Aikoon kezéből feléd süvít egy gyilkos matéria. 717 pontnyit sebzett. Az állataid 86 életpontot sebződtek.

Futás közben egy lángtenger igéjét mormolod. (-145 VP). Aikoon elkerülte a varázslatot! Csak 55 életpontot vesztett. Ellenfeled állatai 2 életpontot sebződtek.

Aikoon a pegazusbőr korbáccsal a felsőtestedet célozza! Könnyedén félrehajolsz. Minotaurusz vezér és Kőtroll acsarogva támadnak. 1 támadással 31 sebzést okoztak.

Ellenfeled magasra emeli a fegyverét, az adamantit ékszerpengével gyorsan alulról támadsz. Talált, 232 sebzést okoztál. Kritikus sebzés! Lélekenergiát szívsz el ellenfeledtől! (+19 lélekenergia) Ellenfeled állatai 23 életpontot sebződtek. Hyorinmaru és Nasothin nagyúr is ellenfeledre vetik magukat. 2 támadással 47 sebzés!

Egy gyors csel után Aikoon a hasadat támadja. Könnyedén félrehajolsz. Minotaurusz vezér és Kőtroll acsarogva támadnak. 2 támadással 44 sebzés!

Erősen markolva fegyveredet, elsöprő erejű támadást indítasz. Aikoon 233 pontnyit sérült. Kritikus sebzés! Lélekenergiát szívsz el ellenfeledtől! (+19 lélekenergia) Ellenfeled állatai 23 életpontot sebződtek. Hyorinmaru és Nasothin nagyúr is támadnak. 1 támadással 29 sebzést okoztak.

Aikoon egy gyors támadást intéz feléd. Melléütött! Minotaurusz vezér és Kőtroll is rád vetik magukat. 2 támadással 87 életpontot sebeztek.

Megcélzod ellenfeled felsőtestét az adamantit ékszerpengével. Eltaláltad, 160 sebzés! Kritikus sebzés! Lélekenergiát szívsz el ellenfeledtől! (+13 lélekenergia) Ellenfeled állatai 16 életpontot sebződtek. Hyorinmaru és Nasothin nagyúr az oldaladon harcolnak. 2 támadással 34 sebzés!

Aikoon rád veti magát, a pegazusbőr korbáccsal sebezhető pontot keres. Könnyedén félrehajolsz. Minotaurusz vezér és Kőtroll is támadnak. 1 támadással 34 sebzés!

Egy gyors támadást intézel ellenfeled irányába. Fegyvered ártalmatlanul pattan le Aikoon páncéljáról. Hyorinmaru és Nasothin nagyúr acsarogva támadnak. 1 támadással 24 sebzés!

Aikoon pihenés nélkül támad. Ütése célt téveszt! Minotaurusz vezér és Kőtroll acsarogva támadnak. 2 támadással 47 sebzést okoztak.

Megcélzod ellenfeled felsőtestét az adamantit ékszerpengével. Eltaláltad, 79 sebzés! Lélekenergiát szívsz el ellenfeledtől! (+6 lélekenergia) Ellenfeled állatai 8 életpontot sebződtek. Hyorinmaru és Nasothin nagyúr is támadnak. Célt tévesztettek.

Aikoon a pegazusbőr korbáccsal a felsőtestedet célozza! Elegánsan elhajolsz az ütés elől. Minotaurusz vezér és Kőtroll is rádtámadnak. 2 támadással 63 életpontot sebeztek.

A csata teljesen kifárasztott, már csak arra maradt erőd, hogy valahogyan megpróbáld kivédeni ellenfeled csapásait.A csatában összesen 893 sebzést okoztál, és 1023 sebzést kaptál. Ellenfeled elhurcolt a kínzókamrába.

Állatai 340-et sebeztek és ő egyszer sem talált el míg én 4 harci körben találtam és az állataim 134-et sebeztek. (Egyszer nem is találtak)

Akkor reális-e a probléma?
Dátum: 2009.12.16. 10:41:15
Ez megért egy tizest.
Dátum: 2009.12.16. 10:37:11
Bár, a tárgyak bizonyos kincspont értéke miatt ha kell nekik a jóval magasabb tárgy akkor építenek.
Igazad van a bónuszokkal és az akadémiás szakikkal kapcsolatban, valamilyen köztes megoldás kellene.
Dátum: 2009.12.16. 10:13:18
Üdv. Let

Amit mondani akarok, azt példázza Morti előbbi hozzászólása.
Persze, hogy új szabályok alkotása fogós kérdés, de legalább ötleteljünk, próbáljunk hatni a JV-re.
Dátum: 2009.12.16. 10:10:41
Őket pedig az nem érdekelte, hogy a varázslat már a kezdetekben "overpowered" volt. Nem azzal van a bajom, hogy ők most erősek, hanem azzal, hogy legyengítették az erő, mint szorzó fontosságát. Egy ilyen nerf azért nem igazán kedvezett a harcosoknak.
Dátum: 2009.12.16. 10:04:01
Idézet: Ywgarrd - 2009.12.16. 09:30:31
A szövetségi bónusz számít alacsony szinten, de a rablásokkal alig-alig van összefüggésben. Akár hiszitek, akár nem annyi szerepe van, hogy nagyobb mínusszal is lehet nyerni a csatát.


Mi? Nem nagyon van összefüggésben?

Hogy a vitorlába ne lenne összefüggésben. Állhatsz napokat 10-es szinten 5k LE-vel mert tudod, hogy nem támadnak meg, vagy ha igen akkor a bónusz megvéd. Egy +40-es tám/véd bónusz többet ad mint az összes tárgy amit magadra aggathatsz az adott szinten.

Plusz, rablások. Elindulsz nagy LÉ-vel a kezedben, és 30+ nagyobb tulösszegű célpontokat is nyugodtan támadhatsz mivel a szövibónusz kompenzálja. És itt még nem beszélünk a tárgyakról, stb.
Dátum: 2009.12.16. 09:58:42
Összegezve az én javaslataimat:

Epikus tárgyaknál bevezetni valamilyen fajta kincspont alapot. Pl mint Darah is mondta 50. szintű tárgynál 50 KP.
Az akadémiás szakértelmeket szintfüggővé tenni.

Ezeket tovább csiszolva megoldást találhatunk a problémára. Feltéve ha a JV is látja a problémát.
Dátum: 2009.12.16. 09:29:03
Te nem olvasod végig miről beszélünk?
Lecsökkentették az erő bónuszt, majd az állatok sebzését is. Mit vesztettek a varázslók?

Edit:
A legnagyobb problémám az erő lecsökkentése. Amit nem értek, az az állatok magas sebzése amikor nem találnak el.
Dátum: 2009.12.16. 09:18:31
Mi igazából az újonnan regisztráló karaktereket akarjuk megóvni a rettenetes hátránnyal való indulástól, nem azokat a karaktereket visszavetni akik 1 éve játszanak és teszem azt nevetségesen keveset építettek. Pl. 50. szinten 500k LE.
Dátum: 2009.12.16. 09:15:40
Szerintem össze lehet hozni egy újítást. A kis 10-es pókoknak a manakon, a tanulás, a TT, az mind sok-sok LÉ. Amíg ezeket fejlesztik, nem igazán rabolnak mert akkor a kreatívra és a többi harcos szakira kellene koncentrálniuk.
Esetleg az lehet megoldás, hogy az akadémiás szakikat szintfüggővé teszik, tehát egy 15. szintű karakter nem szaladgálna manakonnal stb.
Dátum: 2009.12.16. 09:08:51
Akkor nézzük meg mégegyszer az állatok sebzését, amikor nem talál az ellen:

Belphegor idomított állatai, egy 44. szintű Pusztító, egy 43. szintű Tollaskígyó és Ördög jobb keze, egy 38. szintű minotaurusz vezér is részt vesznek a csatában. Idomított állataid, Mr Hide, egy 39. szintű csápos mutáns és egy 20. szintű Sziklarovar is részt vesznek a csatában. Az ég is elsötétedik, ahogy egymásnak rontotok.

Futás közben egy lángtenger igéjét mormolod. (-145 VP). Belphegor gurul egyet, hogy elkerülje. Csak 87 életpontot vesztett. Ellenfeled állatai 2 életpontot sebződtek.

Belphegor feléd dob egy kataklizma varázslatot. 763 pontnyit sebzett. Az állataid 115 életpontot sebződtek.

Egy gyors támadást intézel ellenfeled irányába. Eltaláltad, 13 sebzés! Lélekenergiát szívsz el ellenfeledtől! (+1 lélekenergia) Ellenfeled állatai 1 életpontot sebződtek. Mr Hide és Sziklarovar is támadnak. 1 támadással 3 sebzés!

Belphegor vicsorogva sújt rád a Vámpírtőrrel. Ütése célt téveszt! Pusztító, Tollaskígyó és Ördög jobb keze is rád vetik magukat. 3 támadással 121 életpontot sebeztek.

Egy gyors támadást intézel ellenfeled irányába. 177 pontnyit sebeztél. Lélekenergiát szívsz el ellenfeledtől! (+3 lélekenergia) Ellenfeled állatai 18 életpontot sebződtek. Mr Hide és Sziklarovar is támadnak. 2 támadással 77 sebzés!

Belphegor pihenés nélkül támad. Elegánsan elhajolsz az ütés elől. Pusztító, Tollaskígyó és Ördög jobb keze is támadnak. 2 támadással 57 sebzés!

Egy gyors csel után az adamantit ékszerpengével Belphegor védtelen felsőtestére támadsz. Eltaláltad, 57 sebzés! Ellenfeled állatai 6 életpontot sebződtek. Mr Hide és Sziklarovar is ellenfeledre vetik magukat. 1 támadással 14 sebzés!

Belphegor egy gyors támadást indít a Vámpírtőrrel a lábad felé. Eltalált, sérültél 156 pontnyit. Ellenfeled lélekenergiát szív el! (-23 lélekenergia) Pusztító, Tollaskígyó és Ördög jobb keze acsarogva támadnak. 2 támadással 70 sebzést okoztak.

Egy gyors támadást indítasz az adamantit ékszerpengével Belphegor lába felé. Eltaláltad, 80 sebzés! Lélekenergiát szívsz el ellenfeledtől! (+4 lélekenergia) Ellenfeled állatai 8 életpontot sebződtek. Mr Hide és Sziklarovar az oldaladon harcolnak. 1 támadással 16 életpontot sebeztek.

Belphegor egy gyors támadást indít a Vámpírtőrrel a lábad felé. Melléütött! Pusztító, Tollaskígyó és Ördög jobb keze is rádtámadnak. 2 támadással 69 sebzés!

Minden erődet az ütésbe adod, ahogy lecsapsz az adamantit ékszerpengével. Eltaláltad, 85 sebzés! Lélekenergiát szívsz el ellenfeledtől! (+4 lélekenergia) Ellenfeled állatai 8 életpontot sebződtek. Mr Hide és Sziklarovar is ellenfeledre vetik magukat. 1 támadással 21 sebzést okoztak.

Belphegor egy gyors támadást intéz feléd. Ütése célt téveszt! Pusztító, Tollaskígyó és Ördög jobb keze acsarogva támadnak. 3 támadással 93 sebzést okoztak.

A csata teljesen kifárasztott, már csak arra maradt erőd, hogy valahogyan megpróbáld kivédeni ellenfeled csapásait.Belphegor egy gyors támadást intéz feléd. Ütése célt téveszt! Pusztító, Tollaskígyó és Ördög jobb keze is támadnak. 3 támadással 106 sebzést okoztak.
A csatában összesen 630 sebzést okoztál, és 1435 sebzést kaptál.

Ez így szar ahogy van. Eltalálom, sebeznek 3-at, ő nem talál, 121-et.
Dátum: 2009.12.16. 08:40:05
Másik lehetőség, tárgyaknak megszabni egy alap kincspont árat, így az a 10. szintű kari sem tudna 50 és 45. szintű tárgyakat elvinni a kincseskamrából 1 kincspontért.
Dátum: 2009.12.15. 20:56:48
Megint?
Akkor csak jön az érfelvágás..