Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - NUNI PENG

Oldal: 12
Dátum: 2010.12.14. 21:07:18
Ausztria, Ukrajna, Románia, Szlovákia, Horvátország, Szerbia... Mi hiányzik a sorból?

Magyarország
Csehország
Szlovénia
Németország

Milyen nyomott egy kérdés ez?! Egyáltalán mi alapján vannak felsorakoztatva ezek az országok? Ha valaki tud magyarázatot adni, az legyen szives okosítani a kis fejemet, mert vagy én nem vagyok képben, vagy a kérdés írójának pontosabban kéne fogalmazni?
(Amúgy beírtam ezeket az országokat keresőbe, kidobott nekem egy listát, ahol mind rajta volt + Csehországot is odaírta. megjelöltem, és a helyes válasz Szlovénia lett volna. Nagyon nem vágom, miért...)
Dátum: 2010.10.15. 23:00:26
Hy. Mire jó ez a dicsőség piramis? Ok, hogy ad valami rangokat, de azoknak van is valami előnyük, vagy csak úgy vannak?
Dátum: 2010.06.03. 09:35:57
Kinek a testébe zárták a kilencfarkú rókadémont?
Orochimaru
Sasuke
Tenten
Naruto*

Ok, tudtam rá a választ meg elég ismert is a képregény meg az anime is. De ezt akármilyen szemszögből nézem, spec. Törölni!
Dátum: 2010.05.27. 20:21:13
Ki volt Skandar graun?
Helyes válasz: fél ork harcos pap

1: ez milyen játékban szerepelt?
2: ha az én Nagy Feróról szóló kérdésem azzal lett elutasítva, hogy túl speciális, csak páran tudhatják a választ, akkor ez hogy ment át a szűrőtökön?
3: mikor fogtok végre egy normális kérdés-szűrő rendszer csinálni?
Dátum: 2010.02.09. 13:02:59
Mi Kina pénzneme?
Renminmi
Kínai dollár
Kínai frank
Renminbi*

Független attól, hogy szociból eltaláltam a helyes választ: honnan tudja egy európai játékos ezt?!
Nem is beszélve arról, hogy az első és az utolsó kérdés egy betű híján ugyanaz, szóval eléggé szemétség volt a kérdés írójától ez a húzás.

Kérem törölni...
Dátum: 2010.02.05. 08:37:44
Milyen kategóriába soroljuk az állatokat, növényeket és a gombákat?
kontinensekbe
városokba
országokba*
megyékbe

Esetleg osztályokba. De ilyet, hogy állat ország, növény ország, meg gomba ország (XD) eddig még soha nem halottam. Kérem törölni
Dátum: 2010.01.18. 18:28:56
Hány feje van a hidrának?
6
12
3*
7

Tudtommal alapból 1 feje van és ha azt levágják, kettő nől a helyébe. Jó matekosok kiszámolhatják, hogy így a lehetséges fejek száma végtelen (feltéve, ha van olyan hülye, aki elkezdi lemetszegetni őket). Játszottam én is pl. Heroes 3-at, na ott tényleg 3 fejük van (ha felfejleszted 5) de akkor meg a kérdés írója miért nem írta le, hogy HOL hány fejük van a hidráknak.

Persze, lehet, hogy rosszul tudom. Ha az információim nem helyesek, akkor legyen szíves valaki és írja le, hogy tulajdonképpen hány feje van egy kifejlett, egészséges, mégmegnemdarabolt hidrának...
ha viszont mégiscsak nekem van igazam, akkor kérem javítani, vagy törölni..
Dátum: 2010.01.10. 14:11:00
HIPP-HIPP-HURRRÁ!!!!!!!!!
Elvesztettem a kérdésfeltevés lehetőségét!!!!!
Legalább ezentúl 1el kevesebb dolog lesz, ami kiidegel...
De azért a +LE jól jönne. Visszalehet valahogy szerezni a kérdésfeltevés lehetőségét???
Dátum: 2009.12.14. 12:39:36
Idézet: BlackSheep77HUN - 2009.12.13. 12:50:09
Nekem is lenne egy javaslatom. A fegyverek, páncélok, pajzsok, gyűrűk, láncok, csizmák, fókuszkritály befogadó helyeit egyről lehetne kettőre növelni. Ezzel eltérőbb és egyedibb felszereléseket készíthetnének maguknak a tulajdonosok.


Ehhez csak annyit fűznék hozzá, hogy így mégjobban növelnéd a prémiumosok és a nem prémiumosok közötti ,,szakadékot'', Inkább olyan ötletek kellenének, amik az utóbbiaknak is adnak esélyt a túlélésre...
Dátum: 2009.12.12. 13:01:44
Hy mindenki.
Szerintem így csak az a baj, hogy egy kevésbé pénzes tag (LIKE ME) nem tudja átalakítani a kiégett ősköveit igazivá. Mi lenne, ha egy új rendszert vezetnének be a játék fejlesztők, például hogy 10 kiégett őskő 1 igazi őskőnek felel meg. Mondjuk például lélekkufárnál a koponyazúzó 10 őskőbe kerül. ha valakinek sikerül összekaparnia 100 kiégett őskövet, az megveheti. vagy valami hasonlót, mer így csak szaporodnak a kiégett ősköveim és semmit sem tudok velük kezdeni...
Dátum: 2009.11.24. 18:20:56
Hanyadik osztályól van az iskolákban kémia, fizika?
4
5
6
7*

Melyik országban? Nekem speciel 6diktól volt fizikám és kémiám. Amúgy meg hiába vagyok magyar, nem tudom, hogy Magyarországon hogy megy a tanítási rendszer... Kérem, ha nem is törölni, de legalább odaírni, hogy ,,magyarországon''.
Dátum: 2009.11.24. 14:50:23
Idézet: S0laris - 2009.11.23. 14:50:37
de minek? ha valakinek van 5 szavazata az tudja szerkeszteni az "üzenőfalat" a szövi főoldalán, az miért nem elég?


Azért, mert én (alapító/vezető lévén) elég sűrűn el akarok juttatni bizonyos infókat a szövetség tagjainak, amiknek nincs helye a fórumon, se az üzenőfalon. nem is beszélve arról, hogy én egy olyan szövetséget kreáltam, ahol senkinek sincs 5 szavazata. Színtiszta demokrácia van. A kevésbé aktív tagjaink1, az aktív tagok pedig 3szavazattal rohangálnak.
Amúgy meg nem olyan életbevágóan fontos, csak az időmet spórolná meg, hogy ne kelljen mindenkinek privát üzit írnom és ne tiltson le folyton a spam-szűrőrendszer...
Dátum: 2009.11.23. 14:27:55
Üdv. Kérném, hogy lehetőség legyen körüzenetet küldeni legalább szövetség tagjainak.

Vagy csak én vagyok túl hülye és nem veszem észre, hogy lehet...


Ha tényleg az utóbbi lehetőség a valós, akkor kérem, valaki árulja el, hogy hogy lehet körüzit küldeni.
Dátum: 2009.11.23. 11:35:43
Melyik nem prímszám?
1*
2
7
5

A prímszámok képlete: minden olyan szám, amely önmagán és az 1en kívül nem osztható más számmal, úgy, hogy egész szám legyen az eredmény, az prímszám.
Legalábbis a matektanáraim ezt diktálták le anno. Ez alapján mind a 4szám prímszám, ergo nincs helyes válasz. Kérem törölni a kérdést!!!
Dátum: 2009.10.18. 21:05:39
Lehet, hogy már írták előttem, de gondolom senki sem fog belehalni, ha mégegyszer leírom:

Pl. regisztrációnál meg kell adni a születésnapi dátumot is (azok akik meg már regisztrálva vannak, csak spontán kapjanak egy üzit, ahol megadhatják a sajátjukat). Ezután lehetne szülinapi ajándékot osztogatni (pl. annyi őskő, ahányas szintű a karid). Szerintem jó buli lenne, a játékot is (mégjobban) fellendítené, kapnának egy kis esélyt a nem non-stop prémiumos tagok is, és hát mindenkinek jól esik, ha szülinapja alkalmából felköszöntik +ajándékot is kap.
Dátum: 2009.10.09. 18:48:25
Idézet: Zoltanszon - 2009.10.09. 13:23:06
Idézet: NUNI PENG - 2009.10.09. 12:42:45
Lehet-e februárban ötször vasárnap?

Februárban maximum csak négyszer lehet vasárnap néha háromszor
Igen, ha szökőév van
Igen, ha február elseje is vasárnapra esik
Csak akkor, ha február elseje vasárnapra esik és szökőév van

A 2. és a 4. válasz is igaz. Ez egy tipikus eldöntendő kérdés amire van Igen és Nem válasz. 3. relatíve épkézláb választ talán még össze lehet hozni, de ha sikerül egy negyedik is, akkor le a kalappal. Ha van valami ötleted kérdésre, akkor privátban írd meg, lehet, össze udunk dobni valamit belőle. Néha csak a téma kell, a többi jön magától. Az egyik (szerintem) legjobb kérdésem egy itteni beszelgetésből született, miután megemlítettük, hogy a Mars vörös.



Kösz szépen a felajánlásod.
De a második válasz nem jó. Akárhogy forgatom a naptárat, ha szökőév van, (tehát a február 29napos) csak akkor van vasárnap, mikor a február is vasárnapon kezdődik.
Dátum: 2009.10.09. 12:42:45
Lehet-e februárban ötször vasárnap?

Februárban maximum csak négyszer lehet vasárnap néha háromszor
Igen, ha szökőév van
Igen, ha február elseje is vasárnapra esik
Csak akkor, ha február elseje vasárnapra esik és szökőév van

Ehhez csak annyit fűznék, hogy aki lusta előkaparni egy naptárat, hogy megnézze, az ne játszon. Már abszolút nincs ötletem, h mit fogadnak el. Valaki segítene nekem? Írjatok pls egy privát üzit nekem egy szerintetek elfogadható kérdéssel, mert egyszerűen nem tudom megoldani a ,,jó kérdéses'' küldetést.
Dátum: 2009.10.07. 14:18:45
Idézet: Cell - 2009.10.07. 10:00:16
Vigyázz mit mondasz, lehet, hogy az igazi...

*: jah nem, írta, hogy magyar, de érdekes, kíváncsi vagyok miért pont ez...
edit2: bár lehet kínai származású, szerbiában élő magyar.. na jó bocs


Háhá. LOL ez tetszik. Habár ne felejtsd el, hogy a wikire bárki írhat bármit.
Edit: a hibákat is ugyanúgy leírhatják. Tudtommal Belgrádnak ejtik, de Beograd-nak írják (Beo=fehér grad=város ugye mindenki lássa az összefüggést). Végül is mindegy, ahogy elolvasom a feljebb található ,,panaszokat'' szerintem ez a mákoslecsó, Elvis szülinapja és a különböző kakukktojásos kérdések közé egész jól illik...
Dátum: 2009.10.07. 09:48:02
Mi Nándorfehérvár mai neve?

Sajnos a másik 3 ,,rossz'' választ nem jegyeztem meg, de a helyes válasz: Belgrád

Kéretem kijavítani Beogradra, mivel (Szerbiában élő magyarként) úgy tudom, így írják helyesen.
Dátum: 2009.10.05. 18:16:29
,,Magyarul a 45-ös szint alatt lehetetlen elérni a 100 küldetést. Egyetlen halvány kibúvót látok csak, ha mondjuk császári tekerccsel rögtön tudod teljesíteni az 5 szintlépős küldetést. De az is szinte elérhetetlen, mivel 40-es szinten még nincs az embernek 400-500 dukátja....''

Kötözködni nem akarok, de láttam már jópár érdekes cuccot aukciós házban. Pl.: arantojás tojó tyúk (minden nap +1dukát), kapsz 100 dukátot (legérdekesebb, mikor erre 250dukáttal licitáltak rá) és még +az eladható nyakláncok, gyűrűk. Volt valami aukciós bérlet nevű cucc, azthiszem 2szer vagy 3szor több dukátot kapsz a térkapus cuccokért.

Tömören: megoldhatónak látom azt az 500dukátot, csak nagyon kockának kell hozzá lenni...
Ezért is nem lessz nekem annyi. :-(
Oldal: 12