Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - BlackSheep77HUN

Dátum: 2009.07.03. 20:07:37
A medálok dukátokra válthatóak, úgyhogy sokan elleneznék a limitálást. De ettől függetlenül az x bajnoki címmel rendelkezők kaphatnának a kiemelt címet.

A V2 az én kategóriámban bajnokiról-bajnokira általában 3 jutunk el a elődöntő/döntőig az első két játékos a toplista első két helyezettje 750-800 TÖ-vel aztán jövök én és a többi játékos átlagosan 550 körüli TÖ-vel. Látható a különbség. Így nem sok esélyem(ünk) van ellenük. Biztos valamit jobban csináltak mint mi ezért nem sajnálom tőlük a címet, de egy kicsit idegesítő hogy teljesen esélytelenek vagyunk a bajnoki címre.

Ezért jó ötletnek tartom a kiemelt díjazást x medál felett, valamint azt hogy a kiemelt medállal rendelkezők ne kapjanak több bajnoki medált a győzelemért, hanem kapjanak dukátokat. A bajnokit meg az kapja meg aki a második lett.
Dátum: 2009.05.06. 22:12:19
Sziasztok!
Azért írtam kötőjellel mert nagybetűvel írtam. És azért írtam, nagybetűvel, hogy elkülönűljőn az szó szövegkörnyezetből. De akkor átjavítom.
Segítsetek mi a helyesírási hiba ebben a kérdésben. A válaszokat dirakt nem írom.

Melyik háziállatot nevezzük népiesen ÉJJELIBÁTOR-nak?
Dátum: 2009.04.24. 11:58:38
Köszönöm a megtisztelő választ és ha kérdésem lesz akkor inkább hozzád fordulok.
Dátum: 2009.04.24. 11:32:35
Azért neked sem kell jómodorért a boltba menni.

Lehet, hogy egyoldalúan nézem a dolgokat. De a fórumnak az lenne a lényege, hogy az egyoldalú látásomat észérvekkel, normális válaszokkal megváltoztasátok. De amikor a értelmes hsz. helyett a 20. degradáló, kvázi lenéző, pöffeszkedő hozzászólást olvasom, ahelyett hogy valaki, ha kell (mert hülye vagyok) szájbarágósan elmondaná a dolgokat, engedtessék meg, hogy hasonló stílusban válaszoljak. (bár nem szép dolog) A séregetést nem én kezdtem. Az a baj hogy erre a fórumra teljes mértékben igaz az hogy van egy-két nagytudású, (akinek nem inge...) akik azt hiszik ök szarták a spanyolviaszt és a többiek, ha kérdeznek akkor azok csak hülyék lehetnek.
Az a baj, hogy teljesen mindegy melyik témához szól hozzá az ember. Mindig csak lehurrogjátok és amikor a saját stílusotokban válaszol nektek az ember akkor meg Ti vagytok felháborodva. Az a különbség, hogy Én be tudom ismerni, ha nincs igazam, vagy ha a másik normális magyarázattal vagy észérvel meg tud győzni. Mit ahogy arra volt is példa a hsz.-amiban.

Ja és nem vagyok az az egykönnyen meghátráló típus, biztos lesz még kérdésem, és bizos lesz még olyan aki lenézően fog válaszolni. Az továbbra se számítson rózsás bánásmódra. Persze akikel lehet érdemben beszélni/vitázni azokkal szivesen teszem. De aki belém mar annak nem fogom a fejét simogatni, hogy jól tetted!
Mert más vitázni és más sértegetni. És a sértegetést nem Én kezdtem. Bár lehet, hogy nem egyszerű a sítilusom és a felefogásom sem könnyű. De azért lenne a forum, hogy meggyőzetek!

Akit megbántottam attól BOCSÁNATOT KÉREK még ha szándékosan is tettem.
Dátum: 2009.04.23. 23:22:52
Nem is kell hogy értsed, mert nincs is. Azért írtam nagybetűvel, hogy magára ismerjen a szó mögöttes tartalmában.
Dátum: 2009.04.23. 22:53:49
Úgy veszem észre Te vagy az egyetlen, akivel még nyugodt és normális "hangnemben" lehet a kérdésről vitázni/beszélni.

Félre értesz. Mi amikor indítottuk a háborút még nem voltak inaktívak, hiszen visszatámadtak. Volt 3-4 gyözelműk is, csakhogy mi időközben szintetléptűnk a másik szövivel vivott csatában. Azóta meg inaktivitás miatt ( kútból itélve) vagy csak egyszerűen direkt (taktika) nem lépnek szintet így nem tudunk tovább támadni. Viszont nagy arányú a győzelműnk. De az sehol nem írják le, hogy a kapítulációt leszámítva a győzelemnek feltétele az 50 csata. Az van leírva hogy az autokap. feltétele az 50 csata. Már kezdek én is belebonyolodni.

Nekem nem az a bajom, hogy ezt elbúktuk. Hanem az, hogy erre nem figyelmeztet egyértelműen semmi. Mondjuk hogy hé paraszt addig üsd őket amig lehet, nem elég a győzelem kell az 50 csata is, ha ők nem adják fel akor döntetlen lesz 3 hét múlva. Valahogy úgy kellen átfogalmazni a győzelem szabályainak magyarázatát, hogy ilyen csapdába más ne tudjon belesétálni. Mert biztos vagyok benne hogy más is lesz, aki beleesik majd.

Ha egyértelműen le lennének írva győzelem feltételei, illetve a döntetlen szabályai akkor láttam/tuk volna, hogy a háborúnkat nem szabad elhanyagolni a mássik fontosabb háborúval szemben, mert döntetlennel fog végzüdni.
Ebbe a hibába még sokan mások is beleeshetnek, majd a későbbiek folyamán és Őket is kéne segíteni. Mi már tanultunk belölle és figyeln fogunk erre, de vannak akik még csak most kezdik a játékot. Őket senki nem figyelmezteti mert a leírt szabályból ez nem derűl ki. Engem ez dűhit, meg a sok okoskodó.

De be kell látnom, hogy Én vagyok a hülye, amiért mertem kérdezni. Ennyire ellenséges emberekkel még nem tlálkoztam egyetlen forumon sem. Mindenki fújja a magáét, de hogy valakinek épeszű javaslata lenne, vagy éppen a felmerülő probléma megoldásáról beszélne az már derogál. Egy két hsz. van ami érdemben hasznos lehet, de többi meg csak kiabál bele nagyvilágba.
Én részemről a témát azzal zárnám, hogy ha megdöglött a mi lóvunk, attól még nem kell hogy az utánnunk jővőké is megdögöljon.
Dátum: 2009.04.23. 22:04:45
Feltétele, ha az ellenfél nem kapítulál. Márpedig az aki nem játszik az nem tud kapítulálni. Tehét a győzelemhez kell az 50 csata! Bocs de én olvastam a szabályt. Csak Te nem értetted amit én próbáltam leírni.
Dátum: 2009.04.23. 21:59:59
Te meg tartsd meg a véleményedet magadnak. Ha gondolod ellened is inditok háborút. Csak nehogy pofára essél.
Olvasd végig azt hogy miről szólt a vita és utánna, ha valami okosta tudsz mondani akkor szólj hozzá. A sértegetést meg tarts meg magadnak.

Mi az hogy pofátlan farmháború? Az vesse ránk az első kővet, aki még nem botlott bele olyan háborúba, ahol senki nem támadott vissza. Nagyon dűhítő, hogy beleőlünk egy csomó időt portyapontot és energiát, majd arjtunk kívűláló ok miatt nem tudjuk őket tovább támadni. (Másik szövivel vivot háborúban szintetléptünk)

Tehát ha le lett volna írva hogy a győztes háborúhoz kell az 50 csata akkor nem hanyagoljuk el a többit. Gondolván, hogy azokat már ekkora fölénnyel már úgyis megnyertűk. Hiszen ilyen nincs leírva sehol, hogy kell az 50 csata.

Mégegyszer a sértő feltételezésedet és megjegyzésedet tartsd meg magadnak. Amúgy nem haragszom rád csak egyszerűen Búnkónak tartalak.
Dátum: 2009.04.23. 21:43:06
Ez egy szabályrendszerre épűlő játék. Tehát a szabályoknak szószerint le kéne írva lennie. Szerintem ehez nincs mit hozzáfűzni.
Dátum: 2009.04.22. 19:27:02
Ezt értem, ezzel nem tudsz mit csinálni ez a program hibája, bár szerintem ez is javítható lenne.
Dátum: 2009.04.22. 19:20:40
Értem amit mondasz. Sőt igazat is adok, de a döntetlent is lehet feltételhez kötni. Mittudom én Pl.

- A háború meg nyerésének feltétele (30) csata! Ha már legalább 50 csata lezajlott a kapituláció automatikusan megtörténik.....
- A háború döntetlennel végződik, ha nincs meg a 30 csata valamint az a auto.kap. feltételei nem teljesülnek és a háború kitőrésétől számítottam 3 hét eltelt.

Vagy a jelen szabályozás szerint a hadüzenetnél vagy a kapítulációnál egyértelműen írják bele:

A Háború megynerésének feltétele az 50 lejátszott csata!

Mert ez így egyértelműen nincs leírva sehol és nekem ez a bajom, ha le lenne írva, de nem olvastam volna az az én bajom, de nincs leírva és semmi nem figyelmeztet arra hogy a győzelemhez kell az 50 csata, csak arr figyelmeztetnek, hogy az auto.kap-hoz kell 50 csata.

Akkor rossz a gép értékelési rendszere. Hiszen már van 100 győzelmed ami úgyebár minden autó.kap feltételnek megfelel.
Dátum: 2009.04.22. 19:09:51
Tehát az ellenfélnek is kell hogy legyen legalább 1 győzelme? Miért is? Ez a program hibája vagy direkt programozták így. Mert ha direkt van így akkor ez nagyon rossz. Bár ritka hogy egy szővetséget x/0-ra győzenek le de előfordulhat. Így megintcsak azok vannak bűntetve, aki kvázi tiszta veszteség nélküli győzelmet arattak.

Ezek is meg a döntetlenezés is az inaktív játékosokat védik akik alegnagyobb ellenségei a játéknak.
Dátum: 2009.04.22. 19:03:47
Ez a döntetlenes szabály ebben a formában elrontaj a játékot és azokat bűnteti, akik játszanak és azokat védi, aki inaktívak, vagy csak dírekt nem támadnak vissza ráadásúl őket még védi a béke cs. is mag a katakomba is!
Szerintem egy hábórú akkor legyen döntetlen, ha azonos a győzelem / vereség száma. A csataleításban is akkor van dőntetlen, ha úgyakkora Sp-t okoztatok. Ha már valaki akár csak egy pontal is vezet akkor az megérdemelten nyeri meg a háborút.
Dátum: 2009.04.22. 18:46:02
Ha már ennyire kedves vagy akkor enged meg hogy én is hasonóan kedves legyek veled. TANULJ MEG OLVASNI. Senki nem azt viatja hogy hogy hányféle kapítuláció van hanem azt hogy nincs leírva a győzelem feltétele, illetve a döntetlen feltétele.

Hát ez hülyeség: "Azaz vezethetnetek 100-0-ra is, de ha nem tudtok csatazni, akkor dontetlen lesz 3 het mulva, hisz a kiertekeleshez is csata kell."
A 100nál menyivel kell több csata? Ha kéthete húzodik, akkor a gép autómatikusan kapítulál hiszen már elég a 10 győzelem. Ha nem tudok támadni mirét is lenne dőntetlen, ha már korábban megvannak az auto.kap feltételei. A győzelemhez nem kell hogy az ellenfélnek is legyen győzelme.
Dátum: 2009.04.22. 18:09:39
Jó, értem eddig is értettem de akkor nézzük a dolgot a másik oldalárol. Az le van írva, hogy a ha nincs meg az 50 csata akkor a hábórú döntettlennel zárúl! NINCS!!! Mintahogy az csincs hogy a győzelemhez 50 csatának minimum meg kell lennie.

"Ha kapituláltok, a két szövetség között átmeneti békeszerződés jön létre (a felbontása után sem támadhatjátok egymást 1 hétig), és a lélekkutatok töltöttsége lecsökken (akár mínuszba is mehet), a győztesé ugyanennyivel megnő (akár max. fölé is mehet így). A csökkenés mértéke függ a lélekkút nagyságától, és a két szövetség közötti erőaránytól.
Ha a hadüzenetet ti küldtétek, nem kapitulálhattok a háború első 3 napjában!
FONTOS: a kapituláció automatikusan megtörténik, ha már legalább 50-et csatáztatok, és egy csata után a következő feltételek valamelyike teljesül:
- a háború legalább 3 napja zajlik, és az egyik fél legalább kétszerannyit nyert, mint a másik
- A háború legalább 1 hete zajlik, és az egyik félnek legalább 100-zal több győzelme van
- A háború legalább 2 hete zajlik, és az egyik félnek legalább 10-zel több győzelme van
Ha egy háború legalább 3 hete zajlik, akkor döntetlennel ér véget, nem kap senki LE-t, és nem jön létre békeszerződés.
A győzelmek számát ezen az oldalon láthatod."

Itt nincs leírva az hogy a háború megnyerésének a feltétele lenne az 50 csata. Itt az van leírva hogy az auto.kap. feltétele 50 csat, tehát ha idő előtt be akarod fejezni a háborút.

De ha abból indulunk ki amit írtál akkor a döntetlennek is feltétele az 50 csata! Úgyanis az sincs leírva hogy a döntetlennek mik a feltételei.
Dátum: 2009.04.22. 17:59:02
Az inaktivitást elméltben kis módosítással, de meg lehet oldani, hiszen a gép ígyis figyeli az aktívitást, csak ki kéne egyészíteni a hábórúval is. Bár nem vagyok programozó, de szerintem kivitelezhető lenne.

De a legjobb az lenne hogy a bizonyos idő után is inaktiv játékosokat a gép autómatikusan törölné! Így egy csomó inaktív játékos és szövetség is eltűne és a szerver is felgyorsulna!
Dátum: 2009.04.22. 17:48:22
Nem benéztük, hanem akkor rosszul vannak megfogalmazva a szabályok. Mégegyszer leírom nincs sehol leírva az hogy a nyeres háborúnak feltétele lenne az 50 csata. Ha ez így nincs leírva akkor miért is lenne döntetlen egy olyan háború amiben az egyik fél vezet és nem egyenlő az állás.

Ebben a formábana szabályozás félreértésekre addhat okot, mert nem egyértelmű. Márpedig a szabályoknak mindenki számára egyértelműnek kell hogy legyenek.

Az meg egy másik kérdés hogy ha kötelező az 50 csata akkor nincs értelme az autómatikus kapitulációt 50 csatához kötni. Tehát a szabályozás több helyen is ellent mond magának.
Dátum: 2009.04.22. 16:42:23
Ok! De az hol van leírvan, hogy egy háború megnyerésének feltétele az 50 csata? Csak az van leírva hogy az autómatikus kapítulációnak a feltétele az 50 csata. A kettő nem ugyan az!