Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Jerrylee

Dátum: 2011.03.08. 11:03:14
Az, hogy illik hallani valamiről....háááát....valahogy nem tudom elképzelni, hogy hogyan illik hallani valamiről. A cigányokról - vagy ha úgy jobban tetszik romákról - hallottam, tudok róluk...de a népcsoportjaikat, fájdalom, nem ismerem...tudom, ezért szégyellnem kellene magam, de sajnos ez van. Megjegyzem, hogy attól, hogy én csángó vagyok, nem várom el másoktól, hogy tudják ezt rólam. Én azzal is megelégszem, ha annyit tudnak rólam legalább, hogy magyar vagyok. És ha valaki ebben kételkedne, azt is hagyom a maga útján, de- mint már mondtam - nem veszem rossz néven és nem tartom általános műveltségi kérdésnek, még akkor sem, ha csángók és székelyek vérhullással védték az oly soka hivatott, de oly gyászosan szereplő Árpád-Vonalat a Világháborúban - ami viszont már a tananyag része
Dátum: 2011.03.08. 09:56:33
Nem mondtam, hogy nem logikázható ki, de akkor se tartom jó kérdésnek. Egyébként az indiános kérdést sem, annak ellenére, hogy arról tüzetesebb értesüléseink lehetnek, mondjuk az ifjúsági regényekből, filmekből, stb. Csak annyit jegyzek meg, hogy az említett kérdés nekem spec, még akkor is,ha kilogikázható. Mert miért kellene nekem ezt tudni? Vagy bárkimásnak, aki valamilyen módon nem kapcsolódik a témához...?

A különböző médiákban eleget hallunk róluk, de külön a népcsoportjaikról ( hál' Istennek? ) nem nagyon....

Sejtettem, hogy a "cigány" szót nem engedi át a rendszer Múltkor sehogyan sem tudtam feltenni egy olyan kérdést, ami a "zsidó" néphez kötődött, mert szerepelt benne ez a szó...de hát hogy másképp lehet a zsidókat nevezni, szegényeket,ha egyszer így hívják őket? Kénytelen voltam "izraelitá"-ra módosítani, holott a kettő ma már nem ugyanaz...
Dátum: 2011.03.08. 08:07:05
A felsoroltak közül melyik nem roma népcsoport?

szintó
romungró
polyák
beás

Emberek, ne csináljuk már...Nem volt iskolai tananyag, továbbá érdektelen ( legalábbis számomra ) és kirívóan spec. Megjegyezném azt is, hogy az Únióban pár hete már nem romáknak nevezendőek, hanem cigányoknak.

Az ország hivatalos dokumentumaiban továbbra is a „cigány” megnevezést használják, összhangban más országokban honos kifejezésekkel, úgymint Zigeuner, gitanes, zingaro. ( H03/169 -os Memorandum )


Melyik a cukorbetegség fiatalkori formája?
Egyik sem
Mindkettő
2-es típusú
1-es típusú

Tagadó válasz...

Kit győzött le Háry János?
Bonaparte Napoleont
Herkulest
senkit
Dzsingisz Kánt

Ki van emelve a válasz és azt sem értem, hogy ha senkit sem győzött le, akkor minek kell kérdezni?
Dátum: 2011.02.28. 10:20:02
Bizony-bizony. Ha nem lett volna kötelező háziolvasmány, akkor is illik elolvasni a regényt. És ott áll fehéren a fekete, hogy Nemecsek Ernő nevét büntetésből kisbetűvel írták be a Gittegylet könyvébe ( tehát így : nemecsek ernő ) árulás és gyávaság gyanúja miatt...
Dátum: 2011.02.28. 09:38:43
Igaz, bocs. Módosítás megtörtént. Köszi a figyelmeztetést.
Dátum: 2011.02.28. 08:54:04
Melyik egy csillag kép neve?
göncölszekér
tányér
lovasszekér
kancsó

Azta...

miből áll a galuska?

búzadara,tojás,víz,só
babapiskóta,tojás,húsleves,bors
sör,liszt,tojás,bors
víz,liszt,tojás,só

Erdélyi nyelvterületen egész mást takar...

Kinek a találmánya a" Traubisoda " ?

Alfred Nobel
Martin Behaim
Kocsis Gusztáv
Lens Moser

Lenz ....

Hány forintos bankjegyünkön látható a Hercules kút?

kétezer
ezer
ötszáz
ötezer

Herkules-kút. Nem szégyen az, ha helyesen ír valaki magyarul...

Hol található Joensuu?

Franciaország
Finnország
Japán
Brazília

Finnország...De miért kellene tudnom? Spec
Dátum: 2011.02.26. 09:18:44
Milyen étel a slambuc (alföldről származik)?
hús féle
édesség féle
zöldség féle
tészta féle

Helyesírás nulla.

Milyen sportoló volt Papp László?
Vizilabdázó
Ökölvivó
Labdarúgó
Vívó

Kiemelkedően jó sportoló volt...az ökölvívás sportágban...
Dátum: 2011.02.21. 08:32:01
Kedves Mesternő!

Én eltekintettem volna a kaméleon bemutatásától, csakhogy Te kételkedtél...Valójában, annak, aki "Ja"- val kezd egy mondatot nem is nagyon látom értelmét, hogy bármit is bemutassak

De ha már itt tartunk, legyen szabad megjegyeznem, hogy a kérdés arra vontakozott, hogy "miről híres a kaméleon" és a megadott válaszok szinte mindenike helyesnek mondható, ha kérdés így van feltéve. Én csupán ezt jegyeztem meg. A vita nem arról folyik, hogy mi a legjellemzőbb tulajdonsága, esetleg mi az, ami csak rá jellemző, vagy amiben ő a "legjobb" ...

Értelmezési hézagok vannak nálad. Máskor figyelmesebben olvass!
Dátum: 2011.02.21. 08:27:58
A második kérdéssel kapcsolatban fejteném ki legmélyebb egyetértésemet. Halmozottan hátrányos helyzetű kérdés. A névelők hiányoznak, azonkívűl a helyesnek jelzett válasz kvázi ki is van emelve, mivel csak ott nincs foldrajzi pontosítás ( Pl : Az - ugye a névelő így nézne ki - EU - ha már máshol pontosít... 2 eurós.....)
Dátum: 2011.02.21. 08:21:00
Egyetértek
Dátum: 2011.02.19. 15:47:02
Nos, sajnálattal jelentem, hogy nincs igazad... nem arról van szó, hogy én vagy te, vagy akárki más hogyan mozgatja a szemeit, hanem arról, hogy a kaméleon hogyan teszi ezt :

A látás
A kaméleonok legfejlettebb érzékszerve a szem.
A szemgödör és szövetei védik, a szemizmok állandó mozgásban tarják.
A kaméleonok szemhéjai szinte teljesen összenőttek, pici pikkelyekkel fedettek. Csak középen
van egy icipici nyílás, épp csak akkora mint amekkora a pupilla. Annak, hogy a szemhéjak a
szem nagy részét fedik, fontos Szerepe van a szem kiszáradása, és a fizikai sérülések elleni
védelmében is.
A kaméleonok látásélessége rendkívül jó, a veszélyt képesek 10-12 m-ről is észlelni. A kaméleon
Szeme egy fényképezőgép-objektívhez hasonlítható a legjobban.
A szemgolyók kifejezetten nagyok, a fej két oldalán helyezkednek el. A szemek egymástól
függetlenül képesek mozogni, az állat a két szemével két teljesen különböző képet lát.
Horizontális síkban 180 fok, vertikális síkban 90 fok a szemmozgások kiterjedése.
Az egyik szemükkel folyamatosan körbe-körbe nézelődnek, fenyegeti-e őket valami veszély, a
másikkal közben zsákmányra lesnek.


Elég sok érdekes és csak a kaméleonra jellemző dolog van itt, csak a szemével kapcsolatban is, és akkor még itt a nyelve is... :


A kaméleonok legérdekesebb tulajdonságai az egyedül álló anatómiai adottságaikhoz
kötődnek, amelyek a környezethez való alkalmazkodás következtében fejlődtek ki. Ezek közül
az egyik, hogy hogyan kapja el a kaméleon zsákmányát a nyelvével.
A kaméleon nyelve nem egyszerűen csak
kinyúlik a szájából, hanem hatalmas erővel
lövell ki, majd gyorsan visszahúzódik. Az U
alakú nyelvcsont jelentős szerepet játszik a
nyelv kiöltésében. A közelebb lévő
zsákmányállat elejtéséhez kisebb erő is
elegendő, azonban a messzebbre lövéshez
nagyobb erő kell. A kaméleonok a lövés erejét is
képesek változtatni. Mielőtt teljes erővel kilőné
a nyelvét a zsákmányra, többször kiölti-behúzza
a nyelvét, így méri be a távolságot. A kilövéshez
szükséges idő kevesebb mint a másodperc 1/6-
od része. A nyelv elején lévő bunkószerű képleten egy speciális szövet van, amely ragadós
nyállal van beborítva, ezzel| mintegy odaragasztva a zsákmányállatot a kaméleon nyelvére.
Továbbá a nyelv hegyén Van egy kis karima, amely körbeöleli a rovart, így még jobb rögzítés
jön létre. Amikor nyugalomban Van az állat, a nyelve, a szájüreg alsó részében foglal helyet
A kaméleon a saját testhosszának két és félszeres távolságról is le tudja vadászni a rovarokat.
Ez a gyors vadászat a szuper-kontraháló izmok miatt lehetséges, ami a gerincesek között
egyedülálló tulajdonsága ezeknek a hüllőknek.
Egy biztos, a hosszú, gyorsan, nagy erővel kiölthető ragadós nyelv csodálatos példája ezeknek
az állatoknak környezetükhöz való alkalmazkodásának.
Dátum: 2011.02.19. 13:20:49
Melyik tulajdonságáról "híres" a kaméleon?

hosszú a nyelve
tudja forgatni a szemeit
lassú
tudja változtatni a színét*

Mindegyik tulajdonságáról híres. Tényleg a megjelölt a legismertebb, de akkor rossz a kérdés megfogalmazása, hiszen az, hogy a szemeit külön képes mozgatni, szintén közismert...

Mire szolgál a minaret?

őrködésre
közös imádságra*
vadászatra
iránymutatásra

Helytelen a válasz. Csak közös imára hívásra szolgál, nem közös imádkozásra ( nem férnének el benne sokan

Ki volt az első kalifa?
Abu Bakr*
I. Omar
Ali
I. Jazíd

Paff. Spec...legalábbis nem emlékszem, hogy iskolai tananyag lenne. Elhiszem, hogy utána lehet keresni, de ....

Mi a jelentése a "faképnél hagyni" kifejezésnek?

kapu mellett állni hagyni*
fáról készült kép előtt hagyni
.............
szó nélkül ott hagyni

Vagy a válasz, vagy a kérdés, vagy mindkettő helytelen. Az eredete az, amit a válasz megjelöl és nem a jelentése. Nagy különbség! A jelentése az, hogy szó nélkül otthagyni valakit valahol...
Dátum: 2011.02.17. 10:21:46
Én nagy focirajongó vagyok, de attól még úgy gondolom, hogy egyáltalán nem olyan dolog, amit "illik" tudni. Csak azoknak nem spec, akik focirajongók, mint én, mint ahogy nekem is spec lenne egy kosár-vagy kézilabdával, esetleg baseball-al kapcsolatos kérdés.

Amúgy is helytelen a fordítás. Nem "Álmok Színpada" ( Dream Stage, esetleg Stage of Dreams), hanem "Álmok Színháza" ( ami ugye angolul Dream Theater )....ebbyit a pédiáról ...
Dátum: 2011.02.17. 09:19:23
Valóban halmozottan hátránzos helyzetű kérdés. Törlést javaslok.
Dátum: 2011.02.11. 16:27:04
A tagadó válasz lehetőségével az a baj, hogy affirmatív kérdésre nem adhatunk negaív választ, mert így értelmét veszti a kérdés. Ha nincs szárnyuk, miért kérdezi, hogy HÁNY van? A válasz maximum akkor férne bele a tűréshatárba, ha úgy hangzana, hogy "EGY SEM"... de még így is necces lenne

A másik kérdés esetében meg miért mondja, hogy nem szentesítette senki, ha már egyszer a kérdés éppen arra vonatkozik??
Amúgy itt a fórumon számtalan esetben láthattál már ilyet, hogy a negatív válasszal szereplő kérdéseket javításra javasolják.


A keresztes háborúkra vonatkozó kérdés meg bugyuta.A szentesítés szó miatt kötekszem. Egyértelművé teszi a választ....

Az már filozófiai kérdés, hogy kellett-e szentesíteni, avagy nem, ne is foglalkozzunk ezzel a vetülettel, mert a kérdés nem erre vonatkozik ( H erre vonatkozna, akkor úgy hangzana, hogy "Kellett-e szentesíteni és ha igen, akkor kinek/kiknek? ). Véded a mundér becsületét, de eleve nem tartható fenn sem a kérdés, sem az érvelés...
Dátum: 2011.02.10. 07:06:19
Az elefánt mely testrészéről van elnevezve egy sütemény?

talp
könny
fűl
ormány

Ez a legjobb kérdés, amit valaha kaptam A könny mióta testrész???

edit:

A Gyűrű szövetsége 9 tagból állt összesen. A 9 tagból hány volt HOBBIT?
1
7
9
4

Én tudom, de attól még spec...


Hol található a Fraser-folyó?
Afrika
Kanada
Dél-Amerike
Ázsia

Hány szárnyuk van a Bibliabeli szeráfoknak?

2
4
6
Nincs szárnyuk

Tagadó válasz...

Kik szentesítették a keresztes háborúkat?
Királyok és a földesurak
Senki sem
Királyok és a pápa
Katolikusegyház és a pápa

Ismét egy tagadó válasz, egyébként meg bugyuta a kérdés...
Dátum: 2011.02.09. 07:18:01
Ilyen alapon a SZÍNhőmérséklet se lesz az... Akkor vagy helytelen az én értékelésem is és a tied is, vagy helyes mindkettő. Szerintem a kérdés magára a FOGALOMRA vonatkozik,amely a társítás után értelmes fogalommá válik...de szerintem ez a kérdés nem ér ennyit...
Dátum: 2011.02.09. 07:12:07
Aha.És két év múlva még mindig aktuálisak lesznek a válaszok?
Dátum: 2011.02.08. 16:34:48
Tehát más a SPEKTRUMA, vagyis a sávszélessége. Ergo nem csak a hőmérséklet az egyetlen helyes válasz.
Dátum: 2011.02.08. 12:59:20
Mert vannak meleg és hideg színek...mondjuk ezen az alapon a szélesség is bejöhetne, mivel a szélességet spektrumnak is nevezik és a színeknek van olyanuk is