Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - BlackSheep77HUN

Dátum: 2009.04.22. 16:30:00
Elöször is bocsi, ha már volt téma (biztos, h. volt) de nincs lelkierőm végigolvasni a 83 oldalt.

Azt szeretném kérdezni, hogy jelen állás szerint két háborunk van folyamatban. Az egyikben 29/3 a másikban 26/4 arányban vezetűnk. Tehát igen csak nagy arányban. Közben indult egy 3. háborúnk is ami lekötötte az összes figyelmünket és erőnket. A 3. háború ideje alatt mindenki szintett lépet és most hogy annak vége lett az előző kettőt már senki nem tudja támadni. Tehát ott tartunk hogy ezeknekkel a háborúkkal nem tudunk mit kezdeni. Kapítulálni nem fogunk hiszen eléggé nagy arányú a győzetes csatánink száma. Az ellenfél nem kapítulál, mert valószínű inaktiv játékosok (a kúthoz már 2 hete nem nyúlt senki).

Na ilyenkor mi van.
A szabály azt írja 50 csata után autómatikus a kapítuláció, de mi van ha nincs meg az 50 csata és letelik a 3 hét amire meg azt írja hogy akkor dőntetlen.
A háború kiírásánál, illetve a kapitulációnál nem találtam arra vonatkozóan semmilyen szabályt hogy a háború megnyerésének feltétele lenne az 50 csata csak az autókap.-nak.
Ilyen esetben szerintem igazságtalan lenne a döntetlen. Hiszen egy csomó portyapontot áldoztunka már bele és nem is kis arányban vezetünk.
Most értem haza és olvasom a hsz-t. Először is, köszönöm a kimerítős és részletes magyarászatot. Kocosnak is a későbbi válaszát.

A válaszból bár lehet rosszul értem, de azt szüröm le Ti sem vagytok elégedettek az értékelési rendszerrel. "Szabályrendszer/szokásjog: Mi értékelési elveknek nevezzük" Következetesség. A bajt én abban látom, hogy Te következetes vagy önmagadhoz, Kocos is következetes önmagához, de egymáshoz képest nem vagytok azok. Míg egyikötök átengedi a kérdést, addig a másik visszaküldi rosszabb esetben törli. (mindenki)
Nincs egy olyan szabályozási rendszer, amit mindenki úgyanúgy alkalmazhatna. A jelenlegi a sok-sok finomítgatásban már olyan szinten el van korcssulva, hogy az már megőli a játékot és elveszi a kedvét az embereknek a kérdésfeltevéstől. A legjobb az lenne, ha lenne 3 vagy 5 admint, aki megadott séma szerint egymással megbeszélve tudnának értékelni.

Abban valóban igazad van hogy szigorú értékelés kell, de a szigorú az nem egyenlő a szőrszálhasogatással. Ha egy kérdés alapjában véve jó, de mondjuk az egy irodalmi mű, vagy film részletére kérdez rá az még nem jelent speciális tudást, főleg nem lexikális tudást. Miért ne lehetne rákérdezni egy mű részletére? Ha a feltett kérdésre a válaszadok 75% nem tudja a választ, akkor az amúgyis törlésre kerűl. Ahogy korábban leírtam, speciális tudás az az amit tanulás nélkül nem tudsz elsajátitani. Kémia, Fizika, Matematika, Számítástechnika, stb. Az olyan ismeretek amikell a hétköznapokban nem találkozhatsz, csak akkor ha arra kölön odafigyelsz. Az évszámok meg szerintem, pont, hogy lexikális tudást igényelnek. Egy évszámot vagy tusz vagy nem. Ha tudod az évszámot akkor mindegy hogy egymást követő évszámokat írsz be vagy éppen 50-60 év külömbséggel írod be őket. Ez csak max. a kérdés nehézségén változtat. Ettől függetlenűl szerintem teljesen jók az évszámos kérdések, még akkor is ha egy konrét dátumra kérdeznek rá.
De egyszónak is száz a vége szerintem az a baj, hogy az értékelők többsége visszaél az adott jogával, valamit az hogy nincs egy olyan normálisan kidolgozott séma, amit mindenki önmagához mérten is és a többiekhez mérten is következetesen követni tudjon.
Bezzeg Béla emlékérem - más hibás kérdésével takaródzók részére kifejlesztve.

Ez meg mi! Ez ponta az értékelőket és az értkelési szokásaítokat minősíti. Pontosan azt hogy össze-vissza értékeltek. Azonos típusú kérdések közül az egyik bekerül a másik meg nem! Ez nem értékelési rendszer, hanem vicc rendszer.
Kocos. Neked semmi nem egyértelmű, de egy vesző hibába simán bele tudsz kötni.
Nem tudom már ki írta! De mintha azt montátok volna valakinek a kérdésére korábban, hogy az évszámos kérdések egyből törölve lesznek. Gyorsan hozzá teszem NEM TE írtad, hanem az egyik értékelő.

Akkor ezt most nem értem, egyik szavatokkal ütitek a másikat.

Pár hozzászólással ezelőt valaki azt írta, így alakult ki a szabályrendszer. Ez nem szabályrendszer, hanem szokásjog. Ha szabályrendszerről beszélhetnénk akkor minden kérdés azonos módon lenne elbírálva megadott klisé szerint és nem hasraütésszerűen, vagy hogy éppen milyen kedvem van.

A vízi nővényes kérdés: pár hozzászólással korábban: Ha már visszaküldi a választ akkor azt azzal indokolja, amiért visszaküldi és ne mással. Helyesírás miatt lett visszküldve, pedig a válasszal volt a baja.

Kérdem én mi ez ha nem visszaélés ez értékelés addta lehetőséggel. Mindent megtudok magyarázni, de értelmes választ nem tudtok adni. Egyik kérdést elutasítjátok a másikat elfogadjátok. Olvasgattam a hsz-eket. Kb. 6-7 oldalon és felfort a vérem.
Ez az értékelési rendszer úgy rossza ahogy van. Ennyi erővel minden kérdést vissza lehet dobni, még akkor is ha az teljesen jó. A speciális minősítést meg minden kérdésre rá lehet mondani, ha engem egy téma nem érdekel akkor az a kérdés nekem speciális, de attól hogy nem todom rá a választ az a kérdés lehet jó. Én nem szeretem a focit, nem tudom hogy melyik csapatba ki játszik nekem ez egy spec. kérdés mégsem fogom elutasítani, mert attól hogy foggalmam sincs a kérdésről. Úgyan ez a vonatkozik a filmes kérdésekre is és még sok más kérdésre amit egyébként tudhatnék, különösebb rákészülés nélkül is. Speciális kérdés az ha olyan témáról tesznek fel egy kérdést, ami már nem fér bele az állatalános tudásba, amire külön készülni kell. Gondolok itt speciálisan egy Kémiát, Fiztikát, vagy akát Atomfizikát mélyebben érintő kérdésre esetleg a Római jorga. Vagy bármi másra ami nem fér bele a világi tudásba. De attól hogy egy kérdés nehéz, de mindenki számára könnyen elérhető és érthető témát érint még nem lesz speciális. Az értékelők sokszor visszaélnelk az értékelés adta lehetőséggel és ez így nincsen jól. A helyesírásra is úgyanez, ha nincs egy kérdésben súlyos helyesírási hiba, de mondjuk a válaszokat a kérdező nagybetűvel írta az még jó!
Igen, mindenképpen! Szerinted direkt küldem el 3 alkalommal. Ne nevettesd ki magad.
Számtalan, olyan kérdés van ami részletekre kérdez rá. Főleg fantasy és szerepjáték kérdések. Ezekre én is azt mondanám, hogy speciálítsak, mert tényleg csak a rajongók olvassák, játszák. De egy olyan film, ami már ezerszer ment a TV-ben, (legutoljára kéthete) több Oscar díjat nyert, és még a csapból is ez folyik akkor szerintem, bőven elmondható, hogy mindenki tudhatja mirőlvan szó. A kérdés lényege meg pont az hogy a Vörös-5ös hívójel legendásan ismert, még azok számára is akik egyébként nem tudják mihez kötni. Felénk a tűzoltóautókat is Vörös-5nek hívják nem véletlenül. Még a 80 éves öregaszonyok is aki egyébként azt sem tudják miről van szó. Nincs ebben semmi speciális, hiszen a film ismert a kérdésből rá lehet jönni melyik filmről van szó. Max. azt nem tudhatják, hogy mi a hívójel. Sőt még ösztöntő is hogy ha nem tudod akkor nézd meg.
Számtalan, olyan kérdés van ami részletekre kérdez rá. Főleg fantasy és szerepjáték kérdések. Ezekre én is azt mondanám, hogy speciálítsak, mert tényleg csak a rajongók olvassák, játszák. De egy olyan film, ami már ezerszer ment a TV-ben, (legutoljára kéthete) több Oscar díjat nyert, és még a csapból is ez folyik akkor szerintem, bőven elmondható, hogy mindenki tudhatja mirőlvan szó. A kérdés lényege meg pont az hogy a Vörös-5ös hívójel legendásan ismert, még azok számára is akik egyébként nem tudják mihez kötni. Felénk a tűzoltóautókat is Vörös-5nek hívják nem véletlenül. Még a 80 éves öregaszonyok is aki egyébként azt sem tudják miről van szó. Nincs ebben semmi speciális, hiszen a film ismert a kérdésből rá lehet jönni melyik filmről van szó. Max. azt nem tudhatják, hogy mi a hívójel. Sőt még ösztöntő is hogy ha nem tudod akkor nézd meg.
Számtalan, olyan kérdés van ami részletekre kérdez rá. Főleg fantasy és szerepjáték kérdések. Ezekre én is azt mondanám, hogy speciálítsak, mert tényleg csak a rajongók olvassák, játszák. De egy olyan film, ami már ezerszer ment a TV-ben, (legutoljára kéthete) több Oscar díjat nyert, és még a csapból is ez folyik akkor szerintem, bőven elmondható, hogy mindenki tudhatja mirőlvan szó. A kérdés lényege meg pont az hogy a Vörös-5ös hívójel legendásan ismert, még azok számára is akik egyébként nem tudják mihez kötni. Felénk a tűzoltóautókat is Vörös-5nek hívják nem véletlenül. Még a 80 éves öregaszonyok is aki egyébként azt sem tudják miről van szó. Nincs ebben semmi speciális, hiszen a film ismert a kérdésből rá lehet jönni melyik filmről van szó. Max. azt nem tudhatják, hogy mi a hívójel. Sőt még ösztöntő is hogy ha nem tudod akkor nézd meg.
Mi volt Luke Skywalker hívójele a Halálcsillag elleni támadás során?

Arany 1-es
Vörös Vezér
Vörös 2-es
Vörös 5-ös


A kérdés "Rossz, hibás kérdés" értékelést kapott!
Kérdésedre az értékelők szerint csak egy speciális érdeklődésű réteg tudhatja a választ.

Ebben a kérdésben mi a speciális? Lehet, hogy van olyan aki nem tudja a választ, de szerintem nincs olyan 5 és 55 év közötti ember a világon és nem csak Mo-n, aki legalább egyszer ne látta volna filmet és ne tudná miről van szó! A kérdésből meg bőven rá lehet jönni, hogy melyik filmről van szó. Direkt nem írtam ki. Szerintem ez a kérdés nem speciális, hanem szimplán nehéz, de nem speciális érdeklődésű!
Pont a minap találkoztam egy hasonó kérdéssel, minek úgyanez a lényege csak éppen a visszaájáról teszi fel. - Kit vagy mit őrzőt Kerberosz (Cerberus).... - Sajnos nem tudom pontosan a kérdést. Lehet hogy ezért küldték vissza. Ha úgy veszük akkor a kérdés már valóban szerepel csak más formában. Szerintem ezen ne bosszankodj, nem törölték és így tudsz feltenni másik kérdést.
Na nagynehezen megértettem! Arra kellet rájönnöm, hogy a rendszer hibázott. Ketten küldtétek vissza, Kocos meg Lan. Kocos a helyesírás miatt, Lan meg a pontosítás miatt. Nálam Kocos utasítása jelent meg amit úgy ahogy, de javítottam. Erre a gép nem Kocosnak küldte vissza újboli értékelésre hanem Lan-nak, aki nem látott benne változást, hiszen Én az Ő utasítását nem láttam, így nem is javíthattam. Mivel nem volt benne érdemi változás így töröltette, mondván nem foglalkoztak a kérdéssel hanem újra feltették úgyanúgy. Tehát a gépnek a kérdést vagy egy 3. személynek kellett volna elküldenie, vagy annak akitől a nállam megjelenő hibaüzenet származot.
Igen igaz! Be kéne írni a pontos dátumot. Ha nem akar neveket írni.
Nem vettem személyeskedésnek, hiszen amikor értékelsz azt nem tudhatod kinek a kérdés értékeled.

Ha valakit megbántottam volna akkor attól elnézést kérek. Lanmandragorantól meg külön is bocsánatot szeretnék kérni.
Dátum: 2009.04.10. 19:55:29
Javítottam, mert valólban görög van a falóban. De a lényegen az a 1.5 millió ember nem változtat.

Nem azon kéne, hogy múljon egy kérdés elbírálása, hogy a vidékiek tudhatják-e rá a választ. Ennyi erővel ne tegyünk fel kérdéseket.
Én értem a kérdést és értem az elutasítás okát is.

Ha a pápa jövöre meghal és újat választanak helyette, akkor a kérdés, amit 2009-ben írtál aktuális lesz-e még évszám nélkűl? Szerintem nem! De ha beleínád, hogy a kérdést 2009-ben tetted fel akkor jó lenne.
A teljesség kedvéért beemelem az első választ amit kaptam. NEM ÁLLÍTOK VAGY ÁLLÍTOTTAM VALÓTLANT. Ezt kikérem magamnak.

Azért adtam rá azonnal törölnit, mert előző alkalommal tőlem nem helyesírást kapott, ugyanis pontatlanul feltett kérdés, hisz nem szerepel benne, hogy budapesti villamosvonalakról van szó, valamint mivel a játékosok többsége vidéki, még érdektelen információ is. Ezért én indok nélkül küldtem vissza. Mivel ezen problémák javítása nélkül, de az elgépelés javításával ismét megkaptam a kérdést értékelésre, tehát láthatóan másodjára feltett, még mindig rossz kérdés, részemről jogosnak érzem az azonnal törölnit, azt viszont sajnálom, hogy valaki első esetben félrevezetett a helyesírás értékeléssel. Ráadásul Siemens.
Dátum: 2009.04.10. 19:21:19
Nagyon roszz a megközelítésed már megint, Azt szerinetm mindenki tudhatja, aki egy kicsit is informált hazánk ügyesbajos mindenapjainak kérdésében, hogy budapesten járnak combinok. Eehez nem kell különösebb művetség. Sőt még ahoz sem kell művetség hogy azt tudjuk melyik vonalon jár a villamos. Ezt valaki vagy tudja vagy nem tudja. A kérdés pont azért jó mert ezt nem tanítják sehol. Aki nem tudja az megtudja nézni a neten.

A statisztkár a vonatkozó hivatkozást sem tudom elfogadni! Mert magyarországon valóban 10 milló ember él. Ebből közel 2 millió él a Fővárosban és kb. másik 1 milló ember ingázik Budapest és a lakhelye között. Valamint, több mit 2 millió ember járt már budapesten 2006 óta, aki egyébként vidéken lakik állandó jelleggel. Akkor már rögtőn ott tartunk, hogy lagalább 5 és félmillóan tudhatják melyik a budapesti combino járat. A maradék 4.5 millió ember meg gondolom azért az elmúlt időben nézett TV-t és nem a Marson élt. Ja és ez a teljes lakoságra vonatkózik az újszülöttől a nagyon öregekig. Ha ezeket is levennénk a számokból akkor lényegesen javulnának a statitikai mutatók az én javamra. Arról nem is beszélve hogy a kérdést csak a játékkal játszók vonatkozásában kéne viszgálni statisztikailag és nem a teljes lakosság tekintetében.

De mindegy elfogadom a döntésedet még akkor is ha nem értek egyett az idoklással. Ha megbántottalak volna akkor azért bocsánatot kérek nem állt szándékomban csak rettenetesen felidegesített az, hogy a vidékiekre hivatkoztál.

Ja, amúgy csak mellékesen közlöm veled szegedi vagyok nem budapesti.
Igazból már nem a kérdés idegesít, mert van benne helyesírási hiba, sőt még az is benyelem, hogy nincs benne az hogy a budapest villamosokra gondoltam (bár ez szerintem egyértelmű)hanem az hogy vidékiekre hívatkozva törlik. Ez a vicc nem az hogy Móricka űl a fán!!!