Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Csonti_himihumi

Dátum: 2008.11.27. 23:57:40
Idézet: Csonti_himihumi - Ma, 22:02:17
a következő kérdést kaptam: (már megválaszoltam, amikor kiderült, h hibáas válasz van jónak megjelölve)

az alábbiak közül melyik nem féldrágakő?
-rubin
-jáspis
-holdkő
-opál

a helyes válasz az opál (utánanéztem!!) viszont a kedves szerző a rubint jelölte meg...


Azért nem teljesen, mert a rubin sem féldrágakő, hanem drágakő.


ezer bocs, én ezt az infót találtam, de mindenesetre az opál NEM féldrágakő, viszont így a rubin sem, ami 2 helyes választ jelentene a kérdésre...
Dátum: 2008.11.27. 22:26:09
Mikor lesz a következő olimpia?

2012 helyett 2010-ben lesz a következő olimpia... ja, hogy a nyárira gondoltál? Nem vagyok bulémiás, hogy olvasni tudjam a gondolataid...


Nem is kell ahhoz hánytatni,hogy mások gondolataiban tudj olvasni.Ahhoz telepatának kell lenni.


ez 1 filmes poén, a Zoolander cimű filmből....
tudom ajánlani, mert sztem jó fillm
Dátum: 2008.11.27. 22:24:33
Melyik Neil Gaiman mű NEM jelent eddig meg magyarul?
Neverwhere
American Gods
Stardust
1602

lehet velem van a baj, de sztem ez lexikális...
legalábbis szerintem ez nem tartozik bele az "alap műveltség"-be
(biztos én vagyok tájékozatlan, de nekem ez az író tökéletesen ismeretlen, viszont volna 1 kérésem, ha már ilyen jellegű kérdéseket akarunk feltenni, nem lehetne magyarokról kérdezni, - na persze nem azt, h melyik könyvük nem jelent meg magyarul - elvégre véleményem szerint magyarok vagyunk, de szóljtaok, ha tévednék)
Dátum: 2008.11.27. 22:02:17
a következő kérdést kaptam: (már megválaszoltam, amikor kiderült, h hibáas válasz van jónak megjelölve)

az alábbiak közül melyik nem féldrágakő?
-rubin
-jáspis
-holdkő
-opál

a helyes válasz az opál (utánanéztem!!) viszont a kedves szerző a rubint jelölte meg...
Dátum: 2008.11.22. 23:05:06
Hol volt a 2008-as olimpia?
New York
London
beijing
Paris

2 dolog:
1. mien nyelvet is beszélünk?
csak nem magyart?
akkor miért Paris????????

másik: hogy lehet, h pont a helyes válasz lett kis betűvel írva?


Hany Mhz-en fut egy Intel Core 2 Duo E8400 ?
2660
3000
2800
3100

ha ez az általános műveltség része, akkor inkább legyek analfabéta...
Dátum: 2008.11.20. 20:59:25
hello
nemrég kaptam 1 ien kérdést:

Mi a másdfokú egyenlet megoldó képlete?
(-b+-gyök bnégyzet - 4ac)/2
xy*5+ba-2
a*2*b*(99+x)
gyök 1*x-4ac / 2

csak annyit szeretnék mondani, h az első válasz a helyes, de hiányzik belőle még 1 "a"
helyesen így van a képlet:
[-b+-gyök(b^2 - 4ac)]/2a

ez az "a" a nevezőből hiányzik
Dátum: 2008.10.28. 15:56:58
ebben igazad van, de van 1 játék leírás, amiben le lehetne írni ezt, h mittomén, mongyuk lvl3-ig, 4ig nem támadhatnak, de utána igen
és akkor addigra szépen rá tudsz jönni, h hogy működik a dolog, ki tudsz találni ellene valamit, esetleg bekerülsz 1 szövetségbe és az erősebb tapasztaltabb tagok is segítenek
szal kezdők segítsége lenne a dolog
attól függetlenül, h vannak akik szenvednek mint kezdők én úgy gondolom, h a játékon nem kéne változtatni, mert ez így jó, ahogy van, csak elmondtam a véleményem, amit azóta átértékeltem és mostmár másként vélekedem
Dátum: 2008.10.27. 23:27:39
üdw!
igazán ennek megfelelő topicot nem találtam, de volna 1 dolog ami 1 picit zavaró volt:
akkor is meg tudtak engem támadni, mialatt épp vadászni voltam
persze vannak ügyes kis trükkök ahogy ezt el lehetne kerülni, de a lényeg az, h azok számára akik még picit tapasztalatlanabbak azoknak jobb lenne, ha eleinte a vadászattal eltöltött idő alatt nem lehetne őket támadni
és később, amikor már valamennyire ismerik a játékot, akkor azért már bele lehet dobni őket a "mélyvízbe" és oldják meg ahogy tudják