Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Barbey

Dátum: 2010.11.09. 13:53:17
Két út van a 100% fertőzés és a felgyógyulás. Attól függ mit akarsz. 1, sose 2, minél hamarabb és nem kihagyni egyszersem.
Hogy melyik a jobb, azt döntse el mindenki maga. A játék alapeleme a fertőzés leküzdése.
Minden szintlépésnél nő vagy csökken 1 %-al.
Dátum: 2010.11.09. 11:57:44
Melyik szín nem alapszín?
piros
kék
sárga
zöld
Milyen színkeverés, vagy technológia szerint? Így ez hibás kérdés.
Additív: Zöld, Kék, Piros; Szubsztraktív: Cyan (világoskék), Magenta(bíborvörös), Sárga; Nyomdai direktszínekben (pantone skála meg mind a négy sőt ennek a duplája).
Egyáltalán mit ért a kérdező az alapszín fogalom alatt?



Melyik anyag miatt könnyezünk a hagyma hámozásánál?
O3
*Allil-szulfid
Sósav
Kénsav

hmm... propántial-S-oxidból keletkező kénsav...
A könnyezés akkor indul, amikor felvágjuk a hagymát vagy megsértjük a legkülső, húsos rétegét. Ennek igen egyszerű a magyarázata: a hagyma sejtjei rongálódnak a vágástól és felszabadul az előbb említett anyag. Valójában ennél is bonyolultabb folyamatról van szó, ugyanis a könnyezést kénsav okozza, amely a propántial-S-oxid levegővel való érintkezésekor képződik. Ez nem jelent veszélyt a szervezet számára, csupán kellemetlen csípő érzést okoz a szemben.


Hol kel fel a Nap?
Dél
Nyugat
Kelet
Észak
NC

Miből épített házat a kismalac, a híres állatmesében, amit a farkas már nem volt képes elfújni?
vályogból
téglából
fából
szalmából
Ha jól emlékszem a középső kismalac fából, deszkából épített de azt sem tudta elfújni csak ledönteni.
Dátum: 2010.11.09. 10:51:44
Ez nem ebbe a topicba való. lsd: Segítség.
A vadászatnál a kvízkérdések besorolásakor ennyit írt jóvá neked a rendszer, azaz egyelőre ennyi helyes kvízbesorolásod van a kvíznél, ami megkapta a szükséges összbesorolások számát.
Minden 250. helyes besorolás után kapsz egy kvízmedált ami +1% ér ha helyesen válaszolsz a kérdésre. (jutalom)
Dátum: 2010.11.09. 10:19:15
Ki az, aki nem a TV2 csatorna egyik műsorvezetője?
Demcsák Zsuzsa
Horváth Éva
Tatár Csilla
Liptai Claudia
Jujjj.....

Ha holnapután szerda lesz, akkor milyen nap volt tegnapelőtt?
Hétfő
Péntek
Szombat
Vasárnap
Majdnem egymásután, csak csütörtökkel, egy is sok belőle.

Melyik bank az év bankja 2008-ban?
Cib Bank
K&H Bank
Erste Bank
OTP Bank
Már érdektelen

Hány fok egy radián?
180
45
57,6
60
Javítás: közelítőleg 57.3 fok
Dátum: 2010.11.05. 14:43:50
Élet esszenciák: építés (+5), lopás (+20), zárnyitás (+20), csapdaészlelés (+20), mászás (+20)

Ultra-esszencia: kereskedelem (+20): Akkor más nem marad csak ebből.
17+61+2=80
Dátum: 2010.11.04. 09:51:13
"A panaszok kvíz/Nem fogadták el a kérdésemet. Miért? 2." topicba írd be a kérdést és a válaszokat pontosan. Ott választ kapsz hogy miért utasították el.

A hibás rosz kérdésnél úgy tudom elveszted az aktuális kérdés jogát.
Ha sok ilyet kapsz akkor teljesen megvonják a kérdés feltevés lehetőségét.

Ha biztosra akarsz menni a "Panaszok -kvíz/Vajon elfogadják ezt a kvízkérdést, ha fölteszem?" topicba írd be a kérdésed ott adnak tanácsot, hogy mit változtass rajta vagy felejtős és inkább írj másikat.
Dátum: 2010.11.04. 08:32:01
Ha már a kalandokban veszthet a karakter EP-t, VP-t, LE-t és eléggé sűrűn is élnek vele a történet írók, akkor miért ne találhatna véletlenszerűen kalandozása közben gyógyitalt, varázsitalt, pénzeszacskót.
Dátum: 2010.11.03. 16:38:57
Igazából sehonnan, trükkök, megoldások vannak rá, hogy jó eséllyel megtudd hogy játszik-e vagy sem.

1, megnézed az karakterlapján az eredményeket majd pár nap múlva megint és összehasonlítod. A különbségekből és az azonosságokból lehet rá következtetni.

2, írsz neki egy szívhezszóló levelet és várod a választ
Dátum: 2010.11.03. 14:31:57
A kvízkérdések válaszolása után ha helytelen a válasz ne csak a helyes választ hanem az egész kérdést és a válaszokat is írja ki mégegyszer. Tudjam már, hogy én voltam figyelmetlen vagy a kérdés rossz.
Dátum: 2010.11.02. 13:24:19
Mikor történt a csernobili atomrobbanás?
1986. április 26
1985. április 26
1989. október 15
1975. január 5
Nem atomrobbanás, atomkatasztrófa. A kettő nem ugyanaz. Atomrobbanás Hirosímában és Nagaszakiban volt.

Milyen néven szerepelt a Puskás Stadion?
Bozsik Stadion
Népstadion
Aréna
Körcsarnok
Szerepelt? Hol? Talán inkább: Mi volt az eredeti neve a Puskás Stadionnak.


Melyik NEM egy hip-hop tánc stílus?
krump
turf
goof
jerk
Eléggé speciálisnak tűnik.


Mi a Flying Squizzel?
Egy Ételfajta
Egy Italfaja
*Egy Yo-yo Fajta
Egy Autó Márka
Spec.

A naptárakban milyen szinnel írják az ünnepeket?
piros
sárga
zőld
fehér
színnel


Mióta használnak Magyarországon irányítószámot?
1973. január 1.
1918. március 28.
1945. május 27.
1868. január 1.
Spec.


Melyik évben nyitotta meg kapuit a Művészetek palotája Budapesten?
2005
2008
2000
1960

Művészetek Palotája

Hány forintnak ötven a fele?
50
100
1000
10
NC
Dátum: 2010.11.02. 11:26:21
Mit mér a metronóm?
sebességet
távolságot
mélységmérő a földalatti vasúton
zenei mérőütést

A metronóm nem mér semmit, ütemet ad.

Kit választottak meg Magyarországon az Év női sportolójának 2004-ben?
Vörös Zsuzsanna
Nagy Tímea
Igaly Diána
Janics Natasa
ez szerintem így eléggé speciális.

A Mercedes mijen tipust nem gyártott?
SL
S
SLK
SLX
Mijen - Milyen
Dátum: 2010.10.29. 12:01:57
Mi a Pannon hívószáma?
9271984789284
70
20
30
Ez meg már mintha megszünt volna


Mi a külömbség az xbox360 és az xbox között?
Semmi
Az xbox360 az egy fejletteb verzió
Az xbox360-t a tengelyénél fogva lehet pörgetni ezért 360
Az xbox a fejletteb
Még mindig


Mi van dec. 31.-én?
Húsvét
Karácsony
névnapom
Szilveszter
NC
Dátum: 2010.10.29. 08:54:14
A mostani kvízolimpián sorban kaptam olyan kérdéseket ami véleményem szerint speciális és nem felel meg a kvízkérdések által felállított szabályoknak.
Mivel már az elején kaptam egy ilyen kérdést és bebuktam utána már csak kattingattam eredménytől függetlenül. Úgy gondolom több mint 10000 helyes válasz után elég jól meg tudom ítélni mi ami jó és ami nem jó kérdés illetve mi az ami speciális.



Emlékezetből ez egyik ami idézhetően megragadt, a többin csak bosszankodtam.

Hanyas szinten vásárolhatod meg az enyészmestert?

1, Az attól függ mekkora a kereskedelmi szakértelmem.
2, végzeturas és ugye a sokat emlegetett 1 szintű nem tudhatja.
Meg talán még hordától is függ, bár ez csak rémlik.

Meg kellene oldani azt is, hogy a kvízolimpián kapott rossz kérdéseket valahogy jelezni lehessen, mert egyszerűen nincs idő kiirogatni ha eredményt is akarsz elérni.
Köszönöm a válaszokat.
Ordít mint a fába szorult féreg. Hogy alakult ki ez a mondás, mit is jelentett ez valójában?
Farontó bogár percegését.
Csapdába került aranysakál vonyítását
Kalodába zárt vénasszony rikácsolását
Körbezárt ellenség rémült üvöltözését.
Nem a közös filmek ismerete hanem az hogy rögtön vágd, hogy számszerűen mennyi a közös filmjük. A másik ha most két hónap múlva újra készítenek egy közös filmet már elavulttá is válik a kérdésed. /Egyelőre az amerikai filmiparban nem csak ez a két ismert színész létezik. /
Ezért javasoltam, hogy a válaszok legyenek cím szerint, és elhiheted elég művelt emberek döntenek a kérdések sorsáról. Mint már említettem kérdés előtt használd a "Vajon elfogadják ezt a kvízkérdést, ha fölteszem?" és nem kerülsz ilyen helyztebe.
A kérdés egyértelmű, csak nem jó. Cseréld ki a neveket két ismert szinészre és mondd meg, hogy hány közös filmjük volt.
Az hogy hány közös filmjük van az lexikális tudás ami nem jó kérdésnek az, hogy az alábbi filmek közül melyikben szerepelt együtt .... ez már inkább általános műveltség és még bele is férne szerintem a kvízbe. Előtte mindenképpen kérdezz a Vajon elfogadják ezt a kvízkérdést, ha fölteszem? topicban ott szívesen segítenek neked.
Dátum: 2010.10.17. 17:08:06
Távolsági fegyver itt a varázslat. Mit kezdenél a 2 körtől kezdve pl.: egy íjjal, nem beszélve az íjpuskáról aminek felhúzása a közelharcban lehetetlen, a dárda meg ha eldobod utánna mit csinálsz?. A játék nem engedi meg a harc közben a körönkénti beavatkozást. Ez nem egy olyan, játék hogy lövök egyet és elszaladok egy lövésnyi ideji távolságra közben töltök majd újra lövök majd megint szaladok vagy éppen megállok és előveszem a közelharci fegyverem.
A játékba már elég nehéz lenne a varázslat helyett választható távolsági fegyvert most beleépíteni.(Nem mondom hogy nem lett volna jó ötlet a varázslatra vagy távolsági fegyverre való elágazás a játéban sokkal többféle karakterfelépítési lehetőséget kínált volna. De utólag ezt már nem lehet úgy beleerőltetni a meglévő világokba, hogy senkit ne érjen hátrány. Egy új szerveren esetleg)
Dátum: 2010.10.15. 21:37:24
Hány ujja van egy pár 5 ujjas kesztyűnek?
10
20
2
5
NC
Dátum: 2010.10.14. 16:29:48
Egy kis kényelmi funkció: Esetleg a szakértelmeknél a szakértelem értéke után egy második oszlopban , vagy a felugró ablaknál a fejesztési költség elé kiírná a megadott képlettel és az aktuális tárgyak, szövetségi épületek plusz bónuszaival kiszámolt konkrét értéket.