Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Optimus

Oldal: 12
Dátum: 2008.10.29. 15:36:21
Szerintem jó így, mivel aki nincs benn szöviben az a saját tulajdonságaira fordította az x 1000 LE-t ami segítségével ,hamarabb volt eredményes a portyákban , innentől világos ez öngerjesztő folyamat. Minél magasabb szintű vagy annál kevesebb előnyt jelent a szövetség. Magas szinten szerintem kiegyenlítődött a helyzet. Alacsonyon tényleg nagy előny egy erős szövetség.
De szóljatok ha tévednék!
Dátum: 2008.10.29. 00:59:12
Nos ,eléggé kivesézték az előttem szólók a dolgokat, néhány ponton csatlakoznék:
1. a kiadási bevételi gondok valószínű hullámvölgybe viszik az ágazatot, de ha sok kissebb kiadó becsődöl a nagyobbak úgyis túlélik és mivel szinte az összes témában adnak ki könyveket ,amire csak az emereknek szükségük van ,előbb utóbb beáll az egyensúly

2. az igényről: széleskörű, és igaz ,hogy egyre kevesebben vesznek könyvet,ugyanakkor a könyvtárakat még mindig ugyanolyan forgalmasnak látom ,mint régen. Azok a helyek pedig a legjobb reklámok. Mindenbe bele-beleolvasnak az emberek, és ahogy "érnek "
előbb utóbb megszületik bennük az igény az otthoni kis könyvgyüjteményre.
Persze nem azokról beszélek akik rabjai lettek ahazánkban fokozottan és irányítottan folyó népbutításnak, de azthiszem ez egy másik témába tartozik.
Lehet ,hogy manapság leginkább a könnyed romantikus,vagy krimi ponyvák fogynak ,és a komolyabb igényesebb irodalom kevesebb embert mozgat meg, de Magyarországon szerintem jelenleg s következőek a tények:
-az emberek jó része tud olvasni, de számítógépet használni nem,vagy nem szereti e célra használni épp emiatt
-a könyv mobil szórakozás , és még elég kevés embernél látok pl. a vonaton laptopot tehát a számítógép még nem az
- lehet hogy a rövid híreket ,összefoglalókat jobban szeretik neten,és az ujságok rovására megy , de hosszabb olvasás esetén inkább fárasztó a szemnek a monitor,mint a könyv,ezt az emberek legtöbbje benyomásként érzékeli ,és azt mondja:" nem szeretek gépen olvasni"

Összefoglalásként szerintem,ha széleskörű piaci egységként meg is szünik a könyvkereskedelem idővel,és csak kiegészítő ágként lesz jelen olyan cégek termékeiként amiknek már messze nem ez a főprofiluk; akkor is helye lesz a könyveknek az emberi kultúrában ,és az emberek életében nagyon sokáig mielőtt műtárgyakká válnak.
Köszi a lehetőséget!
Dátum: 2008.10.29. 00:29:13
Tudom,hogy már sokan sokféleképpen dícsérték a játékot, én ezekhez csak csatlakozni tudok.
Ami engem leginkább megfogott ,hogy egy egyszerű ,de jó storyt kerekítettetek háttérnek, ami eredményét már látni lehet az rpg témájú topicokban. A másik ami nagyszerű , a szövetségek fontossága.
Mivel rpg-zni már nem igen jut időm ,lázasan kerestem eddig egy olyan játékot amiben hasonló csapatmunkát lehet csinálni ,mint az asztali szerepjátéknál. Én ezt leginkább itt találtam meg. Mára már a régi rpg csapatom jó része a szövetségem tagja,és ha csak 30-40% ban is de alkalmas így már a szerepjátékpótlásra a játék,persze aktiv szövetségi fórumélettel. Ez az első a böngészős jellegű játékok közül ,ahol láttam értelmét elképzelni a karakterem jellemét, eszméit.

Szóval köszönöm szépen nektek és további sikerekben gazdag munkát!
Dátum: 2008.10.27. 10:09:28
Lehet nem ide kéne feldobnom az ötletet,de nem találtam megfelelő topicot neki. Kérem a moderátorokat ,ha nagyot bakiztam pakolják át nyugodtan a hozzászólásom!

Szóval nekem hiányzik a játékból az egymás közti kereskedelem! Persze valamilyen szabályozott keretek közt egy aukciós ház vagy valami hasonló keretén belül , jó lenne ha ez is megoldott lenne. Persze ez csak távlati ötlet , nem holnapra szeretném!
Szerintem mindenkinek csak haszna származna belőle, és jól szabályozottan nem lennének visszaélések sem remélhetőleg!
Köszi a figyelmet!
Dátum: 2008.10.16. 15:00:57
Más témát szeretnék feldobni.
Az állatok kapcsán. Van különbség a befogott állatok ereje közt ?
Egyik klántársam azt mondta, neki 1500 le volt beidomítani a nyálkacsigáját. Nekem 900 az elmanakhomat.
Erre lehet stratégiát építeni, hogy milyen állatod van?
Szeretném ezügyben kikérni a tapasztalt játékostársak véleményét.
Előre is köszönöm mindenkinek aki veszi a fáradtságot,és megossza velem tudását.

Orkánpofájú Trakaxarr
Az Obszidián Kard Szövetségéből
Dátum: 2008.10.16. 10:44:53
jah a lényeget nem irtam nem vagyok full idiot csak szétszórt:)
Mi vagyunk az :
Az Obszidián Kard Szövetsége
Dátum: 2008.10.16. 10:42:49
Kipróbált gárdánk, mely már többszörösen bizonyította életképességét, most az új tagok felvétele mellett döntött. Keressetek ránk a szövetségek közt, ott megvannak az irányvonalaink nagyjából.
Ha megfelel jelentkezzetek!
Remélem minél többen csatlakoztok ugrásszerűen fejlődő csapatunkba, most 3 de hamarost 6 főt fogunk keresni.
Addig is további jó játékot mindegyikőtöknek!
Dátum: 2008.10.03. 09:00:12
"Zord vihar,villámfény ez mind, ami vonzotta azon kóbor lelkeket kik az oltárt keresték,és rajta a kardot. Megtalálták a viharban rejtező templomban, és fejet hajtva esküt tettek az ősi ereklye előtt, mi a vérnél is erősebb lélekkötés áldását hagyományozta rájuk.Egy közös volt csupán bennük : a vágy ,hogy mindennél és mindenkinél hatalmasabbá váljanak, és a felismerés, hogy ez akkor sikerülhet ha ősi paktumot kötnek nem letünt hatalmakkal ,hanem testvéreikkel kikben hasonlóan munkál a szent akarat."

Szövetségünkbe várunk minden együttműködést kedvelő és aktiv játékost! Szerepjátékra való készség és fejlett taktikai érzék szintén előny! Várom jelentkezéseiteket! Mindenkinek jó, fejlődésben gazdag játékot!

Irjatok üzenetet a klánalapítónak( Orkánpofájú Trakaxarr-nak) és elküldi a részletesebb szövetségszabályzatot.
Nem baj ha kezdő vagy,ha alacsony szintű, ha a fenti tulajdonságokat érzed magadban ,jelentkezz bátran!

Még 4 üres hely vár Végzeturára.
Dátum: 2008.10.02. 10:02:50
"Zord vihar,villámfény ez mind, ami vonzotta azon kóbor lelkeket kik az oltárt keresték,és rajta a kardot. Megtalálták a viharban rejtező templomban, és fejet hajtva esküt tettek az ősi ereklye előtt, mi a vérnél is erősebb lélekkötés áldását hagyományozta rájuk.Egy közös volt csupán bennük : a vágy ,hogy mindennél és mindenkinél hatalmasabbá váljanak, és a felismerés, hogy ez akkor sikerülhet ha ősi paktumot kötnek nem letünt hatalmakkal ,hanem testvéreikkel kikben hasonlóan munkál a szent akarat."

Szövetségünkbe várunk minden együttműködést kedvelő és aktiv játékos. Szerepjátékra való készség és fejlett taktikai érzék szintén előny! Várom jelentkezéseiteket! Mindenkinek jó, fejlődésben gazdag játékot!

Nem baj ha alacsony szintű vagy ,ha most kezdted, mi segítünk megtalálni helyed e sötét világban.Hisz itt még mindenki fiatal!
Lényeg ,hogy eszed legyen:)

Az Obszidián Kard Szövetsége

alapító: Orkánpofájú Trakaxarr
Oldal: 12