Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Ezüstszél

Dátum: 2009.08.06. 16:02:59
Hát, az valóban nem mindegy.
Valami más sztorival esetleg meg lehetett volna oldani, de annak meg bajnokság szaga lenne, és nem tudom az mennyire lenne vonzó.
Plusz hozzájönne a "Én mégis szeretnék részt venni benne!" effektus, ami alaposan megkeverné a rendszert.
Sajnos nincs jó ötletem.
Dátum: 2009.08.06. 15:55:25
Nem csak neked tűnik fel, csak te nem olvasod a korábbi hozzászólásokat.
A manók nevei a készítők anagrammái, ahogy ezt korábban már mások kibogarászták.
A képek méltán hasonlítanak.
Dátum: 2009.08.06. 15:51:19
A jelentkezéses megoldással csak az a gond, hogy nemigen fér össze azzal, hogy van egy bolygó, amin ébredezik valami rondaság.
Mert akkor jelentkezéses alapon dőlne el, hogy kire hatnak a negatív hatások, kire meg nem a galetkik közül.
Én is szeretnék jelentkezni, hogy nem kelljen adóznom. Csak hát ez nem így megy.
Dátum: 2009.08.06. 15:38:28
Kis számolás:
Zafíroknak 20 óra, egyébb hordáknak 24 óra a teljes regenerációs idejük.
Mondjuk 2000 ÉP-s zafír és 2000 ÉP-s egyébb hordás esetén:
Zafír regenerál 2000/20= 100 ÉP-t óránként.
Egyébb hordás regenerál 2000/24= 84 ÉP-t óránként.
4000 ÉP-s esetben 200 kontra 168. Mondjuk 10 óra alatt ad 320 ÉP-vel többet, ami a saját tapasztalataim alapján max egy plussz aktiválást tesz lehetővé, mert engem 300-500 ÉP mértékben sebeznek.
Igaz én csak 2400 ÉP-vel rendelkezem, szóval nálam még 10 óránál is több idő alatt jön be egy plusz támadáshoz elegendő ÉP.
Most komolyan. Ez tényleg olyan soknak számít?
Dátum: 2009.08.06. 15:08:33
Hát, bár én is zafír volnék, és aktív is vagyok, de hozzám nem szivárgott ki semmi.
Hogy miért van jelenleg egy rahedli elkölthető CSP-m?
Kb. 1 óra az út a munkaheylemig, plusz 1 óra vissza. Hazaérek este fél 7-re, és nemigen tudom elkölteni a CSP-t.
Kár minden mögött hátsó szándékot sejteni.
Javaslat (ha már így benne vagy a lekvárban): Öltözz fel elementáris fúziós cuccokba, nyomd rá a turbót is, így valamennyivel több CSP fog csurranni.
Dátum: 2009.08.06. 14:30:23
Viszont a térkapu használata nem kerül LE-be.
Nos. Vártam volna valamiféle korrektebb magyarázatot az esetemre, de úgy tűnik meg kell elégednem azzal, hogy a kérdésem nem azért rossz, mert ostoba, nem is azért mert gagyik a válaszok, nem speciális, nem helyesírási hibás, még tagadó válasz sincs benne, hanem azért rossz, mert az egyik válasz túl hosszú, ami félrevezetheti azokat, akik nagyon sietnek, és nem gondolkodni akarnak, hanem zsigerből a jóra kattintani.
(Plusz kaptam egy megjegyzést, hogy ha a hosszú lett volna a jó válasz, akkor jelöltnek számít, és visszadobják. Bár ennek köze nincs a problémámhoz.)
A dühítő az a dologban, hogy pont azért hosszú az egyik válasz, hogy ne kelljen google-zni hozzá, ami amúgy is csípni szokta az értékelők szemét. Ráadásul bár a kérdéssel nem volt gond, ahogy azt Lanmandragoran is írta, a válaszokban sem volt (lényegi) hiba, mégis olyan módon lett rosszá nyilvánítva, hogy nem kaptam vissza a kérdésírás lehetőségét.
Ennyi idő után állati nehéz olyan kérdést írni, ami intelligencia-kérdés, érdekes is lehet, és a nagytöbbség kis agymunka után tudhatja rá a választ. A 27 jó, 3 rossz kérdésem azt hiszem azt mutatja, hogy nem szoktam hülye kérdéseket feltenni. A 3 rosszból is kettő a 25%-os határ miatt ment át rosszba, az értékelők korábban elfogadták.
Ez egy ilyen kérdés lett volna, erre egy szánalmas stilisztikai meggondolás miatt rosszá lett minősítve, ráadásul sehol sincs feltüntetve, hogy a kérdéseknek hasonló hosszúságúnak kell lennie, mert hátha valakit ez megzavar. (Átnéztem a wikidoton is a leírtakat.) Velem is előfordult már, hogy rosszul válaszoltam, mert kapkodtam, de nem az volt a reakcióm, hogy milyen hülye a kérdésíró, mert nem rágta jobban a számba a választ, hanem, hogy én milyen hülye voltam, mert nem olvastam el rendesen.
Ezek után nem tudom miért várják el az értékelők, hogy a játékosok jó kérdést írjanak. Nekem nincs gondolatolvasási képességem, hogy milyen egyéni ízléseknek kell megfeleljen a kérdésem.
Intelligencia-kvíznek van meghirdetve, de úgy látom nem az intelligencia dönt, hanem a kényelmesség kiszolgálása, ne kelljen rajta gondolkodni. Innentől kezdve az egész értelmét veszti.
Úgy döntöttem, hogy nem írok több kérdést, mivel úgysem az intelligencia a lényeg. Egyszerűbb (és egészségesebb) lemondani a kérdésfeltevésről, mint egy ilyen helyzettel szembesülni, ahol még egy halk „bocs, elcsesztem”-et sem kap az ember, holott el van ismerve, hogy a kérdése végül is tényleg megválaszolható általános műveltség alapján. Az értékelőnek mindig igaza van. Tudomásul vettem, és kívánok az értékelőknek sok ostoba kérdést, ha már egyszer intelligencia-kérdés nem kell nekik.
És végül ne fáradjon senki azzal, hogy válaszol erre a hozzászólásra. Nem hiszem, hogy valaha is visszanézek ide.
De kérlek.
Egyrészt nem kenyerem a válaszok megjelölése.
Másrészt miért én vagyok a hibás azért, ha valaki siet, és nem olvassa el normálisan a válaszokat, csak kattint vaktában? Elvileg ez intelligencia-kvíz, nem pedig gyorsasági, tehát elvárható, hogy az emberek elgondolkodjanak a kérdésen, és a válaszokon.
Ha valaki az alapján dönt, hogy az egyik válasz kilóg hossz alapján a többi közül, az véleményem szerint megérdemli, ha elszúrja.
Másrészt kifért a válasz, tehát a karaktermennyiség engedélyezve van. Sehol nincs kikötve, hogy a válaszoknak kb. ugyanolyan hosszúnak kell lenniük. A gagát nem egy ismert drágakő, ezért írtam le, hogy mi az, hogy ne legyen speciális, és ne kelljen guglizni hozzá.
Az olimpia miatt pedig a kérdések kb. 30%-át ki kellene zárni, mert én is rengeteg olyanba futottam már bele, amire csak néztem, pedig egyetemi végzettségem van.
Azt írtad, hogy semmi bajod a kérdéssel. Viszont nekem 1260 LE-mbe került, hogy leminősítettétek. Mivel pedig nem igaz rá az a megjegyzés, hogy nem egyértelműek/rosszak a válaszok, ezért kérném, hogy minősítsétek vissza jóvá, és kapjam meg az érte járó LE-t.
Visszadobták a kérdésemet a következő indokkal: A kérdésre megadott válaszaid nem voltak egyértelműek, illetve rosszak voltak.
A kérdésem:
Melyik drágakő nem szerves eredetű?
igazgyöngy
smaragd
borostyán
gagát (=bitumennel átitatódott barnakőszén, gyászékszerként nagyon keresett)

Na mármost az igazgyöngyöt kagylókban lehet megtalálni, ha a kagyló belsejébe valamilyen szennyeződés kerül, a kagyló váladékot választ ki, amivel bevonja, ebből lesz az igazgyöngy. Az pedig tényleg általános műveltségi dolog, hogy igazgyöngy kagylókban található - még ha a pontos részleteket nem is ismeri az ember - , tehát állati eredetű.
A borostyán megkövesedett fagyanta, iskolában is tanítják. Bele szoktak ragadni mindenféle rovarok, majd megkövesedik. Tehát növényi eredetű.
A gagátot direkt leírtam, hogy mi, amiből látszik, hogy a barnakőszén egy módosulata, azt pedig szintén tanítják az iskolában, hogy a barnakőszén ősi elpusztult erdőkből keletkezik a földrétegek mélyén a nagy nyomás miatt. Tehát ez is növényi eredetű.

Szóval akkor mi nem egyértelmű itt?
Dátum: 2009.06.02. 21:14:22
Melyikük szerezte az Othello című operát? (Vagy valami hasonló.)
A válaszok között ott volt Rossini, és Verdi is. A szép a dologban, hogy mindkettő szerzett Othello című operát a Wikipédia szerint.
Persze nem találtam el.

Milyen színű volt Misi Mókusnak a farka?
fehér
fekete
nem volt farka
barna

Kérem szépen, mikor tanulják már meg az emberek, hogy tagadó válasz rossz, és az esetek 90%-ában hosszabb, mint egy normális, a kérdéshez illő válasz?
Dátum: 2009.06.01. 18:42:28
Hol található, Nagy Sándorról elnevezett város?
Nincs is ilyen, ez átverés!
Mezopotámia
Egyiptom
Kis Ázsia

Felesleges vessző a kérdésben, Kis-Ázsia, és egy negyedik helyet beírni sokkal rövidebb lett volna, mint a tagadó választ.
Kár a kérdésért.
Dátum: 2009.06.01. 17:35:31
Idézet: Almacsut - 2009.06.01. 15:56:37

Melyik városban játszódik az Aladdin című rajzfilm?

Agraba
Róma
Athén
Kairó


A helyes válasznál van rag, míg a többinél nincs. Mert Agra...


A város tényleg Agraba, nincs ragozva. Angolul Agrabah-nak van írva.
Dátum: 2009.06.01. 15:01:17
Hányas szinttől háborúzhatsz a klánoddal?
9
5
11
(a 4.-re nem emlékszem)

A kérdező szerint a 9-es szinttől. Ez hol van leírva? Eddig még sehol sem találkoztam ezzel. A wikidoton sem találtam. Erős a gyanúm, hogy nincs ilyen korlátozás.
Dátum: 2009.06.01. 10:54:56
A rossz válasz a "Még sosem volt" volt.
A tagadó válasz kiveri a biztosítékot az értékelésnél, mert igénytelenségre vall. Egy negyedik számot kellett volna beírni.
Egyébként tele van ez a topic a tagadó válaszos kérdésekre írott panaszokkal.
És végül, de nem utolsó sorban, ha nem fogadják el a kérdésedet, az a "Nem fogadták el a kérdésemet, miért?" topicba tartozik.
Dátum: 2009.06.01. 10:23:58
Mire üt a blöffölő ember a mondás szerint?
hasára
combjára
térdére
homlokára

Nem a blöffölő, hanem a tanácstalan ember üt a hasára, amikor találomra hoz döntést. Javítva jó a kérdés.
Dátum: 2009.05.31. 13:01:25
Az alábbi állatok közül melyik képtelen a repülésre a fizika törvényei szerint (viszont mégis repül)?
Dongó
Kolibri
Szitakötő
Keselyű

Ez mi a búbánat??? Ha tud repülni, akkor a fizikának rosszak a törvényei. Ki lehetne javítani, hogy a fizika ismert törvényeire kérdezzen rá, de személy szerint inkább törölném. Kicsit felbosszantott.
Ja, és honnan kellene ezt tudnom? De ezután minden dongóra úgy fogok tekinteni, mint fizikát legyőző hősre.

Mikor ért véget az utolsó jégkorszak?
20.000 éve
93.000 éve
4.000 éve
40,000 éve

A wikipédia szerint 10000 éve...
Dátum: 2009.05.31. 11:11:42
Ha Mike Tyson és Evander Holyfield boxmeccs van, akkor mit eszik Tyson?
Császármorzsát
Meggy mártást
Túrógombócot
Barátfülét

Hát, ezen megfeküdtem.
Amúgy meggymártás egybe írandó, és kötve hiszem, hogy Holyfield és Tyson barátok voltak a meccs előtt. Utána meg pláne nem.

Milyen állat a parazita?
veszélyes kutya
anyósom
nincs ilyen élőlény
élősködő

Annyiféle élőlény van. Miért olyan nehéz a "nincs ilyen élőlény" helyett beírni egyet? Az "anyósom" választ meg inkább nem kommentálom.
Dátum: 2009.05.31. 09:23:08
Minimum mennyi időre küldheted ki vadászatra a hősödet?
6 nap
5 perc
1 óra 40 perc
1 fényév

Én speciel 4 perc 40 másodpercre.

Hány helyes válasz után tehetsz fel elsőnek kérdést?
nem tudom
300
100
200

Aki nem tudja, annak az esetében a "nem tudom" is jó válasz....
Dátum: 2009.05.30. 19:06:14
A leopárdgekkók a testük melyik részén raktározzák a zsírt?
a hasuknál
a combukban
a farkukban
a leopárdgekkók nem raktároznak zsírt

Hiányoztam általános iskolában a leopárdgekkókról szóló órán. A padtársam meg nem adta oda a füzetét, hiába könyörögtem, hogy a leopárdgekkókról minden közönséges ember tud mindent, és le fognak nézni engem, mert én nem. Csak vigyorgott gonoszul.
Dátum: 2009.05.30. 16:05:49
Hány évadból áll a Csillagkapu című sorozat?
15
Nincs ilyen sorozat!
10
1

Tagadó válasz miatt törlendő. Amúgy egy negyedik számot beírni sokkal rövidebb lett volna...