Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Ezüstszél

Dátum: 2009.08.23. 17:04:19
Hm.
Én Miklós infója alapján úgy látom, hogy 100% sosem lesz, csak 99-ig megy fel.
Dátum: 2009.08.23. 00:08:27
V1:

még szükséges: 1.831.218 LE
Dátum: 2009.08.21. 12:11:58
Sajna nem szeret a random úgy tűnik.
Nekem is kb 40 manó ment le a 2. fázisból, de már esett 2 Fekete kehely, 2 liliomfőzet, és a 2. relikvia is.
Dátum: 2009.08.21. 12:04:06
Sajnos nemigen van igazad egy jópár dologban.

Nem tudom van-e rajtad kívül aki őskőből vesz sok-sok italt azért, hogy Zarknodozni tudjon. Én 42-es szintű vagyok, de még egyszer sem vettem. Erre extra pénzt kidobni nem túl szerencsés ötlet.
Ugyanígy Zarknod miatt semmi értelme kisütni a kutat sem.

A transzcendális projekciós relikvia nem a mostani szakértelmedet növeli meg egy fix értékkel, hanem ahogy fejleszted a szakértelmedet, mindig az aktuális szinhez adja hozzá annak a felét plusszban. Magyarul pl. 100-as transzc. proj. szakértelem esetén +50-et ad.

Ha elolvastad a korábbi hozzászólászólásokat, ott többen kifejtették, hogy pihenéssel vagy manaitallal simán kompenzálható a manareg csökkenése.
Hogy kicsit konkrétabb legyek, egy liliomfőzet 1500 LE, olcsóbb mint a minimum LE ami az aktiváláshoz kell a szinteden, és ad 900-1200 manát, amivel könnyen pótolható fele manád. (Ugyanis kötve hiszem, hogy 2400-nál több manád van 40-es szinten.)
Magyarul NEM vagy belekényszerítve a CSP-vesztésbe.

Te is csak a gyengítést veszed figyelembe, és azt hiszed csak a top10-ek kapnak valamit. Olvasd el Miklós hozzászólásait is a témában.

Végül pedig ne a matekkal takarózzál, hanem gondold át kicsit alaposabban a helyzetet, vagy olvasd el a korábbi hozzászólásokat ebben a topicban.
Mert lehet, hogy a matek azt hozza ki neked amit leírtál, viszont egy rakás információt nem vettél figyelembe.
Legfőképpen azt, hogy senki sincs belekényszerítve a dologba.

(Ráadaásul önmagaddal kerülsz ellentmondásba, mert azt fejtegeted, hogy az esemény gyengíti a karaktereket, viszont a végén azt a következtetést vonod le, hogy a top még erősebb lesz.)
Dátum: 2009.08.20. 21:53:36
Lehet, túl erőltetett ötlet, de nem lehet, hogy Ruzsinszki Zsolt (R) ?

(a karikában R karaktert nem tudom hogyan kell berakni)
Dátum: 2009.08.19. 22:14:41
42-es szinten 52-es manók jönnek.

Edit: közben kiderült.
Dátum: 2009.08.18. 23:38:31
Én el tudom dönteni.
Viszont több itteni hozzászólást nem értek, mert vagy azt mondják, hogy "Miklós nem ígért brutáltápot", és ez alatt azt értik, hogy töredéke lesz a jutalom a befektetésnek,
vagy azt mondja, hogy az össze befektetése ablakon kidobott LE, ha nem kerül be a top10-be.

Ezzel szemben Miklós arányos jutalmazást ígért mindenkinek.
Viszont nekem úgy tűnik, hogy itt elég sokan arra számítanak, hogy nagyon meg fogják szívni, és ki lesz szúrva a szemük valami bizsuval, holott a "bizsu" (dicsőség alapú dolog) a top10-nek lett beígérve, arányos jutalom ellenben mindenkinek.

Én egyáltalán nem mondtam, hogy Miklós brutáltápot ígért (nem tudom melyik mondatonmból következtettél erre), ahogy ő sem mondta. Viszont itt mintha mindenki csak brutáltápban vagy brutálszívásban tudna gondolkodni.

Ezért tettem fel a kérdésemet. És úgy tűnik, hogy a válasz az, hogy senki nem hiszi azt (vagy csak elenyészően), hogy ebből nem rosszul fog kijönni.
Ergo hiába mondta Miklós, hogy lesz arányos jutalmazás, annyi mintha semmit sem mondott volna.

Edit: Azóta jött hozzászólásokban egy kis remény megcsillant.
Dátum: 2009.08.18. 23:10:58
Jó, akkor azt is megkérdezem, hogy mit jelent az "erőfeszítéseinek mértékében" kitétel.

Mert az tuti, hogy egy relikvia, ami bárkinek eshet, az nem az "erőfeszítések mértékét" jelzi.
Dátum: 2009.08.18. 23:00:30
Remélem nem bolygatok meg érzékeny szálakat, de felmerült bennem egy kérdés.
Miklósban már annyira nem bíztok, hogy amit nyilvánosan kijelent, azt sem hiszitek el?

Az előző oldalon idéztem egy korábbi hozzászólását, amiben azt írja, hogy mindenki jutalmazva lesz az erőfeszítései függvényében, és ezen felül lesz még a top10 jutalom és még a horda jutalom.

Emellett többen (most épp Szaki) arról ír, hogy kidobott rengeteg (akár 1 millió) LE-t az ablakon.

Ha mindenki az erőfeszítései arányában lesz jutalmazva, akkor aki sokat áldozott, az nagyobb mértékben lesz. Aki keveset, az kisebb mértékben.
És ezen a jutalmazáson felül lesz a top10 díj, ami nem táp, hanem inkább dicsőség központú.
Az persze világos, hogy ez alatt a hét alatt hátrányos lesz a helyzete annak, aki ennyire nyomja. (Én is nyomom, fent vagyok a toplistán.)

Nézzétek el nekem a kérdést, mert nemigen ismerem Miklósékat, de tényleg ennyire nem szavahihetőek? Ha kimondják, hogy lesz arányos jutalmazás, akkor lehet, hogy nem lesz?

Edit: A Miklós által mondottakból számomra az következik, hogy ha Szaki06 most kiszáll, akkor jutalmazva lesz a befektetett LE-jéhez mérten, legfeljebb nem kap top10-es díjat.
Dátum: 2009.08.18. 19:35:52
Hát, a sebzés bő 3/4-ét én vittem be.
Tegnap kezdtem el, hogy legyen egy kis változatosság a manók után.
Dátum: 2009.08.18. 19:29:51
Én most fektettem ki egy epikust, kicsit még pihennem kell.
Dátum: 2009.08.18. 18:25:38
Nem bug, Miklós említette, hogy lesz egy új manó.
Dátum: 2009.08.18. 18:20:54
No, itt is van.

Idézet: Miklós - 2009.08.09. 23:28:41

- MINDENKI aki részt vesz az eseményben, jutalmazva lesz, erőfeszítéseinek arányában. Az, hogy ez "megérte" vagy "nem érte meg", legyen utána az optimalizátorok vitája, a lényeg, hogy ez az esemény nem a szivatásról szól, a célja a szórakoztatás és egy kis plusz szín a játékba. Bevallom nemcsak a rendszer kidolgozásába fektettünk jelentős energiát, hanem a fotózásba és a figurák átrajzolásába is, de talán a képek kis mérete miatt ez nem tett túl nagy benyomást, lehet ezért nem volt ezzel kapcsolatban szinte semmiféle komment
- Ezenfelül, a győztes horda, és a 2x top10 is jutalmazva lesz - de a "versenynek" ez a része inkább a dicsőségről szól, mint a mérhetetlen tápokról.

Dátum: 2009.08.18. 18:15:12
Emlékeim szerint a JV pont arról beszél itt, hogy mindenki meg lesz jutalmazva az erőfeszítéseinek a függvényében, ezen felül a top10-ek és a győztes horda. Mindjárt kikeresem a hozzászólásokat.
Dátum: 2009.08.18. 15:57:07
Nyilván.
Viszont azt másra is lehet használni, és hozzáállástól függ, hogy ki mennyit áldoz.

A korlátokkal pedig lehetne pl napi 4-szer tölteni alkalmanként mondjuk szint*200 LE-t, amit ha valaki megtesz (és miért ne tenné hiszen a topba kerülésért jóval többet is beraktunk), akkor ott van az elején 100 más karakterrel együtt.
Ergo nincs is verseny, mert ahol akár 100-an is lehetnek elsők, az nem igazán nevezhető versenynek.

Edit: A tartalékolás mondjuk megoldaná a munkahelyi gondot, de a toplistásat sajnos nem.
Edit2: (Blacksheep) A fix randomos cuccpottyanást nagyon nem tartom jó ötletnek, hiszen még a mostani fokozódó eséllyel is több karakternek elég sokára esett a hsz-ek alapján. Egy kicsit azért nem árt, ha megdolgozik mindenki azért, hogy relikviához jusson.
Azt azért bárki el tudja dönteni, hogy egy limitáltan szerezhető relikviáért megéri-e a plussz TP, vagy nem.
Dátum: 2009.08.18. 15:34:52
Hát, ezzel az időkorláttal / töltésmaximummal csak egy(-két) probléma van.
Ha mindkettő megvalósul, akkor van egy abszolút felső határ, ami fölé nem lehet menni, és kapunk egy rakás karaktert, akiknek ugyanannyi lesz az eredménye.
Sőt, van egy másik gond is. Ha valaki dolgozik, és mondjuk nem akarja magát bajba keverni a munkahelyén, akkor az a 6 órás limit eléggé hátrányba hozhatja egy több hétig tartó event során.

Edit: helyesírás
Dátum: 2009.08.18. 14:45:43
Ez az '1 új relikvia/fázis' dolog nálam is megdobta a kedvet.
Valamilyen szinten ez is tekinthető fázisonkénti jutalmazásnak, és még toplistára sem kell kerülni érte. (A random áldozatait kivéve.)
Érzem, hogy a kapzsiság a hatalmába kerít.
Dátum: 2009.08.18. 13:24:16
Ha ez így van, akkor az elég rossz hír az alacsonyabb szintű karaktereknek.
Nekem 80 feletti szerencsével esett 59.-re.
Dátum: 2009.08.18. 13:13:04
Én az első relikvia esetében így csináltam, de örülök, hogy ezt tettem, mert csak 59.-re kaptam meg.

Edit: Yasmina, már 282 manót lenyomtál a 2. fázisban?
Dátum: 2009.08.18. 13:06:28
Én winnie-re tippelnék.