Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Ezüstszél

Dátum: 2010.08.13. 11:05:17
Köszi az infót, srácok, így már értem.
Dátum: 2010.08.13. 10:53:48
OFF:

Nem kötözködni akarok, de ezt a 7-8 huf/ őskövet nem értem.
5200 HUF / 350 őskő => 14,857 huf/őskő. Találkozón is 13 forint volt. Ha megvalósítható a 7-8 huf őskövenként, én szívesen élnék a lehetőséggel, mivel felezné a költségeimet.

ON:
Kihívásos küldetés lehet, hogy nem ad TP-t, de LE-t elvon, mivel nem portyázol a PP-ból.
Dátum: 2010.08.13. 10:48:27
Árnykorbács (60. szint, 20% Kábítás), hozzá Szikrázó gyémánt fókuszkristály (8% Kábítás).
Gorgon amulett Térkapuból (5%)

Ezzel update-elve a te listádat megvan az 50%, amivel már simán csinálható. Én 48 %-on csináltam anno. Igaz kell hozzá prém.
Esetleg Entitással/Epikussal szerezhetsz még kábítós tárgyakat.
Dátum: 2010.08.13. 09:19:00
Kinek a legmagasabb a rangja a következők közül?
Császár
Gróf
Báró
Király

?????

Betippeltem a császárt, mondván, hogy a német-római császár felette állt anno a német kisebb királyságoknak.
Eltaláltam, de azért ez mégis meredek. Elvégre a császár és a király is "normális" esetben egy ország feje, nincs császár is és király is egyszerre. Törlendő.

Melyik a legnagyobb kontinens?
Ázsia
Afrika
Amerika
Európa

Utánanéztem Wikipédián. Ázsia 31 millió négyzetkilométer, Amerika 24,5 (Észak) + 17, 8 (Dél) = 42 millió négyzetkilométer. Sajnos bejelöltem Amerikát, pedig éreztem, hogy szívás lesz. És ki is dobta, hogy helytelen volt a válaszom, mert Ázsia a legnagyobb... Szintén törlendő.

Edit: Úgy tűnik valakinek fáj az igazság. Vagy csak erre járt a lepontozó pajtim.
Dátum: 2010.08.11. 23:57:28
Szerencsére vagyunk
Többen is kik látják,
Hogy a kvízpanasznál
A humor sem hátrány.
Dátum: 2010.08.10. 19:34:26
Hm.

Kihívást is ki lehet kapcsolni. Nagy megerőltetést az sem jelenthet, hogy ezt az Avatár hóbelevancot is kikapcsolhatóvá tegyék.
Uhh, kétéves projekt indul.


Észtország - Feröer-szigetek 2-0

Európa bajnok: Hollandia
Dátum: 2010.08.07. 07:03:31
Én örülnék, ha a kincspontokat be lehetne váltani kristálypontokra. Manakonstrukcióból jön egy rahedli, és csak gyűlik.

Mondjuk 30 kincspont = 1 kristálypont átváltással.


Edit: Szövetségváltáskor (vagy háború, küldetés, stb. miatti kilépéskor) pedig nem kellene elveszni a kincspontoknak, hanem így átkonvetálhatóak lennének.
Dátum: 2010.08.03. 12:49:00
Ötöltem meg hatoltam egy kicsit.
Pár új tárgyötlet:

1. Relikvia: Fertőzött hordatársadat támadhatod (kivéve, ha szövetségi társ) [szerepjátékos, színesítő elem]

2. Relikvia: Ha megtámadnak, 5 perc helyett fél óráig nem vagy támadható.
[ÉP-gondokkal küszködőknek.]

3. Relikvia: Nem tudnak kínzókamrába vinni. [szerepjátékos]

4. Relikvia: Hordázás szakértelmed maximuma 100-ra nő. (->5 állattal harcolhatsz.)
[ne csak a szívósság öve legyen übercucc]

5. Egyszeri hatás: Tudatturbó szakértelmed megnő 40-nel.

6. Relikvia: +20 vezetőkészég. [Tudom, erre ott a Palota, de az csak +10-et ad, és nem mindenki van full felhúzott szövetségben. Kisebb karaktereknek jól jöhet.]

7. Relikvia: Hordagyűlöleted duplán számít / Hordagyűlöleted maximuma 60-ra nő.

8. Felszerelés állatoknak: Állatod nem ájul el. 2 ÉP a minimum, amire le lehet ütni. Visszaváltható. (+ egyéb statok, ezzel nem bajlódtam) [1 állat mindig harcképes lesz]

9. Relikvia/Gyűrű: Kihívás esetén tripla kristálypontot kapsz.

10. Relikvia: Kalandok esetére mindent tulajdonságod (szerencse is!) +20 növekedést kap.

11. Relikvia: A rablás arany agyara. [Ez az egy tárgy nem volt szerezhető a térképes eventben, egy-ketten így legalább hozzájuthatnak. Meg a fejlődés öve is volt aukción.]


Edit: a hordagyűlölet-duplázó természetesen nem hat Békejobbosok ellen, hiszen a nulla hatás duplája is nulla.

Edit2: ...
Dátum: 2010.08.03. 11:09:04
Az elején még nem volt meg a "minimum 3 próba" korlát.

Ez a 73-as kaland, azaz a hőskorban készült. Pont az ilyen kalandok miatt került be a 3 próbás alsó korlát.
Dátum: 2010.08.02. 15:45:09
Mennyire reális az, hogy 0%-os fertőzöttként szépen felveszem a +5-ös max fölé növeléseket, elmegyek x szintig, amikor már nincs igazán mit felvegyek, ekkor AH-ban elviszem dukátért az Ősi gyógyitalt (50%-os fertőzött leszek), és nem küzdéssel 100%-os fertőzöttségre hajtok?
Megmaradnak a +5-os bónuszok?

(Tudom, nincs sok realitása a dolognak, mivel 130-140-es szinten megcsinálja az ember, és még +50 szint a 100%, csak technikailag érdekel.)
Szia, még ne köszönd.

Mint írtam, nem én vagyok a kompetens személy annak eldöntésére, hogy bekerül-e.
Csak adtam egy kis rátekintést azoknak, akik nem jók Attilából.

Majd ők válaszolnak.
A monda szerint egy hun pásztorfiú egy kardot talált a mezőn (a földből láng csapott ki ahol a kard volt), és elvitte Attilának. Ez volt az Istenek kardja. Attila amikor megkapta megforgatta, és azt mondta, hogy ezzel a karddal leigázza az egész világot.

Az ostor gondolom az 'Attila, Isten ostora" elnevezésre akar apellálni félrevezetésként.
A parittya is jó, mert az is híres fegyver, igaz Dávid kezében.
A csúzli pedig Cuthbert Allgood kezében volt halálos, bár ezt kevesebben tudják, és nem is történelem. (Lehet, hogy ez csak úgy belekerült, és én magyarázom túl. Setét Torony sorozat, Stephen King)

Nekem tetszik, bár nem vagyok kvízadmin.
Dátum: 2010.07.25. 21:41:43
Huh, Vernét kihagytam...

Kezdem kínzásnak érezni ezt a Nagy Könyv dolgot. Nem tudok dönteni...
Dátum: 2010.07.20. 17:26:43
Hát, általánosságban nézve a legtöbb embernek vannak érvei pro vagy kontra.
Ebbe most nem mennék bele, mert egyrészt off-topic, másrészt meg túl hosszú lenne.

Csupán tetszett Zu'lit listája, és erre reagáltam.
Dátum: 2010.07.20. 00:03:57


A Biblián én is gondolkodtam, de arra jutottam, hogy a Biblia nem irodalom, hanem történelem, ezért innen kihagytam.
Dátum: 2010.07.19. 23:51:20
Sorrend nélkül, ahogy eszembe jutottak:

Frank Herbert: A Dűne Istencsászára
Robert Merle: Malevil
John Ronald Reuler Tolkien: A Gyűrűk Ura
Stephen King: A Setét Torony
Dosztojevszkij: Bűn és bűnhődés
Mark Twain: Egy jenki Arthur király udvarában
Rudyard Kipling: A dzsungel könyve
Michael Crichton: Őslénypark
Dallos Sándor: Az aranyecset + A Nap szerelmese (Ez tulajdonképpen Munkácsy életrajza, csak két könyvben lett megírva.)
Jack London: Északi Odüsszeia

Edit: +1: Lion Feuchtwanger: Rókák a szőlőben (Ezt valamelyikre be kellene cserélnem, de nem tudok dönteni egyelőre... )
Dátum: 2010.07.19. 20:31:32
A 48 órás korlátot levenném, de a többi feltétel sztem is jó.

Még annyit tennék hozzá, hogy ne csak CSP-be, hanem CSP-be és PP-be is kerüljön a takarítás egyenlő arányban.
Pl: 1-1, 2-2 és 4-4 CSP+PP lenne a takarítás "költsége".
Dátum: 2010.07.17. 13:52:14
Pontosabban 2 jó válasz is van.
Elrond apja ember, anyja tünde volt.

A féltünde a gyűrűk urában nem faj. Az ember-tünde házasságokból született gyermekek dönthetnek, hogy ember, vagy tünde életet választanak, és ez onnantól az utódaikra is érvényes.

Mondjuk tudni éppen lehetne, ha értelmes lenne a kérdés. Végülis egy híres film, amit elég sokan láttak. Bár a könyvtől eléggé eltér, de az alapok azért stimmelnek.
(Továbbá google-ból 1 perc alatt kideríthető .)
Én speciel sehogy nem csinálok így kábítós küldit, mivel kiszűröm a döntetlenezőket.

Ettől függetlenül a kábítós felszerelés nem feltétlenül a legfrissebb, mivel nem ad minden tárgy kábítást, és ami azt ad, az nem ad egyéb bónuszokat. Az esély megvan rá, hogy pár kör befér, ha eléggé "elavult" a kábítós felszerelés.