Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Csonti_himihumi

Dátum: 2011.05.29. 02:16:50
nekem az tetszik, h ilyen sok a választási lehetőség (illetve az, h mi játékosok is meg vagyunk kérdezve)

én még a 100tól is kb fél évre vagyok VFel, de lehet, h még többre, és már most tudom, h 150es szintig sem tudom elérni az összes olyan AF képességet amit szeretnék, ennek ellenére, most látok 3 újat, amiből mind a háromra azt mondom, h igen, ez hasznos, és jó ötlet...

és szerintem ha jobban belegondoltok, jogos mind a két álláspont, mert én mint játékos azt akarom, h most azonnal át tudjam váltani (amikortól a szaki teher és nem segítség) és a veszteséget minimalizálni akarom ezzel, míg a fejlesztők úgy gondolják, h ez csak akkor lesz fair, ha van egy olyan időszakod is, amikor hátrányt szenvedsz azzal szemben, aki ezt nem húzza

minden esetre támogatom az ötletet, kell is, és jó is.
Dátum: 2011.02.21. 19:47:56
nekem ezalatt a majdnem 10 óra alatt amióta megy sikerült kb másfél órányit játszanom vele, azóta végig hiba van és belépni se mindig enged....

picit alul lett becsülve a szükséglet és sokat áll a játék

remélem gyorsan sikerül orvosolni a problémát
nálam 14 térkép darabka van, beleölve eddig 920 csp és 203 kihívás

erős a gyanúm, h a random nem komál engem

azért még reménykedem a győzelemben, bár elég szoros lesz, az eddigi 200-300as előny most 150-200ra lecsökkent

és abban is reménykedem, h fel tudok kúszni 30 darabkáig, legalább azt elmondhassam, h megpróbáltam...
Dátum: 2010.09.24. 23:28:15
rég jártam erre, mert akárhányan próbálunk tenni (és teszünk) azért, h értelmes és jó kvíz legyen, sajnos még mindig vannak "olyan" kérdések

már csak olyanok miatt jövök, mint ez a következő

bocsánat előre is, de erre csak azt tudom mondani, h "ennyi ésszel szabadlábon?!"

Melyik megyében található: Weöres Sándor Színház?
Keszthely
Tapolca
Sárvár
Szombathely

amúgy Szombathely a helyes megoldás, és díjazom azt, h legalább tényleg azt a várost adta meg jó válasznak, ahol van Weöres Sándor Színház...
Dátum: 2010.09.09. 11:13:29
a kvíz topicba kéne szerepelnie ennek, szerény véleményem szerint, és nem a hibajelentésben, de teljesen igazad van
Dátum: 2010.07.05. 19:49:07
Milyen tipusu autó volt Kitt aknight rider sorozatban?
Pontiac*
ferrari
Chewrolett
Dodge

típusú; a Knight Rider című; Ferrari; Chevrolet
hogy lehet ennyi hibával elfogadni egy kérdést?

egyébként tekinthető specnek, bár én tudom, h Pontiac

Ki játsza Anack-Su-Namun szerepét "A Múmia visszatér" című filmben?
Patricia Velasquez*
Angelina Jolie
Rachel Weisz
Jennifer Lopez

ez azért spec, nem mindenki látta, bár akik látták, azok se biztos, h tudják...
én is csak kettőt tudtam kizárni
Dátum: 2010.07.02. 21:46:41
Mikor volt az ipari forradalom?
1769-1850*
1876-1919
1666-1765
1555-1616

ha csak azzal kezdem, h volt egy első ipari forradalom és egy második ipari forradalom, akkor nem is kell többet mesélnem.....
(a tudósok szerint a második még ma is tart, így nem teljesen helyes a volt, de most nem is ez a lényeg)
töröljük, vagy írjuk bele azt, h az "első"
Dátum: 2010.07.02. 16:56:07
Mi a kollektív szó jelentése?
minden egyes személyre vonatkozó
közügyet érintő
együttműködő
közös, együttes*

az együttmüködőhöz egy egészséges magyarázattal azt mondhatná az ember, h egye fene ráhúztuk azt, h kollektív, de a másik 3 tisztán lehet a jelentése, magyarázat nélkül is
én személy szerint a közügyet is kizártam, de attól még ez a kérdés rossz, hiszen legalább 2 de szerintem 3 helyes válasz van rá
Dátum: 2010.06.02. 23:08:41
Milyen célért küzd a Sea Shepherd Conversation Society (Tengeri Pásztor Természetvédő Társaság)?
Az atomfegyverek leszerelése.
A tengerek élővilágának védelme.*
Világbéke.
Az atomerőművek bezárása.


a "conversation" beszélgetést jelent angolul, de a "conservation" már jobban hangzik, végülis magyarul is mondjuk, h konzervál
egy kis elírásnak gondolom, kérem javítani
Dátum: 2010.04.12. 03:29:16
Kvízkérdés: Az alábbi gázok közül, melyik NEM mérgező nagyobb koncentráció esetén sem?
A kérdésre rossz választ adtál, a helyes válasz a következő lett volna: Szén-dioxid (CO2)

a válaszok a következők voltak:
Ózon (O3)
Szén-Monoxid (CO)
Szén-Dioxid (CO2)
Klórgáz (Cl2)

az ózon kis mennyiségben is mérgező
"A szénmonoxid- és széndioxid-mérgezés a leggyakoribb háztartási gázmérgezések közé tartozik."
azt hiszem ezt a mondatot nem kell részleteznem
"Korábban gyakran előforduló klórgáz-mérgezés típus volt..."
ezt sem kell tovább ragozni
(a két idézet a www.hazipatika.com oldalról való)

nem mellesleg vegyésznek tanulok, és hát az ütő megállt bennem amikor végig néztem a válaszokon

ha valaki meg tud győzni arról, h a szén-dioxid miért nem mérgező, ígérem Nobel díjat fog kapni, de addig is kérem a kérdést az adatbázisból törölni
Dátum: 2010.04.04. 17:46:55
Ki az AC MILAN kapusa?
Buffon
Fülöp
Abbiati*
Valfdés

ez változhat idővel, másrészt teljes neveket kéne kiírni ha már megkérdezi
plusz egy picit spec
Dátum: 2010.03.25. 16:16:47
szerintem úgy értette, h 2 jó válasz van a kérdésre, és nem úgy, h a 2es a jó
Dátum: 2010.03.25. 16:02:51
ezt már nem bírtam ki

Melyik nincs az Úr tízparancsolatában?
Ne hazudj a te felebarátod ellen!
Ne igyál a megszentelt vízből!*
Ne kívánd a te felebarátod házát!
Ne csinálj magadnak faragott képet!

most komolyan, ez kérdés?
kezdjük ott, h aki nem jelen vallás hívője, annak honnan kéne tudnia és folytassuk ott, h ilyen rosszul megfogalmazott válaszokat nagyon rég láttam

bár nem tom miért az a helyes válasz ami
a Ne hazudj még megvan, bár picit meg van tekerve
a felebarátod háza is még megvan
de a ne csinálj magadnak faragott képet, az mi akar lenni?
Dátum: 2010.01.22. 23:51:25
nem csak nálad jelentkeznek ilyen problémák, csak annyi a különbség, h én 150k LE-vel ácsorogtam azt várva, h valami történjen

de az is vicces volt, amikor 170k-val 10 perc alatt nem végeztem, valahogy fura volt, h ennyi idő kevés elkölteni...
pedig minden más oldal tökéletesen futott

de ez "előfordul, nem a mi hibánk"
Dátum: 2010.01.17. 01:08:27
egy elírást szeretnék kiemelni

"transzcendális projekció:

Lélekenergiád egy részét elrejtheted ellenfeleidtől. Minden szakértelemszint után 100+2*szint LE-d érinthetetlenné válik, azaz ellenfeled nem tudja ellopni belőle a részét győzelem esetén. Ha pl. 4-es projekciód van, és 10. szintű vagy, és van 2000 LE-d, akkor ellenfeled csak az 1520 LE arányos részét lopja el. FONTOS! A szakértelem nem működik, ha ellenfeled szövetségével háborúban álltok, illetve ha te vagy a támadó fél!"

ha én jól számolok, akkor ez így jön ki (mármint a példában szerepeltetett dolog) 2000-((4*100)+(2*10))=2000-(400+20)=1580
ha lehetséges valamikor javítsátok a hibát
Dátum: 2009.12.25. 02:48:41
szerencsére engem még nem érint olyan nagy mértékben ez a dolog, mivel "diákmunkás" vagyok, és nekem nem kell a jövedelmem után adót fizetnem...

viszont volt egy érdekes hír, amiről nem tudom, h mennyire igaz és ez azért érdekel:
szóval azt hallottam, h az új adórendszerben az szja úgy fog kinézni, h számolnak egy 13dik havi bért is, és az alapján jön ki a fizetendő érték
csak éppenséggel ezt pénzt nem kapjuk kézhez
magyarul fizetést 12 hónap után kapunk, de adót 13 hónapnyi után fizetünk

ez érdekelne, h végül is ez tényleg így lesz, vagy ez is egy szokásos híradói kacsa, amivel a népet ijesztegetik?
Dátum: 2009.12.14. 18:24:25
én csak azt emelném ki, amit a közelmúltban hallottam, félig láttam is:

szóval az ember bekapcsolja a TV-t, valahonnan azért szeretné tudni a híreket, mi zajlik a világban
két csatornán is (csatornát nem mondok az nem lényeges) élőben, tapasztalt (legalábbis tapasztaltnak kinéző) doktorral csináltak interjút, ki nem találnátok: a H1N1-ről

én azt találtam rendkívül érdekesnek, h elvileg ugye mind a kettő ugyan azt az alap-képzést kapta, ugyan azt tanulták, utána szakosodtak
ehhez képest a két doktor egymásnak tökéletesen ellent mondva bizonyítja, h miért kéne, illetve miért nem kéne beoltatnunk magunkat

ha ugyan azt tanulták, akkor most hogy lehet, h tökéletesen ellenkező dolgot bizonyítanak, méghozzá azon alapozva, amit tanultak


személyes ismerőseim közül kevesen, személyes doktor ismerőseim közül egy sem oltatja be magát, én sem fogok kilógni a sorból...

az pedig tökéletesen igaz, h napjaink influenza járványai miatt (mivel a H1N1 esetén is, meg a többi járvány esetén is, a szövődményekbe haltak bele az emberek) sem halnak kevesebben, mint a H1N1 miatt, annyi a különbség, h most van mögötte média

DE! mindenki maga dönti el, h mi neki a jó/jobb; sokszor már az is elég, ha az ember hisz benne, h segít!
Dátum: 2009.11.09. 23:55:21
Mikor építették a Hősök terét?
1956
1918
1989
1896

érdekes kérdés, számomra nem derül ki, h konkrétan mire kérdez rá, de íme pár hasznos információ, amit wiki barátnőm mesélt:
( http://hu.wikipedia.org/wiki/H%C5%91s%C3%B6k_tere )

Az Andrássy út végén 1894-ben még egy Ybl Miklós által tervezett ivókút (Gloriette) állt.
1895-ben megszületett a döntés, hogy a Gloriette helyén egy millenniumi emlékművet, egy panteont kell építeni. A két oszlopcsarnok később készült el és a királyszobrokat csak 1905 és 1911 között készítették és helyezték el bennük. Eredetileg 14 király - 9 magyar és 5 Habsburg uralkodó - szobra állt az emlékműben.
A Tanácsköztársaság alatt, 1919. május 1-jén az egészet vörös drapériával vonták be, Gábriel arkangyal szobrát obeliszkké alakították, és eléje Marx 7 méteres gipszből öntött alakját állították.
Az új Ferenc József-szobor (immár nem katonaruhában, hanem koronázási ruhában, azonban korona nélkül) 1926-ra készült el.
A monumentális mű a magyarság nagyságát, ezeréves államiságát jelképezte. Azonban a tér szerkezete 1929 után megváltozott, mikor elhelyezték a térre a Hősök emlékkövét (akkoriban „hősök országos emlékköve” volt a neve), amelyre le kell nézni, így tisztelegve a hőseink előtt.
A teret 1932-ben nevezték el Hősök terének.

hát és most én mire tippeljek?
ezek után legyen mondjuk '89 (csak iróniából...)
amúgy a 1918at jelöltem meg, és a helyes: 1896...

és természetesen kalandnál jött...
Dátum: 2009.11.05. 16:26:13
nem másoltam, kb így hangzik:

Hány Helyi Érdekő Vasút (HÉV) vonal van Budapesten?
2
3
4
5

(igen a kérdező véletlenül elgépelte és "ő"-t írt "ű" helyett)
szerinte a 4 a helyes válasz, szerintem 5
valószínűleg az okozhatta a problémát, h azt a vonalat, amely elágazik, és az egyik vonal Gödöllőre a másik Hatvanra közlekedik, a kérdező 1-nek számolta

ha valaki tisztázni tudná a dolgot, az nagyon jó lenne

emellett talán egy picit spec. mivel egy miskolci, vagy debreceni, esetleg pécsi, de akármelyik kis városból, esetleg faluból származó játékosnak ezt nem hinném, h tudnia kellene....
Dátum: 2009.10.27. 03:27:26
én tegnap "reggel" 10 körül manakonstruáltam és most nem engedi...

és fontos lett volna, h lefekvés előtt meglegyen, de most már mind1, ülve el tudnék aludni a billentyűzetre borulva, nem fogok arra várni, h mikor bukkan fel a gomb...